Alavés – Levante 1:0 (kon.) | Espanyol – Sevilla 0:2 (kon.) | Real Betis – Valladolid 1:2 (kon.)
Atlético – Getafe 1:0 (kon.)
Atlético Madrid
1:0 (1:0)
Getafe CF
Neděle 18.08.2019, 22:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 1. kolo

To už je z mé strany pro dnešek vše. Mějte se fajn! (00:00:38)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 0:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:22.

Ano, hned po Oblakově výkopu sudí zápas ukončil. Atlético proti Getafe potvrdilo roli favorita, byť těsnou výhrou fanoušky asi zcela nenadchlo. Jediný gól zápasu vstřelil ve 23. minutě Álvaro Morata, který zužitkoval výtečný centr Trippiera. V divokém závěru první půle ještě padla na každé straně červená karta. Nejprve ji viděl hostující Molina a vzápětí pak také obránce Atlética Renan Lodi, který dostal dvě žluté karty v rozmezí jediné minuty. Po změně vybojoval João Félix pro domácí penaltu, kterou však neproměnil Morata, jehož vychytal brankář Soria. I proto tak Rojiblancos museli trnout až do samotného závěru. Pár minut před koncem mohlo vyrovnání opravdu přijít, když střídající Ángel Rodríguez střílel do brankové konstrukce.

90+5

90+5
    Diego Simeone ještě hecuje fanoušky. Míč uvede do hry Jan Oblak a pak už zřejmě přijde konec.

90+4
    Nyomovi vypíchl míč Saúl a za obranu hostí se díky tomu dostával Álvaro Morata. Soria ale dobře vyběhl a balón uzmul těsně před útočníkem Atletů.

90+3
    Hostující Ángel Rodríguez se zapisuje do statistik utkání žlutou kartou.

90+2
    Vitolo si šel pro faul až příliš okatě. Sudí nechává hru pokračovat a míč mají hosté.

90+1
    Savić se ale oklepal a zápas dohraje. Sudí nastaví čtyři minuty.

90+1
    Mauro Arambarri sestřelil ve zdi stojícího Stefana Saviće. Ten je otřesen a už k němu míří lékař.

90
    Standardka pro Getafe z výhodné pozice...

89
    Do otevřené obrany Getafe vyrazil Álvaro Morata, který si počkal na Vitola, jemuž balón předložil. Ten si však dal balón moc daleko od nohy a pak už byl příliš blízko Soriovi na to, aby ho mohl překonat!

88
    Getafe už vrhlo všechno dopředu. Hosté riskují, touží po bodu z horké půdy Atlética.
    86. Domácím uchránila těsný náskok spojnice břevna a tyče.

86
    Teď měli hosté velkou smůlu! Kousek za pokutovým územím napřáhl ke krásné střele Ángel Rodríguez a balón skončil na spojnici břevna a tyče!

85
    Sudí si ještě nechal VARem zkontrolovat, zda se Hermoso nedotkl míče rukou. Domácí obránce však hrál jen stehnem. Byla to tak jen krátká porada.

85
    Centr Raúla García byl zajímavý. Míč však propadl k Mariovi Hermosovi, který ho poslal do bezpečí.

83
    Právě Morata udržel u rohového praporku míč a našel Kokeho. Ten už ale neměl na koho balón poslat. V šestnáctce soupeře totiž žádný hráč Rojiblancos nebyl.

83
    Morata byl faulován Gonzálezem. Domácí zase mohou podržet balón na útočné polovině.