3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
HK Nový Jičín
Sobota 31.08.2019, 16:00BAK Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké sobotní odpoledne přeji z Trutnova. Druhý hrací den BAK Cupu zde dnes začne zápasem HC BAK Trutnov vs. HK Nový Jičín.

BAK Cup

Den 1 – výsledky

HC BAK Trutnov vs. HC WIKOV Hronov 5:3

HK Nový Jičín vs. HC Děčín 0:5

HC BAK Trutnov

Lepší start domácího turnaje si Draci snad ani nemohli přát. Utkání proti Hronovu sice nebylo tak jednoznačné, jako první přípravný duel těchto soupeřů, z těsného souboje ale nakonec vítězně vyšel přece jen Trutnov. Na začátku třetí třetiny ještě prohrával, třemi góly v závěru si ale pojistil vítězství na konečných 5:3.

Opačný vstup do turnaje prožili hráči Nového Jičína. V úvodním zápase proti Děčínu totiž nedokázali vstřelit ani jednu branku a od děčínských medvědů inkasovali dokonce pětkrát. Uvidíme, zda se z této prohry dokáží oklepat a ve zbytku turnaje ještě něčím překvapit.

HC BAK Trutnov: Nečas (Ašenbrenner) – Faltys, Vácha (A), Leder, Pěnčík, Kynčl, Junek – Kubinčák (A), Martinec, Semorád (C), Jedlička, Fedulov, Svoboda, Krsek, Chára, Poul, Vacek, Janoušek, Tatar, Kozák, Višňák.

HK Nový Jičín: Loubal (Sonnek) – Tolokonnikov, Rufer, Hruška, Metelka, Gřešík, Tomeček – Kobylík, Vaňo, Palička, Plitko, Krupa, Pecha, Lehečka, Králík, Kafka, Hilšer, Poruba, Macuh, Štefka, Irgl.

Rozhodčí: Veselý – Mertlík, Bednář.

00:01

00:05
    Úvodní buly získali domácí, o kotouč je ale Nový Jičín ihned obral.

00:48
    Na puku jsou hosté a snaží se něco vymyslet zpoza své branky.

01:16
    Teď už se sice Ďábli do útočného pásma na chvíli podívali, na Nečase ale nevyslali ani jednu střelu.

02:00
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Svoboda – 2 min., nesportovní chování).

02:18
    Domácí se sice na začátku oslabení dokázali osvobodit, hosté jsou však už znovu v prostoru před Nečasem.

03:10
    Hráči Nového Jičína se zatím díky dobré obranně Trutnovských do větších střeleckých příležitostí nedostávají.

03:45
    Poruba pálil z pravého kruhu, jeho střela však byla sražena mimo klec Trutnova.

04:00

04:11
    Pecha zahrozil z prostoru mezikruží, i jeho střela však letěla mimo.

05:05
    Hosté mají ze hry o trochu více, kotouč je teď ale v moci Draků.

05:29
    Přechod útočné modré kazí Trutnovu odpískaný ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

05:29
    Domácí gólman má problémy s výstrojí, hra je proto pozdržena.

05:29
    Střídání v týmu HC BAK Trutnov: ze hřiště odchází Nečas, přichází Ašenbrenner.

06:00
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Trutnovští jdou do vedení! Krásné přečíslení zakončil střelou do odkryté branky DANIEL SVOBODA. Asistence: Jakub Jedlička, Filip Krsek.

06:00
    Střídání v týmu HC BAK Trutnov: ze hřiště odchází Ašenbrenner, přichází Nečas.

07:03
    Vaňo pálil z pravého kruhu, branku Trutnova přestřelil.

07:45
    Nepovedená rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

08:27
    Hosté teď svírají Trutnovské před Nečasem, domácí se ale osvobozují pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

09:04
    Martinec si skvěle počíhal na kotouč ve středním pásmu a následně sám unikal na Loubala, jeden z obránců Nového Jičína ho však stihl dobruslit a Martinec nemohl zakončovat.

10:04
    Karty se obrátily a problémy s rozehrávkou teď mají hosté. Icing Ďáblů.

10:22
    Další icing hostů. Vhazování před Loubalem.

10:42
    Hosté pouze nahodili do útočné třetiny, na puku jsou znovu domácí.

11:11
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Vaňo – 2 min., podrážení).

11:17
    Vácha pálil od modré pouze do výstroje brankáře hostí.

11:54
    Domácí se snažili hráče Nového Jičína rozhýbat, rychlá kombinace Trutnova však končí pouze u Loubala.

12:11
    Hosté konečně vyhazují přes všechny čáry.

12:58
    Teď to domácí před brankou hostí možná trochu překombinovali a puk se dostál úplně mimo ohrožení Loubala.

13:11

13:45
    Ačkoliv byli Ďáblové už v plném počtu, Trutnov pokračoval v tlaku. Kotouč je ale už na hokejkách hostí.

14:23
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají. Z těsné blízkosti Nečase propálil FILIP RUFER. Asistence: Lukáš Králík.

15:35
    Novojičínští rázem otáčejí skóre! První střelu ROKA MACUHA Nečas vyrazil, na dorážku novojičínského útočníka ale už nedosáhl. Bez asistence.

16:54
    O kotouč se bojuje za Nečasem, ani jeden z týmu se ho nechce vzdát.

17:56
    Domácí kombinují před Loubalem, střelu Višňáka ale hostující gólman vyráží.

18:32
    Matěj Poul byl tvrdě sestřelen u mantinelu, vypadá ale v pořádku a sám odjíždí na střídačku.

18:48
    Střela z otočky se Macuchovi nepovedla, puk mají domácí.

19:30
    Hosté střídají a vyráží do útoku. Puk sražený do brankoviště tak raději Nečas přikrývá svou lapačkou.

20:00

První třetina je úspěšně za námi. Sice jsme nebyli svědky výraznějších hokejových šancí, během dvaceti minut přesto tři góly padly. První šel do vedení Trutnov, v 15. minutě však skórovali hosté a během minuty dokázali skóre utkání otočit na 2:1. Uvidíme, co nám nabídne prostřední perioda.

Další třetina začne přibližně v 16:47.

20:01

20:15
    Kotouč je za Loubalem, hosté ho mají zatím pod kontrolou.

21:00
    Trutnovští bojují o puk v útočné třetině, obrana Nového Jičína však dělá dobrou práci.

21:36
    Lukáš Králík byl nebezpečně blízko Nečase, pálil pouze výstroje trutnovského gólmana.

22:14
    Domácí se už už usídlili v útočné třetině, puk jim však uniká za modrou čáru.

23:24
    Lukáš Vácha střílel od modré, jeho střelu si Loubal pohlídal.

24:23
    Domácí už konečně kombinovali v útočném pásmu, puk se však pouze svezl podél tyčky novojičínské branky.

24:51
    Icing hostů.

25:01
    Krsek se dobře prokličkoval až před Loubala, zakončení mu však hostující obránci překazili.

25:38
    Domácí se snažili o založení útoku, kotouč jim však utíká až k Nečasovi.

26:05
    Kotouč se teď ocitl nebezpečně blízko trutnovského brankoviště, dříve než Lukáš Králík se však dokázal zorientovat Nečas a puk ukryl pod svou lapačku.

26:58
    Hosté dobře napadli rozehrávku Trutnova, nakonec se však špatnou přihrávkou dostali až k Loubalovi.

28:06
    Domácím se nedaří přechod středního pásma, je pískán icing Trutnova.

28:28
    Nahození z hokejky Macuha má Nečas ve své lapačce.

28:59
    Poruba si skvěle klepl o přihrávku na pravém kruhu, za jeho následnou střelou se však trutnovský gólman stihl včas přemístit.

30:07
    O kotouč se bojuje za brankou Trutnova, úspěšnější jsou nakonec domácí.

30:45
    Trutnov vyrovnává. JAN SEMORÁD využil přihrávku svých spoluhráčů na jedničku, když si krásným blafákem poradil s bezmocným Loubalem. Asistence. Lukáš Vácha.

31:34
    Trutnovští jsou po srovnání skóre nabuzení, jejich útočnou akci však zastavuje ofsajd.

32:16
    Hostům kotouč utíká až za Loubala, svou akci tak musí začít od znovu.

32:33
    Jan Poruba byl při svém úniku na Nečase zastaven nedovoleně, je nařízeno trestné střílení.

32:33
    Poruba se Nečase snažil vymíchat, trutnovský gólman se jeho pohyby však nenechal zmást a jeho střelu vychytal.

33:52
    Střelu Rufera vyráží Nečas svým betonem.

34:16
    Trutnovští byli v přečíslení, svou výhodu ale překombinovali a hostující obránci je stihli dobruslit.

34:48
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Fedulov – 2 min., vysoká hůl).

34:57
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

35:24
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podrážení).

35:52
    Poruba se snažil prokličkovat do útočné třetiny, ale marně. Na druhé straně mimo střílel Višňák.

36:25
    Přihrávka na Jedličku byla zablokovaná hokejkou hostujícího hráče.

36:40
    Střelu Králíka z mezikruží ukryl Nečas ve své výstroji.

36:48

37:10
    Domácí se teprve teď dostávají do útočného pásma, to se jim jejich přesilovka ale už pomalu krátí.

37:24

38:07
    Střelu Plitka z úhlu vykryl Nečas.

38:33
    Vaňo se snažil tečovat před brankou, do prostoru mezi třemi tyčemi se ale netrefil.

39:19
    Kobylík vypálil od modré, jeho střela letěla mimo.

39:45
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování před Nečasem.

39:47
    Buly vyhráli domácí a do konce třetiny si kotouč nejspíš pohlídají

40:00

Druhá třetina byla na šance bohatější než ta první, přesto padla pouze jedna branka, když Trutnov v 31. minutě srovnával na 2:2. Hosté mohli znovu navyšovat při trestném střílení, v souboji jeden na jednoho však zvítězil trutnovský gólman. O výsledku zápasu tak bude muset rozhodnout třetí perioda.

Další třetina začne přibližně v 17:37.

40:01

40:07
    Puk mají hosté a nahazují do útočné třetiny.

40:38
    Hraje se stále před Nečasem, teč Macuha však nebyla úspěšná.

41:04
    Na druhé straně se o střelu z úhlu pokoušel neúspěšně, Loubal byl ale připraven na svém místě.

41:57
    Střela Kynčla od modré letěla mimo novojičínskou branku.

42:27
    Oba týmy hrají svižně, Trutnovu se teď ale nepovedla rozehrávka a kvůli icingu se vhazuje před Nečasem.

42:40
    Tomeček dvakrát prověřil Nečase střelou od modré, trutnovský gólman si s jeho střelami poradil.

43:52
    Irgl tečoval Vaňovo nahození pouze do výstroje Vojtěcha Nečase.

44:23
    Semorád střelou z pravého kruhu branku Ďáblů minul.

45:30
    Trutnovští sice chvíli pobyli v útočném pásmu, puk mají ale znovu hosté.

46:10
    Jedlička šikovně obral hosty o kotouč a před Loubalem byl téměř sám, zakončoval však pouze do připraveného gólmana Nového Jičína.

46:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., podrážení).

47:00
    Trutnovští jsou před Loubalem a kombinují.

47:25
    Střela Pěnčíka byla zblokována jedním z hostů, kotouč je mimo obranné pásmo Nového Jičína.

48:09
    Semorád pálil z mezikruží pouze do betonů Matěje Loubala.

48:35

49:30
    Svoboda ve středním pásmu číhal na přihrávku, ta však kvůli zásahu jednoho z hostí nepřišla.

50:10
    Střela Gřešíka letěla hodně mimo, v držení puku jsou domácí.

51:01
    Vácha si sjížděl až k brankové čáře, puk mu na hokejce však příliš nesedl a do zakončení se nedostal.

51:53
    Dlouhé nahození zachytil Vacek a domácí jsou v útoku.

52:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., držení).

52:35
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 2 min., podrážení).

53:09
    Oba týmy mají problém udržet se v útoku, nyní se o to marně pokoušeli Trutnovští.

54:18
    Tentokrát se domácím ani nepovedlo přejít modrou čáur, píská se postavení mimo hru.

54:28
    Hosté v plném počtu, zbývají jim tři sekundy přesilovky.

54:35

55:05
    Kotouč je v obranné třetině hostů, Trutnovští se k němu však ne a ne dostat.

55:50
    Prázdnou branku před sebou měl Pecha, střelu svého spoluhráče však tečoval mimo trutnovskou klec.

56:42
    Střela Pěnčíka končí na hrudi novojičínského gólmana.

56:48
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., hákování).

57:21
    Semorádovu střelu z pravého kruhu má Loubal v lapačce.

57:31
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

58:03
    A puk je znovu až u Nečase.

58:38
    Přesilovka se domácím nedaří, střelu na Nečase si navíc připsal Králík.

58:48

59:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., podrážení).

59:40
    Semorád pálil do poloodkryté branky, Loubal ho však vychytal.

60:00

Třetí třetina nám rozuzlení dnešního zápasu nepřinesla, oba týmy se tak představí ještě v pětiminutovém prodloužení. Domácí začnou s minutovou výhodou jednoho hráče v poli.

60:01

60:09
    Kotouč mají domácí a ženou se do útoku.

60:36
    Váchovu střelu z úhlu má Loubal ve své výstroji.

60:49
    Fedulov tečoval před brankou, ale mimo.

61:08
    Prudkou tutovku domácích teď schytal jeden z hráčů Nového Jičína. Z pořádné perdy se ale dokázal oklepat a míří na střídačku.

61:13

61:45
    Počátek úniku Kafky byl včas zastaven domácími, kteří jsou nyní v držení kotouče.

62:21
    Pěnčík si sjížděl na přihrávku, ta byla však nepřesná.

63:29
    Chyby domácích na modré využil Macuh a sám se hnal na Nečase. Svou střelu ale nakonec namířil pouze do hrudi trutnovského brankáře.

64:21
    Kotouč byl teď dlouho pod jedním z Trutnovských, hra je tak vykázána do středního pásma.

64:42
    Dělovku Macuha vyrazil Nečas maskou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, po úpravě ledové plochy tak budou následovat samostatné nájezdy.