Banská Bystrica – Färjestad 3:4 (po pr.) | Bern – Kärpät 1:2 (1:3 po s.n.) | Mountfield HK – Frölunda 3:4 (kon.)
Rungsted Seier Capital – Plzeň 2:4 (kon.) | Hämeenlinna – Zug 1:3 (kon.) | Moser Medical Graz 99ers – Cardiff 2:5 (kon.)
Grenoble – Skellefteå 1:4 (kon.) | Ambri-Piotta – Mnichov 2:3 (2:3 po s.n.)
HPK Hämeenlinna
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
EV Zug
Sobota 07.09.2019, 18:00 • Pohjantähti Areena, Hämeenlinna • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:16:46)

Zug dokázal v utkání využít dvě přesilovky, díky čemuž se dostal do vedení 2:0. Na konci druhé třetiny sice Hämeenlinna snížila po vlastní brance Moranta, ale ve třetí třetině se prosadil ve 48. Lino Martschini a pro finský tým už to byla pomyslná poslední rána, přes kterou se přenést nedokázal.

Hämeenlinně nepomohlo ani více než 5 minut hry bez brankáře a EV Zug vrací svým soupeřům domácí porážku. Po výhře 3:1 bere tři body a s 10 body se bude nacházet na prvním či druhém místě tabulky, podle výsledku Plzně v utkání s Rungstedem.

59:40
    Genoni za brankou rozehrává nahozený puk soupeře. Toto Zug už ubrání.

59:04
    Oba týmy jsou v plném počtu, respektive HPK v šesti.

58:45
    Zakázané uvolnění Zugu.

57:40
    Hämeenlinna dál pokračuje ve hře bez brankáře!

57:04
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Eronen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu EV Zug (Thorell – 2 min., hákování).

Tak vylučovat se bude na obou stranách.

57:04
    Zahrání vysokou holí a vyloučení Hämeenlinny podle signalizace rozhodčího.

57:01
    HPK znovu přichází o útočné pásmo.

56:15
    Klingberg se ve středním pásmu pokusil o zakončení, ale byl hodně nepřesný a puk šel jen na zadní mantinel.

55:40
    Finský tým byl vytlačen do středního pásma. Zůstává u puku a má prázdnou branku.

55:25
    Zug hraje v plném počtu.

54:40
    Hämeenlinna hraje bez brankáře!

54:34
    Eronenova rána od modré byla zblokována.

54:30
    Nenonen se z otočky dostal mezi kruhy ke střele, ale trefil přímo Genoniho, který přikryl puk lapačkou.

54:11
    Innala přišel o kotouč a Zug znovu vyhazuje.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 40. Innala – 10. Senteler (Diaz, Martschini), 28. Klingberg (Thorell, Alatalo), 48. Martschini (Lindberg, Thorell)

HPK Hämeenlinna: Voutilainen (A. Karjalainen) – Laatikainen, Nikkilä, Friman, Eronen, Latvala, M. Karjalainen, Tyni – Innala, Kunyk, Nenonen – Cornet, Lucenius, Krivošík – Tavi, Tikka, Puustinen – Kanninen, Lahtela, Kombe – Ruokonen
    EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Zryd, Alatalo, Schlumpf, Zgraggen, Morant, Diaz, Thiry – McIntyre, C. Klingberg, Senteler – Zehnder, Kovář, Hofmann – Thorell, O. Lindberg, Martschini – Bachofner, Albrecht, Leunberger – Oehen

Rozhodčí: Birin, Leppäalho – Koskela, Nikulainen