Augsburg – Union Berlín 1:1 (kon.) | Düsseldorf – Leverkusen 1:3 (kon.) | Hoffenheim – W. Brémy 3:2 (kon.)
Mohuč – Mönchengladbach 1:3 (kon.) | Paderborn – Freiburg 1:3 (kon.) | Schalke – Bayern 0:3 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:2 (0:1)
Werder Brémy
Sobota 24.08.2019, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 2. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 13:15. (17:29:59)

Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Hoffenheim v domácím prostředí porazil Brémy 3:2!

Dlouhé minuty se v prvním poločase nemohl ani jeden z týmů prosadit k přesné střele. Ömer Toprak navíc musel předčasně střídat pro potíže s levým lýtkem. Až těsně před přestávkou se měnilo skóre, když Sahinův centr od rohového praporku poslal hlavou přímo do sítě Niclas Füllkrug.

Po změně stran přišla parádní podívaná. Nejprve se o vyrovnání postaral po vynikající hlavičce Ermin Bičakčić. O několik minut později již Hoffenheim vedl po bleskové ráně Ihlase Beboua. Po vyloučení Johannese Eggesteina se zdálo, že si domácí už dojdou s přehledem pro vítězství, ale to by nesměl srovnat z pohledu Brém Juja Osako umístěnou střelou k tyči. Poslední slovo měl ale Pavel Kadeřábek, který rozhodl dnešní duel přesnou hlavičkou mimo dosah Jiřího Pavlenky.

90+5

90+5
    A další žlutá karta. Hosté závěr zápasu vůbec nezvládají. Martin Harnik zcela zbytečně zajel skluzem do Stafylidise.

90+4
    Niklas Moisander se vydal z pozice stopera do útoku. Při snaze obejít Bičakčiće si ale pomohl faulem a poté vztekle odkopl míč na tribunu. Žlutá karta pro kapitána hostů.

90+3
    Leonardo Bittencourt u postranní lajny přibrousil ve skluzu Gebre Selassieho a inkasuje od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90+1
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Leonardo Bittencourt.

90
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Claudio Pizarro.
    90. Pavel KADEŘÁBEK - 3:2

90
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    PAVEL KADEŘÁBEK se stává hrdinou Hoffenheimu! Od rohového praporku centroval do šestnáctky Dennis Geiger. Pravý obránce domácího celku vyplaval ve středu vápna zcela osamocen a parádní hlavičkou překonal reprezentačního kolegu Jiřího Pavlenku v dresu Brém.

89
    Martin Harnik se uvedl po příchodu na trávník faulem. Z místa přestupku centroval do vápna Dennis Geiger, ale hostující obrana odvrátila nebezpečí na rohový kop.

88
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Martin Harnik.

87
    Hoffenheim se snaží zápas rozhodnout. Stefan Posch spolupracoval s Kadeřábkem, poté byl u balonu i Grillitsch, který ale už neodcentroval.

86
    Niklas Moisander si několikrát vyměnil míč se Sahinem, poté se vydal za přihrávkou Maximilian Eggestein, který se ale proti Bičakčićovi neprosadil.

84
    Už jen méně než deset minut zbývá do konce druhého poločasu. Hoffenheim sice hraje v početní převaze, ale právě v ní inkasoval vyrovnávací branku.
    83. Juja OSAKO - 2:2

83
    Werder právě vstřelil branku!
    Tentokrát už je vyrovnáno! Po ztrátě Kevina Vogta se dostal k míči Davy Klaassen. Ten našel na hranici vápna JUJA OSAKA, který si kličkou poradil s Bičakčićem a poté zavěsil přesně k tyči.

Vít Schück

Branky: 56. Bičakčić (Geiger), 61. Bebou (Skov), 90. Kadeřábek (Geiger) – 45. Füllkrug (Şahin), 83. Osako (Klaassen)

Karty:   48. Rudy (HOF), 90+3. Bittencourt (HOF) – 36. Klaassen (BRM), 72. J. Eggestein (BRM), 90+4. N. Moisander (BRM), 90+5. Harnik (BRM)   77. J. Eggestein (BRM)

Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 13:15.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt (C), Bičakčić – Kadeřábek, Rudy, Geiger (90+1. Bittencourt), Stafylidis – Skov (71. Grillitsch), Bebou, Baumgartner (63. Belfodil).
    Náhradníci: Pentke – Rupp, Samassékou, Grillitsch, Adamjan, Nordtveit, Belfodil, Bittencourt, Akpoguma.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Toprak (18. Möhwald), N. Moisander (C), Friedl – M. Eggestein, Şahin (90. C. Pizarro), Klaassen – J. Eggestein, Osako (88. Harnik), Füllkrug.
    Náhradníci: Kapino – Straudi, C. Pizarro, Groß, Sargent, Harnik, Möhwald.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth