Poprad – Košice 0:6 (kon.) | Michalovce – Miskolc 0:0 (odl.)
HK Poprad
0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
HC Košice
sk Neděle 25.08.2019, 15:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

Tretiu tretinu a vlastne aj celý zápas ovládli košickí oceliari. V priebehu poslednej dvadsaťminútovky sa presadili Haščák, Chovan a Suja a uzavreli výsledok na konečných 0:6. Pre Poprad je to určite na Tatranskom pohári potupná prehra, pre Košice naopak zaujímavé víťazstvo. Spoznali sme teda držiteľa bronzovej pozície. HC Košice sú teda na Tatranskom pohári tretie, Poprad končí štvrtý. O zisku prvenstva žiaľ nebudeme dnes vedieť, keďže zápas Michaloviec s Miškovcom sa kvôli zdravotným problémom hráčov Miškovca odložil na neurčito.

Najlepší hráči zápasu:
    Košice: Michal Chovan
    Poprad: Samuel Takáč

Ďakujeme za pozornosť počas všetkých prenosov Tatranského pohára. (17:07:18)

59:57
    V závere zápasu dostáva trest Dávid Skokan. Je to za hákovanie.

59:08
    Košice dali gól!
    Tak je tu tpredsa len ešte jeden gól v popradskej sieti, inkasoval aj Halo. JAKUB SUJA bol s pukom za pravým kruhom, perfektne namieril a svižnou strelou prekonal Hala.
    Asistencie: Juraj Milý, Pavel Klhůfek.

58:55
    Košice prečkali ďalšie oslabenie a zrejme už pokojne dokráčajú za víťazstvom v dnešnom zápase.

58:28
    Fabian nahodil puk do útočnej tretiny, Popradčania však veľmi aktívni neboli a za pukom nekorčuľovali.

57:28
    Svitana vyskúšal šikovnú kľučku na Kocha, no tá sa mu veľmi nepodarilo a cez košického zadáka prejsť nedokázal.

56:39
    Poprad bude hrať v závere tretej tretiny presilovku. Samuel Nagy dostáva dve minúty za seknutie.

56:11
    Zrejme je už jasné, že Popradčania sa už v tomto zápase na veľa nezmôžu. Košice kráčajú za sebavedomým triumfom a ziskom bronzovej medaily na Tatranskom pohári.

55:41
    Mlynarovič prenikol s pukom do útočnej tretiny, nerozumel si však so Štrauchom a kamzíci o puk prišli.

54:51
    Poprad dokázal niekoľko sekúnd držať puk na hokejkách v útočnom pásme, žiadna nebezpečná šanca tam však nebola.

54:14
    Videli sme po dlhšom čase popradskú strelu. Od modrej čiary sa o to postaral obranca Ťavoda, ktorého príklep Škorvánek bez problémov pokryl.

53:16
    Johansson síce zachytil košickú rozohrávku v strednom pásme, ale musel počkať, kým jeho spoluhráči vyjdú z tretiny, inak by z toho bol ofsajd.

Dnešné stretnutie sleduje 804 divákov. Najmä domáci rozhodne s výkonom Popradu nemôžu byť spokojní.

52:26
    Leclerc sa pokúšal predrať do zakončenia, o puk však medzi kruhmi prišiel a nedokázal pokračovať ďalej.

51:29
    Po piatom inkasovanom góle z bránky Popradu odchádza Vošvrda a na jeho miesto prichádza Juraj Halo, pre ktorého to budú prvé turnajové minúty.

51:29
    Ďalšia využitá košická presilovka s Popradom to vyzerá zle-nedobre. Nešťastníkom v tejto situácii je Česánek, ktorý si korčuľou zrazil do bránky strelu spoza pravého kruhu z hokejky MICHALA CHOVANA.
    Asistencie: Dávid Skokan, Marcel Haščák.

50:58
    Opäť získava presilovku košické mužstvo. Lukáš Matejka dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

50:48
    Johansson si našiel prihrávku medzi kruhmi a vyskúšal vystreliť. Jeho strelecké zakončenie mierilo na obrancu Košíc.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 13. Cibák (Jokeľ, Slovák), 33. Haščák (Chovan, Koch), 39. Majdan (Jokeľ), 48. Haščák (Skokan, Chovan), 52. Chovan (Skokan, Haščák), 60. Suja (Milý, Klhůfek)

HK Poprad: Vošvrda (52. Halo) – Brejčák (A), Johansson, Magovac, Kramár, Matejka, Ťavoda, Fabian (C), Česánek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Karterud, Kundrik, Leclerc – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko
    HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Slovák, Koch (A), Michalčin, Cibák, Čížek (A), Růžička, Bučko – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan (C), Bezúch – Milý, Suja, Jokeľ – Nagy, Eliáš, Hrabčák

Rozhodčí: Štefik, Valach – Durmis, Hajnik