CSKA Moskva – IHS Riga 6:2 (kon.) | Třinec – Malmö Redhawks 11:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Jaroslavl – K. Vary 3:5 (kon.) | Sparta – CSKA Moskva 1:9 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:2 (kon.)
Vítkovice – IHS Riga 3:9 (kon.) | Jaroslavl – Malmö Redhawks 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
HC Sparta Praha
Sobota 10.08.2019, 10:30 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup

Hezké dopoledne z třinecké Mini WERK ARENY! Druhý dnešní duel skupiny MWA mezi Vítkovicemi a Spartou započne v 10:30.

Bude to souboj celků, které dokázaly oba dva své první zápasy vyhrát. Sparta porazila Rigu 5:2 a Vítkovice si poradili s trojnásobnými výherci President Cupu CSKA Moskvou výsledkem 4:2. Dnešní duel bude také soubojem o první místo ve skupině Mini WERK ARENA.

HC Vítkovice Ridera: Munch (Bartošák) – Bystron, Machů, Bialy, Vřeský, Kosina, Řepa, Kelnar – Krčmárský, Petr, Schauer, Přibyl, Rajčan, Krejsa, Melovský, Holaník, Macho, Pavelec, Irgl, Koudelný, Ryšavý.

HC Sparta Praha: Hrabal (Dlouhý) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák..

Oba družstva jsou už nastoupena na modré. Zazní česká hymna.

Souboj o první místo skupiny MWA může začít.

00:01

00:27
    Sparta právě vstřelila branku!
    Úvod jako hrom! Sparta jde do vedení! Z pravého kruhu se prosadil JOSEF BROŠ střelou na vzdálenější tyč. Asistence: David Straka.

01:08
    Sparta po vstřelené brance pokračuje ve své aktivitě. Munch nyní musel krýt ve 20 sekundách 3 střely.

01:58
    Řepa od modré prověřil pozornost Dlouhého, ten v poklidu zasahuje.

02:53
    Svižnou hru se šancemi na obou stranách přerušuje ofsajd Sparty.

03:45
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách. Píská se ofsajd Vítkovic.

04:04
    David se dostal u pravého mantinelu ke střele, která mířila k pravé tyči. Munch střelu viděl a pohotově puk zachytil do své lapačky.

05:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomov – 2 min., sekání).

06:10
    Vítkovice se usazují v pásmu a začínají kombinovat.

06:33
    Zembol vyhazuje a dostává hru mimo ohrožení svého brankáře.

07:33
    Sparta v plném počtu.

08:04
    V závaru v rohu kluziště se k puku dostaly Vítkovice, od modré střílel Vřeský, jeho střelu si Dlouhý pohlídal.

09:09
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Machů – 2 min., sekání).

09:14
    Sparta vyhrála buly a začíná vyvíjet tlak směrem k Munchově brance.

10:06
    Brošovu střelu od modré zblokoval jeden ze clonících vítkovických obránců.

10:45
    Vítkovice vyhazují a jdou střídat.

11:09
    Vítkovice v plném počtu.

11:45
    Kotouč se zajímavě odrazil od mantinelu přímo ke Krejsovi, ten si ho vytáhl na osu hřiště,vystřelil a orazítkoval pravou tyč Dlouhého svatyně.

13:43
    Z pravého kruhu pálil Přibyl, jeho střela letěla těsně k tyčce, Dlouhý se ale stihl přesunout a puk zachytil.

14:11
    Icing Vítkovic.

14:19
    Munch pozorný, vhazování po jeho pravici.

15:34
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Žádný z celků se ale zatím není schopný dostat k nějaké větší šanci.

17:11
    Z mezikruží pálil David jeho střelu zblokoval jeden z vítkovických obránců.

18:23
    Dlouho se hrálo bez přerušení. To teď ale neplatí, protože se píská ofsajd Vítkovic.

19:04
    Sparta se teď díky Brošově dobré zadovce dostala až do útočné třetiny. Od modré pálil Brůna, Munch zasahuje.

19:40
    Krejsa se snažil uvolnit nahrávkou Petra, ten to však nečekal,na puku je Sparta.

První třetina nabídla opravdu velice zajímavou podívanou. I přesto, že mnoho branek nepadlo, jsme mohli vidět velice svižnou hru na obou stranách. O něco šťastnější byla ale Sparta,která již v 1.minutě ujala vedení 1:0 zásluhou Josefa Broše.

Další třetina začne přibližně v 11:17.

20:01

20:27
    Sparta vyhrála buly a žene se ihned dopředu. Munch si připisuje další zákrok.

21:32
    Ke střele se nyní dostal Pavelec. Dlouhý zatím bezchybný, opět zasahuje.

22:30
    Od modré se snažil prosadit střelou švihem Pražák, Munch kotouč vyrazil svým pravým betonem do rohu hřiště.

23:39
    Ke Krejsovi se nyní odrazem od brusle jednoho z obránců Sparty dostal kotouč přímo na hůl. Krejsa se snažil ihned vypálit, jeho střela byla zblokována.

24:12
    Sparta navyšuje své vedení! Prosazuje se PATRIK BRŮNA. Asistence: Michal Vitouch.

25:46
    Bystron nyní vyslal prudkou přízemní ránu od modré čáry, Dlouhý ji vyrazil svým betonem.

27:24
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Theimer – 2 min., hákování).

27:56
    Krejsa nyní pálil z pravého kruhu, při střele ale zlomil hůl a musel jít střídat.

28:24
    Od modré střílel Machů, jeho střela byla zblokována.

29:24

30:01
    Hru přerušuje zákrok Muncha. Vhazování po jeho levici.

30:14
    Sparta vyhrála buly a kombinuje v útočném pásmu.

31:17
    Od pravého mantinelu to zkoušel Pavelec, Dlouhý měl ale dobrý výhled a Pavelcovu střelu v poklidu zachytil.

31:31
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zembol – 2 min., držení).

31:36
    Po kombinaci s Petrem pálil od modré Machů. Dlouhý pohotově kotouč vyrazil svým betonem.

32:51
    Vítkovice teď mačkají Spartu v pásmu, zatím však bez branky.

33:36

34:50
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vřeský – 2 min., držení).

35:10
    Sparťané začínají s kombinací, prozatím si však pouze nahrávají.

36:51
    Už to vypadalo, že Vítkovice své oslabení odehrají bez obdržené branky. 2 sekundy před koncem se ale po dorážce z mezikruží prosazuje DAVID STRAKA.Asistence: Albert Bareš a Josef Broš.

38:05
    Sparta po vstřelené brance nutí soupeře k chybám. Píská se icing Ridery.

38:58
    Tak přeci jen tady ještě máme branku. Sparta se dostala do situace 2 na 1, ve které se snažil střílet Broš, který ale puk netrefil podle svých představ, protože mu sklouzl z čepele. Broš si ale kotouč vzal zpátky a našel lépe postaveného ALBERTA BAREŠE, který v pohodě kotouč doťukl do prázdné branky. Asistence: Josef Broš, Patrik Brůna.

40:00

Další třetina začne přibližně v 12:05.

Sparta se na začátku 2.třetiny mohla radovat z gólu už ve 34.minutě, když se prosadil Patrik Brůna. Následně si Vítkovice zahrály dvakrát přesilovou hru, ve které si vytvořili mnoho dobrých příležitostí, ztroskotali však na Dlouhém, který předvedl skvělé zákroky. Následně pak 2 sekundy před vypršením Vřeského trestu, vstřelil už třetí branku Sparty David Straka.Čtvrtou branku Sparťané přidali zásluhou Alberta Bareše, kterému v situaci 2 na 1 nahrával Josef Broš.

40:01

40:59
    Vítkovice začali 3.třetinu mnohem aktivněji než Sparta, zatím ale stále nenašli recept na brankáře Dlouhého.

41:54
    Po srážce hráče s rozhodčím je hra přerušena. Vhazování ve středu hřiště.

42:56
    Vítkovice jsou na puku, Holaník zaváží kotouč do pásma.

43:37
    Vysoký Oto Theimer si to našlápl přes osu hřiště až k Munchově brance, střílel k pravé tyči, tam však Munch svou lapačkou pohotově zasáhl, skvělý zákrok vítkovického gólmana.

44:56
    Další zákrok Muncha, vhazování po jeho pravici.

45:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice snižují! Dominik Petr po buly vyslal kotouč ihned na branku, odtud ji Dlouhý vyrazil přímo před sebe, kde dorážel TOMÁŠ MACHŮ a nedal Dlouhému žádnou šanci.Asistence: Dominik Petr.

47:07
    Vítkovice po vstřelené brance ožily a začínají aktivně napadat.

49:11
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, žádný z celků si nevytváří větší šance.

50:06
    Až nyní se Sparta usadila na delší dobu v pásmu. Nahození Brůny ale nikdo netečoval, a tak si Munch připisuje další zákrok.

51:09
    Potůček si převzal kotouč ve středním pásmu a nabruslil si to podél pravého mantinelu až před branku soupeře. Jeho střela ale neměla razanci a Munch si s ní v pohodě poradil.

52:33
    Od modré pálil Brůna, jeho střela ale letěla hodně mimo.

54:25
    Po pěkné kombinaci se Josefe Krejsou se prosazuje MICHAL BYSTROŇ. Asistence: Josef Krejsa a Filip Holaník.

54:37
    Sparťané na snížení svého protějška reagují rychlou odpovědí. Munch inkasuje po střele MICHALA VITOUCHA popáté. Bez asistence.

55:58
    Vítkovice nic nevzdávají a stále se snaží aktivně napadat.

56:53
    Sparta se nikam nežene a zatím se v pohodě brání.

58:46
    Zápas se už spíše dohrává. Vítkovice už přestaly s napadáním. Sparta hru kontroluje.

Nejlepší hráči tohoto duelu:

Bialy Šimon (VIT) – Christián Menzel (SPA)

Vítkovicím se vstup do 3. třetiny povedl mnohem lépe, než v předchozích dvou periodách. Po brankách Tomáše Machů a Michala Bystroně dokázali snížit stav na rozdíl dvou branek. Bohužel pro Rideru se ihned po buly chopil kotouče Michal Vitouch, který zvyšoval na 5:2 pro Spartu. Ta si už zbytek zápasu pohlídala a nepustila soupeře k nějakému zdramatizování duelu. (12:44:35)

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 46. Machů (Petr), 55. Bystroň (Krejsa, Holaník) – 1. Broš (Straka), 25. Brůna (Vitouch), 37. Straka (Bareš, Broš), 39. Bareš (Broš, Brůna), 55. Vitouch

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal)– Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák.

Rozhodčí: Mikula – Kapitanov, Puczok