Sparta – Plzeň 7:6 (po pr.)
HC Sparta Praha
7:6 (1:3, 4:0, 1:3 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 12.09.2019, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 1. kolo

58:30
    Přesilová hra končí. Právě Adam Polášek (SPA) nyní fauloval a odsedí si dvě minuty za podrážení. Oba týmy hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše.

57:54
    Dobrá šance pro Spartu rozhodnout dnešní duel. Michal Moravčík (PLZ) totiž dostává dvě minuty za držení.

54:06
    Bude se vylučovat, a to pro změnu na sparťanské straně. Miroslav Forman (SPA) se v útočném pásmu provinil nedovoleným bráněním. Přesilovka pro Škodu.

51:17
    Sparťané budou mít k dispozici další přesilovou hru. Vojtěch Budík (PLZ) dostal dvě minuty za podrážení a oslabuje svůj tým na dvě minuty.

31:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Houdek – 5 min. + 10 min. osobní trest, krosček).

31:12
    Michal Houdek (PLZ) dostal 2+2 za hrubost + osobní desetiminutový trest + 5+ do konce utkání. Miroslav Forman 2 minuty za hrubost + 10 osobní desetiminutový trest. Matyáš Kantner 2+2 minuty za hrubost. Roman Vlach 2 minuty za hrubost a Adam Polášek 2 minuty za hrubost.

29:18
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roman Vlach – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

25:10
    Hosté mají dobrou šanci na to, aby se znovu mohli dostat do tempa. Vladimír Růžička (SPA) inkasoval dvě minuty za hákování.

21:48
    Sparťané mohou jít do vedení. Roman Vlach (PLZ) totiž sekl přes ruce Miroslava Formana a vysloužil si za to trest za sekání. Sparta si zahraje další přesilovku.

15:57
    A je tu další nepříjemnost pro domácí tým. Jeremie Blain (SPA) dostal dvouminutový trest za sekání. Plzeň tak čeká první přesilová hra v zápase.

01:24
    A máme tu první vyloučení v zápase. Matyáš Kantner (PLZ) najel do brankáře Machovského a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 2. Řepík (Polášek, V. Růžička), 21. Smejkal, 21. Řepík (M. Kvapil, Kalina), 35. Košťálek (Pech, Polášek), 38. Říčka (Smejkal, Sukeľ), 41. Dočekal (Smejkal, Košťálek), 65. Košťálek (Forman, Ďaloga) – 5. Rob (Gulaš, Mertl), 15. Gulaš (Pulpán, Mertl), 16. Straka (Eberle), 44. Gulaš (Mertl), 55. Mertl (Gulaš, Pour), 57. V. Němec (Budík, Čerešňák)

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Piskáček, Polášek, Kalina, Blain, Ďaloga, Košťálek, T. Pavelka – Dočekal, Černoch, Smejkal – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – M. Kvapil, V. Růžička, Řepík.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák, Budík, Vráblík, Houdek – Pour, Mertl, Gulaš – V. Němec, R. Vlach, Kantner – Rob, Kolda, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gebauer, Lederer

Diváci: 8 632