Finsko – Švédsko 1:5 (kon.) | Kanada – Rusko 2:3 (kon.)
konec
Kanada
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Rusko
Sobota 10.08.2019, 17:00Hlinka Gretzky Cup • Finále
Partner:
  55:01 Jean-Luc FOUDY - 2:3
   
  55:01
  Kanada právě vstřelila branku!
  Kanadští fanoušci se radují, jejich hokejisté jsou totiž znovu jen branku od vyrovnání. JEAN-LUC FOUDY se dostal blízko k brance. Odtud pak posílá puk pod horní tyč. Askarov sice od těchto míst lapačkou máchl, puk v ní však neschoval. Bez asistence.
  48:38 Alexandr PAŠIN - 1:3
   
  48:38
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové jsou sice méně aktivnějším týmem, přesto nyní vedou již o dvě branky! ALEXANDR PAŠIN dnes dává svou druhou a moc důležitou branku! Trefil se zblízkosti branky, Garand na jeho pokus nedosáhl. Asistence: Pavel Ťuťněv.
  28:09 Vasilij PONOMARJOV - 1:2
   
  28:09
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Sourdif tedy na trestné lavici nepobyl vůbec dlouho! VASILIJ PONOMARJOV vybojoval kotouč za brankou. Tu objel a následně z bekhendu zakončil přesně, jak potřeboval. Gerard na bekhendový pokus nestačil. Bez asistence.
  23:03 Quinton BYFIELD - 1:1
   
  23:03
  Kanada právě vstřelila branku!
  Obrovská radost kanadských fanoušků! Máme totiž srovnáno! McClennon zakončoval zblízka branky, ovšem Askarovem byl vychytán. Kotouč se ale odrazil velmi příhodně pro QUINTONA BYFIELDA, kterému stačilo poslat puk do dkryté branky! Asistence: Connor McClennon, Hendrix Lapierre.
  03:45 Alexandr PAŠIN - 0:1
   
  03:45
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Máme tu první branku! Kanada si sice vytvořila díky kombinaci dobré šance, je to ale Rusko, které jde poprvé do vedení. ALEXANDR PAŠIN najel sám do pásma. Srovnal si kotouč na forhend a z něho vymetl parádně horní růžek! Asistence: Vasilij Ponomarjov.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 24. Byfield (McClennon, Lapierre), 56. Foudy – 4. Pašin (Ponomarjov), 29. Ponomarjov, 49. Pašin (Ťutněv)


  Kanada: Garand (Lennox) – Hunt, Cormier, Guhle, Drysdale, Sebrango, Poirier, O'Rourke – Rochette, Perfetti, Lapierre – Sourdif, Cuylle, Byfield – Jarvis, Neighbours, Greig – Foudy, McClennon, Bourque – Wiesblatt.
  Rusko: Askarov (Motorygin) – Čajka, Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov, Bujvan – Didkovskij, Zlodějev, Šumilin – Ryčkov, Chusnutdinov, Guščin – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Burujanov, Zugan, Averšin.

  Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Lhotský, Svoboda

  Diváci: 834