Olympiakos – FK Krasnodar 4:0 (kon.) | Young Boys – CZ Bělehrad 2:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Rosenborg 2:0 (kon.)
Olympiakos Pireus
4:0 (1:0)
FK Krasnodar
Středa 21.08.2019, 21:00 • Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Fotbalisté Olympiakosu přehráli v prvním utkání pay-off Ligy mistrů Krasnodar 4:0, tedy stejným výsledkem, jaký si nedávno odvezla z Pirea i Plzeň, a udělali velký krok do skupinové fáze milionářské soutěže. Ještě na začátku 78. minuty přitom domácí vedli pouze 1:0, ale v závěru soupeře naprosto rozebrali.

Skóre zápasu otevřel ve 30. minutě parádním angličanem Miguel Ángel Guerrero. Čtvrthodiny před koncem pak domácí kouč Pedro Martins poslal na plac Lazara Randjeloviće a ten se mu za to odvděčil dvěma zásahy v rozmezí sedmi minut, kterými už velmi srazil akcie ruského celku. V 89. minutě navíc dílo zkázy pro Krasnodar dokonal Daniel Podence. Fotbalisté Olympiakosu soupeře předčili zejména v útočné třetině hřiště a při proměňování šancí navíc byli mimořádně efektivní. Tohle bude Krasnodar doma těžko otáčet.

To už je z mé strany vše. Na shledanou! (23:00:51)
    Olympiakos může být spokojen hlavně s druhým poločasem.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:9.

90+4

90+4
    Ještě jedna akce hostí. Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce Ivan Ignatěv, který ale bránu netrefil.

90+2
    Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Vassilios Torosidis.

90+2
    Na skóre nic nezměnil ani rohový kop Wandersona. Olympiakos je v luxusní pozici.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.
    89. Daniel PODENCE - 4:0

89
    Olympiakos právě vstřelil branku!
    Domácí v závěru utkání naprosto rozebírají ruského soupeře! Andreas Bouchalakis dloubnul balón do šestnáctky na nabíhajícího DANIELA PODENCEHO a ten z prvního doteku přehodil bezmocného Safonova – 4:0.

87
    Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Mohamed Camara.

85
    Lazar Randjelović při oslavě gólu svlékl dres a dostal tedy žlutou kartu.
    85. Lazar RANDJELOVIĆ - 3:0

85
    Domácí jsou zase blíže skupinové fázi Ligy mistrů! Střídající LAZAR RANDJELOVIĆ přidává svůj druhý gól a zvyšuje už na 3:0. Srbský fotbalista vystřelil po zemi kousek za půlkruhem u pokutového území a byť míč směřoval poměrně blízko středu brány, tak na něj brankář Safonov nedosáhl. Zřejmě měl zakrytý výhled a reagoval pozdě.

85
    Balón poslal do šestnáctky Sulejmanov. Domácí se ale ubránili a drží pro ně výhodné skóre.

84
    Olsson posunul míč doprava na Petrova. Ten vybojoval roh...

84
    Na pravé straně hostující šestnáctky pracoval s míčem Mathieu Valbuena. Jeho centr skončil v rukavicích Safonova.

82
    Hosté se nastěhovali na svou útočnou polovinu, kde zatím obehrávají míč kolem pokutového území.

80
    A Krasnodarští si koledují! Hosté chtějí korigovat, ale nechávají otevřenou defenzivu. Tentokrát to Valbuena s Randjelovićem nepotrestali.

Martin Augustin

Branky: 30. Guerrero (Masouras), 78. Randjelović (Valbuena), 85. Randjelović (Podence), 89. Podence (Bouchalakis)

Karty:   85. Randjelović (OLY)

Olympiakos Pireus: Sá – Elabdellaoui (C), María, Semedo, Tsimikas – Bouchalakis, Guilherme – Masouras (75. Randjelović), Valbuena (87. Camara), Podence (90+2. Torosidis) – Guerrero.
    Náhradníci: Allain – Sudání, Randjelović, Al Arabí, Torosidis, Cissé, Camara.

FK Krasnodar: Safonov – Petrov, Spajić (C), Fjóluson, Ramírez – Cabella (26. Olsson), Kambolov, Vilhena – Wanderson, Berg (69. Ignatěv), Namli (59. Sulejmanov).
    Náhradníci: Kricjuk – Skopincev, Ignatěv, Stockij, Sulejmanov, Kaio, Olsson.

Rozhodčí: del Cerro Grande – Yuste, Alonso (ESP)