Skalica – Martin 1:3 (kon.) | Trnava – Bratislava Capitals 2:5 (kon.) | Žilina – Spišská N. Ves 2:3 (kon.)
Dubnica – Topoľčany 4:3 (kon.) | Levice – Pov. Bystrica 3:0 (kon.)
HK Levice
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 11.09.2019, 19:00 • Zimný štadión Levice • 1. liga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam Vás pri sledovaní zápasu 1. kola SHL ligy ročníka 2019/20 medzi nováčikom z Levíc a Považskou Bystricou.

HK Levice

Mužstvo z juhovýchodu krajiny postúpilo o ligu vyššie. Minulá sezóna bola v jeho podaní famózna. Levice nemali širokú súpisku, ale vložili do hry srdce a po trinástich rokoch doprajú fanúšikom lepšiu súťaž. Kabína ostala takmer pohromade, no boli nutné zásahy. Prišlo zopár nových hráčov. V meste je evidentný boom. Všetci sa už tešia na úvodné vhadzovanie.

Súper z Považia tiež vykonal určité zmeny v zostave a trénerskom obsadení. Klub vyslovil cieľ prvá osmička a rovnako ako domáci, ani on sa už nevie dočkať, kedy sa rozbehne ligový kolotoč. Stretnutie v Leviciach môže byť pre divákov zaujímavé. Tímy sa totiž prvýkrát stretnú v novodobej histórii.

Stretnutie vám prinesieme prostredníctvom zmeny stavu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

02:31
    HK Levice dávajú gól! Perfektný vstup nováčika do SHL ligy. Prvým úspešným strelcom je MATEJ MRÁZIK. Asistencie: Adam Kudrna a René Svitana.

10:00
    Po prvej polovici úvodnej tretiny stále vedie nováčik súťaže nad Považanmi.

12:26
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Gubo – 2 min., hákovanie).

12:26
    Hostia môžu vyrovnať pri tejto početnej výhode.

15:04
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turan – 2 min., napadnutie).

17:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Cíger – 2 min., podrazenie).

18:50
    Jedno oslabenie hostia prežili a potrebujú ustáť ešte druhé.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Zatiaľ má lepší vstup do sezóny domáci celok. Ten od 3.minúty vyhráva nad Pantermi.

Druhá tretina sa začne o 19:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Novák – 2 min., hrubosť).

20:01
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Knudsen – 2 min., sekanie).

22:39
    HK Levice dávajú gól! Po uplynutí vzájomného vylúčenia prichádza druhý presný zásah Levíc. Zaznamenal ho minuloročný hráč Topoľčian LUKÁŠ TÁBI. Asistencie: Matej Mrázik a René Svitana.

23:32
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Knudsen – 2 min., faul kolenom).

30:00
    V polovici stretnutia prehráva Považská Bystrica na ľade nováčika 2:0.

35:22
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Niník – 2 min., sekanie).

36:50
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Korím – 2 min., hákovanie).

37:17
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Hús – 2 min., podrazenie).

39:29
    HK Levice dávajú gól! Tesne pred druhou sirénou je náskok domáceho mužstva už trojgólový. Lampera v bráne hostí opäť prekonal MATEJ MRÁZIK, pre ktorého je to druhý gól v zápase. Asistencie: Dávid Romaňák a Lukáš Tábi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Levice v druhej tretine postupne zvýšili svoje vedenie. Považania sú do týchto chvíľ v ofenzíve bezzubí.

Tretia tretina sa začne o 20:43.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

43:27
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Urbánek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva päť minút. Tento zápas už by nemal domácim hráčom ujsť.

56:43
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Gubo – 2 min., držanie).

Krajší začiatok v novej lige si Levice ani nemohli priať. Výhra určite viac teší, keďže je podčiarknutá aj čistým kontom. (21:22:36)

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 3. Mrázik (Kudrna, Svitana), 23. Tábi (Mrázik, Svitana), 40. Mrázik (Romaňák, Tábi)

HK Levice: Pavličko – Kuzma, Kohút, M. Novák, Romaňák, Korím, Bujanov, Matejovie, Kudrna – Vorobyev, Mihálik, Tužinský – König, Klenko, Fominykh – R. Svitana, Mrázik, Tábi – Adámik, J. Štefanka st., Gubo.
    HK 95 Považská Bystrica: Lamper – Knudsen, Nahálka, Augustín, Niník, Rodionov, Saboš, Koreník – Ligas, Zlocha, Cíger – Hús, Németh, Mokrohajský – Krieger, Turan, Iždinský – Urbánek, Rufati, Švantner.

Rozhodčí: Daniel Konc st. – Juraj Konc ml., Daniel Konc ml.