L. Mikuláš – Poprad 0:2 (kon.) | KFC Komárno – Podbrezová 0:0 (kon.) | B. Bystrica – Slovan Bratislava U21 3:0 (kon.)
Dubnica – Púchov 1:0 (kon.) | Skalica – FC Košice 1:0 (kon.)
MFK Skalica
1:0 (1:0)
FC Košice
sk Sobota 17.08.2019, 19:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • MONACObet liga • 5. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového online prenosu zo zápasu 5. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V záverečnom zápase dňa si zmerajú sily Skalica a Košice.

Stretnutie sa začne o 19:00.

FC Košice

Košičania zažívajú ťažký vstup do ročníka. Zo štyroch duelov získali iba bod za remízu s Trebišovom, trikrát pritom prehrali o gól. Posledne tak prehrali doma s Bardejovom 1:2, predtým vonku v Podbrezovej rovnakým spôsobom a v Poprade 2:3. Košice sú v tabuľke posledné s jedným bodom na konte, skóre je rovnako negatívne – 6:9.

Na začiatku týždňa došlo v metropole východu k zmene, keď trénerský tím na čele s Gejzom Farkašom a asistentmi Miroslavom Sovičom a Tomášom Dankom vystriedala dvojica Marek Fabuľa – Peter Šinglár.

MFK Skalica

Záhoráci dali zabudnúť na debakel na Slovane, kedy prehrali 0:4 a pripísali si cenné triumfy nad Podbrezovou (3:1) a Popradom (vonku 2:1). V prvom kole ešte zdolali aj Púchov, čo ich posúva na priebežnú štvrtú pozíciu pri zisku 9 bodov a vyrovnaným skóre 6:6.

Oproti svojmu súperovi Skalica odohrala cez týždeň aj druhé kolo Slovnaft Cupu. Proti Malej Mači bez problémov zvíťazila 6:0. Východniari si na svoj duel proti Bardejovskej Novej Vsi budú musieť počkať do 28.8., pôvodný termín bol totiž odložený kvôli nepriazni počasia.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Junas – Nagy, Hlavatovič, Karlík, Frimmel, Opiela (C), Tomovič, Mášik, Haša, Popović, Blažek
    Náhradníci: Milošovič – Šebesta, Švrček, Hollý, Pospíšil, Frϋhauf, Milota

FC Košice: Pulen – Katunský, Kis, Ristovski, Gáll, Pavúk, Kuc, Vancák (C), Kačala, Karaš, Kavka
    Náhradníci: Giertl – Matta, Radovanović, Bavoľár, Albisu, Liener, Vyshnevskyi

Rozhodca: Michal Smolák – Dušan Štofik, Jakub Košecký.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

3
    Domáci sa pustili do súpera. Vypracovali si už niekoľko útokov, Košičania zatiaľ ale pozorní.

4
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

5
    Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

6
    Skalica mohla inkasovať po vlastnej hrúbke, sama si totiž nastrelila žrď na bráne Junasa.

8
    Hostia sa otriasli z rýchleho úvodu od Záhorákov, teraz vhadzujú z deliacej čiary.

9
    Faul Skaličanov na útočnej polovici, Košice rozohrávajú voľný kop nakrátko.

10
    Nováčik súťaže ale ukazuje, že si naňho domáci musia dávať pozor. Ani teraz síce koncovka z akcie nebola, no Košičania sa vedia dostať až na hranicu veľkého vápna.

11
    Úvodná desaťminútovka za nami, na akýkoľvek strelecký pokus ešte len čakáme.

12
    Jeden z košických futbalistov fauloval tesne pred stredovým kruhom, voľný kop pre MFK.

13
    Pri lopte sú momentálne domáci borci, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

14
    Výsledkom toho je prvý rohový kop duelu pre Skalicu.

15
    Domáci z toho veľa nevyťažili, Pulen zatiaľ bez väčšej práce.

17
    Pri lopte sú hostia, ktorí sa budú snažiť nájsť recept na súperovú defenzívu.

18
    Opäť ten istý obrázok hry. Košice sa dostanú pred šestnástku Skalice, avšak vystreliť nevedia. To isté platí aj o domácich, tí ale na konci tejto minúty získavajú aspoň rohový kop.

19
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

21
    Dvadsať minút za nami. Ani Junas, ani Pulen ešte nemuseli zasahovať pri strele na ich svätyňu.

22
    Prv strela mimo a potom aj ofsajd od Skaličanov. To priniesla táto minúta.

23
    Skalica v posledných chvíľach zobrala opraty zápasu do vlastných rúk a chystá sa niečo vymyslieť.

24
    Nevydarený atak domácich, lopta končí len za bránou. Gejza Pulen bude rozohrávať z "päťky".

26
    Záhoráci s vhadzovaním z vlastnej polovice. Stále čakáme na zakončenie do priestoru brány, respektíve na niečo, čo rozhýbe tempo duelu.

27
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa hostia nemuseli obávať. Lopta končí za bránou.

28
    Na jednu akciu Košíc vychádzajú približne dve skalické. Domáci boli pred začiatkom zápasu jasným favoritom.

30
    Výlet domáceho borca nedopadol najlepšie z jeho pohľadu. Vhadzovanie pre hostí.

31
    Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

32
    Po výbornej defenzívnej činnosti prechádzajú do útoku domáci hráči.

34
    Skaličania si na svoje konto pripísali tretiu koncovku mimo bránu. Košice zatiaľ bez jediného streleckého pokusu.

35
    Ani toto zakončenie domáceho celku neohrozilo svätyňu hostí.

36
    Košice získali loptu v strede poľa, vzápätí budú vhadzovať.

37
    Hostia podržali guľaté teleso na kopačkách, obrana Záhorákov ich však k ničomu nepustila.

38
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

40
    Východniari si v tejto chvíli vybojovali svoj prvý rohový kop v zápase.

41
    Škoda, ani z tohoto nebola strela na Junasa. Päť minút do prestávky, stane sa dovtedy niečo?

43
    Skalica dala gól!
    Záhoráci podržali loptu na svojich kopačkách pred šestnástkou Pulena, napokon sa ale môžu radovať. Dve minúty pred prestávkou sa ďalekonosnou ranou k tyči presadil český kanonier ROMAN HAŠA.

45
    Domáci ešte držia loptu ďaleko od Junasa, Michal Smolák sa už pozerá na hodinky.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Košičania dlho držali Skalicu na uzde, až sa z nej odpútal Roman Haša. Skalický kanonier z veľkej vzdialenosti prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, čím poslal Záhorákov do vedenia.

Druhý polčas sa začne približne o 19:59.

46
    Začal sa druhý polčas.

48
    Bude zaujímavé sledovať, s čím vybehnú tímy na druhý polčas. Košice potrebujú skórovať, inak odídu na východ Slovenska bez bodu.

49
    Sledujeme ale časté straty lôpt, hra sa presúva z jednej strany na druhú naozaj rýchlo.

50
    Faul hostí v stredovom kruhu. Voľný kop pre domáci tím.

52
    Košičania s prvou strelou v zápase vôbec, šla však len mimo priestoru troch žrdí.

53
    Domáci toho veľa nevymysleli, naopak sa teraz musia brániť.

54
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

55
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

56
    Nováčik súťaže posledné chvíle dominuje na lopte. Skaličania sa k nej nevedia dostať.

57
    Aktivita Košíc stúpa, Junas ale stále bez väčšej roboty. Aj táto koncovka smerovala len mimo jeho brány.

58
    Skalica môže po dlhšom čase upokojiť dianie na trávniku, vhadzuje na vlastnej polovici.

59
    Dlho však táto situácia netrvala, Košice vyrovnávajú štatistiku rohových kopov na 2:2.

60
    Výsledkom košického centra je tretia rana mimo. Hostia sa "zastreľujú", už to chce len trafiť priestor troch žrdí.

61
    Hráč hostí si hľadal pozíciu na polovici súpera. Tú si aj našiel, ale len za cenu faulu.

63
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

64
    Nakopávaná lopta Košičanom veľké problémy nenarobila. FC bude vhadzovať.

65
    Dvadsať minút po zmene strán, Košice sú v týchto minútach o čosi lepšie. Výsledok sa ale nie a nie dostaviť.

66
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

67
    Lopta končí len za bránou Gejzu Pulena. Skúsený košický gólman bude rozohrávať nakrátko.

68
    Východniari už znova na polovici súpera. Skalica tak vyčkáva na to, čo vymyslí súper.

69
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Matúš Katunský, prichádza Erik Liener.

70
    Košice s tretím rohovým kopom na konte, rezultátom je v poradí štvrtá koncovka mimo.

72
    Záhoráci si čoraz viac pomáhajú faulami. Medzičasom sme načali záverečnú dvadsaťminútovku.

73
    Hostia s vhadzovaním z hranice veľkého vápna súpera.

74
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Martin Mášik, prichádza Daniel Šebesta.

74
    Skalica sa ubránila. Favorit sa nikam neponáhľa a zatiaľ to stačí.

75
    Domáci získavajú rohový kop.

76
    Centrovaná lopta po rohovom kope dopadla len na kopačku brániaceho hráča, ktorý ju okamžite upratal do bezpečnej vzdialenosti.

76
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Filip Kis, prichádza Oleg Vyshnevskyi.

77
    Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

79
    Gejza Pulen musel zasahovať po strele zo strednej vzdialenosti. Košice sú stále v hre o body zo Skalice.

80
    Žltú kartu po faule na Blažeka vidí Peter Kavka.

81
    Posledných desať minút pred nami, lopta je ďaleko od brány Junasa.

82
    Domáci majú možnosť upokojiť situáciu, keď im patrí rozohrávka voľného kopu. Hostia sa totiž dostali do tesného ofsajdu.

84
    Sekundy teraz plynú veľmi rýchlo. Pulen zasahoval po druhý raz, na druhej strane získavajú Košice roh po zákroku Junasa. Schyľuje sa k záveru.

85
    Východniari sa napokon v šestnástke zorientovali a vystrelili, nie však do priestoru troch žrdí.

86
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Filip Blažek, prichádza Daniel Pospíšil.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 658 divákov.

87
    Skalici sa darí držať loptu ďaleko od svojej svätyne.

88
    Stále je tu však čas na jeden, či dva útoky pre hostí.

89
    Skalica s piatym rohom na svojom konte.

90
    Výsledkom je piata strela mimo bránu, Pulen rýchlo rozohráva nakrátko.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Pravdepodobne posledná šanca Košíc na vyrovnanie prichádza z rohového kopu.

90+2
    Junas si pripísal dôležitý zákrok, Košice ešte zostali pri lopte.

90+2
    A ďalšie dva zákroky domáceho gólmana, Junas teraz výrazne podržal svoje mužstvo!

90+3

Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:13.

Košice sa vypäli k obrovskému tlaku, na gól to však, bohužiaľ, nestačilo. Skalica tak berie tri domáce body vďaka zásahu Romana Hašu zo 43. minúty. (20:52:59)