W. Brémy – Düsseldorf 1:3 (kon.) | Dortmund – Augsburg 5:1 (kon.) | Freiburg – Mohuč 3:0 (kon.)
Leverkusen – Paderborn 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 0:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
3:2 (2:2)
SC Paderborn 07
Sobota 17.08.2019, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V 1. kole slavné německé Bundesligy se utkají týmy Bayer Leverkusen a SC Paderborn 07.

Bayer Leverkusen se zajisté pokusí minimálně zopakovat výsledek z minulého ročníku, kdy se po posledním 34. kole nacházel na krásném 4. místě zaručující postup do skupiny Ligy mistrů. Nejlepším střelcem Leverkusenu byl v uplynulém ročníku devatenáctiletý Kai Havertz, který v tomto věku dokázal vstřelit úžasných 17 branek.

Na druhé straně barikády stojí SC Paderborn 07, který je pro Leverkusen tak trochu neznámá. Jedná se totiž o letošního nováčka, což je vždycky z pohledu favorita ošemetné, protože nováčkům se většinou na začátku soutěže daří. Paderborn skončil v uplynulém ročníku na 2. pozici, a tak si zajistil přímý postup do nejvyšší německé fotbalové soutěže.

Dokáže domácí Leverkusen potvrdit roli jasného favorita, nebo jej nováček soutěže zaskočí ihned v prvním kole?
    Začínáme v 15:30.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger, Aránguiz – Havertz, Demirbay, Bailey – Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Dragović, Paulinho, Amiri, Alario, Jedvaj, Diaby, Bellarabi.

SC Paderborn 07: J. Huth – Dräger, Hünemeier, Strohdiek (C), Collins – Pröger, Gjasula, Vasiliadis, Antwi-Adjei – Michel, Mamba.
    Náhradníci: Ratajczak – Ritter, Cauly, Shelton, Kilian, Jans, Kapić, Zolinski, Holtmann.

Rozhodčí: T. Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.

1

1
    Domácí Leverkusen oblékl dresy červené barvy, jejich soupeř zvolil tmavě modré dresy.

2
    Ihned ze startu sledujeme aktivitu domácích.

3
    Míč se nyní nachází na polovině Leverkusenu, u míče hosté.

4
    Centr Antwi-Adjeie přeletěl všechny v pokutovém území, ale hosté pokračují v tlaku.

5
    Obrovská šance Leverkusenu! Domácí zaveleli k rychlému protiútoku a Aránguiz jen těsně minul bránu Hutha.
    5. Obrovská šance Leverkusenu

7
    Paderborn rozhodně nechce hrát v tomto zápase druhé housle a zatím je to z nich cítit. Nenechávají se domácími zatím výrazněji zatlačit.

8
    První roh zápasu. Zahrávat jej budou domácí.

9
    Hosté nebezpečí odvrátili, ale následovat bude druhý roh v řadě pro Leverkusen.

10
    I se druhým rohem si obrana hostí poradila, ale u míče stále Leverkusen.

11
    Leverkusen nyní vstřelil gól, ale podle všeho se budou zkoumat ofsajdové postavení.

11
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Leverkusen to nyní zahrál skvěle. Jeden ze středových hráčů vybídl Kevina Vollanda, který upláchl po křídle, udělal zasekávačku a předložil míč LEONU BAILEYMU, který už měl před sebou prázdnou bránu. 1:0
    11. Leon BAILEY - 1:0

14
    V aktivitě pokračuje domácí Leverkusen.

15
    Centr Baumgartlingera byl nepřesný a k míči se tak dostávají hosté.

15
    Paderborn právě vstřelil branku!
    Skvělá odpověď hostí! Jeden z hráčů Leverkusenu přihrával naslepo směrem dozadu, ale vybídl pouze hostujícího SVENA MICHELA, který upláchl domácí obraně a zakončil přesně k tyči. 1:1
    15. Sven MICHEL - 1:1

17
    Zápas má zatím výborné tempo. Každý fotbalový fanoušek si musí toto utkání do této chvíle užívat naplno.

18
    Odkop od brány Hrádeckého.

19
    To je úžasné utkání! Baumgartlinger vybídl výborným pasem nejlepšího střelce Leverkusenu v uplynulém ročníku, kterým je KAI HAVERTZ, a ten už si věděl s brankářem hostí rady, když jej dokázal přelobovat. 2:1
    19. Kai HAVERTZ - 2:1

22
    Domácí nemají dost a pokračují v aktivitě.

23
    Akci hostí zastavili domácí pouze za cenu faulu, ale vše se zatím obejde bez karetního trestu.

24
    Kevin Volland získal míč a domácí opět upalují dopředu.

25
    Hosté předvedli bleskurychlý protiútok a po mírném zmatku je nakonec gól uznán. Střelcem se stává STRELI MAMBA, který vyrovnává na 2:2!
    25. Streli MAMBA - 2:2

25
    Žlutá karta pro Wendella za hru rukou.

29
    Leverkusen kombinuje na své vlastní polovině.

30
    Úvodních 30 minut nabízí úžasnou podívanou. Na tyto ofenzivní hody je radost pohledět. Nutno říct, že hosté nejsou v tomto zápase žádným otkoukánkem.

31
    Míč se pohybuje po kopačkách domácích, ale v této chvíli je obrana Paderbornu více než pevná.

33
    Lars Bender se musí nechat ošetřit, srazil se totiž hlavou se svým sokem.

35
    Lars Bender má podle všeho větší potíže, než se na první pohled zdálo. Krvácení z nosu se zatím nedaří zastavit a Leverkusen je na hrací ploše v deseti.

36
    Roh pro hosty.

37
    Kevin Volland nevyzrál na hostujícího Collinse.

37
    Pas na Svena Michela byl delší, než by hosté potřebovali.

38
    Rohový kop pro domácí, Lars Bender je již opět na hřišti.

39
    Hosté nebezpečí zažehnali, ale budeme svědky druhého rohového kopu za sebou.

40
    Lars Bender se pokusil vybídnout Kaie Havertze, ale přihrávka postrádala větší přesnost.

41
    Rychlou akci domácích pokazil Kevin Volland, který nahrával nepřesně na Baileyho.

42
    Obrovská šance hostí! Křižný pas mířil na Antwi-Adjeie, kterému scházelo pár centimetrů, aby zasunul míč do odkryté brány domácích!
    42. Obrovskou šanci měl Paderborn

44
    Tvrdou střelu Vasiliadise zpacifikoval Lukáš Hrádecký.

45
    Domácím se podařilo vymanit z tlaku hostí a míří do útoku, konkrétně Leon Bailey.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    U míče hosté, kteří budou mít šanci na poslední útok prvního poločasu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Skončil nám první poločas, který nabídl spoustu vzrušujících momentů. Po gólech Baileyho, Michela, Havertze a Mamby se ve 25. minutě skóre zastavilo na 2:2 a v dalším průběhu prvního poločasu jsme už další gól neviděli, ale je nutno dodat, že jsme se nenudili a šance přicházely na obou stranách nadále. Optickou převahu měli sice domácí, ale hosté dokázali vyprodukovat více střel.

Druhý poločas začne přibližně v 16:30

Oba týmy právě přicházejí z útrob stadionu, začne se za malou chvíli.

46

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen. Odchází zraněný Lars Bender, nahrazuje jej Aleksandar Dragovič.

47
    Na začátku druhého poločasu je aktivita na straně Leverkusenu.

48
    Domácí stále v blízkosti brány Hutha, hosté ale zatím nepřipouštějí žádné větší komplikace pro jejich svatyni.

50
    Domácí se dožadují odpískání penalty, ale nakonec z toho bude pouze roh.

51
    Střela Aránguize se nevměstnala mezi tři tyče.

52
    Domácí to vzali opravdu od podlahy. Zatím příliš svému soupeři nepůjčují míč.

54
    Domácí sice kombinují, ale Paderborn brání velmi svědomitě na začátku druhé půle.

55
    Rychlý protiútok hostí byl zastaven Svenem Benderem.

55
    Roh pro Leverkusen.

56
    Další protiútok hostí už vypadal velice nadějně, ale domácí záložníci se dokázali včas vrátit a zabránili velké pohromě.

57
    Demirbayho centr byl příliš dlouhý i na vytáhlého útočníka Vollanda.

58
    A další protiútok hostí! Tentokrát jej odvrátil Baumgartlinger odkopem na rohový kop pro hosty.

59
    Střela Michela mířila příliš vysoko, u míče tak domácí obránci.

61
    Střídání v týmu SC Paderborn 07. Odchází střelec jedné branky Streli Mamba, přichází Cauly.

62
    Žlutá karta pro nebezpečný skluz pro Aleksandara Dragoviče.

62
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen. Odchází Julian Baumgartlinger, přichází Kerim Bellarabi.

64
    Skvělý obranný zákrok předvedl hostující Strohdiek, zabránil možnému postupu domácích do pokutového území.

65
    Hlavička Kevina Vollanda mířila přibližně 50 čísel od brány Hutha, ten sledoval míč se zatajeným dechem.
    65. Velká šance Vollanda

67
    Leverkusen stále buší do svého soupeře jako do vrat, ale ve druhé půli ne a ne se prosadit.

69
    Skvělá akce domácích je korunována brankou! Míč se dostal k úplně volnému Wendellovi, který jej potáhl po křídle a před bránu si sběhl nikým nehlídám KEVIN VOLLAND, který po obdržení míče nezaváhal a poslal jej za záda bezmocného Jannika Hutha. 3:2
    69. Kevin VOLLAND - 3:2

72
    Střídání v týmu SC Paderborn 07. Odchází Kai Proger, přichází Gerrit Holtmann.

73
    Výborná aktivita domácích! Kai Havertz pláchl s míčem dopředu a předložil jej Baileymu, který však těsně minul svatyní hostí.

74
    Nebezpečný centr hostí byl domácí obranou odvrácen do zámezí.

75
    Aktivita hostí je nyní zastavena útočným faulem.

76
    Nebezpečnou střelu Antwi-Adjeie zlikvidoval Lukáš Hrádecký.

78
    Míč pod kontrolou domácích hráčů.

79
    Faul Wendella znamená zisk míče pro hosty.

80
    Skvělý slalom mezi domácí obranou předvedl jeden z hostů, avšak nakonec byl zastaven těsně před brankářem domácích.

82
    Domácí obrana dostala Hrádeckého do nepříjemné situace, ten vše nakonec zvládl a odkopl míč daleko od jeho svatyně.

84
    Střídání v týmu SC Paderborn 07. Odchází Mohamed Drager, přichází Ben Zolinski.

85
    Paderborn je v posledních minutách logicky častěji u míče, protože potřebuje vstřelit minimálně jednu branku, ale obrana domácích je zatím důrazná a přesná.

86
    Kai Havertz měl na kopačce, přesněji řečeno nad kopačkou, rozhodnutí zápasu, ale míč mu před prázdnou bránou odskočil jinak, než předpokládal a netrefil jej.

87
    Tentokrát šel sám na bránu Leon Bailey, ale Jannik Huth zasáhl!

88
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen. Odchází Leon Bailey, přichází Lucas Alario.