3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
HK Nový Jičín
Sobota 31.08.2019, 16:00BAK Cup

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Přeji vám příjemný zbytek dne a u dalších onlajnů na počtenou. (18:36:31)

Je dobojováno. Zápas mezi Trutnovem a Novým Jičínem byl zatím snad nejvyrovnanějším na turnaji a o vítězi se tak muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. V nich byl lepším celkem Trutnov, který tak z dnešního zápasu bere dva body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC BAK Trutnov.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, po úpravě ledové plochy tak budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Dělovku Macuha vyrazil Nečas maskou.

64:21
    Kotouč byl teď dlouho pod jedním z Trutnovských, hra je tak vykázána do středního pásma.

63:29
    Chyby domácích na modré využil Macuh a sám se hnal na Nečase. Svou střelu ale nakonec namířil pouze do hrudi trutnovského brankáře.

62:21
    Pěnčík si sjížděl na přihrávku, ta byla však nepřesná.

61:45
    Počátek úniku Kafky byl včas zastaven domácími, kteří jsou nyní v držení kotouče.

61:13

61:08
    Prudkou tutovku domácích teď schytal jeden z hráčů Nového Jičína. Z pořádné perdy se ale dokázal oklepat a míří na střídačku.

60:49
    Fedulov tečoval před brankou, ale mimo.

60:36
    Váchovu střelu z úhlu má Loubal ve své výstroji.

60:09
    Kotouč mají domácí a ženou se do útoku.

60:01

Třetí třetina nám rozuzlení dnešního zápasu nepřinesla, oba týmy se tak představí ještě v pětiminutovém prodloužení. Domácí začnou s minutovou výhodou jednoho hráče v poli.

60:00

59:40
    Semorád pálil do poloodkryté branky, Loubal ho však vychytal.

59:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., podrážení).

58:48

58:38
    Přesilovka se domácím nedaří, střelu na Nečase si navíc připsal Králík.

58:03
    A puk je znovu až u Nečase.

57:31
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

57:21
    Semorádovu střelu z pravého kruhu má Loubal v lapačce.

56:48
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., hákování).

56:42
    Střela Pěnčíka končí na hrudi novojičínského gólmana.

55:50
    Prázdnou branku před sebou měl Pecha, střelu svého spoluhráče však tečoval mimo trutnovskou klec.

55:05
    Kotouč je v obranné třetině hostů, Trutnovští se k němu však ne a ne dostat.

54:35

54:28
    Hosté v plném počtu, zbývají jim tři sekundy přesilovky.

54:18
    Tentokrát se domácím ani nepovedlo přejít modrou čáur, píská se postavení mimo hru.

53:09
    Oba týmy mají problém udržet se v útoku, nyní se o to marně pokoušeli Trutnovští.

52:35
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 2 min., podrážení).

52:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., držení).

51:53
    Dlouhé nahození zachytil Vacek a domácí jsou v útoku.

51:01
    Vácha si sjížděl až k brankové čáře, puk mu na hokejce však příliš nesedl a do zakončení se nedostal.

50:10
    Střela Gřešíka letěla hodně mimo, v držení puku jsou domácí.

49:30
    Svoboda ve středním pásmu číhal na přihrávku, ta však kvůli zásahu jednoho z hostí nepřišla.

48:35

48:09
    Semorád pálil z mezikruží pouze do betonů Matěje Loubala.

47:25
    Střela Pěnčíka byla zblokována jedním z hostů, kotouč je mimo obranné pásmo Nového Jičína.

47:00
    Trutnovští jsou před Loubalem a kombinují.

46:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., podrážení).

46:10
    Jedlička šikovně obral hosty o kotouč a před Loubalem byl téměř sám, zakončoval však pouze do připraveného gólmana Nového Jičína.

45:30
    Trutnovští sice chvíli pobyli v útočném pásmu, puk mají ale znovu hosté.

44:23
    Semorád střelou z pravého kruhu branku Ďáblů minul.

43:52
    Irgl tečoval Vaňovo nahození pouze do výstroje Vojtěcha Nečase.

42:40
    Tomeček dvakrát prověřil Nečase střelou od modré, trutnovský gólman si s jeho střelami poradil.

42:27
    Oba týmy hrají svižně, Trutnovu se teď ale nepovedla rozehrávka a kvůli icingu se vhazuje před Nečasem.

41:57
    Střela Kynčla od modré letěla mimo novojičínskou branku.

41:04
    Na druhé straně se o střelu z úhlu pokoušel neúspěšně, Loubal byl ale připraven na svém místě.

40:38
    Hraje se stále před Nečasem, teč Macuha však nebyla úspěšná.

40:07
    Puk mají hosté a nahazují do útočné třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:37.

Druhá třetina byla na šance bohatější než ta první, přesto padla pouze jedna branka, když Trutnov v 31. minutě srovnával na 2:2. Hosté mohli znovu navyšovat při trestném střílení, v souboji jeden na jednoho však zvítězil trutnovský gólman. O výsledku zápasu tak bude muset rozhodnout třetí perioda.

40:00

39:47
    Buly vyhráli domácí a do konce třetiny si kotouč nejspíš pohlídají

39:45
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování před Nečasem.

39:19
    Kobylík vypálil od modré, jeho střela letěla mimo.

38:33
    Vaňo se snažil tečovat před brankou, do prostoru mezi třemi tyčemi se ale netrefil.

38:07
    Střelu Plitka z úhlu vykryl Nečas.

37:24

37:10
    Domácí se teprve teď dostávají do útočného pásma, to se jim jejich přesilovka ale už pomalu krátí.

36:48

36:40
    Střelu Králíka z mezikruží ukryl Nečas ve své výstroji.

36:25
    Přihrávka na Jedličku byla zablokovaná hokejkou hostujícího hráče.

35:52
    Poruba se snažil prokličkovat do útočné třetiny, ale marně. Na druhé straně mimo střílel Višňák.

35:24
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podrážení).

34:57
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

34:48
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Fedulov – 2 min., vysoká hůl).

34:16
    Trutnovští byli v přečíslení, svou výhodu ale překombinovali a hostující obránci je stihli dobruslit.

33:52
    Střelu Rufera vyráží Nečas svým betonem.

32:33
    Poruba se Nečase snažil vymíchat, trutnovský gólman se jeho pohyby však nenechal zmást a jeho střelu vychytal.

32:33
    Jan Poruba byl při svém úniku na Nečase zastaven nedovoleně, je nařízeno trestné střílení.

32:16
    Hostům kotouč utíká až za Loubala, svou akci tak musí začít od znovu.

31:34
    Trutnovští jsou po srovnání skóre nabuzení, jejich útočnou akci však zastavuje ofsajd.

30:45
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Trutnov vyrovnává. JAN SEMORÁD využil přihrávku svých spoluhráčů na jedničku, když si krásným blafákem poradil s bezmocným Loubalem. Asistence. Lukáš Vácha.

30:07
    O kotouč se bojuje za brankou Trutnova, úspěšnější jsou nakonec domácí.

28:59
    Poruba si skvěle klepl o přihrávku na pravém kruhu, za jeho následnou střelou se však trutnovský gólman stihl včas přemístit.

28:28
    Nahození z hokejky Macuha má Nečas ve své lapačce.

28:06
    Domácím se nedaří přechod středního pásma, je pískán icing Trutnova.

26:58
    Hosté dobře napadli rozehrávku Trutnova, nakonec se však špatnou přihrávkou dostali až k Loubalovi.

26:05
    Kotouč se teď ocitl nebezpečně blízko trutnovského brankoviště, dříve než Lukáš Králík se však dokázal zorientovat Nečas a puk ukryl pod svou lapačku.

25:38
    Domácí se snažili o založení útoku, kotouč jim však utíká až k Nečasovi.

25:01
    Krsek se dobře prokličkoval až před Loubala, zakončení mu však hostující obránci překazili.

24:51
    Icing hostů.

24:23
    Domácí už konečně kombinovali v útočném pásmu, puk se však pouze svezl podél tyčky novojičínské branky.

23:24
    Lukáš Vácha střílel od modré, jeho střelu si Loubal pohlídal.

22:14
    Domácí se už už usídlili v útočné třetině, puk jim však uniká za modrou čáru.

21:36
    Lukáš Králík byl nebezpečně blízko Nečase, pálil pouze výstroje trutnovského gólmana.

21:00
    Trutnovští bojují o puk v útočné třetině, obrana Nového Jičína však dělá dobrou práci.

20:15
    Kotouč je za Loubalem, hosté ho mají zatím pod kontrolou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

První třetina je úspěšně za námi. Sice jsme nebyli svědky výraznějších hokejových šancí, během dvaceti minut přesto tři góly padly. První šel do vedení Trutnov, v 15. minutě však skórovali hosté a během minuty dokázali skóre utkání otočit na 2:1. Uvidíme, co nám nabídne prostřední perioda.

20:00

19:30
    Hosté střídají a vyráží do útoku. Puk sražený do brankoviště tak raději Nečas přikrývá svou lapačkou.

18:48
    Střela z otočky se Macuchovi nepovedla, puk mají domácí.

18:32
    Matěj Poul byl tvrdě sestřelen u mantinelu, vypadá ale v pořádku a sám odjíždí na střídačku.

17:56
    Domácí kombinují před Loubalem, střelu Višňáka ale hostující gólman vyráží.

16:54
    O kotouč se bojuje za Nečasem, ani jeden z týmu se ho nechce vzdát.

15:35
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Novojičínští rázem otáčejí skóre! První střelu ROKA MACUHA Nečas vyrazil, na dorážku novojičínského útočníka ale už nedosáhl. Bez asistence.

14:23
    Hosté vyrovnávají. Z těsné blízkosti Nečase propálil FILIP RUFER. Asistence: Lukáš Králík.

13:45
    Ačkoliv byli Ďáblové už v plném počtu, Trutnov pokračoval v tlaku. Kotouč je ale už na hokejkách hostí.

13:11

12:58
    Teď to domácí před brankou hostí možná trochu překombinovali a puk se dostál úplně mimo ohrožení Loubala.

12:11
    Hosté konečně vyhazují přes všechny čáry.

11:54
    Domácí se snažili hráče Nového Jičína rozhýbat, rychlá kombinace Trutnova však končí pouze u Loubala.

11:17
    Vácha pálil od modré pouze do výstroje brankáře hostí.

11:11
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Vaňo – 2 min., podrážení).

10:42
    Hosté pouze nahodili do útočné třetiny, na puku jsou znovu domácí.

10:22
    Další icing hostů. Vhazování před Loubalem.

10:04
    Karty se obrátily a problémy s rozehrávkou teď mají hosté. Icing Ďáblů.

09:04
    Martinec si skvěle počíhal na kotouč ve středním pásmu a následně sám unikal na Loubala, jeden z obránců Nového Jičína ho však stihl dobruslit a Martinec nemohl zakončovat.

08:27
    Hosté teď svírají Trutnovské před Nečasem, domácí se ale osvobozují pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

07:45
    Nepovedená rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

07:03
    Vaňo pálil z pravého kruhu, branku Trutnova přestřelil.

06:00
    Střídání v týmu HC BAK Trutnov: ze hřiště odchází Ašenbrenner, přichází Nečas.

06:00
    Trutnovští jdou do vedení! Krásné přečíslení zakončil střelou do odkryté branky DANIEL SVOBODA. Asistence: Jakub Jedlička, Filip Krsek.

05:29
    Střídání v týmu HC BAK Trutnov: ze hřiště odchází Nečas, přichází Ašenbrenner.

05:29
    Domácí gólman má problémy s výstrojí, hra je proto pozdržena.

05:29
    Přechod útočné modré kazí Trutnovu odpískaný ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

05:05
    Hosté mají ze hry o trochu více, kotouč je teď ale v moci Draků.

04:11
    Pecha zahrozil z prostoru mezikruží, i jeho střela však letěla mimo.

04:00

03:45
    Poruba pálil z pravého kruhu, jeho střela však byla sražena mimo klec Trutnova.

03:10
    Hráči Nového Jičína se zatím díky dobré obranně Trutnovských do větších střeleckých příležitostí nedostávají.

02:18
    Domácí se sice na začátku oslabení dokázali osvobodit, hosté jsou však už znovu v prostoru před Nečasem.

02:00
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Svoboda – 2 min., nesportovní chování).

01:16
    Teď už se sice Ďábli do útočného pásma na chvíli podívali, na Nečase ale nevyslali ani jednu střelu.

00:48
    Na puku jsou hosté a snaží se něco vymyslet zpoza své branky.

00:05
    Úvodní buly získali domácí, o kotouč je ale Nový Jičín ihned obral.

00:01

HC BAK Trutnov: Nečas (Ašenbrenner) – Faltys, Vácha (A), Leder, Pěnčík, Kynčl, Junek – Kubinčák (A), Martinec, Semorád (C), Jedlička, Fedulov, Svoboda, Krsek, Chára, Poul, Vacek, Janoušek, Tatar, Kozák, Višňák.

HK Nový Jičín: Loubal (Sonnek) – Tolokonnikov, Rufer, Hruška, Metelka, Gřešík, Tomeček – Kobylík, Vaňo, Palička, Plitko, Krupa, Pecha, Lehečka, Králík, Kafka, Hilšer, Poruba, Macuh, Štefka, Irgl.

Rozhodčí: Veselý – Mertlík, Bednář.

Opačný vstup do turnaje prožili hráči Nového Jičína. V úvodním zápase proti Děčínu totiž nedokázali vstřelit ani jednu branku a od děčínských medvědů inkasovali dokonce pětkrát. Uvidíme, zda se z této prohry dokáží oklepat a ve zbytku turnaje ještě něčím překvapit.

HC BAK Trutnov

Lepší start domácího turnaje si Draci snad ani nemohli přát. Utkání proti Hronovu sice nebylo tak jednoznačné, jako první přípravný duel těchto soupeřů, z těsného souboje ale nakonec vítězně vyšel přece jen Trutnov. Na začátku třetí třetiny ještě prohrával, třemi góly v závěru si ale pojistil vítězství na konečných 5:3.

BAK Cup

Den 1 – výsledky

HC BAK Trutnov vs. HC WIKOV Hronov 5:3

HK Nový Jičín vs. HC Děčín 0:5

Hezké sobotní odpoledne přeji z Trutnova. Druhý hrací den BAK Cupu zde dnes začne zápasem HC BAK Trutnov vs. HK Nový Jičín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Jedlička, Krsek), 31. Semorád (Vácha), rozh. náj. Chára – 15. Rufer (Králík), 16. Macuh