Junosť Minsk – Třinec 2:0 (kon.) | Frölunda – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Skellefteå – Grenoble 1:2 (kon.)
Cardiff – Moser Medical Graz 99ers 4:3 (1:0 po s.n.) | Tychy – Mannheim 2:3 (po pr.) | Kärpät – Bern 2:3 (po pr.)
Pelicans Lahti – Lausanne 4:5 (1:3 po s.n.) | Vienna Capitals – Djurgården 1:2 (kon.)
Junosť Minsk
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 01.09.2019, 15:00 • Čižovka-Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek neděle! (17:30:36)

Skončilo nám utkání CHL, ve kterém se utkaly týmy Junosť Minsk a HC Oceláři Třinec. Domácí byli v tomto zápase lepším a hlavně disciplinovanějším celkem, a to byl klíčový faktor dnešního zápasu. První třetina nám toho mnoho nenabídla, a tak se šlo po dvaceti minutách do kabin za stavu 0:0. Ve druhé periodě skóroval domácí zadák Nikita Mitskevich ve hře 4 na 4 a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:0 pro domácí. Na začátku třetí třetiny se domácí prosadili tentokrát v přesilovce, kdy přesně pálil Andrei Gerashenko, který tak upravil skóre na konečných 2:0.

59:22
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde jej přikryl Igor Brukin a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

59:11
    Hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Petr Kváča je v bráně.

59:05
    Domácí vyváží puk do střední třetiny.

58:10
    Matěj Stránský nalezl Martina Gernáta, který měl opět poloprázdnou bránu. Nyní sice puk trefil, ale domácí gólman vytrčil svou lapačku a přímo do ní puk zapadl.

57:40
    Třinečtí jsou usazení v útočném pásmu a kombinují.

57:10
    Oddechový čas pro domácí.

57:10
    Třinečtí mají už prázdnou bránu, zkouší to v šesti hráčích na ledě.

56:40
    Domácí si nekomplikují život a všechny puky míří ven z jejich třetiny.

55:40
    Třinečtí byli sice v tlaku, ale je to z jejich strany dneska bez nápadu a domácím nečiní větší problémy se ubránit.

54:31

54:20
    Do samostatného úniku se dostával Ondřej Kovařčík, který byl ale na poslední chvíli vyrušen domácí obranou, a tak ani nezakončil.

53:40
    Matěj Stránský vyhazuje puk přes všechny čáry.

53:10
    Minsk už je v útočném pásmu, kde kombinuje v přesilovkovém postavení.

52:31
    Třinecké dnes sráží jejich nedisciplinovanost, která jim neumožňuje se dostat do správného tempa.

52:31
    Na trestnou lavici odchází Martin Gernát (TRI), který si odpyká 2 minuty za držení protihráče.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 24. Mitskevich (Kolgotin, Tsyganov), 41. Gerashenko (Lopachuk)

Junosť Minsk: Brikun (Shelepnyov) – Nogachyov, Antonov, Tarletsky, Mitskevich, Gerashenko, Kazakevich, Lesnikov, Mazhuga – Gainetdinov, Zhelnerovski, Parfeyevets – Kolgotin, Maltsev, Kashkar – Tsyganov, Drozd, Lopachuk – Voloshin, Brikun, Chernikov
    HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Doudera, Kundrátek, Musil, Galvinš, Gernát, Haman, Hrachovský – Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík, Kovařčík – Hrehorčák, Novotný, Kofroň – Adamský, Polanský, Kvasnica – Hladoník

Rozhodčí: Dehaen, Amosov – Krytski, Slezov