Bílina – Děčín 1:5 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Řisuty 7:2 (kon.) | Nová Paka – Trutnov 3:2 (kon.)
MOSTEČTÍ LVI – Jablonec 10:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nový Jičín 8:1 (kon.) | Val.Meziříčí – Mor. Budějovice 10:1 (kon.)
Žďár n/S – Šumperk 1:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 4:2 (kon.) | Kolín – David Servis 3:1 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:3 (kon.) | Příbram – Písek 3:2 (po pr.) | China Golden Dragon – Tábor 0:7 (kon.)
konec
HC Bobři Valašské Meziříčí
10:1 (3:0, 3:0, 4:1)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 11.09.2019, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (21:25:09)
   
  Třetí třetina nakonec nabídla největší porci gólů ze všech. Čestné branky se v ní dočkaly i Moravské Budějovice z hole Davida Horkého, Bobři však díky dalším čtyřem přesným zásahům nakonec zastavili své skóre na číslovce 10. Valašský klub tak může být se svým vstupem do sezóny nad míru spokojen, v Moravských Budějovicích musí zapracovat na zlepšení. Okleštěná sestava ale budiž alespoň částečnou omluvou pro hostující celek, který prožil velmi krušné léto na poli administrativy.
   
  Konec zápasu.
   
  59:27
  Utkání už je pouze dohráváno z obou stran, o vítězi je samozřejmě rozhodnuto.
   
  58:39
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  A přece! Už po skončené přesilové hře dopravili Valaši do branky kotouč i s velkou dávkou štěstí z hole TOMÁŠE ANDRISE, který zaůřadoval v předbrankovém prostoru po střele Žáka. Přání fanoušků domácích tak budiž splněno. Asistence: Michal Žák.
   
  58:29
  Moravské Budějovice hrají v plném počtu.
   
  57:38
  Valachům se naskytla skvělá příležitost v podobě přesilové hry na vsítění desátého gólu, prozatím se jim však nedaří usadit se na delší časový úsek v útočném pásmu.
   
  56:29
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Kruckovyč – 2 min., nedovolené bránění).
   
  56:18
  Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
  DAVID HORKÝ dokonal, o co jeho tým usiloval v posledních momentech zápasu! po pěkné spolupráci s jeho kolegy dopravil kotouč za bezmocného Slováka, kterému tak překazil čisté konto z dnešního měření sil obou soupeřů. Matyáš Šána a Petr Krutiš.
   
  55:49
  Hra se v posledních chvílích odehrává ve třetině Bobrů, Žihadla nepolevují ze své snahy o vsítění gólu.
   
  54:50
  Moravské Budějovice se sympaticky snaží o vsítění alespoň čestného gólu a obrana domácích musí být nadále na pozoru. Brankář Slovák ale není nucen řešit složitější střely soupeře.
   
  53:18
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Devátý gól v brance Vacka a diváci vyvolávají desítku o to hlasitěji. Na straně Bobrů zafungovala osvědčená spolupráce na trase Dvořák – Seidler – ROSTISLAV VANĚK, která rozradostnila znovu zimní stadion ve valašském království. Asistence: Petr Seidler a Petr Dvořák.
   
  53:04
  Po své střele zůstal po obranném zákroku ležet za brankou domácí hráč Kuchařík, po pár chvílích se ale sám zvedá a pomalu odjíždí na střídačku.
   
  52:23
  Zakázané uvolnění Moravských Budějovic přesouvá hru před brankáře Vacka.
   
  51:44
  Plácaná na obou stranách ve středním pásmu vyústila v kotouč na střídačce domácích.
   
  51:18
  Moravské Budějovice pouze vyhazují do útočného pásma a kompletní pětka odchází střídat.
   
  50:18
  Domácí fanoušci už vyvolávají číslovku deset, které jasně značí jejich touhu po dvociferném vítězství Valachů v dnešním duelu. Hráči jejich přání vyslyšeli a nadále mačkají Žihadla v jejich pásmu.
   
  49:10
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Zmatky v brankovišti a kus štěstí přináší Valachům již osmou branku zápasu! Na střelu Weintritta ještě Vacek stačil, vyrazil ji ale pouze před sebe, kde svého důrazu využil JAKUB POŘICKÝ a dostal puk do prázdné branky soupeře, Vacek se již nestačil přesunout. Asistence: Jiří Weintritt a Stanislav Báchor.
   
  48:48
  Valaši zakládají postupný útok až od brankáře Slováka.
   
  48:08
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Krutiš – 2 min., hákování).
   
  47:33
  Při brankáři Slovákovi stojí i potřebné štěstíčko. Domácí gólman nakonec našel kotouč po zákroku za svými zády dostatečně včas tak, aby nepřešel brankovou čáru a přerušil hru.
   
  46:41
  Tlak Vlachů a střelu Klímka nakonec přerušil Šáňa a ihned vyslal své spoluhráče do útoku, ti o kotouč bojují na zadním mantinelu.
   
  45:33
  Utkání nabírá i s velkým zbývajícím časem do konce spíše dohrávací charakter. Valaši se však i přesto viditelně ženou za desítkou v dnešním utkání.
   
  44:14
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Kapitán PETR DVOŘÁK je při chuti a s hattrickem v dnešním zápase není uspokojen! Po přihrávce Vaňka navyšuje střelou do prázdné branky vedení Bobrů už na rozdíl sedmi gólů. Tohle je parádní koncert Valašského Meziříčí. Asistence: Rostislav Vaněk.
   
  41:35
  K prvnímu útočnému výpadu ve třetí třetině se dostali i domácí hráči, ani oni si však nevypracovali střeleckou příležitost.
   
  40:53
  Moravské Budějovice stejně jako v prostřední části vletěly do úvodu třetiny, brankář Slovák ale zůstává bez zákroku.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:35.
   
  I prostřední část hry nabídla hned tři branky, a znovu pouze na straně domácích, za které trefili terč Petr Dvořák, který dvěma brankami završil hattrick a Stanislav Báchor, který stál na konci jedné ze skvělých akcí Valachů.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:36
  Prostřední perioda už se víceméně dohrává, obě mužstva už se vidí v kabině.
   
  38:40
  Valaši v přečíslení tři na dva nakonec jen velmi těsně nedotlačili puk za brankovou čáru. Vacek v neskutečném rozkleku zabránil jeho přechodu za jeho záda a přerušuje hru.
   
  37:30
  Valašské Meziříčí nadále nemá dost a nadále buší do obrany soupeře. Žihadlům už se na ledě bruslí opravdu velmi těžce a odolávají náporu Bobrů s vypětím všech sil, které hostům zbývají.
   
  36:23
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  PETR DVOŘÁK završuje hattrick hned v prvním soutěžním utkání nového ročníku po nádherné individuální akci! Kapitán domácích nakonec vymáchal i brankáře Vacka a po bekhendové kličce zakončoval bez potíží do prázdné branky. Asistence: Tomáš Holiš.
   
  35:53
  Moravské Budějovice hrají v plném počtu.
   
  35:27
  Bobři velmi ladně přešli útočnou modrou a svírají Žihadla v jejich pásmu. Brankář Vacek má co dělat, aby zabránil další brance své síti.
   
  34:36
  Valašské Meziříčí znovu vytvořili přesilovkový vzorec, ve které se snaží najít skulinku, která by znamenala šestý kotouč v síti soupeře.
   
  33:53
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Molnár – 2 min., hákování).
   
  33:25
  Jiří Slovák v dnešním zápase odmítá propustit za svá záda jediný kotouč. Brankář domácích znovu i v leže čaroval na brankové čáře a donutil nakonec hlavního sudího k přerušení hry poté, co se definitivně zmocnil kotouče.
   
  32:41
  Valaši jsou při chuti a mají proč. Soupeři, který na Bobři hráz přijel ve velmi okleštěné sestavě začínají velmi viditelně docházet síly.
   
  31:27
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Za tuhle branku zaslouží největší poklonu Jiří Weintritt, leč sám neskóroval. Právě on se zmocnil rozehrávky soupeře, obehrál dva soupeře a rozehrál na své spoluhráče do útočného pásma, kde po přihrávce Klímka přidal pátou branku domácích STANISLAV BÁCHOR. Asistence: Daniel Klímek a Jiří Weintritt.
   
  30:46
  Žihadla jsou pod dekou, které řeší vyhozením na pouhé zakázané uvolnění.
   
  30:07
  Moravské Budějovice hrají v plném počtu.
   
  29:40
  Bobři v pokračující přesilovce motají soupeře v jeho pásmu a jdou si za další brankou. Jejich pokusy ale létají mimo tři tyče.
   
  28:46
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Jako podle učebnice sehraná přesilovka pět na tři znamená čtvrtou branku v síti Moravských Budějovic! PETR DVOŘÁK stál na úplném konci neskutečně rychlých přihrávek v útočném pásmu a zakončoval ranou do odkryté branky za bezmocného Vacka. Valaši se ta ujímají pohodlného čtyřbrankového náskoku. Asistence: Petr Seidler a Jakub Pořický.
   
  28:07
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Molnár – 2 min., podrážení).
   
  27:50
  Valaši svírají soupeře v jeho pásmu, prozatím ale schází svěrencům trenéra Weintritta střelba, díky které by mohli zaznamenat další branku v síti soupeře.
   
  27:11
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Sigmund – 2 min., podrážení).
   
  26:30
  Hra nabírá na obrátkách a k vidění jsou jedna šance za druhou na obou stranách. Oba brankáři jsou ale zatím stoprocentní a zůstávají ve druhé periodě s čistým štítem.
   
  25:39
  Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.
   
  25:05
  Žihadla pokračují v dobrém náporu, poslední nahození od modré ale Slovák schoval bez větších potíží ve své lapačce.
   
  24:20
  Moravské Budějovice sehrály vzorové přesilovkové postavení zakončené střelou do prázdné branky, brankář Slovák se ale neskutečně stačil přesunout ke své druhé tyči a i odrazem kotouče o tyč jej schoval do své moci.
   
  23:39
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vávra.
   
  22:16
  Svižná rána Kuchaříka po přihrávce Daňka provětrala lapačku Vacka, ale i brankář hostí zůstává ve druhé periodě bez obdržené branky.
   
  21:52
  Rychlý přechod Valachů do útoku zastaven pozorným okem pomezního sudího, který spatřil ofsajdové postavení.
   
  21:10
  Hosté pokračují v aktivní hře a znovu drží Bobry v jejich pásmu, Slovák celou situaci řeší přikrytím kotouče v lapačce.
   
  20:45
  Žihadla vlétla do prostřední periody ve svižném tempu a ihned zahrozila před Slovákem. Brankář domácích drží i po tomto útoku čisté konto.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:47.
   
  První třetina nabídla aktivní pojetí hry hlavně ze strany domácích, kteří byli odměněni hned třemi brankami. Postupně se prosadili po pěkných akcích Jakub Pořický, Michal Žák, který využil přesilovou hru a jako poslední v první periodě našel prostor mezi třemi tyčemi Petr Dvořák, nově zvolený kapitán Valachů.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:33
  Vackovi se podařilo po drobných zmatcích vyhodit puk alespoň do středního pásma. První třetina se blíží ke svému konci.
   
  18:40
  Valaši drží soupeře v jeho obranné třetině a hledají cestu za další vstřelenou brankou. Žihadla prozatím odolávají.
   
  17:43
  Moravské Budějovice opětovný tlak soupeře řeší pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
   
  17:10
  Dvořák se proháčkoval kolem dvou obránců soupeře a podařilo se mu udržet pásmo zpětnou přihrávkou na dojíždějící spoluhráče.
   
  16:15
  Několik zmatků ve středním pásmu z obou stan způsobují lehké opadnutí tempa utkání. Kotouč na svých holích drží domácí.
   
  15:07
  Bobři jsou při chuti, nyní se však dopustili nedorozumění během vlastní rozehrávky a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
   
  14:14
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  PETR DVOŘÁK se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, který vyřešil velice zkušeně střelou do teploměru Vacka, který se svižné střele k pravé tyči natahoval bohužel pro svůj tým marně. Bez asistence.
   
  13:57
  Domácí vyhodili jen na zakázané uvolnění, Žihadla mohou využít vhazování v útočném pásmu ke snížení jejich náskoku.
   
  13:02
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Vacek držel svůj tým dlouho nad vodou, proti přihrávce přes celé útočné pásmo už ale mohl sotva něco udělat. MICHAL ŽÁK po pasu Romančíka poslal kotouč nekompromisně za jeho záda ranou z prví a dostává Bobry do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Romančík a Jakub Ďurkáč.
   
  12:07
  Dvořák dobře nahazoval na branku do prostor, kde se pohybovali jeho dva spoluhráči, Vacek však stihl zasáhnout jako první a dostat kotouč do bezpečí.
   
  11:32
  Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Peroutka – 2 min., nedovolené bránění).
   
  11:03
  Daněk se po několika přihrávkách domácích dostal k pokusu ze levého kruhu, který jen velmi těsně prosvištěl kolem pravé tyče soupeřovy branky.
   
  10:31
  Pořický vyzkoušel pozornost Vacka střelou od modré čáry, brankář hostí i přes zakrytý výhled vyráží do rohu kluziště.
   
  09:52
  Stejně řešení pro změnu zvolil tým z Moravských Budějovic. Slovák sebral kotouč ještě před brankou a ihned rozehrává na své spoluhráče.
   
  09:05
  Valaši znovu pouze nahazují černou gumu do útočného pásma a odcházejí střídat.
   
  08:22
  Nyní rychlý přechod přes modrou čáru zastavuje ofsajdové postavení Žihadel.
   
  07:38
  Bobrům se nedaří delší časový úsek vyvést kotouč do útočného pásma a podržet jej před Vackem dostatečně dlouho dobu. Moravské Budějovice toho využívají k rychlým kontrům, ze kterých se jim ale nedaří nadělat Slovákovi větší starosti.
   
  06:53
  Vávra si nerozuměl s Holišem ve středním pásmu a hosté mohou znovu zaútočit.
   
  05:57
  Černo-žlutí se postupně dostali až k vytvoření útočného postavení v pásmu Bobrů, jejich sevření ale nemělo dlouhého trvání a Valaši úspěšně vyhazují.
   
  05:20
  Klímek se proháčkoval při přechodu do útočného pásma hned kolem tří protihráčů, jeho přihrávka do předbrankového prostoru byla ale včasně zastavena.
   
  04:19
  Žihadla se oklepala z obdržené branky a začíná vystrkávat růžky směrem dopředu. Obrana soupeře je ale prozatím pozorná.
   
  03:47
  Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu z týmů se však nedaří výrazněji ohrozit branku soupeře.
   
  03:05
  Slovák se zmocnil nahození od modré čáry a ihned jej rozehrál na spoluhráče. Ti se s pukem vydávání okamžitě do útoku.
   
  02:33
  Bobři uklidnili hru za svou brankou a nadechují se k útočné akci. Kotouč postupné vyváží Holiš.
   
  01:58
  Moravské Budějovice se snažily o rychlou odpověď, soupeř jim ale překazil plány už při přechodu útočné modré čáry.
   
  01:13
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Nyní je to ovšem jiná! Přečíslení dva na jednoho zužitkoval po přesné přihrávce Andrise JAKUB POŘICKÝ a posílá tak Bobry bleskově do vedení! Asistence: Tomáš Ondračka a Tomáš Andris.
   
  00:58
  V útočném pásmu se ocitli i domácí Valaši, ti se ale k žádné střelecké příležitosti nedopracovali.
   
  00:18
  K prvnímu útoku zavelela posádka hostí, provizorní střelu však Slovák bez potíží vyráží od rohu.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický, Vávra, Kuchařík, Seidler, Klímek, Dvořák (C), Romančík, Daněk.

  Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek – Trnka, Bazala, Peroutka (A), Pelikán (A), Kruckovyč, Šána, Konečný, Brabec (C) – Krutiš, Alexa, Sigmund, Kratochvíl, Horký, Procházka, Molnár, Sorger.

  Rozhodčí: Blaha – Musil, Vašíček.
   


  HC Bobři Valašské Meziříčí

  Již velmi tradiční účastník Druhé ligy v podobě Bobrů z Valašského Meziříčí vstoupí do své další sezóny ve východní skupině. Zvláště poslední dvě sezóny se Valachům vydařily pod taktovkou trenéra Jiřího Weintritta znamenitě, dvakrát postoupit do semifinále soutěže v konkurenci, se kterou se Bobři potýkali, je na provinční klub více než dobrou vizitkou. Změny v kádru Valachů navíc značí, že i v další sezóně bude s partou okolo kapitána Petra Dvořáka potřeba počítat.
   


  Hockey Club Moravské Budějovice 2019

  Ač to vypadalo s ledním hokejem v Moravských Budějovicích během okurkové sezóny všelijak, nakonec okolnosti vykouzlili úsměvy na tvářích všem fanouškům Žihadel. Za podpory města se hokej bude v Moravských Budějovicích hrát pod novým názvem i nadále, Žihadla tak budou soupeřit ve Druhé lize i v sezóně 2019/20. K prvnímu ostrému utkání nové sezóny zajíždějí na led loňského semifinalisty z Valašského Meziříčí.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

  Daniel Gargulák

  Branky a nahrávky: 2. Pořický (Ondračka, Andris), 14. Žák (Romančík, Ďurkáč), 15. Dvořák, 29. Dvořák (Seidler, Pořický), 32. Báchor (Klímek, Weintritt), 37. Dvořák (Holiš), 45. Dvořák (Vaněk), 50. Pořický (Weintritt, Báchor), 54. Vaněk (Seidler, Dvořák), 59. Andris (Žák) – 57. Horký (Šána, Krutiš)


  HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický, Vávra, Kuchařík, Seidler, Klímek, Dvořák (C), Romančík, Daněk.
  Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek – Trnka, Bazala, Peroutka (A), Pelikán (A), Kruckovyč, Šána, Konečný, Brabec (C) – Krutiš, Alexa, Sigmund, Kratochvíl, Horký, Procházka, Molnár, Sorger.

  Rozhodčí: Blaha – Musil, Vašíček.

  Diváci: 190