Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kunlun – Barys 1:0 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Spartak Moskva – Minsk 4:5 (kon.)
Spartak Moskva
4:5 (3:2, 1:2, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Neděle 08.09.2019, 16:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Utkání nám skončilo a z bodového zisku se raduje Dinamo Minsk. Bylo to utkání jako na houpačce, které se překlápělo na obě strany. V první třetině se ujali vedení 2:0 hosté díky trefám Pavloviče a Pulkkinena. Spartak v rozmezí 10.-24. minuty utkání čtyřmi trefami otočil a měl k dispizici pohodlný náskok. Ve zbytku utkání se už však trefovali jen hosté. Rozhodující gól padl z přesilovky necelé tři minuty před koncem třetí třetiny zásluhou Stefanoviče.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (18:31:54)

Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:39.

59:49
    Ránu od modré čáry lehce tečoval Zlobin, ale pouze do ochranné sítě. Zbývá jedenáct sekund a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:20
    Moskevští se dostali do útočné třetiny, ale tam kotouč příliš dlouho neudrželi.

59:03
    Oleg Znarok si bere oddechový čas. Snaží se nakreslit svým svěřencům své plány na vyrovnání.

59:03
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., hákování).

58:30
    Domácí už na nic nečekají a odvolávají brankáře! Hraje se powerplay.
    57:45 Michail STEFANOVIČ - 4:5

57:45
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! Spartak ojedinělou akci prováhal, zatímco hosté po krásné kombinaci využili přesilovku. Paré přenesl hru na volného MICHAILA STEFANOVIČE, jehož tvrdá rána skončila v síti. Spartaku na vyrovnání už moc času nezbývá. 4:5. Asistence: Francis Paré a Stefan Elliott.

56:17
    Karsums dokázal na své polovině kluziště vybojovat puk a ve vlastním oslabení se řítil sám na bránu Minsku. Bekhendovou kličku nezvládl dokonale a přestřelil. Spartak mohl z ničeho nic udeřit a rozhodnout.

56:04
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., podrážení).

55:32
    Celá situace se opakuje. Další icing Dinama je na světě.

55:02
    Pulkkinen nestihl dojet kotouč, a proto se odpískalo zakázané uvolnění. Hra se po chvíli znovu přesune před bránu Minsku.

54:25
    Pavlovič oslovil na modré čáře volného spoluhráče, jehož střela jen těsně minula bližší tyč. Chomčenko zasahovat nemusel.

53:49
    Na mantinel byl tvrdě naražen Stefanovič a na led musí být přivoláni lékaři. Těžko říct, jestli bude hostující hráč v utkání pokračovat, vypadá totiž velmi otřeseně.

52:49
    Spartak se také po vhazování udržel v útočné třetině a ke střele se tentokrát propracoval Hersley. Ani on však neuspěl.

52:13
    Kulik se ocitl v ostrém úhlu, ale přesto dokázal prověřit pozornost brankáře Minsku. Akce pokračovala a o pár vteřin později pálil Fjodorov. Osipkov znovu zasáhl a následuje komerční přestávka.

Daniel Fekets

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 10. Rylov (Karsums), 13. Hersley (Zubov, R. Hanzl), 18. Juňkov (Leščenko), 24. Karsums – 8. Pavlovič, 9. Pulkkinen (Martynov, Gotovec), 25. A. Kosticyn (Paré, Gotovec), 31. Elliott (Děmkov), 58. Stefanovič (Paré, Elliott)

Spartak Moskva: Bespalov (31. Chomčenko) – Rylov, Hersley, Kutějkin, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Nikišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Nikoncev – Fjodorov, Zlobin, Chochlačov – Kokarev, Juňkov, Leščenko – Šablovskij.
    HC Dinamo Minsk: Osipkov (Enroth) – Gragnani, Děrjabin, Elliott, Denisov, Jevenko, Gotovec, Znacharenko – An. Stěpanov, Děmkov, Pavlovič – Stefanovič, Paré, A. Kosticyn – Pulkkinen, Shore, Martynov – Drozdov, Kitarov, Pavlenko – Kogaljov.

Rozhodčí: Gofman, Spirin – Bitjukov, Galimov