Kometa Brno – Liberec 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Bern 5:3 (kon.) | Liberec – Trenčín 0:3 (kon.)
HC Motor České Budějovice
5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
SC Bern
Sobota 24.08.2019, 12:30 • Budvar aréna, České Budějovice • O pohár hejtmanky Jihočeského kraje (jun.)

Po siréně se strhlo na ledě hned několik bitek. U domácí branky se pral Doktor, na středu se pak popral Čížek. Na skóre to ale nic nezmění a je tedy jasné, že ve velmi dramatickém utkání nakonec vítězí Budějovice! Turnaj pokračuje už za necelou hodinu, takže zůstaňte s námi.

Nejlepší hráči utkání:
    Bern: Guillaume Duffey
    Budějovice: Jakub Čížek (14:42:25)

59:31
    Masopust se dostal do úniku a mířil na mezeru mezi betony. Kdyby vypálil o chvilku dřív, možná by mu to i vyšlo, takhle mu ale gólman zavřel úhel.

58:58
    Ryserovu střelu zblokoval jeden z domácích do ochranné sítě.

58:26
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor odbíjí pátou! Do prázdné branky zamířil MICHAL SILNÝ!

57:41
    Bern ostřeluje Ludvíka ze všech stran, ale Ludvík se svou obranu vše zvládá.

57:24
    Přišlo to, co přijít muselo – Bern si bere timeout a Henauer zůstává na střídačce!

57:10
    Ale obranou nemusí projít hráči, stačí když projde puk! ONDŘEJ HUBATA z vrcholku prvého kruhu ukázkově trefil tyčku švýcarské branky tak, aby se puk odrazil do sítě. Henauer toto ani trochu nečekal, protože měl před sebou slušnou zeď obou barev. Asistence: František Schwarz.

56:23
    Jenže Budějovice neprošly přes obranu a už se opět hraje na půlicí čáře.

55:58
    Bern se sám vyhnal z předbrankového prostoru Motoru.

54:52
    Rána Budějovic šla hodně mimo a celá pětka teď musí couvat.

54:37
    Icing stěhuje hru před Henauera.

54:23
    Střela Burkhaltera po šikovné zadovce spoluhráče šla Ludvíkovi na střed těla, takže s ní příliš mnoho práce neměl.

51:20
    Hra se stěhuje ze strany na stranu. Pořád to ale nevypadá, že by jeden z celků nějak závažně změnil taktiku.

48:42
    Další zranění na straně Jihočechů. Zřejmě k ležícímu Hrakholskimu s hodně znatelnou bolestí v obličeji musel doběhnout i lékař.

47:46
    A jihočeský gólman si opět připisuje pár cenných zákroků. Dneska je rozhodně tím vytíženějším.

46:50
    Denoth se probojoval až ke střele, která sice šla Ludvíkovi do lapačky bez větších problémů, gólman s pukem v rukavici ale zápasil a toho se snažil využít Pena-Triana a kotouč zkusil vyšťourat. To se mu nepovedlo a ještě ho obránce poslal za to k zemi.

45:44

44:26
    Na ledě zůstal ležet jeden z Jihočechů. Měl vykasaný dres, takže bohužel nešlo poznat, kdo to byl, ale potřeboval při vstávání asistenci celé své lajny a Jiří Remta ho doprovodil až ke střídačce, kam s obtížemi musel hopsnout.

44:20
    Pokus Nováka byl hodně laxní a skončil na prvním černém dresu.

43:44
    Vyloučení v týmu SC Bern (Leuzinger – 2 min., nedovolené bránění).

43:28
    Společně s vypršením trestu hostí vypálil dělovku od modré Janoch. Ta mezi tři tyče ale nemířila, byt byla hodně pěkná.

42:42
    Motor je v pěti a jednoho člověka navíc opravdu potřebuje.

42:13
    Hra 4 na 4 opět víc sedí Bernu a teď už o kouzelnických schopnostech Ludvíka nemůže být pochyb!

41:28
    Vyloučení v týmu SC Bern (Mika Burkhalter – 2 min., napadení).

41:14
    Motoru se daří držet hru u mantinelů a dostávat se do brejků.

40:42
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jakub Novák – 2 min., nedovolené bránění).

40:05
    Buly vyhráli domácí a Henauer hned musel hokejkou odhánět puk od svých tyčí.

40:01

Žádnou sovu ze své pozice u stropu Budvar arény nevidím, takže můžeme v klidu jít na zřejmě velmi důležitou třetí třetinu!

Druhá třetina přinesla brankové šílenství. Motor nejdříve góly minutu před a minutu po polovině utkání srovnal skóre, když se prosadil Řezáč a po něm svou minelu napravil Jakub Čížek. Pět minut před koncem třetiny si ale šel sednout Adam Ryba za podrážení a Joshua Fahrni přiklepl Bernu vedení zpět. Ani to ale nemělo dlouhého trvání, protože o minutu později se opět prosadil Jakub Čížek, který tak míří za hattrickem. O přestávce budu bedlivě sledovat, jestli Ludvíkovi opravdu nějaká sova s dopisem z Bradavic nepřiletí, protože dnes má dost práce. Vy si zatím v klidu dejte kafe a potkáme se zde ve 14 hodin a 6 minut.

40:00

39:00
    A hned musí Ludvík tahat další králíky z klobouku! Bojím se, co se stane až za minutu zazní siréna a lidé si půjdou ven zapálit. Možná tu totiž budeme honit kouzelnou sovu s dopisem z Anglie.

38:35
    Zablokováním na zadním mantinelu přesilovka Motoru končí.

37:37
    Novák zkusil další křižnou. Tu mu sice jeden Švýcar zachytil, ale jeden ze spoluhráčů mu puk rychle přijel ustřelit zpět k Novákovi.

36:55
    Rychlá křižná přihrávka Nováka na Silného a následná střela Henauera nepřekvapila a lapačkou si poradil.

36:35
    Vyloučení v týmu SC Bern (Jan Schöni – 2 min., nedovolené bránění).

35:56
    Jenomže vedení hostím vydrželo jen minutu, protože tu máme branku číslo tři i na straně Čechů! K odraženému puku se dostal JAKUB ČÍŽEK a opět se nemýlil! Bez asistence.

34:51
    Bern právě vstřelil branku!
    Přesto se mu to v samém závěru oslabení povedlo a bere si vedení zpět! O vše se postaral JOSHUA FAHRNI, který využil dobrou nabídku od Dylana Pena-Triany a dvě sekundy před vypršením budějovického trestu našel skulinu mezi betonem a pravou tyčí! Asistence: Dylan Pena-Triana.

34:18
    Motor se zatím oslabení dobře brání. Bern nemá jak vystřelit.

32:53
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Adam Ryba – 2 min., podrážení).

32:41
    Remtův pokus od modré letěl nad branku Henauera.

32:02
    Bohužel pro Motor se Bern ztrátou vedení nakopl a Ludvík je už zase s rukavicemi na ledě.

30:47
    A máme srovnáno a tohle byla opravdu lahůdka! Petr Bouška našel krásnou přihrávkou na střed útočné modré JAKUBA ČÍŽKA, ten si i přes dva bránicí hráče přehodil puk do bekhendu, prodral se až k levému betonu Henauera a ten nakonec dokázal přehodit! Asistence: Petr Bouška.

28:52
    Ale teď už se Motor může radovat! Jan Janoch, který stál na ose brankoviště si ještě všiml volného ALEŠE ŘEZÁČE, který měl odkrytou klec a narozdíl od Čížka se nemýlil! Asistence: Jan Janoch a Ondřej Hubata.

28:41
    Jakub Čížek dostal krásnou nabídku do prázdné při přečíslení dva na jednoho. Bohužel pro Motor ji promrhal.

27:58
    A vypadá to, že dravost Bernu nezná konce, takže jí bude dnes ještě hodně potřebovat.

27:09
    Po akci před Henauerem se opět navalila řada černých dresů Bernu na Ludvíka. Ten musel předvést hodně hluboký rozštěp a zapřít se rukama i nohama o tyče brankoviště, aby nešel za čáru i s pukem. Dokonce si přitom poškodil i lapačku, takže jí pár sekund opravoval.

25:50
    Fuss se nacpal až na hranici budějovického brankoviště a snažil se puk doslova propasírovat mezi sklapnutými betony Dominika Ludvíka. Obrana sice dokázala vyhodit puk, ten ale zachytil jen Stöckli a poslal ho hned zpět. Ani to Bernu nevyšlo.

24:56
    Dělovka Doktora hned po přihrávce z buly Henauera nezaskočila.

24:12
    Velmi zajímavá přihrávka Peny-Triana z otočky před Ludvíka na volej trefila do čepele jen budějovického obránce.

23:19
    A opět ukazuje svou práci s holí, když podržel utíkající puk, který byl o dvě sekundy rychlejší, než zbytek hráčů.

22:40
    Ludvík vyjel za utíkajícím pukem až skoro k levému mantinelu, stihl ho ale odpálit, i se vrátil včas na své pracoviště.

22:15
    Na druhé straně trefil Hrakholski jen Henauera do betonů.

21:28
    Burkhalter z mezikruží napálil jen o metr dál stojícího budějovického beka.

21:10
    Chvíli se Bern držel v pásmu Motoru, pak ale domácí vyjeli do brejku.

20:01
    Tentokrát vyhrál buly Bern odhozem až do svého rohu.

20:01

Oba týmy máme nastoupené na druhou třetinu, tak pojďme na ní!

První třetina byla dlouho vyrovnaná a zdálo se, že Budějovice jsou lepším celkem. Pak se ale ke slovu dostala dvojice Stöckli – Pena-Triana, která dvěma velmi povedenými střelami zbourali strategii Budějovic jak domeček z karet. Hráči naprosto ztratili koordinaci a i když se snažili soupeřit, vypadaly spíše jako zmatené slepice na dvorku. Trenér Luboš Rob bude mít v kabině o této přestávce asi hodně práce. Co připraví do druhé třetiny, to uvidíme od druhého úvodního buly, které nás čeká přibližně ve 13:22.

20:00

19:48
    Svou střelou půl metru od modré si Bouška moc jistý nebyl a také proto mu skončila v klubku před Henauerem.

19:43
    Ještě nám hru zdrží icing na švýcarské straně.

19:01
    Minuta do konce třetiny!

18:50
    Motor je po dvou inkasovaných gólech hodně rozhozen. Každý hráč bojuje spíše sám za sebe než jako celek.

17:20
    Motor dnes tahá za velmi krátký kus provazu. Bern si ho zamkl ve třetině a Ludvík musí ve své svatyni předvádět taková kouzla a čáry, že by měl za pár dní čekat sovu z Bradavic.

15:33
    4 na 4 dopadlo lépe pro Švýcary. Motor se krom buly po druhé brance snad vůbec nedostal ze své třetiny. Nyní jsou oba týmy už v pěti.

14:22
    Bern využil sníženého počtu hráčů na obou stranách a utíka Motoru na dvě branky! Tentokrát si autoři první branky role prohodili a podobným způsobem jako kolega se prosadil YANN STÖCKLI! Asistence: Dylan Pena-Triana.

13:33
    Po dorážení na klečícího Ludvíka se strhla šarvátka a sudí hned měl jasno, že toto se tu dnes tolerovat nebude ani na jedné straně.

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Novák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Denoth – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Reist – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

11:29
    Avšak teď už se Bern prosazuje a otevírá skóre utkání! Yann Stöckli vyhrál souboj v Ludvíkovo levém rohu, rychle prostrčil puk na NA DYLANA PENU-TRIANA a ten z první vyslal hodně nízkou střelu, kterou Ludvík vůbec nečekal! Asistence: Yann Stöckli

10:19
    Duffey využil zmatků v řadách Jihočechů, zmocnil se puku a z mezikruží zamířil na pravý roh budějovické klece. Ten přestřelil.

08:56
    Bern využil dalšího jihočeského icingu a ostřeluje branku rovnou z buly.

08:26
    I napodruhé domácím puk ujel. Tentokrát ho sice dostihli, ale následná přihrávka byla hodně na dlouhou hůl a Motor je tak opět bez puku.

08:14
    Motoru se nepovedl postup od své branky a kvůli icingu si ho zopakuje.

07:26
    Hrakholski se po krátké šermovačce pokusil překvapit Henauera zadovkou. Gólman si ale i to pohlídal.

06:08
    Krcho se snažil zpoza branky prodrat všemi zbylými hráči, což se mu sice povedlo, bekhendová střela mu ale skončila v lapačce Henauera.

04:48
    Bern nasadil ostřejší tempo, do koncovky se mu však nedaří probojovat.

04:24
    Aleši Řezáčovi se povedlo ujet obraně a hnal se sám na Henauera. Jeho bekhend ale šel na lapačku, takže s tím gólman moc práce neměl.

03:18
    Kousek za modrou Motoru se strhla šermovaná, když se domácí snažili dostat kotouč z jejich třetiny. Po chvíli hraní na mušketýry se jim to povedlo.

02:16
    Při souboji před brankou hostí utržil tvrdou ránu do obličeje jeden z budějovických beků. Vypadá však v pořádku.

01:10
    Bern se po buly dostal před budějovickou klec, chybou v rozehrávce se ale málem dostali Jihočeši do brejku. Henauer musel vyjet z klece a odstřelit puk hokejkou.

00:45
    Hned zkraje si švýcarský gólman připsal cirka pět zákroků, než se mu podařilo přerušit hru.

00:30
    Buly vyhráli domácí a hned se nahnali před Henauera a střílí na něho.

00:01

Jdeme na buly!

Slyšeli jsme hymnu Česka i Švýcarska, týmy se pozdravily i se sudími, do startu bývají už jen vteřiny!

Oba týmy máme na ledě, můžeme se pomalu připravit na hymny a start utkání.

ČEZ Motor České Budějovice: Ludvík (Dvořák) – Novák, Remta, Pavlát, Doktor, Hubata, Bouška, Cibuzar, Najman – Masopust, Krcho, Silný – Janoch, Čížek, Řezáč – Vaculík, Schwarz, Pouzar – Hrakholski, Matoušek, Anderle

SC Bern: Henauer (Wyss) – Reist, Fuchs, Schmutz, Schöni, Stöckli, Frankhauser, Maurer, Leuzinger – Pena-Triana, Scheuner, Burkhalter, Dähler, Duffey, Fuss, Gyger, Fahrni, Waber, Denoth, Näf, Ryser, Marins, Brunner

Rozhodčí: Pešina – Šimánek, Beránek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 29. Řezáč (Janoch, Hubata), 31. Čížek (Bouška), 36. Čížek, 58. Hubata (Schwarz), 59. Silný – 12. Pena-Triana (Stöckli), 15. Stöckli (Pena-Triana), 35. Fahrni (Pena-Triana)

HC Motor České Budějovice: Ludvík (Dvořák) – Novák, Remta, Pavlát, Doktor, Hubata, Bouška, Cibuzar, Najman – Masopust, Krcho, Silný – Janoch, Čížek, Řezáč – Vaculík, Schwarz, Pouzar – Hrakholski, Matoušek, Anderle – Ryba

Rozhodčí: Pešina – Šimánek, Beránek