New York City FC
3:2 (1:1)
Houston Dynamo
Pátek 09.08.2019, 01:00 • Yankee Stadium (New York) • Americká MLS

Skončilo nám utkání mezi New Yorkem City a Dynamem Houston. Pro hosty byl závěr velmi krutý, jelikož ještě deset minut před koncem vedli i přesto, že hráli od třicáté minuty v deseti.

První branka padla už v šestnácté minutě zásluhou Rumuna Mitrity. O deset minut později hosté vyrovnali díky přesnému zakončení Cabezase. Poté následovala hodinová přestávka kvůli špatnému počasí. Ve druhé půli si domácí vytvořili očekávaný tlak, jenže obrana hostů fungovala skvěle a ke gólovým šancím domácí celek nepouštěla. V 77. minutě navíc šokoval celý stadion Yankee střídající Manotas a Houston byl na dobré cestě ke třem bodům. Závěrečné trefy hrdiny tohoto zápasu Castellanose však plány Dynama zhatily a tři body zůstaly v New Yorku.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás příště. Na počtenou! (04:12:15)

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 12:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:15.

90+6

90+5
    Střídání v týmu New York City FC: ze hřiště odchází Héber, přichází Sebastien Ibeagha.

90+4
    Castellanos dostal od rozhodčího žlutou kartu za to, že při oslavě gólu si sundal dres.
    90+3. Valentín CASTELLANOS - 3:2

90+3
    New York City právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je pro hosty velmi kruté. New York dokázal tento zápas otočit a bude brát tři body. VALENTÍN CASTELLANOS si počkal na zadní tyči na prodloužený centr a přestože jej Deric napoprvé skvěle vychytal, tak z dorážky se už nemýlil. 3:2.

90+2
    Hosté v důležité chvíli podrželi balón na svých kopačkách a alespoň na chvíli se vymanili ze závěrečného tlaku New Yorku.

90+1
    Do vápna doputoval přízemní centr, který dokázal Figueroa bezpečně odkopnout.

90+1
    Nastavovat se bude 5 minut.

90
    Přetažený míč domácího týmu doputoval až do zámezí a Deric se svým odkopem rozhodně spěchat nebude.

89
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Tommy McNamara, přichází Boniek García.

88
    Vyrovnávací branka rozhodně domácí tým nabudila. Nyní je jich plné hřiště.

86
    Žlutou kartu dostává Matías Vera (Houston Dynamo).

86
    Domácí to zkusili dalším centrem, který byl ubráněn pohotovým stoperem hostů.

85
    Nyní se hraje u středového kruhu, ale to rozhodně New Yorku nestačí. Domácí si v závěru půjdou za rozhodující brankou.
    83. Valentín CASTELLANOS - 2:2

83
    Vedení Dynamu nevydrželo moc dlouho a je srovnáno! Parks naservíroval do vápna přesný centr na hlavu VALENTÍNA CASTELLANOSE, jenž důraznou hlavičkou nedal brankáři šanci. 2:2. Asistence: Keaton Parks.

Daniel Fekets

Branky: 16. Mitrita (Héber), 83. Castellanos (Parks), 90+3. Castellanos – 26. Cabezas (McNamara), 77. Manotas (Vera)

Karty:   42. Miller (NYC), 45+3. Ring (NYC), 90+4. Castellanos (NYC) – 39. Rodríguez (HOU), 62. Struna (HOU), 82. Lundkvist (HOU), 86. Vera (HOU)   29. Quioto (HOU)

New York City FC: Johnson – Chanot, Callens, Matarrita – Miller (58. Castellanos), Ring, Parks, Medina (78. Moralez) – Mitrita, Héber (90+5. Ibeagha), Mackay-Steven
    Náhradníci: Stuver – Ibeagha, Moralez, Ofori, Rocha, Castellanos, Sands

Houston Dynamo: Deric – Delagarza, Struna, Figueroa, Lundkvist – Cabezas, Vera – Quioto, Martínez (46. Manotas), McNamara (89. B. García) – Memo Rodríguez (80. Cerén)
    Náhradníci: Willis – Beasley, K. Garcia, B. García, Cerén, Hairston, Manotas

Rozhodčí: Sibiga – Nesbitt, Badea