Everton – Wolverhampton 3:2 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.)
Everton FC
3:2 (2:1)
Wolverhampton Wanderers
Neděle 01.09.2019, 15:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 4. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek neděle. (17:03:16)

Fauly: 12:12

Nádherný zápas skončil, domácí Everton porazil po solidním výkonu Wolverhampton 3:2. První tři branky padly už v úvodních dvanácti minutách. Everton dostal do vedení Richarlison. Rychle sice vyrovnal Romain Saïss, ale poločasové vedení 2:1 vystřelil Evertonu hlavou Alex Iwobi. Ve druhém poločase jsme dlouho velké šance nepozorovali, změnil to až gól Raúla Jiméneze na 2:2. Trvalo to jen pět minut a Everton znovu vedl, když se podruhé v utkání prosadil Richarlison. Mohl si připsat dokonce hattrick, ale další jeho šanci skvěle vychytal Patrício, který stejně tak skvěle zastavil i Minovu hlavičku. K bodům ale tyto zákroky Wolves nepomohly. Everton je v tabulce průběžně pátý se sedmi body, Wolverhampton až sedmnáctý s body třemi.

90+6
    90+5. Červená karta po 2. žluté

90+5
    Willy Boly dostává žlutou kartu za faul loktem na Richarlisona, a protože je to už jeho druhá, je vyloučený.

90+5
    Už se hraje poslední minuta nastaveného času a Wolverhampton se zatím nedostal na dostřel branky Evertonu.

90+4
    Žlutou kartu dostává také Pedro Neto za faul na Richarlisona.

90+4
    Domácí rohový kop rozehráli na krátko a pokračují v kombinaci na útočné polovině hřiště.

90+3
    Everton zatím zvládá závěr duelu skvěle, pokračovat bude rohový kopem z levé strany.

90+2
    Sudí Taylor pískl do píšťalky po faulu na Colemana, což se v závěru duelu Evertonu rozhodně hodí.

90+1
    Nastavovat se bude ještě pět minut.

90
    Ve středu pole proběhlo hned několik soubojů o míč a výsledkem je aut pro Everton.

89
    Standardní situace Wolves žádné zmatky před brankou Evertonu nezpůsobila, od branky bude rozehrávat Pickford.

88
    Diogo Jota se stal obětí nedovoleného zákroku ve středu pole a rozehrávat tak budou hosté.

87
    Wolverhampton se ubránil i dalšímu rohovému kopu a teď už se zase může soustředit na útočení.
    86. Mina hlavou vedení Evertonu nepojistil.

86
    Everton byl obrovsky blízko kýžené čtvrté brance, když po rohovém kopu zakončoval Mina. Ale další fantastický zákrok předvedl Patrício.

85
    Everton se rozhodně nehodlá ve zbývajících minutách bránit a usadil se na útočné polovině a naopak by rád definitivně utkání vyřešil čtvrtým gólem.

Petr Sumbal

Branky: 5. Richarlison (Kean), 12. Iwobi (G. Sigurdsson), 80. Richarlison (Digne) – 9. Saïss, 75. Jiménez (Boly)

Karty:   63. Delph (EVE) – 39. Vinagre (WOS), 44. Jiménez (WOS), 49. Boly (WOS), 58. R. Bennett (WOS), 90+4. Neto (WOS)   90+5. Boly (WOS)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:12.
    Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – A. Gomes, Delph – Richarlison, G. Sigurdsson, Iwobi (76. Bernard) – Kean (76. Calvert-Lewin).
    Náhradníci: Stekelenburg – Holgate, Sidibé, Schneiderlin, Calvert-Lewin, Tosun, Bernard.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Traoré, Dendoncker, Neves (84. Neto), Saïss (59. Moutinho), Vinagre – Jiménez, Cutrone (68. Diogo Jota).
    Náhradníci: Ruddy – J. Vallejo, J. Castro, Gibbs-White, Diogo Jota, Moutinho, Neto.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn