Vrchovina – Rosice 0:1 (kon.) | Vyškov – Kroměříž 0:2 (kon.) | Uh. Brod – Petřkovice 3:2 (kon.)
MFK Vyškov
0:2 (0:1)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Stadion za Parkem (Vyškov) • Moravskoslezská fotbalová liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 7. kolo MSFL. Konkrétně na zápas MFK Vyškov – SK HS Kroměříž. Vyškovu se nedaří a nachází se na 15. místě tabulky, zatímco Kroměříž na místě 8. Jak utkání dopadne, to se dozvíme 16:00.

MFK Vyškov se nachází na 15. tedy prvním sestupovém místě. Vyškov si po první výhře nad Benešovem chuť nespravil, neboť v dalším utkání prohráli doma nad Vrchovinou 2:0. V utkání měli mnoho tutový šancí, ovšem ani jeden hráč ji neproměnil, toho následně Vrchovina využila a utkání vyhrála. Vyškov čekala cesta do Velmezu, odkud si však též neodvezli slibný výsledek. v 82. minutě se Velmez dostal do vedení, ovšem v 91. proměnil Lahodný penaltu a utkání skončilo 1:1. Dnes je čeká takové menší derby proti Kroměříži, tak uvidíme jak se jim povede.

SK HS Kroměříž začala ligu velmi špatně. Po zvláštním začátku se vše obrátilo a Kroměříž porazila silný Frýdek, a to 4:2! Kolo předtím si poradila 3:1 s Vrchovinou, ovšem minulý víkend již výhru proti Blansku nevybojovala. V zápase bylo k vidění hodně šancí, ale ani jeden tým ji bohužel nevyužil. Kroměříž dnes nečeká nijak dlouhá cesta, neboť Vyškov mají od sebe kousek, tudíž uvidíme i hanácké derby. Favoritem by měl být právě tým z Kroměříže.

Vzájemná utkání

10.5.2019 – Kroměříž – Vyškov 1:1
    29.9.2018 – Vyškov – Kroměříž 0:0
    6.4.2018 – Kroměříž – Vyškov 1:1
    2.9.2017 – Vyškov – Kroměříž 2:0
    3.6.2017 – Vyškov – Kroměříž 3:2

MFK Vyškov: Spurný – Rus, Hanuš, Krejčí (C), Smrčka – Smékal, Lahodný, Matocha, Sečkář – Křivánek
    Náhradníci: Sova – Ndaye, Ibrahim, Jaroš, Korovikov, Novotný

SK HS Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Zavadil, Hloch, Pančochář, Cupák, Machálek, Silný, Matoušek (C), Kovář, Jeleček
    Náhradníci: Toman – Mlčoch, Marčuk, Fládr, Chytil, Cikryt, Berčík

Rozhodčí: P. Líkař – J. Rosický, L. Hubený.

Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí Vyškov nastupuje v bílých dresech, zatímco hosté z Kroměříže v dresech žlutých.

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří se ihned přesunuli dozadu, odkud začínají první útok.

2
    K vidění již byl jeden faul domácích a následná akce hostů, ovšem nikdo z hráčů ve žlutém, se ke střele nedostal.

3
    Do vápna Kroměříže přilétl zajímavý centr z levé strany na přední tyč, jenže tam byl připravený jeden z obránců hostů a nadějná akce skončila.

4
    Po pravé straně, až do vápna, se vydal jeden z domácích hráčů. S obranou si sice poradil, ovšem na brankáře již nevyzrál.

6
    Vyškovští mají zatím velký tlak, ten ale neumí plně využít, neboť ještě nevystřelili na bránu.

7
    Vyškov měl k dispozici rohový kop, který putoval do středu vápna, odtamtud však ihned na hranici brankoviště. Vzápětí na to, přišla střela, ta ale skončila pouze na břevně.

8
    O centr se pokusili i hosté, ovšem míč přímo ze vzduchu sbíral plně připravený Štěpán Spurný.

10
    Domácí opět zahrávali rohový kop, jenže dopadl stejně jako ten první. Hráče to však mrzet nemusí, neboť budou zahrávat přímý kop!

11
    Tak ani přímý kop, nebyl dobře zahraný. Míč letěl ihned na prvního obránce, který ale v blízkosti vápna ztratil a dovolil Vyškovu zahrozit. Ti si vytvořili další roh.

12
    Ani do třetice to nevyšlo. Roh opět přečetla lépe obrana, ovšem akce domácích nekončila. Do vápna vzápětí přisvištěl další centrovaný balón, obránce Hloch však zamezil veškerému nebezpečí.

13
    Vyškov měl opravdu namále!! Po obrovském tlaku domácích, se hosté dostali vyloženě do tutové šance zpoza malého vápna, jenomže střela z kopačky Kováře branku pouze míjela!

15
    Patnáct minut hry za námi a zatím sledujeme poměrně zajímavou hru z obou stran. Převážně to spíše vře z tribun, než z placu.

16
    Aleš Rus byl poměrně tvrdě zfaulovaný Matouškem, díky čemuž bude Vyškov zahrávat zajímavou standartní situaci!

17
    Přímý kop putoval na zadní tyč, kam si dobře sbíhal na hlavičku Radek Smékal, ten ale branku pouze míjel, ovšem pomocí teče.

18
    Čtvrtý vyškovský roh, též nebyl gólový. Zatím všechny předešlé rohy byly zahrány stejně a bylo tomu tak i u toho posledního. Dopředu tak mohou hosté.

20
    Na dnešní derby přišlo poměrně hodně diváků. Kolik přesně, to se dozvíme v závěru utkání, dle mě tak cca 250-300.

21
    Sečkář zkoušel proběhnout po pravé straně, ale místo útočení, fauloval. Kroměříž tak bude zahrávat volný kop od vlastního brankoviště.

22
    Kofroň byl prověřen! Téměř z 20 metrů přišla tvrdá rána z kopačky Lahodného, ovšem brankář hostů byl připraven a střelu zažehnal.

23
    Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Smrčka, přichází Novotný.

24
    I Kroměříž zahrávala rohový kop, ten ale dopadl stejně jako všechny vyškovské.

25
    Kroměříž se ale nevzdala! Ihned po špatně zahraném rohu chtěla zahrozit, a to centrem z levé strany, na ten si však nejvýše vyskočil brankář Spurný!

27
    Hra se v poslední době poměrně uklidnila a oba celky spíše kombinují na středu. Uvidíme co nám následující minuty přinesou.

29
    Tlak si začala nyní vyvíjet Kroměříž. Hráči zahrávali další rohový kop, míč se ale ve vápně vůbec neohřál. Jeden z hostujících hráčů poslal balón dozadu na brankáře, který ho jen tak tak doběhl a zachránil svůj tým před pohromou.

31
    Kroměříž znovu fauluje a znovu na vlastní polovině. Uvidíme jak s přímým kopem Marek Matocha naloží.

32
    Na přímý kop si sbíhal kapitán Jan Krejčí, ovšem obrana Kroměříže byla hold připravena lépe.

33
    Tak toto byla silná srážka! Do vápna hostů přilétl dobrý centr, ve kterém se srazil brankář Kofroň a hroťák Křivánek. Oba hráči jsou nakonec v pořádku.

35
    V přepočtu již pátý roh Vyškova putoval znovu do středu brankoviště, kde se o jakousi hlavičku pokoušel Langer, jeho pokus ale vyrazil brankář Kofroň.

37
    Na hřišti se sice stále něco děje, ovšem spíše fauly či nějaké zajímavé momenty, zatímco střely či dobré šance ubyly.

39
    Kroměříž sice hodně centruje, ale veškeré míče s klidem sbírá brankář Spurný.

40
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    A máme tu úvodní branku!! Vyškov měl sice velký tlak, ale né a né přijít nějaké to zakončení. To se nejspíš hostům nelíbilo a JAN SILNÝ svým skvělým únikem zakončil z bezprostřední blízkosti.
    40. SILNÝ - 0:1

42
    Nevím zda se Kroměříž do vedení dostala zaslouženě, ale ukázala domácím hráčům, jak lehce se dá využít velká šance.

43
    Žlutou kartu dostává Kovář (SK HS Kroměříž).

44
    První poločas se blíží ke konci, uvidíme zda ještě padne nějaká branka, nebo již skóre zůstane nedotčené.

45
    Není to 2:0!! Jeden z hostujících hráčů dostal skvělou přihrávku do vápna, díky které mohl vstřelit druhou branku do sítě Vyškova, ovšem na brankáře Spurného nevyzrál.

45+0

První poločas je u konce. Domácí sice měli obrovský tlak téměř po celou dobu poločasu, branku však ale vstřelit nedokázali. Z toho si vzali příklad hosté, kteří v 40. minutě branku vstřelili, a to po menší chybě v obraně. K vidění bylo mnoho rohů, ale střel málo. Uvidíme co nám přinese druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:00.

46

47
    Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Křivánek, přichází Jaroš.
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Machálek, přichází Marčuk.

48
    Michael Sečkář táhl míč až ze středu hřiště, nakonec s ním došel až na hranici brankoviště, odkud pálil. Rána ale putovala pouze vedle.

49
    Žlutou kartu dostává Hanuš (MFK Vyškov).

50
    Po Hanušově faulu, měla Kroměříž k dispozici přímý kop, který letěl přímo na brankáře Spurného, ten však nemusel nijak zasahovat, neboť míč letěl nad.

52
    Hra je ve druhém poločase taková agresivní. Vyškovští velmi faulují, díky čemuž mají hosté přímé kopy.

53
    Hosté nakopli dlouhý míč za obranu, na který však skvěle zareagoval brankář Spurný a hlavičkou míč odvrátil do bezpečí.

55
    Co se týče šancí, tak sledujeme úplně stejný scénář, jako v prvním poločase. Ani jeden z týmů si neumí vytvořit velkou šanci, natož přesně vystřelit.

57
    Dopředu se nyní přesunuli domácí, kteří chtějí toto utkání na 100% vyrovnat, tak uvidíme zda se jim to povede.

58
    Vyškovští zahrávali rohový kop, ovšem jak je již dnes známo, rohy nejsou jejich parketa. To nyní dokázal i šestý roh v utkání.

59
    Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Smékal, přichází Korovikov.

60
    Domácí zkoušejí i čerstvé hráče, například nyní Viktora Korovikova, který by měl být údajně novou tváří týmu.

62
    Je to již o dvě branky!! Úplně stejně jako první gól.. Chyba v obraně nastartovala kroměřížského borce jménem JAN SILNÝ, který opět svým únikem ukázal, že se mýlit neumí.
    62. SILNÝ - 0:2

64
    Žlutou kartu dostává Pančochář (SK HS Kroměříž).

66
    Pokud Vyškov nezapne, tak dnes body neuvidí. Kroměříž podstatě těžila z dvou chyb Vyškova, jinak sledujeme vyrovnané utkání.

67
    Žlutou kartu dostává Rus (MFK Vyškov).
    Žlutou kartu dostává Zavadil (SK HS Kroměříž).

68
    Jan Silný se pokoušel prorvat obranou Vyškova, na dva hráče tentokrát nestačil a hattrick si tak nevstřelil.

70
    Viktor Korovikov byl v první šanci! Po levé straně se pokoušel probojovat do brankoviště, nakonec pro svůj tým vytěžil roh.

71
    Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Hanuš, přichází Ndaye.

72
    Josef Pančochář posunul míč na zcela volného Jana Silného, ten ale zpoza vápna branku pouze přestřelil!

74
    Žlutou kartu dostává Jaroš (MFK Vyškov).

75
    Hráčům Vyškova zbývá necelých patnáct minut základní hrací doby, ovšem na vyrovnání to rozhodně nevypadá. Hosté z Kroměříže jsou velmi nabuzený a tlak Vyškova ovládají.

77
    Domácí založili akci ze středu vápna. Michael Sečkář nejdříve nacentroval na zadní tyč, kde si míč zpracoval Karel Jaroš. Ten následně ve vápně našel číhajícího Korovikova, jeho střela však putovala nad.

78
    A rychle na druhou stranu! Po šanci Vyškova, nastala ihned Kroměříže. Z pravé strany přišel přesný pas na kopačku Cupáka, který bez přemýšlení vystřelil, rána ale olízla tyč.

80
    Kroměříž rozehrála rohový kop na krátko, po něm však ihned nastalo nebezpečí. Z poměrně velkého úhlu, se do střely položil Matoušek, Spurný byl ale připraven.

81
    Pro hosty nastal další roh, ten už ale žádné nebezpečí nepřinesl, dopředu se mohou přesunout domácí.

83
    Dnešní utkání sleduje 312 diváků.

84
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Kovář, přichází Fládr.

86
    Ani teď to není gól! Vyškov zahrával dobrý přímý kop, který na sebe vzal Marek Matocha, jenže jeho tvrdou ránu excelentně vyrazil brankář Kofroň.

88
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Jeleček, přichází Cikryt.

89
    Utkání se již pouze dohrává a hráči čekají na závěrečný hvizd. Uvidíme kolik hlavní sudí nastaví.

90+0

Hlavní sudí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil dnešní utkání. Vyškov byl velmi aktivní, ovšem z dvou chyb v obraně je z toho nakonec prohra 2:0 a musím říct, že zaslouženě. Vyškov již dlouho trápí špatná koncovka a dnes to bylo opět vidět. Hráčem utkání byl zvolen střelec obou gólů Jan Silný.

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z MSFL, na viděnou. (17:50:47)