Mannheim – Sparta 1:4 (kon.) | Füchse – Motor ČB 5:4 (3:2 po s.n.) | Mountfield HK – Eisbären 1:2 (kon.)
Kobra – China Golden Dragon 7:3 (kon.) | Kassel Huskies – K. Vary 3:2 (po s.n.)
po s.n. (3:2)
EHC Lausitzer Füchse
5:4 (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 25.08.2019, 16:00 • EisArena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítám vás u přenosu zápasu mezi týmy EHC Lausitzer Füchse a Motor České Budějovice. Utkání začíná během půl hodiny. Ačkoliv nejsme na místě, budeme se snažit Vám přinést co nejpodrobnější on-line přenos.

Jedná se o odvetné utkání s Němci a také poslední venkovní prověrka před začátkem ligové soutěže českého týmu. Motor dnes čeká od 16:00 další duel proti Lausitzeru Fuechse a hokejisté z DEL 2 mají Jihočechům co oplácet. Ve středu totiž v Budvar aréně prohráli 2:4 a o víkendovém utkání si tak budou chtít spravit chuť.

EHC Lausitzer Füchse: Carruth (Franzreb) – Keussen, Fern, O. Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Schwamberger, Murphy, Ustorf, Farmer, Kuschel, Reichel, Rentsch, Rennert, Breitkreuz, Strodel, Hammond, Andres.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Klouček) – Plášil, Suchánek, Lytvynov, Pavel, Pýcha, Svach – Karabáček, Přikryl, Doležal, Christov, Prokeš, Veselý, Babka, Šimánek, Endál, Beránek, Venkrbec, Holec.

00:01

00:14
    První zakázané uvolnění hostů.

00:28
    Doležal jako první prověřil domácího Carrutha.

01:00
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Keussen – 2 min., podrážení).

02:24
    Budějovičtí hráči hrají přesilovku velmi dobře, ale obranu domácích se jim zatím nedaří překonat.

03:00
    Lišky přežily první oslabení.

03:55
    Suchánek se pokusil vyzrát na Carrutha, ten ale odrazil puk mimo ohrožené území.

04:15
    Reichel byl velmi aktivní, ale nenašel podporu u spoluhráčů a tím jeho naděje na úspěšný útok zhasla.

04:35
    Lytvynov vyzkoušel pozornost Carrutha, ten je stále pozorný.

04:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MATOUŠ VENKRBEC! Bez asistence

05:43
    Plášil pálil od modré, druhý gól však nepřidal.

05:44
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Monteith – 2 min., podrážení).

05:44
    Oddechový čas pro hosty.

05:44
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Ustorf – 2 min.).

06:12
    Přesilovka Motoru 5 na 3.

06:42
    Lišky jsou velmi dobré v defenzivní činnosti a zvýšení skóre tak nepřipouští.

07:22
    Puk byl již za brankovou čárou, ale rozhodčí si nebyli jistí, zda situaci nepředcházela hra vysokou holí. Nakonec gól uznávají a je připsán JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI! Bez asistence.

07:44
    České Budějovice nadále pokračují svojí přesilovku, nyní v poměru 5:4.

08:40
    Budějovičtí hráči dnes hrají s velkou chutí. Jejich pohyb na hřišti je velmi dobrý.

08:46

09:09
    Při přesilovce hostů byl k vidění také první zákrok Strmeně.

09:09
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Karabáček – 2 min., nesportovní chování).

09:14
    Pokračujeme nyní hrou 4 na 4.

10:12
    Murphy se pokusil o rychlý útok, ale nedokázal se prosadit přes hostující defenzivu.

11:25
    První pětka domácích se snaží ukázat svému týmu, jak se pokusit zvrátit nepříznivý stav. Ani nejaktivnější formaci Lišek se to však nedaří.

11:50
    Monteith teď nahrával Hammondovi do pravého rohu. Poté přišel pokus překonat Strmeně, ten však stále drží čisté konto.

12:49
    Motor se pokusil o rychlý útočný výpad, ale nevyšel podle představ.

13:15
    Icing Motoru, vhazovat se tak bude v útočné třetině Lišek.

13:42
    Domácí tým se však na útočné polovině moc dlouho neohřál.

13:57
    Lausitzer Füchse právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PHILIP KUSCHEL! Asistence: Joel Keussen a Daniel Schwamberger.

14:19
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Beránek – 2+2 min, vysoká hůl).

14:34
    Autorem třetí branky českého týmu je MIROSLAV HOLEC. Bez asistence.

15:25
    Ačkoliv jsou nyní Lišky aktivnější, ve skóre opět o 2 góly zaostávají.

16:02
    Puk vypadl mimo herní plochu.

16:55
    Domácí bruslař Granz je po rekonvalestenci při chuti a hned při návratu hraje velmi dobře.

17:52
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Poživil – 2 min., faul kolenem).

18:13
    Během pár sekund se na led vrátí Beránek a odstartuje přesilovka Motoru.

18:49
    Střely se teď od Carrutha odráží jako od zdi. zatím však ani jedna nezamířila za jeho záda.

19:36
    Doležal dnes poprvé v zápase poslal svojí nabídku před bránu, ale jelikož přišla z levého rohu, neměla moc šanci na úspěch.

19:52
    Lišky jsou kompletní, tato přesilovka zůstane nevyužita.

20:00

První třetina skončila a viděli jsme čtyři vstřelené góly. Zpočátku byl Motor lepší, ale Lišky se postupně začaly rozehrávat. Budějovice však hrají velmi agresivně a ve velkém nasazení, pro domácí je tak těžké dostat se do větších šancí. Uvidíme co přinese následující perioda.

20:01

20:21
    Budějovice hned svým prvním agresivním útokem donutili Lišky k zakázanému uvolnění.

20:36
    Domácí měli hned zkraje příležitost ke snížení skóre. Ta však zůstala nevyužita.

21:40
    Autorem druhé branky domácích se stáva ONDŘEJ POŽIVIL. Asistence Clarke Breitkreuz a Julius Karrer.

22:55
    Ustdort obešel jednoho z hostujíccíh beků a zkusil své štěstí. Pro jeho smůlu však těsně minula levý oblouk branky.

23:27
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Farmer – 2 min., držení).

23:42
    Plášil prověřil Carrutha. Domácí golman pozorný.

24:36
    Plášil a Suchánek se teď snaží vymyslet nějakou akci v útočném pásmu. Zatím bez většího úspěchu.

25:25
    Puk nakonec po všech kombinacích končí v rukavici Carrutha.

25:43
    Lišky se teď pohybovali velmi blízko brankoviště Motoru. Způsobily menší zamtek, se kterým si však Strmeň dokázal poradit.

26:05
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Pýcha – 2 min.).

27:04
    Domácí opět bojují v útočném pásmu o dobrou pozici, která by vedla ke skórování.

27:38
    Velký závar před Carruthem! Domácí přišli o puk, z čehož se snažili těžit útočníci Motoru. Puk za brankovou čáru však nedostali.

28:10
    Tato přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Jako by na ledě jeden hráč navíc vůbec nebyl.

28:57
    Farmer byl teď úplně volný před budějovickou brankou. Nikdo mu však puk neposlal.

29:14
    Velmi nebezpečnou situaci teď před domácí svatyní vytvořil Lytvynov svým pokusem přelstít Carrutha.

29:54
    Keussen si nyní vyšlápl na hostujícícho Lytvynova. Ten je teď trochu otřesený.

30:01
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Karrer – 2+2 min, vysoká hůl).

31:04
    Pýcha nyní rozehrává kombinaci na modré čáře. Z přesilovky ještě zbývají 3 minuty.

32:21
    Nadvakrát se teď pětka Jiřího Šimánka pokoušela dostat puk do branky. Jejich snažení však neskončilo úspěšně.

32:56
    Keussen vyzkoušel v oslabení Jana Strmeně. Ten však vyrovnání nepřipustil.

33:52
    Domácí dokázali přečkat i toto oslabení.

34:26
    Venkrbec vystřelil na domácí branku, ale Carruth jeho střelu vykopl.

34:43
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Endál – 2 min., držení).

35:40
    Farmer teď zkusil ohrozit hostujícího brankáře při přesilové hře. Nevybral však nejlepší možnost, měl na druhé straně volného spoluhráče.

36:37
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Lytvynov – 2 min., hákování).

37:09
    Domácí doufají, že se jim podaří konečně vyrovnat. Uvidíme jestli jejich úsilí nakonec sklidí úspěch.

37:44
    Je vyrovnáno! Autorem třetí domácí trefy je CLARKE BREITKREUZ. Asistence Jakob Ustorf a Oliver Granz.

38:50
    Lišky jsou jako na koni! Jejich tlak se mnohonásobně zvětšil. Můžeme se tak těšit na parádní 3. třetinu.

40:00

Ve druhé třetině byli jednoznačně lepší domácí a díky tomu také je skóre vyrovnané. Druhá třetina nebyla z pohledu Motoru nejsilnější, a tak si svůj náskok tým Václava Prospala bude muset vytvářet od začátku.

40:01

40:37
    Strmeně ve třetí části jako první prověřil Ustdorf, ale hostující brankář byl pozorný.

41:37
    Lehkou střelu Kuschela z pravé strany Strmeň kryje.

42:46
    Doležal objel branku a zkoušel najít spoluhráče mezi kruhy, tam však nikdo nestál a přihrávka se dostala na modrou čáru až k Pavlovi, ten ale se svou střelou neuspěl.

44:32
    Domácí celek je v prvních minutách třetí třetiny lepším týmem. Strhnout vedení na stranu Lišek mohl Hammond, ale Strmeně nepřekonal.

44:47
    Motor vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

45:35
    Domácí Murphy se nadechoval k šanci, ale hosté se ubránili a naopak vyrazili do protiútoku, Venkrbec však neuspěl.

46:13
    Se svou šancí neuspěl ani o pár vteřinek Doležal.

46:33
    Nyní má hra rychlý spád a šance se střídají na obou stranách.

47:17
    Hostující Christov prověřil Carrutha, který však bleskurychle položil betony na led a jeho pokus vyráží.

49:01
    Anglický útočník Farmer vyrazil na zteč, ale neuspěl.

49:05
    Domácí si zahrají přesilovku, na dvě minuty za nedovolené bránění si odchází odpočinout Martin Beránek.

51:15
    Domácí tým si v přesilové hře nevytvořil žádnou příležitost. Motor je kompletní.

51:48
    České Budějovice právě vstřelily branku! Nepozornost v obraně Lišek je potrestána VÁCLAVEM KARABÁČKEM a Motor jde opět do vedení. Asistenci si připisuje jeho kolega z útoku Zdeněk Doležal.

53:16
    Dvě minuty si vysloužil za svůj faul domácí Murphy. Motor tak bude mít příležitost ihned navýšit skóre.

53:18
    Na zimní stadion ve Weisswasseru si našlo cestu 918 diváků.

55:01
    Motor drží útočné pásmo, avšak k vážnějšímu ohrožení brankáře Carrutha se zatím nedostal.

55:16
    Domácí jsou kompletní.

55:37
    Hammond vyslal do útoku Farmera, ten však svou nabídkou do předbrankového prostoru nikoho nenašel.

56:11
    Přesilovou hru si zahrají také domácí. Na dvě minuty odchází pykat za faul loktem Niklas Pavel.

56:30
    Hostující tým jde do třech! Venkrbec fauloval a domácí budou mít velkou příležitost srovnat stav utkání.

56:31
    Lišky odvolávají brankáře a zkoušejí to v šesti! Povede se jim vstřelit kýžený gól?

57:26
    České Budějovice se zatím výborně brání. Domácím chybí zatím větší pohyb a klid na kotouči.

58:11
    Motor je nyní ve čtyřech.

58:18
    Lausitzer Füchse právě vstřelili branku! Zesílenou přesilovku šest proti čtyřem využívá ROBERT FARMER a ve Weisswasseru platí opět vyrovnané skóre. Asistenci si připisuje Darcy Murphy a Clarke Breitkreuz.

59:36
    Ustdorf a Breitkreuz se snažili strhnout vítězství na stranu Lišek, ale hostující brankář byl pozorný.

60:00

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení se dnes nehraje, a tak přicházejí na řadu samostatné nájezdy!