4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Mountfield HK
Sobota 14.09.2019, 13:00 • ZS Ivana Hlinky • turnaj O Pohár DHL • 4. kolo

Z mé strany je to dnes vše, u nějakého jiného onlajnu na shledanou. (15:04:05)

Litvínov dnes na domácím ledě vítězí proti Hradci 4:1. Domácí k výhře nakročili v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hosté už se pak do zápasu nedokázali vrátit.

59:53
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Pečeť na litvínovskou výhru dává gólem do prázdné branky DAVID JINDRA. Bez asistence.

59:30
    Litvínov už utkání zvládne, Hradec si nevytvořil kýžený tlak a musí e spíše bránit.

58:05
    Domácí brání těsný náskok zuby nehty. Hradec se nemůže nadechnout k tlaku.

Dan Bartoš oslabil černožluté, Východočeši pravděpodobně zaútočí se šesti bruslaři v poli.

Oddechový čas pro hosty.

57:13
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:08
    Další velký závar před brankou hasí kdo jiný, než maskovaný muž Litvínova. Necelé tři minuty do konce.

56:32
    Neuvěřitelný Zajíček! Litvínovský gólman nyní betonem zlikvidoval obrovskou šanci Mountfieldu.

56:15
    Ondřej Dufek odehrál jen na zakázané uvolnění.

55:34
    Dan Bartoš se obětavě vrátil a zastavil unikajícího Lukačku!

55:32

54:38
    Rána Lukáše Stehlíka byla sražena, hosté se po minutě dostávají z pásma.

53:44
    Stehlík nabil Kyselovi, který trefuje pouze tyč hostující klece!

53:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukačka – 2 min., krosček).

53:32
    Další série tvrdých zákroků, nyní na ledě zůstal Dan Bartoš.

52:48
    Jiří Háva z levého křídla prověřil pozornost Ševců, skóre se nemění.

52:18
    Šimon Zajíček znovu chytá puk do lapačky a klidní situaci. Zbývá zhruba sedm a půl minuty do konce.

52:08
    Zakázané uvolnění domácích.

51:52
    Hra se velmi přitvrdila, oba týmy předvedly několik velmi tvrdých hitů.

51:19
    Jiří Háva velmi tvrdým způsobem atakoval hráče hostí, který se velmi těžko zvedá z ledu.

50:47
    Obránce Kitzberger se nerozpakoval, najel si mezi kruhy a střílel golfákem. Vyrážečka brankáře Mountfieldu ale byla v pohotovosti.

50:30
    Závar před domácí klecí vyřešil Šimon Zajíček, když odpálil puk do bezpečí.

49:50
    Z levého kruhu vypálil Vojtěch Kysela, Ševců opět pozorný.

49:34
    Jeden z černožlutých zůstal ležet na ledě, hra je přerušena.

48:47
    Velká škoda pro Litvínov! Daniel Jouza ujel v přečíslení se dvěma svými spoluhráči, rozhodl se pro střelu, kterou ale pokryl Ševců.

48:30

47:30
    Domácí gólman si nyní proti Naarově nahození pohlídal skulinku mezi betony.

46:51
    Stehlíkovi se nepovedlo vyhodit, hráči hostí již zaujali přesilovkové postavení.

46:30
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jouza – 2 min., vysoká hůl).

45:54
    Ondřej Dufek to po spolupráci s Bartošem zkusil z levé strany, trefil jen beton maskovaného muže Hradce.

45:37
    Mountfield pokazil přechod do pásma, píská se ofsajd.

44:48
    Pěkná akce domácích. David Jindra nakonec našel Lukáše Stehlíka, jenž svoji ránu poslal jen do lapačky brankáře Ševců.

44:01
    Icing Hradce.

43:28
    Litvínov po dlouhé době v útoku, Dufek ale nic nevymyslel, stejně tak jeho spoluhráči.

42:34
    Jakub Šarlinger nahrával před brankou, nenašel ale nikoho ze svých spoluhráčů.

42:00
    Hra se rychle přelévá na obě strany, větší šance ale zatím k vidění nejsou.

41:11
    Daniel Jouza se v útočném pásmu k puku nedostal, dopředu spěchá Mountfield.

40:56
    Zakázané uvolnění Litvínova.

40:25
    Tvrdý projektil Davida Voňky zaduněl o zadní mantinel. Další aktivní nástup hradeckých do třetiny.

40:01

Čtyřicet minut je za námi. I v této periodě měl trochu navrch Hradec, dokázal se však přiblížit pouze o jeden gól, který ve 28. minutě vsítil Lukačka. Uvidíme, co přinese poslední dvacetiminutovka. Ta začne přibližně v 14:28.

40:00

39:59
    Sportovní gesto od jednoho z domácích hráčů, který odvolal trest pro hradeckého beka.

39:22
    Hradec ještě tlačí, chemici ale dobře brání a nenechávají jeho hráče vystřelit.

38:48
    Skvělý Zajíček! Brankář Litvínova teď v jasné šanci vychytal Petra Poppela.

38:07
    Daniel Jouza byl napravo v dobré pozici, ani v tomto případě ale netrefil klec.

37:16
    Dan Bartoš unikl po levé straně, svému spoluhráči ale nahrál nepřesně.

37:00

36:08
    Domácí v krátkém časovém sledu znovu blokují střely Mountfieldu, opravdu bojovný výkon Severočechů.

35:24
    Osvědčená kombinace znovu v akci. Dufek ujel na levém křídle a přihrál Danu Bartošovi, jenž nedokázal kotouč umístit mezi tři tyče.

35:00
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jouza – 2 min., podrážení).

34:52
    Hra se trochu vyrovnala, k vidění jsou brankové příležitosti na obou stranách.

34:18
    Dalibor Ďuriš nabral rychlost a vypálil zápěstím, znovu ale jen do zadního mantinelu.

33:23
    Jiří Háva zastavil útočnou akci soupeře, když šikovně odehrál kotouč před útočníky Hradce.

32:42
    Lukáš Stehlík opět předvedl svoje rychlé nohy, obránci Východočechů jej zastavili jen tak tak.

31:30
    Tadeáš Pinkas se prezentoval nebezpečným pokusem z pravé strany, mířil ale příliš vysoko.

31:15
    Kryštof Lang si pěkně objel jednoho z domácích beků, puk mu ale odebral litvínovský brankář.

30:40
    Hradečtí drtí Litvínov, stopku jim však nadále vystavuje skvělý Šimon Zajíček.

29:50
    Lukáš Stehlík jel sám na brankáře hostí, nakonec se ještě rozhodl pro přihrávku pod sebe, kterou ale zpacifikovali obránci Východočechů.

29:14
    Ondřej Dufek zkoušel najít Dana Bartoše v mezikruží, druhému jmenovanému ale střela nesedla a končí hodně mimo.

28:05
    Hradec pokračuje v tlaku, v tomto případě ale černožlutí odolali a sami mohou po delší odmlce zaútočit.

27:38
    Ofsajd domácího týmu.

27:23
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield konečně snižuje! Matěj Morong mezi kruhy nabil MARCOVI LUKAČKOVI, který ránou k levé tyči propálil Zajíčka. Asistence: Matěj Morong.

26:38
    Josef Kitzberger zabojoval o puk a dokázal jej poslat až k Tomáši Sajdlovi.

25:45
    Mountfield dlouze kombinuje a vyčkává, domácí dobře cloní a nepouštějí jeho hráče do šance.

25:07
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Baláž – 2 min., podrážení).

24:58
    Po nebezpečném nahození Voňky zaduněl jen zadní mantinel, Zajíček ale vůbec netušil, kde se kotouč nachází.

24:27
    O ránu Daniela Šedivého se znovu postarala lapačka Šimona Zajíčka.

23:33
    Ondřej Dufek získal kotouč a z levé strany našel Dana Bartoše. Ten podobně jako při první brance zkoušel kličku mezi nohy, tentokrát ale nepřekonal brankáře hostí.

22:49
    Jakub Naar se opřel do puku, mířil ale o nutný kus vedle.

22:38
    Další skvělý zákrok Šimona Zajíčka. Zatím jednoznačně muž dnešního klání.

22:19
    Poppelova formace opět velmi nebezpečně ohrožuje domácí branku, leč neúspěšně.

21:37

20:49
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla – 2 min., podrážení).

20:20
    Hosté se hned snažili vstřelit branku, pozorní beci Litvínova ale jakékoliv šanci zabránili.

20:01

První třetina je minulostí. I přes velký hradecký tlak vedou o tři branky domácí, kteří proměnili v podstatě vše, na co sáhli. První gól dal z protiútoku Dan Bartoš, druhý přidal v přesilovce Ondřej Dufek a do třetice se trefil Prokop Limanovský. Další třetina začne přibližně ve 13:43.

20:00

19:17
    A znovu Zajíček. Zatím opravdu výborný výkon maskovaného muže chemiků.

19:00
    Marco Lukačka napřáhl k tvrdé střele od modré čáry, lapačka Šimona Zajíčka byla připravena.

18:05
    Lukáš Stehlík nedokázal ani nadvakrát vystřelit, dopředu znovu spěchají hosté.

17:28
    Špatná rozehrávka černožlutých znamená zakázané uvolnění.

16:53
    Další silný tlak v podání Hradce, obrana Litvínova nyní odolává.

16:06
    Dufek vybojoval touš a hnal se dopředu, jeho přihrávku v přečíslení ale zastavil jeden z obránců hostí.

15:10
    Východočeši stále dominují, jejich počínání ale chybí vstřelený gól.

14:47
    Hosté již přesilovku nevyužijí, Zajíček je opět na svém místě a kryje jejich šanci.

14:03
    Chemici mohli dokonce sami zaútočit, Limanovský ale situaci nevyřešil ideálně a přišel o puk.

13:25
    Matěj Morong dostal nabito a po jeho střele příklepem z pravé strany zvoní tyč!

12:44

12:15
    Nepovedená přesilová hra z domácí strany, Hradec šetří čas a získává cenné vteřiny.

11:41
    Hosté vyhazují a osvobozují se.

11:19
    Čtvrtou branku měl na holi Jakub Kroupa, zblízka si ale vylámal zuby na brankáři Hradce!

10:49
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Janoušek – 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

10:49
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Janoušek – 2 min., vražení na hrazení).

10:37
    Vojtěch Kysela i připravil nebezpečnou táhlou střelu, ta minula levý horní roh branky jen o kousek.

10:04
    Šimon Zajíček před dotírajícím útočníkem hostí puk raději přikryl, vhazovat se bude po jeho pravici.

09:42
    Přesto znovu udeřili domácí! Ve skrumáži před Sajdlovou klecí se nejlépe zorientoval PROKOP LIMANOVSKÝ a protlačil puk do hostující branky. Asistence: Jakub Kroupa, Jaroslav Fišer.

09:20
    Litvínov se opět pouze jen dostal z pásma a střídá, aktivnějším celkem je nyní Hradec.

08:26
    Černožlutí se konečně vymanili z tlaku, Mountfield je ale opět u puku a zakládá další akci.

07:40
    Hradec je vepředu velmi aktivní, největší překážkou je ale zatím Šimon Zajíček.

07:04
    A Litvínov hned využívá přesilovou hru! Jaroslav Fišer zkusil překonat Sajdla z levé strany, odražený kotouč nakonec do sítě dorazil kapitán ONDŘEJ DUFEK. Asistence: Jaroslav Fišer.

06:52
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lang – 2 min., podrážení).

06:32
    Domácí hrají za vlastní brankou a mají výhodu, Zajíček už je na střídačce.

06:06
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

05:49
    Štěstí zkusil i Ondřej Baláž, jeho nahození trefilo pouze zadní mantinel.

05:20
    Hraje se pravý juniorský hokej s řadou šancí na obou stranách. Zajíček musel nejprve zlikvidovat šanci Síly, na druhé straně pálil Fišer.

04:32
    Miškovič chyboval na modré čáře a Mountfield mohl jít do akce, střela jednoho z hradeckých hráčů ale byla zblokována.

03:30
    Chemici znovu okupují útočné pásmo a snaží se přidat další branku.

02:47
    Domácí jdou do vedení! Po mírném tlaku Poppelovy formace se k puku dostal Ondřej Dufek, vyslal do jízdy DANA BARTOŠE, a ten si pěknou kličkou vychutnal Sajdla. Asistence: Ondřej Dufek.

02:19
    Jakub Kroupa rozehrál nepřesně, píská se icing.

01:45
    Lang střílel z velmi dobré pozice, Šimon Zajíček mu ale výtečným zákrokem branku sebral!

01:13
    Hraje se v hradeckém pásmu, zatím ale bez šance.

00:40
    Kysela nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, u kotouče tak jsou opět hosté.

00:10
    Hradec se hned po buly zmocnil kotouče a vyrazil na zteč.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

HC Litvínov: Zajíček (Zelenka) – Háva, Kroupa, Kitzberger, Baláž, Jonák, Miškovič – Fišer, Bartoš, Dufek (C), Kysela (A), Jindra, Stehlík, Šarlinger, Limanovský, Jouza, Nikl

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Voňka, Pěnčík, Váchal (A), Naar, Perička, Janoušek, Houdek – Síla, Morong, Poppel (C), Janda (A), Pinkas, Lukačka, Lang, Šedivý, Ďuriš, Jušta

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí oproti tomu okupují až dvanáctou příčku. Mountfield si první výhru připsal v pátečním duelu proti chomutovským Pirátům, které porazil 3:2 po prodloužení. Bodování Východočechů kraluje Petr Poppel (3+4), za ním je Matěj Morong (3+3). Mezi třemi tyčemi se střídají Tomáš Sajdl a Kryštof Ševců.

HC Litvínov

Litvínovští junioři se po třech zápasech nachází na osmém místě tabulky. Naposledy doma přivítali Pardubice, jimž podlehli 2:3 až po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějšími hráči jsou prozatím Lukáš Stehlík (2+2) a kapitán Ondřej Dufek (1+3). V brankovišti tým spoléhá na Šimona Zajíčka.

Pěkné odpoledne ze severočeského Litvínova! Zdravím vás ze Zimního stadionu Ivana Hlinky, kde se dnes domácí střetnou s Hradcem Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 3. Bartoš (Dufek), 8. Dufek (Fišer), 10. Limanovský (Kroupa, Fišer), 60. Jindra – 28. Lukačka (Morong)

Mountfield HK: Sajdl (10. Ševců) – Voňka, Pěnčík, Váchal (A), Naar, Perička, Janoušek, Houdek – Síla, Morong, Poppel (C), Janda (A), Pinkas, Lukačka, Lang, Šedivý, Ďuriš, Jušta

Rozhodčí: Horák – Špůr, Klouček