L. Mikuláš – FC Košice 1:0 (kon.) | KFC Komárno – Skalica 1:1 (kon.) | B. Bystrica – Poprad 2:0 (kon.)
Dubnica – Podbrezová 3:1 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
1:0 (1:0)
FC Košice
sk Sobota 31.08.2019, 16:30 • Štadión MFK Tatran Liptovský Mikuláš • MONACObet liga • 7. kolo

Po napínavom zápase napokon Liptáci zaslúžene víťazia nad Košicami výsledkom 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 12. minúte Nemergut. Liptáci boli v druhom polčase lepším tímom a vypracovali si viacero veľmi dobrých príležitosti. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok dňa. (18:19:51)

90+2

90
    Bobček vo veľmi dobrej príležitosti, no pod tlakom protihráča nezakončil ideálne.

90
    Bobček sa pekne uvoľnil v pokutovom území a prihrávkou hľadal Kotoru. Ten na loptu nedosiahol. Liptáci zostávajú pri lopte.

90
    Žltú kartu dostáva Kavka (FC Košice).

90
    Žltú kartu dostáva Bobček (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

88
    Košice sú teraz s loptou neustále na súperovej polovici, ale domáci sa úspešne bránia a nepúšťajú Košice do šancí.

87
    Po zásahu loptou zostáva na trávniku ležať Čery, ale zdá sa, že bude v poriadku a v hre sa môže pokračovať.

86
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Gerát, prichádza Václavík.

85
    Leškov priamy kop v pokutovom území našiel iba domáceho hráča, ktorý loptu poslal mimo nebezpečenstva.

84
    Liptáci sa snažili tentokrát preniknúť po ľavej strane, ale Košice sa dobre bránia a lopta skončila mimo ihriska.

82
    Hneď po vystriedaní sa čerstvý hráč, Bobček, tlačil do príležitosti, ale napokon sa hostia dokázali ubrániť a loptu mu zobrali.

81
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza D. Krčík, prichádza Bobček.

81
    Dnešné stretnutie sleduje 502 divákov.

80
    Žltú kartu dostáva Tumma (FC Košice).

78
    Priamy kop z veľmi dobrej pozície zahrával Pavúk. Jeho strela trafila žrď Gábrišovej brány a napokon skončila mimo ihriska.

78
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Vancák, prichádza Liener.

75
    Rýchly protiútok domácich. Po peknej kombinácii sa v pokutovom území dostal k lopte Gerát, ktorý centrom hľadal pred bránou Bartoša. Pri lopte bol ale prvý Pulen a lopta skončila v jeho rukaviciach.

74
    Teraz príležitosť aj na druhej strane. Na hranici pokutového územia sa osamotený dostal k lopte Radovanović, no jeho strelecký pokus letel iba vysoko nad bránu domácich.

71
    Tempo hry sa v posledných chvíľach zvýšilo a hrá sa z jednej stran na druhú. Väčšinu gólových príležitostí si vytvoril domáci celok.

71
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Laura, prichádza Janec.

69
    Gerát perfetknou loptou našiel v pokutovom území Lauru, ktorý prekonáva brankára Pulena, ale gól nebol uznaný pre tesný ofsajd.

68
    Ďalšia šanca domácich. Bartoš v pokutovom území hľadal osamoteného Lauru. Tomu ale k prihrávke chýbal krok aby zakončoval do odkyrtej brány.

68
    Nádherná strela Lauru z 20 metrov. Túto delovku dokázal Pulen vyraziť mimo priestor brány.

67
    Situáciu napokon prekombinovali a k nepresnej prihrávke sa dostáva Gábriš, ktorý loptu odkopáva.

66
    Košičania zachytili prihrávku domácich a okmažite sa dostali s loptou na polovicu súpera.

65
    Kotora sa pekne dostal cez obranu hostí do pokutového územia, ale jeho prihrávka na Lauru nebola ideálna a hostia loptu odkopli.

63
    Leškov priamy kop bol veľmi nepresný a skončil mimo ihriska. Gábriš bude odkopávať od brány domácich.

63
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Karaš, prichádza Radovanović.

60
    Žltú kartu dostáva Pavúk (FC Košice).

59
    Po zrážke zostáva na trávniku ležať Bartoš a Pavúk. Vyzerá, že Pavúk za tento zákrok inkasuje žltú kartu.

57
    Gerátov center na Kotoru skončil iba v rukaviciach brankára Košíc, ktorý môže rozohrávať.

55
    Na oboch stranách bolo v posledných minútach viacero strát lopty. Aktívnejším tímom v druhom polčase je stále domáci tím.

53
    Po dobrej práci Pavúka na ľavej strane budú hostia zahrávať priamy kop. Lopta sa v pokutovom uzemí dostala len k hráčom domáceho celku, ktorí ju poslali mimo ohrozenia brány.

53
    Žltú kartu dostáva Nemergut (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

51
    Na opačnej strane veľká príležitosť Košíc, ktoré mohli zakončovať do odkrytej brány, ale Gábriš bol pozorný, prihrávku zachytil a loptu odkopol.

50
    Prvá päťminútovka druhého polčasu patrila domácim. Bartoš sa teraz perfektne uvoľnil po ľavej strane a poslal loptu do pokutového územia na Kotoru. Ten bol dobre bránený a hostia loptu odkopli.

48
    Bránu Liptáci ohroziť nedokázali a brankár Pulen môže v pokoji rozohrávať. Loptu na kopačkách majú Košice.

47
    Pri lopte sú teraz domáci, ktorí sa okamžite presunuli na súperovu polovicu a obliehajú pokutové územie Košíc.

46
    Po ľavej strane zakombinovali Leško s Pavúkom, ale boli dobre bránení a o loptu napokon prišli.

46
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Gáll, prichádza Vyshnevskyi.

46
    Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčace stretnutia MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Košice je stav stretnutia 1:0, keď sa v 12. minúte presadil Richard Nemergut. Hostia si tiež vypracovali sľubné príležitosti, no Liptáci sa dobre bránia a nedovolili svojmu súperovi skórovať.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

43
    Na polovici súpera teraz pekne zakombinovali hosťujúci hráči, ale Leško zobral zodpovednosť na seba a cez brániacich hráčov sa nepresadil.

41
    Liptáci sú s loptou na polovici súpera. Priamy kop zahrával Staš, ktorý v pokutovom území hľadal Nemerguta. Hostia situáciu ubránili a pred Nemergutom loptu odkopli.

38
    Tempo hry mierne upadlo a hrá sa najmä v strede ihriska. Ani jeden z tímov nevie v týchto fázach hry dlhšie podržať loptu.

35
    Čery sa po Laurovej prihrávke uvnoľnil po ľavej strane. Následne si chcel obísť obrancu Košíc v pokutovom území, ale úspešný nebol a k lopte sa dostávajú hráči Košíc.

32
    Karaš sa pekne uvľnil po avej strane a prihrával pred bránu na Gálla. Ten nedokázal vo výbornej pozícii zakončiť.

30
    Oba tímy aktívne napádajú súperove prihrávky a diváci na štadióne tak viadia viacero strát lopty na jednej, či druhej strane.

27
    Staš zachytil prihrávku Košíc na hranici pokutového územia. Pod tlakom v dobrej pozícii nezakončil ideálne a bude sa odkopávať od brány hostí.

25
    Zakončenie po rohovom kope hostí bolo nepresné, no po odkope Gábriša hostia zostávajú pri lopte.

23
    Hostia pred pokutovým územím príliš dlho špekulovali a následná strela na bránu bola veľmi nepresná.

22
    Kisov rohový kop z pravej strany doletel na hlavu Kucharčíka a ten loptu poslal mimo pokutové územie.

21
    Liptáci často faulujú na ich polovici ihriska. Ďalší priamy kop hostí Gábriš vyrazil nad bránu.

20
    Leško z priameho kopu znova strieľal na bránu, no tento pokus letel vysoko nad bránu Liptovského Mikuláša.

19
    Žltú kartu dostáva Kucharčík (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

18
    Obrovská šanca hostí. Gáll sa ocitol sám proti brankárovi, no Gábriš vytiahol parádny zákrok a loptu vyrazil.

18
    Košice zvýšili tempo a obliehajú bránu Liptovského Mikuláša.

15
    Košiciam sa napádanie vyplatilo. Loptu vybojovali na svoje kopačky, no dlho ju neudržali a po nepresnej prihrávke sa lopta dostáva znova k domácim hráčom.

14
    Domáci sú pri lopte a prihrávajú si na vlastnej polovici. Košice svojho súpera vysoko napádajú.

12
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Pekná akcia domácich. Na center z pravej strany si perfektne nabehol RICHARD NEMERGUT, ktorý strieľa prvý gól zápasu a posiela svoj tím do vedenia.

10
    V pokutovom území bol teraz aj tím domácich, ale k priamemu ohrozeniu brány sa nedostali a brankár Pullen môže v pokoji rozohrávať.

8
    Hostia sú zatiaľ aktívnejším tímom. Tentokrát to bola pekná práca Gálla, ktorý si loptu potiahol pred pokutové územie odkiaľ vystrelil. Strela nemala dostatočnú razanciu a Gábriš si s ňou poradil.

7
    Ďalší priamy kop Košíc zahrával opäť Leško. Z dobrej pozície vystrelil priamo na bránu Liptovského Mikuláša, ale Gábriš bol pozorný a loptu chytil.

6
    Čery sa po ľavej strane snažil uvoľniť Kotoru, ale táto dlhá lopta skončila iba v moci obrancov hostí.

4
    Priamy kop hostí zahrával Leško. Lopta nebezpečne padala do pokutového územia, ale tam bol pripravený Bartoš a loptu odhlavičkoval mimo nebezpečenstva.

3
    Pri lopte boli teraz domáci hráči. Po sérii prihrávok na súperovej polovici o loptu prišli a tá je opäť v moci Košíc.

2
    Do úniku sa po dlhej prihrávke takmer dostal Leško, no Gábriš bol pri lopte skôr a poslal ju na opačnú polovicu ihriska.

1
    V prvej minúte zápasu mali loptu na kopačkách hráči hostí, no prihrávali si len v zadných radoch a cez polovicu ihriska sa s loptou nedostali.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – A. Krčík, Gerát, Bartoš, Staš, Nemergut, Kotora, Čery, Laura, Kucharčík, D. Krčík
    Náhradníci: Janec, Lukáč, Václavík, Porubän, Kačerík, Bobček, Slaniniak

FC Košice: Pulen – Tumma, Kis, Ristovski, Karaš, Gáll, Pavúk, Kuc, Vancák, Leško, Kavka
    Náhradníci: Matta, Radovanović, Bavoľár, Rizie, Liener, Vyshnevskyi, Giertl

Rozhodca: Kišš – Jánošík, Vass.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní sobotňajšieho zápasu 7. kola celoštátnej II. futbalovej ligy, kde domáci tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne FC Košice. Stretnutie má výkop o 16:30.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš v šiestom kole cestoval do Skalice, kde odohral náročný zápas. Stav stretnutia otvoril už v 13. minúte Haša. Skóre sa nemenilo až do 52. minúty, keď sa podarilo vyrovnať Laurovi. Do konca stretnutia sa už ani jednému z tímov streliť gól nepodarilo a tak sa zápas skončil výsledkom 1:1 a tímy si body podelili. Liptovský Mikuláš je v tabuľke na deviatom mieste so siedmimi bodmi.

FC Košice svoj posledný ligový duel odohrali na domácom štadióne proti rezerve Žiliny. Jediný gól zápasu strelil v 64. minúte z pokutového kopu Vyshnevskyi, ktorý tak rozhodol o víťazstve Košíc najtesnejším rozdielom 1:0. Košice sú v tabuľke na trinástom mieste so štyrmi bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.