Kunlun – Ufa 4:3 (3:2 po s.n.) | Novosibirsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Barys – Vladivostok 1:3 (kon.)
Jokerit – Omsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Red Star Kunlun
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 03.09.2019, 13:00 • LeSports Center (Šen-čen) • KHL

Skončilo nám utkání mezi Kunlunem a Ufou. Utkání to bylo vyrovnané a dospělo až do samostatných nájezdů. Hrdiny odpoledne se stala dvojice Wolski – Brulé. První jmenovaný vsítil dva góly během hry a Gilbert Brulé rozhodl samostatné nájezdy. Ufa tak ze svého prvního utkání venku bere pouze bod.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (16:26:21)

Gilbert BRULÉ - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Red Star Kunlun.
    Autorem vítězné branky je GILBERT BRULÉ.

6. série
    3:2
    Brulé dokázal svůj nájezd proměnit a rozhodl o výhře Kunlunu.

6. série
    2:2
    Sošnikov střelou neuspěl a Kunlun má šanci na rozhodnutí.

5. série
    2:2
    Kugryšev zazvonil na tyč a konec ještě není.

5. série
    2:2
    Kane svůj nájezd udělal velmi zle a branka nepadla.

4. série
    2:2
    Burmistrov našel mezírku mezi betony a vyrovnává.

4. série
    2:1
    Wong předvedl dlouho kličku do forehandu a provedl ji tak skvěle, že branka padla.

3. série
    1:1
    Amirov neprostřelil Smithe.

3. série
    1:1
    Foo v rozhodující chvíli nezvedl puk nad beton.

2. série
    1:1
    Sošnikov procedil kotouč pod brankářem a vyrovnal stav.

2. série
    1:0
    Wolski zkoušel dlouho kličku, kterou nedotáhl do konce.

1. série
    1:0
    Jindy neomylný Linus Omark nenašel volný prostor nad lapačkou domácího Smithe.

1. série
    1:0
    Olli PALOLA proměňuje. Krásnou fintou nedal brankáři hostů šanci.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., vysoká hůl).

64:38
    Smith se dokázal přesunout proti pohotové střele z prvního dotyku.

64:05
    Střela Larsena skončila v ochranné síti.

63:49
    Závěr prodloužení sehrají hokejisté Ufy v rámci přesilové hry.

63:28
    Sošnikov si najel za modrou čáru, dostal na hůl přesnou přihrávku a zamířil těsně vedle zadní tyče.

63:00
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., příliš mnoho hráčů).

62:52
    Před bránou Ufy se vytvořil zámek. Hosté dokázali všechny střely ze stran zablokovat.

62:32
    Brulé pronikl do útočného pásma a nyní se pokusí něco kloudného vytvořit.

61:55
    Wolski hledal před bránou Yipa, jehož zakončení dokázal Metsola vyrazit. Kapitán domácích se dostal do těsné blízkosti brány a nedokázal kotouč zvednout ideálně.

61:31
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., faul kolenem).

61:10
    Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Kane. Jeho zakončení mu trefilo pouze vyrážečku.

60:58
    Prodloužení nám zatím nabízí rychlý hokej. Nyní měla puk na hokejkách Ufa, ale Smith odolal.

60:01

Skončila nám základní hrací doba, která nám nabídla 6 branek. Jelikož padly tři branky na obou stranách, tak za malou chvíli budeme svědky prodloužení. Ufa ve třetí třetině svého soupeře jasně přejela a zaslouženě zápas přivedla do nerozhodného stavu.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Začala nám probíhat poslední minuta třetí třetiny a Ufa se stěhuje znovu do útočného pásma.

58:17
    Ofsajd Ufy. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:33
    Tlak Ufy je opět velký a Kunlun se brání ve svém pásmu. Na Smithe přišla hned dvojice střel, kterou dokázal brankář ve službách čínského celku odvrátit.

56:59
    Majorov těsně za bránou kouzlil s pukem, ale svého spoluhráče stojícího v mezikruží nedokázal oslovit přesnou pobídkou.

56:03
    Ufa se po delší době vrátila do svého pásma. Kunlun však ale ve třetí třetině vůbec není nebezpečný.

55:03
    Kugryšev se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho dělovka mířila do brány, ale Smith na poslední chvíli vytasil svou lapačku a udržel naděje svého celku na body.

54:22
    Hosté si stále mění puk v útočném pásmu a Kunlun už zhruba minutu a půl nevystřídal.

53:38
    Hokejisté Ufy obléhají území okolo brány Kunlunu. Nyní je hra pod kontrolou jednoho celku.

52:33
    Komerční přestávka. Opět je hra přerušena.
    51:49 Nikita SOŠNIKOV - 3:3

51:49
    Ufa právě vstřelila branku!
    Stále platí, že Ufa ve třetí třetině hře dominuje, a proto také srovnává skóre. NIKITA SOŠNIKOV si nabruslil před bránu a po nepřehledné situaci dokázal napálit touš pod víko. Obránci domácích vypadali zmateně a nedokázali si nájezd Sošnikova pokrýt. 3:3. Bez asistence.

51:38
    Omarkova střela z otočky byla velmi nepříjemná. Smith předvádí ve třetí třetině skvělý výkon, protože Ufa si vytvořila už několik šancí.

50:52
    Sošnikov si najel na dlouhou přihrávku, udělal si manévr směrem do středu hřiště a vystřelil poblíž zadní tyče. Možná se právě o ni kotouč otřel.

49:48
    Hra se znovu přesunula před bránu Kunlunu a hostující tým se snaží cokoliv vytvořit.

48:59
    Wolski si opět najížděl do zajímavé pozice a kdyby byla přihrávka na něj přesnější, tak by mohl útočit na hattrick.

48:30
    Jeremy Smith je nyní v obrovské permanenci. Musel zakročit proti nepříjemným střelám a dorážkám.

47:40
    Sledujeme poměrně dlouhou pasáž hry bez přerušení. Hraje se hodně bruslivý hokej a rozhodně v daleko větším tempu, než v úvodu utkání.
    45:42 Teemu HARTIKAINEN - 3:2

45:42
    Salavat utkání dramatizuje. Hostující tým se dostal do tlaku a jakožto střelec branky z něj vyšel TEEMU HARTIKAINEN. Finský útočník se dokázal uvolnit, najet před bránu a svižnou střelou překonat Smithe. 3:2. Asistence: Philip Larsen.

45:34
    Smith byl včas na zemi a dokázal pokrýt nebezpečný útočný průnik Amirova. Po přerušení se bude vhazovat pro pravici brankáře Kunlunu.

45:02
    Murphy velmi nepříjemně narazil na mantinel a rychle odjel na střídačku. Nyní je v péči lékařů a nevíme, jestli bude v dnešním zápase pokračovat ve hře.

44:16
    DeFazio dostal na hůl křížnou přihrávku, kterou okamžitě po zpracování přetavil ve střelu. Šikovný pokus ale skončil v ochranné siti, neboť obránce byl důsledný.

43:37
    Amirov kroužil s pukem v útočné třetině, ale ke střele se žádný z hráčů v bílých dresech neodhodlal.

42:59
    Werek vydoloval puk zpoza brány a nabízel jej před bránu svému spoluhráči.

42:12
    Smith pomohl s rozehrávkou a nahodil puk po mantinelu. Kunlun rozhodně nic zbytečného nevymýšlí a poctivě brání vlastní pásmo.

41:12
    Přechod do útočného pásma se Kunlunu vůbec nepovedl. Ofsajd.

40:52
    Metsola dokázal levým betonem zlikvidovat nahození z pravého křídla.

40:22
    Krátce poté, co Kane opustil trestnou lavici, se domácí tým provinil icingem. Hra se přesune před Smithe.

40:01

Skončila nám druhá třetina, ve které padly tři branky. Ufa sice vyrovnala, ale aktivně hrající domácí ji srazili góly Wojteka Wolského. Ufa se nechytila ani při přesilové hře v závěru třetiny, takže je možné, že v dnešním utkání favorit bodovat nebude.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Yip využil chybu v rozehrávce Ufy a mířil si to sám na hostující bránu. Zakončit nedokázal, neboť mu kotouč sjel z hole.

39:00
    Dvojici skvělých zákroků předvedl domácí gólman Smith. S případnou další dorážkou už mu obránci pomohli.

38:02
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., zdržování hry).

38:02
    Čtvrtá formace domácích udělal před bránou Ufy velký rozruch. Werek zakončil jako poslední. Metsola jeho pokus lapil do lapačky.
    37:12 Wojtek WOLSKI - 3:1

37:12
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    V Kunlunu je rázem veseleji a domácí tým pro prověřené kombinaci vede o dvě branky. Brulé dlouho míchal s pukem na levé straně, až si všiml volného WOJTEKA WOLSKÉHO, jehož šikovná střela zapadla za záda Metsoly. 3:1. Bývalý hráč NHL si tak už připsal svou druhou dnešní trefu. Asistence: Gilbert Brulé.

36:46
    Do přečíslení dva na jednoho se vydávali domácí hráči. Wolski šikovně vybízel Brulého, který stál v gólové pozici. Konat musel hostující obránce Sergejev, jenž domácího útočníka jednoznačně hákoval a zamířil na dvě minuty na trestnou lavici.

35:59
    Na konci přesilové hry Ufy zbývá už jen pár sekund. Linus Omark střílel z pravého kruhu přímo do ramena Smithe.

35:22
    Hráči Kunlunu se osvobodili nechytatelným výhozem z vlastního pásma.

34:42
    Kadějkin před bránou hledal Burmistrova, ale bývalý ruský reprezentant nedokázal správně přiložit hůl k jeho pobídce.

34:08
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Trevor Murphy – 2 min., faul kolenem).

33:32
    Brulé opět ukázal svou genialitu a lehce vybídl Wereka ve výborné pozici. Bývalý hráč Třince ale z těsné blízkosti bránu Ufy zhruba o půl metru netrefil.

32:12
    Hostující celek se na pár chvil dostal pod tlak. Metsola musel předvést dobrý zákrok lapačkou, aby alespoň na pár okamžiků hru přerušil.

31:35
    Na oapčné straně lehce zahrozili hosté, ale Andrej Šustr puk následně poslal do střední třetiny.
    30:44 Wojtek WOLSKI - 2:1

30:44
    Hra čtyři na čtyři nám nabídla otevřený prostor v obraně Ufy, který okamžitě využil WOJTEK WOLSKI. Zkušený útočník si najel na přistrčení Brulého z otočky a ránou mezi betony nedal Metsolovi šanci. 2:1. Asistence: Gilbert Brulé a Andrej Šustr.

29:57
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).

29:45
    Chelios si na poslední chvíli střelu rozmyslel. Útočná akce poté pokračovala na pravé straně, odkud se touš dostal k Lockhartovi, jenž vystřelil nepřesně.

28:12
    Omark si znovu najel do střeleckého místa nad kruhem a zkusil zápěstím překonat Smithe. Málem se mu to povedlo, utajená rána zazvonila o tyč.

27:35
    Hosté drží puk za bránou a kombinují. Nyní je Ufa jasně lepším celkem než domácí Kunlun.

26:56
    Omark ukázal jeden ze svých parádních hokejových kousků a jeho přihrávka před bránu měla opravdu oči. Ufa měla velkou smůlu, že po této akci nešla do vedení.

26:22
    Zhruba minutu se na ledě nic vážnějšího nedělo. Smith si připsal zákrok proti propagační střele a následovat bude komerční pauza.

25:40
    Na druhé straně se drali do šance domácí hokejisté. V těsně blízkosti Metsoly však útočník Lockhart nezvedl touš úplně ideálně.
    24:29 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:1

24:29
    Ufa využívá svou přesilovku a střílí svou první branku v sezoně. Sošnikov z pravého kruhu krásně přenesl hru na opačný kruh, kde stál připraven DMITRIJ KUGRYŠEV. Hráč s číslem 18 zakončil rychle a vyrovnal stav na 1:1. Asistence: Nikita Sošnikov a Arťom Sergejev.

23:50
    Sergejev dostal trochu prostoru a zápěstím vyslal nepříjemný projektil na Smithovu klec. Domácí brankář jeho pokus úspěšně vyrazil do ochranné sítě.

23:13
    Kunlun se ubránil proti počátečnímu náporu Ufy. Zhruba po dvaceti sekundách vyhodil puk přes všechny čáry.

22:51
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon DeFazio – 2 min., držení).

21:49
    Brulé dobruslil nahozený kotouč a zneutralizoval zakázané uvolnění. Následná rozehrávka Ufy ale přesná nebyla.

21:06
    Kugryšev se dostal k puku jako slepý k houslím, vystihl totiž rozehrávku Kunlunu. Poté vypálil zápěstím a orazítkoval zadní tyč domácí svatyně.

20:36
    Metsola zasáhl. Nahození od červené čáy nebylo těžké na zkrocení puku. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levé ruce brankáře Ufy.

20:01

Skončila nám první třetina. Kunlun ji vyhrál v poměru 1:0 díky trefě Adama Cracknella. Ufa působí velmi opatrně a jestli chce v dnešním duelu pomýšlet na body, tak musí být jednoznačně aktivnější. První třetina neměla moc velké tempo a není divu, že branku jsme viděli jen jednu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37
    Hra je opět přerušena. Závěr první periody se blíží.

19:09
    Ufa dobývá území před bránou Kunlunu, jenže se jí dvakrát po sobě nepovedl přechod do útočného pásma.

18:08
    Palola, který si před chvíli odseděl menší trest, dokázal přelstít bránícího hráče hostů a zápěstím vystřelil těsně vedle zadní tyče.

17:28
    Rychlá souhra mezi Manninenem a Hartikainenem gólová nebyla. Přesto se druhý jmenovaný hráč odhodlal ke střele, kterou Smith vyrazil.

16:20
    Byl odpískán ofsajd při přechodu domácího týmu do útočného pásma.

15:27
    Přesilovka pět na tři nevyšla hostujícímu týmu dle představ. Ufa si sice vytvořila optický tlak, ale branku nevstřelila.

14:40
    Další tlak byl k vidění před bránou Smithe. Zámořský brankář zatím odolává.

14:21
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Olli Palola – 2 min., sekání).

14:09
    Střelecký pokus od modré čáry vyslal Sošnikov. Smith předvedl dvojici výborných zákroků, protože pokryl i dorážku.

13:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., držení).

12:10
    Český obránce Andrej Šustr se uvedl v dresu Kunlunu tvrdou střelou do hrudi Metsoly.

11:13
    Začátek další početní výhody se zatím Kunlunu příliš nedaří. Ufa je u všech přihrávek včas a vykrývá pozice.

10:19
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., vysoká hůl).

10:09
    Aktivita Kunlunu zůstává i nadále velká. Tentokrát pálil z ideální pozice Wong, ale na brankové čáře zastoupil finského brankáře jeden z obránců.

08:32
    Čínský tým využívá přesilovku a jde do vedení. Maione si najel do lepší pozice a těsně za modrou čárou vyslal pěknou střelu zápěstím, kterou před brankovištěm ještě tečoval důrazný útočník ADAM CRACKNELL. Zámořský hráč si hned v prvním zápase připsal svou první branku v Kunlunu. 1:0. Asistence: Mathew Maione a Gilbert Brulé.

07:37
    Domácí tým nezačal přesilovku vůbec zle a dostal Ufu pod tlak. Dvě střely, které přišly v rychlém sledu, byly sraženy mimo tři tyče.

07:03
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Garet Hunt – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 5 min., bitka + 2 minuty hrubost).

07:03
    Semjonov využil své větší postavy a bitku nakonec ovládl, oba hráči zřejmě dostanou pětiminutový trest.

07:03
    Dochází k bitce mez domácím Garetem Huntem a hostujícím Alexejem Semjonovem.

06:40
    Ethan Werek pálil z otočky těsně vedle zadní tyče. Při této situaci měl brankář Metsola štěstí.

06:36
    Metsola přikryl kotouč ve své lapačce a následuje první komerční přestávka. Úvod utkání se nehraje v nikterak velkém tempu a zatím to vypadá jako letní přátelák.

06:16
    Soloduchin se ke střele neodhodlal a raději zamířil za bránu. Zpoza ní hledal hokejku spoluhráče, ale i tak akce Ufy vyšla vniveč.

05:32
    Nyní se hraje ve středním pásmu a rozehrávky obou celků prozatím nejsou příliš ideální.

04:57
    Celkem otřesený zůstal na ledě ležet Mathew Maione. Už dojel na střídačku a je v péči klubových lékařů.

04:13
    Linus Omark si vybruslil před bránu a zápěstím zkusil své štěstí. Trefil pouze nohy před sebou stojícího obránce.

03:32
    Těsně před střídačkami obou celků došlo k několika ostrám střetům. Vylučovat se znovu nebude.

02:52
    Hartikainen nahodil touš na Smithe a poté hledal odražený puk. Ufě se zatím příliš nedaří dostat se do souvislejšího tlaku.

01:50
    Přihrávka do mezikruží nebyla využita a oba týmy mohou vystřídat své formace.

01:21
    Hostující tým se zlobí, protože Burmistrov se dostal do dobré palebné pozice, ale zrovna v tuto chvíli vykopl Smith svou bránu. Vylučovat se překvapivě nebude.

00:58
    Cracknell nahodil puk za bránu a jel střídat. Ufa se pokusí o rozehrávku zpoza brány.

00:16
    Kunlun začal aktivně a zásluhou DeFazia se ihned dostal k zakončení. Metsola byl na zemi včas a pokryl volný prostor.

00:01

Začátek zápasu je lehce pozdržen, protože branka Ufy nebyla úplně dobře upevněná.

Oba týmy už vyjely na led. Ještě před úvodním buly si poslechneme hymny Ruska a Číny.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Bartley, Maione, Jaw, Šustr, Chelios – Yip, Brulé, Wolski – Palola, Cracknell, DeFazio – Foo, Kane, Wong – Hunt, Werek, Lockhart.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, Koledov, S. Garejev, Pašnin, Muchamadullin, A. Semjonov – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – V. Žarkov (A), Kadějkin, Soloduchin – M. Majorov, Chochrjakov, Amirov.

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

RED STAR KUNLUN

Kunlun je v KHL stále poměrně nováček, protože loňská sezona byla pro něj teprve sezonou třetí. Nebylo překvapením, že Kunlun si play off nezahrál, ale posílení tohoto celku přes léto bylo poměrně značné, takže jarní play off 2020 by mohlo být v Číně realitou. Red Star posilovali převážně v zámoří, odkud získali několik Kanaďanů, kteří nebyli stálí členové celků NHL. Mezi zámořskými hráči se v kolonce posil objevily také dvě české vlaječky. Důrazný obránce Andrej Šustr prozatím ukončil své působení v NHL a chystá se na svou premiérovou sezonu v KHL. Nouzi o práci rozhodně neměl ani čerstvý extraligový šampion s Třincem Šimon Hrubec, jenž nakonec překvapivě podepsal smlouvu právě v Číně.

SALAVAT JULAJEV UFA

Je ruský celek, který patří každoročně k absolutní špičce KHL. Gagarinův pohár vyhrál naposledy v roce 2011 a v minulém ročníku jízda Ufy skončila až ve finále Východní konference na hokejkách Omsku. Přípravné zápasy však Salavatu nevyšly dle představ a svěřenci trenéra Culygina v nich pětkrát prohráli. Ufa během léta neměnila kádr nikterak závratně, ale i přesto dokázala získat uřadujícího vítěze Stanley Cupu Nikitu Sošnikova ze St. Louis. První prověrka čeká tento celek již dnes na ledě čínského mužstva.

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (Kunlun)
    Andrej Šustr (Kunlun)

Přeji vám příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Pro oba celky to dnes bude premiéra. Úvodní duel v sezoně odehrají hokejisté Red Star Kunlun a Salavat Julajev Ufa. Zápas začíná ve 13:00 a k našemu přenosu jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Cracknell (Maione, Brulé), 31. Wolski (Brulé, Šustr), 38. Wolski (Brulé), rozh. náj. Brulé – 25. Kugryšev (Sošnikov, Ar. Sergejev), 46. Hartikainen (Larsen), 52. Sošnikov