Vsetín – Slavia 7:5 (kon.) | Přerov – Zlín 4:1 (kon.)
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 15.08.2019, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Zubr Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný podvečer z přerovské MEO Arény. Ta dnes bude hostit třetí a tedy záverečné kolo Zubr Cupu, o jehož pohár na Hané bojují kluby již čtvrtým rokem. Dnešek nabídne souboj mezi domácími Zubry z Přerova a Berany z nedalekého Zlína.

PSG Berani Zlín
    Zlínští Berani letos obhajují předchozí dva triumfy na ZUBR Cupu a mohli tedy útočit na zlatý hattrick, nebýt zkontumovaného zápasu se Vsetínem v jejich neprospěch. Pořadatel (jímž byl Zlín) vyhodnotil nakonec zápas, jenž se měl původně odehrát v Uherském Hradišti, jako příliš rizikový. Pořádání valašského derby po několika letech nebylo příliš v zájmu přerovských Zubrů, kteří byli osloveni a na svém stadionu pořádat zápas nechtěli ani Zlínští. Na vsetínském Lapači se zápas nemohl uskutečnit z důvodu probíhající rekonstrukce, a proto mají za sebou Berani pouze jeden duel, který odehráli v úterý s pražskou Slavií, když jim výhru 15 vteřin před koncem vystřelil Bedřich Köhler.

Sestava v posledním zápase:
    Kašík (Huf) – Žižka, Matyáš Hamrlík, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Nosek, Padrnos – Köhler, Palmberg, Okál – Šlahař, Honejsek, Szturc – Fryšara, Popelka, Herman – Dobiáš, P. Sedláček, Kubiš.

Zatímco ve středečním kole 4. ročníku ZUBR Cupu zlínští Berani kvůli zrušenému zápasu se Vsetínem stáli, pořadatelský tým z Přerova byl v plném zápřahu a poměřoval síly s pražskou Slavií. Po prohře 1:3 se Vsetínem dokázal do utkání vkročit mnohem lépe a díky povedené akci Zbořila vedl už po třech minutách hry. Do sirény však stihl soupeř srovnat a po polovině zápasu převzal otěže zápasu druhou využitou přesilovkou. Slavia od té doby byla lépe hrajícím týmem prakticky až do konce zápasu, Přerovští přesto dokázali v posledním dějství zápas otočit. Dvojice juniorů Hradil – Kleiner je nasměrovala za první zápasovou výhrou vyškolením z produktivity, v nájezdech, ve kterých Zubři uspěli i proti Vsetínu, pak rozhodoval Číp.

Klimeš – Černý, Pohl, Šnajnar, Zbořil, Weinhold, Kleiner, Dřímal, Gréč – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Süss, Číp – Svoboda, Indrák, Peterka – Hradil, Kočica, Zmeškal

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Černý, Krisl, Šnajnar, Zbořil (C), Dřímal, Weinhold, Kočica, Peterka – Doležal, Pšurný, Navrátil – Kratochvil, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, Moučka – Svoboda, Indrák, Süss.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Žižka (C), Hamrlík, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Nosek, Dluhoš – Köhler, Palmberg, Okál – Šlahař, Honejsek, Szturc – Fryšara, Sedláček, Kubiš – Dobiáš, Popelka, Herman – Dufek.

Rozhodčí: Fiala, Sedlák – Lukš, Rožánek.

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Hosté ze Zlína ve žluté variantě dresů, jejich přerovský soupeř dnes obléká tmavě modrou sadu.

00:01

00:03
    Na úvodním buly zvítězili Přerované.

00:20
    Krisl chyboval ve vlastním pásmu, čehož mohl využít napadající Okál, puk se ale těsně mihl mezi několika bruslemi kolem Petráskovy tyče!

00:35
    A Zubři ihned kontrovali z brejku! Doležal pláchl obraně, sám na Hufa ale nevyzrál.

01:20
    Šlahařův letmý pokus sražen Petráskem do rohu kluziště.

02:07
    Moučka nahodil kotouč do útočného pásma, jako první byl u něj ale zlínský Hamrlík.

02:47
    Palmberg přihrál k mantinelu Dobiášovi, jeho tvrdou ránu ale Petrásek zvládl zneškodnit vyrážečkou.

03:05
    Buly po pravici Hufa.

03:50
    Popelka napadal Zbořila velmi aktivně, přerovský kapitán se ale o puk nenechal obrat.

04:45
    Krisl zastavil kotouč letící ze zlínské obrany, žádná šance pro Zubry se ale z této situace neurodila.

05:19
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak na první branku jsme v MEO Aréně dnes příliš dlouho čekat nemuseli! DANIEL INDRÁK byl postavený mezi kruhy dostatečně ideálně na to, aby mohl za záda Hufa protečovat puk vyslaný Zbořilem! Asistence: Mikuláš Zbořil, Matěj Svoboda.

06:41
    Dlouhé nahození stihl před Kubišem sebrat Černý, u puku jsou nyní domácí.

07:05
    Velmi dobrá práce Černého, který vyrazil naproti přihrávce Kubišovi a v rychlém přečíslení nakonec z rohu přihrával před branku Čípovi! Jeho zakončení ovšem zlínský gólman zvládl vytěsnit do ochranné sítě.

07:17
    Další důležitý zákrok Hufa, mezi kruhy nyní osamoceně číhal Moučka!

07:55
    Souboj dvou hráčů s číslem 47 vyšel lépe pro Řezníčka, jehož brusli při kličce trefil Goiš.

08:47
    Freibergsova střela do chumlu hráčů nabrala několik odrazů, mezi tři tyče si ale puk nakonec cestu nenašel. Icing Přerova.

09:41
    V šermířském duelu ve středním pásmu na Pšurného vyzrál Pavel Sedláček, Zlín se ale krátce nato dopouští zakázaného uvolnění.

09:46
    Dobrý postřeh Hufa, který si našel skulinku tak, aby viděl na střelu Černého od pravého mantinelu ze zákrytu.

10:01
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Řezníček – 2 min., sekání).

10:15
    Je signalizováno další vyloučení, Zlín se bude dlouho bránit ve třech!

10:18
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Palmberg – 2 min., vysoká hůl).

10:30
    Krisl naznačil střelu a nakonec stáhl puk na Pšurného, jeho přihrávka do předbrankového prostoru ale našla pouze hůl Ševců, kteří se nyní mohou osvobodit.

11:21
    Ještě 40 sekund budou hrát hráči Zlína ve třech.

11:35
    Snahy Zubrů maří ofsajd.

12:01
    Nepříliš povedená dvojnásobná přesilovka domácích je u konce.

12:17
    Brejková situace v podání Zlínských! Herman v ní shodil puk na Michal Popelku, jeho vysoko mířená střela ovšem Petráskovi za záda nepropadla.

12:45
    Před branku už si sám najížděl Okál, ale byl ostře sražen domácím Krislem, který takto zatáhl za záchrannou brzdu!

12:48
    Hlavní sudí, jenž byl od situace vzdálen více než jeho protějšek, už signalizoval trest, ten byl nakonec po dohodě dvojice arbitrů zrušen a bude se pokračovat v pěti na obou stranách.

13:04
    Za přerovskou brankou zůstal chvíli ležet otřesený Šlahar, naštěstí ale opouští led po svých a bude brzy v pořádku.

13:04
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Pšurný – 2 min., vysoká hůl).

13:40
    Díky dobré defenzivní práci domácích se Číp mohl zmocnit kotouče a ve středním pásmu chvíli podržet čas.

14:09
    Berani už jsou ale zpět v pásmu.

14:16
    Šlahařem mířená střela mezi betony nečinila Petráskovi větší problémy, ten stihl svou výstroj uzavřít včas. Vhazování po jeho pravé ruce.

14:25
    Zubři se opět osvobozují.

14:45
    Další důležitý zákrok přerovského muže s maskou, který dokázal vykrýt střelu z prvního doteku Hermana, jenž stál na levém kruhu.

15:04
    Hanáci hrají v plném počtu.

15:41
    Moučka teď upadl po souboji s jedním ze soupeřů u trestných lavic a v pádu narazil do mantinelu. Podobně jako Šlahař před chvílí bude ale forvard Zubrů naštěstí schopen zápas dohrát.

16:47
    Freibergs neměl ideální pozici pro střelu, puk takřka zpod bruslí přesto dokázal vyslat směrem na bránu.

17:13
    Zlínští nyní dobře napadají a nenechávají Zubry příliš vydechnout.

17:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Doležal – 2 min., hákování).

17:41
    Po sražené ráně Noska se Zubři dostali k puku a mohli se osvobodit.

18:15
    Dlouho trvající přetlačovanou u mantinelu nechávají sudí běžet.

18:23
    Až nyní zazněl hvizd sudích a přerušil hru.

18:44
    Šlahař zkusil vypálit zápěstím ze středu pásma, rozduněl však pouze Petráskovu vyrážečku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:20
    Zubři v plném počtu, Doležal je zpátky na ledě.

19:48
    Hru pozastavuje ofsajd Beranů.

20:00

První třetina nám nabídla podívanou, v níž byly oba celky aktivní víceméně rovným dílem. V první části periody měli navrch hlavně Přerovští, kteří zásluhou Daniela Indráka v 6. minutě otevírali skóre zápasu. Misky vah se však zanedlouho přiklonily na stranu Zlína, který byl tvořivějším a Petráska zaměstnával více, než Zubři protějšího Hufa. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:07
    Krátce po buly se ihned přerušuje, puk vyletěl ze středního pásma na zlínskou střídačku.

20:31
    Palmberg posílal pas na střelu z první Köhlerovi, ten však na druhé straně promáchl.

20:46
    Vhazování nalevo od Petráska.

21:01
    Dalším soubojem u mantinelu končí kotouč na střídačkách.

21:22
    K Sýkorovi, jenž se objevil sám před Hufem, se odrazil kotouč z rohu kluziště, velkou šanci ale v gól nepřetavil!

21:48
    Žižkův nápřah zblokován Svobodou, Zlín pokračuje v atakování domácích v útočném pásmu.

22:21
    Jan Dluhoš si našel místo za přerovskou obranu a snažil se přelstít Petráska v souboji jeden na jednoho, domácí brankář je ale zatím stoprocentní!

22:30
    Icing domácích.

22:38
    Číp doslova ukradl zlínským puk vyhraný na buly a přisunul jej Kratochvilovi, který zkusil vystřelit za modrou čarou. Poměrně snadný zákrok pro Hufa.

23:08
    A máme tu dvoubrankové vedení Hanáků! O přihrávku od Kratochvila si u modré čáry zaklepal Weinhold a vyslal puk na branku, kde jej Huf vyrazil pouze před sebe. DAREK HEJCMAN obratně zareagoval a doklepl puk za v tu chvíli již bezmocného Hufa! Asistence: Martin Weinhold, Šimon Kratochvil.

23:20
    Zubři mohli vést už o tři branky, Huf byl ale ve stoprocentní příležitosti domácích proti!

24:41
    Hru brzdí postavení zlínského útočníka v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:26
    Dlouhý pas z vlastní obrany přeskočil Hejcmanovi v neutrálním pásmu hokejku, zakázané uvolnění domácích.

25:57
    Honejsek zničehonic obkroužil branku a vybafl na Petráska, ten mu ale pod betonem volné místo nenechal!

27:01
    Fryšara skrýval puk bruslí u mantinelu příliš dlouho, rozhodčí tak hru přerušili.

27:56
    Ševci v útočné třetině dlouho nepobyli, hra se teď ovšem přelévá ze strany na stranu.

28:59
    Černý obdržel puk k pravému mantinelu odkud vyslal střelu nápřahem a nechal vyniknout Hufovu vyrážečku.

29:36
    Popelka s Dufkem si s přečíslením neporadili, skákavý kotouč se ani jednomu ve finále zkrotit nepovedlo.

29:53
    Další přerovský ofsajd posouzen jako úmyslný, buly se odehraje po pravé ruce brankáře Petráska.

30:14
    Na opačné straně puk sražen do ochranné sítě po zákroku hostujícího gólmana.

30:28
    Tři na straně Přerova, nula na straně Zlína! Jiří Krisl se s ničím nepáral, využil chumlu hráčů před Hufem, napřáhl a nastřelil hokejku MATĚJE SVOBODY, od níž puk zaplul až do Hufovy sítě! Asistence: Jiří Krisl, Daniel Indrák.

31:54
    Troufale až k Hufovi teď vyrazil Weinhold, který využil množství hráčů mimo pohyb a zkusil štěstí bekhendem!

32:23
    Zakázané uvolnění Beranů.

32:43
    Goiš přesně nalezl hokejku Jana Süsse, který se pohyboval v mezikruží, Huf ale vytáhl další skvělý zákrok!

33:30
    S mnohem větší pohodou se pochopitelně hraje Hanákům, kteří zlínského soupeře v posledních minutách vůbec nepouští k ofenzivní hře.

33:53
    Po kratší odmlce si puk mohl osahat i Petrásek, který lapil střelu Ference.

34:01
    Řezníčkovu ránu tečoval Palmberg jen těsně mimo tyč!

35:08
    Dobiáš v útočné třetině nastřelil jenom hokejku Hejcmana, který rychle spěchal za kotoučem spolu s Noskem! Ten puk v pádu nešťastně ještě na hokejku Hejcmana přihrál, který se tak řítil na Hufa zcela sám. V zakončení však volil střelu, kterou zlínský brankář zvládl vytěsnit.

36:41
    Svobodova rána přes více než jednoho hráče neprošla, u puku Zlínští.

37:52
    Vyhození Přerova bylo ztečováno, zakázané uvolnění se tedy pískat nebude.

38:14
    Noskova rána končí na Petráskově masce, hra pokračuje.

38:58
    Z otočky na levém kruhu pálil Süss, puk který letěl jen těsně mimo levé tyče, Huf raději zneškodnil vykopnutím bruslí.

39:22
    Poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu.

39:49
    Dufek zkoušel střílet přes Weinholda, Petrásek ale na všechno viděl.

40:00

Ze druhé třetiny mají určitě větší radost domácí, kteří měli mnohem více ze hry. Už po třech minutách mohli oslavit druhý gól, když se před Hufem rychle zorientoval Darek Hejcman a skóroval. Na něj za 7 a půl minuty navázal tečí Krislovy střely Matěj Svoboda, díky čemuž drží Zubři nad extraligovým soupeřem už tříbrankové vedení. Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

40:01

40:05
    Vhazování pro domácí.

40:25
    Zubři zápasí o puk s Berany v útočném pásmu.

40:37
    Zápasení však končí pukem vystřeleným do ochozů.

40:51
    A hra je brzy znovu přerušena pro postavení Zlínských mimo hru.

41:00
    A další přerušení po devíti vteřinách, Petrásek chtěl odehrát kotouč za bránou, zapletl se ale bruslemi do hokejky Honejska.

41:09
    Kouskování hry pokračuje, Sedláčkův pokus ukryl Petrásek na hrudi.

42:20
    Svobodovu ránu z prvního doteku z mezikruží Huf krásně vyčapal natažením levé ruky!

43:04
    Dluhoš nahazoval do skrumáže před Petráskem, puk se z ní ale odrazil ven.

43:30
    Zlín právě vstřelil branku!
    Třiačtyřicet minut a dost! Zlínské čekání na branku končí, když dobrým napadáním vybojoval puk Szturc pro ANTONÍNA HONEJSKA, jenž si vylepšil střeleckou pozici a propálil Petráska poprvé v dnešním zápase! Asistence: Roman Szturc.

44:16
    Petrásek pomohl s rozehrávkou, Přerov může jít do ofenzivy.

44:57
    Střela matadora Kubiše vytěsněna Petráskovou vyrážečkou.

45:27
    Na opačné straně pálil Doležal, jeho rána mířila pouze do ochranné sítě, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:53
    Šlahař měl nebezpečnou pozici, které využil na pravém kruhu střelou příklepem, Petrásek ale puk za svá záda nepropustil.

46:54
    Dřímalovo nahození z dálky zaplachtilo pouze na vnější brankovou konstrukci.

47:26
    Petrásek vyhodil jen na zakázané uvolnění.

47:37
    Petrásek teď vyzkoušel oba betony, z levé strany vychytal napřed Dluhoše, z opačné strany od modré chvíli po něm pálil David Nosek.

47:45
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zbořil – 2 min., podrážení).

48:20
    Berani teď Zubry drží pod mírným tlakem.

48:45
    Petrásek připisuje zákroky jako na běžícím páse, zatímco se jeho kolegům nedaří odpálit puk do bezpečí.

48:51
    Teď už je ovšem hra přerušena. Vhazovat se bude před Petráskem.

49:10
    Šnajnar se postaral o první vyhození kotouče v tomto oslabení, Berani už ale spřádají plány na rychlý návrat zpátky do útočné třetiny.

49:45
    Domácím tým hraje v plném počtu.

50:30
    V rohu přerovského pásma nyní probíhá přetlačovaná o puk.

50:46
    Zvítězili v ní Zlínští, brzy ale puk tratili.

52:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden gólman v posledních minutách mnoho práce nemá.

53:24
    Tříbrankové vedení Zubrů je zpátky! Goišova formace se nastěhovala do pásma a u levého mantinelu se poté dostal ke kotouči Šnajnar, který prohodil puk pod hokejkou soupeře až na MIKULÁŠE ZBOŘILA. Ten v roli posledního obránce se zakončením nespěchal, naopak si sjel k mezikruží, vyčkal na vhodný moment a prostřelil Hufa. Asistence: Rostislav Šnajnar.

53:37
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dufek – 2 min., zdržování hry).

54:01
    Zakázané uvolnění v režii Zubrů.

54:37
    Zubrů, se v první minutě vůbec nepodařilo usadit se v útočném pásmu. Dobrá defenziva teď zdobí Ševce.

55:22
    Zbořil vjel s pukem do pásma ve chvíli, kdy se z něj Šimon Kratochvil teprve vracel. Postavení mimo hru.

55:37
    Hostující tým hraje v plném počtu.

55:48
    Hra se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění Zlína.

56:19
    Obr Ferenc si v rohu pásma vyšlápl na mladíka Kočicu, budou se rozdělovat tresty.

56:19
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kočica – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Ferenc – 2 min. hrubost + 2 min., držení). Trest odpyká Šlahař.

57:20
    Více než minuta z přerovské přesilovky je minulostí.

57:34
    Ofsajd Přerova.

57:42
    A další ofsajd, tentokráte na opačné straně, přerušuje chod hry.

57:59
    Velká šance v přečíslení pro Darka Hejcmana!

58:30
    Rozehráno posledních 90 vteřin třetí třetiny.

58:34
    Buly po levici Petráska.

59:09
    Zlínští útočí zatímco ze hry zbývá už méně než minuta.

59:23
    Postavení mimo hru mají na svědomí hráči Přerova.

59:51
    Za potlesku domácích fanoušků ZUBR Cup pomalu končí.

Přerov vítězí! Ve třetí třetině se do gólových statistik zapsal pouze hráč zlínských Beranů Antonín Honejsek, který tak zkorigoval výsledné skóre 3:1 z pohledu domácích Zubrů. Následovat budou ještě doplňkové samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy Zlín | Přerov 2:1
    Freibergs uspěl | Sýkora uspěl
    Nosek uspěl | Doležal neuspěl
    Szturc neuspěl | Hejcman neuspěl
    Šlahař neuspěl | Kratochvil neuspěl
    Honejsek neuspěl | Navrátil neuspěl

Na samostatné újezdy zvítězil celek ze Zlína, jehož nejlepším hráčem byl za dnešek vyhlášen David Nosek. Z týmu HC ZUBR Přerov získal toto ocenění rovněž obránce, a sice Jiří Krisl.

Konečné pořadí ZUBR Cupu:
    1. VHK ROBE Vsetín
    2. HC ZUBR Přerov
    3. PSG Berani Zlín
    4. HC Slavia Praha

Ode mě je to z přípravné fáze sezony vše, budu se těšit u dalšího přenosu z ligového kolotoče v září! Na počtenou! (20:24:01)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 6. Indrák (Zbořil, Svoboda), 24. Hejcman (Weinhold, Kratochvil), 31. Svoboda (Krisl, Indrák), 54. Zbořil (Šnajnar) – 44. Honejsek (Szturc)

Rozhodčí: Fiala, Sedlák – Lukš, Rožánek