Mountfield HK – Liberec 3:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 14.09.2019, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • turnaj O Pohár DHL • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Příjemné hokejové poledne.

V dnešním utkání se střetne doma jihlavská Dukla s pražskou Slavii v utkání o Pohár DHL.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Dvořák, Rašín, Trávník, Smolko, Nikolič, Grauer – Brož, Juda, Krajíček – Kardoš, Čermák, Doležal – Vyvial, Pětník, Fiala – Krišta. Trenér: Viktor Ujčík.

HC Slavia Praha: Pánek (Kufa) – Štíbr, Hovorka, Němeček, Bureš, Klatt, Srdínko – Havrda, Petrák, Křenek – Stupka, Labuzík, Turek – Kižlin, Ribarovksi, Štrombach – Mišek. Trenér: Jiří Veber.

Rozhodčí: Úlehla – Polák, Kotlík.

00:01

00:10
    Jako první se kotouče po úvodním vhazování ujímá domácí Dukla.

00:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petrák – 2 min., držení).

01:13
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kižlin – 2 min., vysoká hůl).

01:30
    Domácí si hned ve druhé minutě zápasu vyzkouší hru 5 na 3.

01:57
    Nepřesná rozehrávka, která vyústila v zakázané uvolnění, posílá hru před branku Chaloupka.

02:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., podrážení).

02:52
    Pánek je nyní zasypáván střelami, ale svými zákroky drží svůj tým.

04:46
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nikolič – 2 min., sevření puku rukou + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

05:29
    Hosté kombinují v útočném pásmu velice přesně.

06:16
    Chaloupek svým zákrokem přerušuje hru. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

06:44
    Oba týmy si již vyzkoušely přesilové hry, ani jeden z nich však neskóroval a téměř v polovině první třetiny máme vyrovnaný stav.

07:59
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Ribarovski – 2 min., podrážení).

08:45
    Střela od modré z hole Čermáka skončila pouze na betonech gólmana.

09:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Havrda – 2 min., podrážení).

09:42
    Dukla právě vstřelila branku!
    MIROSLAV JUDA dostal fantastickou přihrávku a ocitnul se sám před prázdnou brankou. Zamést kotouč do branky už pro něj nebyl žádný problém. Asistence: Čermák, Krajíček.

11:10
    Pánek svým zákrokem přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

12:00
    Střela končí pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude před Chaloupkem.

12:46
    Nyní ve hře vidíme hodně nepřesností na obou stranách. Hra se nám opět vyrovnala po vypršení všech trestů.

14:00
    Hosté zamykají domácí v útočném pásmu a snaží se o kombinaci před brankou Chaloupka.

14:40
    Chaloupek svým zákrokem přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

15:29
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., podrážení).

15:29
    Máme před sebou další přesilovou hru, tentokrát na straně pražské Slavie.

15:56
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují před brankou Chaloupka.

16:31
    Úmyslný ofsajd přesouvá hru na levý kruh u Chaloupkovy brány.

17:05
    Domácí se osvobozují vyhozením puku až k brance soupeře.

17:18
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hovorka – 2 min., podrážení).

17:56
    Nyní se naopak v útočném pásmu usadili domácí a ihned zasypali střelami brankáře Pánka.

18:39
    VITĚZSLAV BROŽ si vybruslil nikým nehlídaný mezi kruhy a ranou mezi betony posílá Duklu do vedení 2:0.

18:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dvořák – 2 min., sevření puku rukou).

20:00

První třetina nás provedla četnými vyloučeními. Určitě šťastnější odchází do kabin domácí, kterým se podařilo za třetinu skórovat hned dvakrát. Miroslav Juda otevřel skóre, když dostal skvělou přihrávku před branku a na 2:0 navyšoval Vítězslav Brož, který přesnou střelou trefil mezeru mezi betony.
    Druhá třetina začne za 13 minut.

20:01

20:09
    První se puku ujímají hosté.

20:24
    Hostům se podařil přechod do útočného pásma a ihned prověřili Chaloupkovu pozornost. Ten však zákrokem přerušuje hru.

20:58
    Střela, která Čermákovi nesedla se změnila na přihrávku pro JINDŘICHA KARDOŠE a ten střelou pod horní tyč posílá Duklu do vedení 3:0. Asistence: Patrik Čermák.

21:54
    Dukla do druhé třetiny vstoupila velice agresivně a na její hře je to velice znát.

22:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ LABUZÍK se po individuální akci stačil dostat za obranu soupeře a střelou mezi betony překonal Chaloupka. Stav utkání 3:1.

23:06
    Domácí se po inkasované brance ihned usadili v útočném pásmu a nedají hostům vydechnout.

24:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dvořák – 2 min., krosček).

24:28
    Střelu od modré Chaloupek velice dovře viděl a svým zákrokem drží svůj tým.

24:58
    MIKULÁŠ HOVORKA si vybruslil mezi kruhy úplně přesně, jak v první třetině Brož a střelou k levé tyči snižuje na 3:2. Asistence: David Kižlin.

26:25
    Domácí po dvou chybách dali Slavii šanci a ta je potrestala dvěma góly a stav utkání se nám pomalu ale jistě vyrovnává.

28:08
    Ribarovski se dostal až k Chaloupkovi, ten však odmítl jakýkoliv pokus propustit za svá záda.

28:54
    Domácí teď čelí velikému tlaku ve svém obranném pásmu.

30:20
    Chaloupek svým zákrokem drží svůj tým. Vhazovat se bude na levém kruhu.

31:27
    Zakázané uvolnění přesune opět hru před Chaloupkovu branku.

32:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Rašín – 2 min., hákování).

33:04
    Hostům se přechod do útočného pásma v přesilové hře moc nedaří.

34:04
    Domácí jsou opět v plném počtu.

35:22
    Domácí zvládli přechod do útočného pásma a kombinují před brankou soupeře.

36:05
    Do samostatného úniku se dostal Křenek, ale Chaloupek fantastickým zákrokem drží svůj tým ve vedení.

37:14
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před branku Chaloupka.

37:46

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají dvě minuty.

38:28
    Zakázané uvolnění opět přerušuje hru a přesouvá ji před branku Chaloupka.

39:06
    Střela, která směřovala na Chaloupka skončila pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude na levém kruhu.

39:30
    V poslední minutě si Slavia vytvořila dostatečný tlak na usazení se v útočném pásmu a nedají domácím vydechnout.

40:00

Druhá třetina nám nabídla hned tři branky a velice vyrovnanou hru. Ubylo také vyloučení a hra byla o to plynulejší. Hned v první minutě druhé třetiny zvyšoval stav utkání na 3:0 Jindřich Kardoš. Slavia se o to více začala tlačit do branky a zvyšovat tlak. Po dvou chybách se Slavia dvakrát radovala. Poprvé po brance Labuzíka a podruhé po brance Hovorky. Na tabuli svítí po konci druhé třetiny stav 3:2.
    Třetí třetina začne za 13 minut.

40:01

40:08
    Puku se po buly ujímají domácí.

41:02
    Zakázané uvolnění přesune hru do obranného pásma Slavie.

41:40
    Domácí zvládli přechod do útočného pásma a vytváří si v něm dostatečný tlak.

42:45

43:17
    Domácí se dostávají do útočného pásma a v klidu kombinují před brankou soupeře.

44:49
    Hosté se osvobozují po téměř minutovém zámku v obranném pásmu pouze zakázaným uvolněním.

45:45
    Zákrok Chaloupka znamená přerušení hry a vhazování na pravém kruhu před jeho brankou.

46:01
    Domácí se opět usadili v útočném pásmu a vyvíjí si dostatečný tlak.

46:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vyvial – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Křišta.

47:51
    Postavení útočícího hráče v brankovišti znamená přerušení hry a přesun do středního pásma.

48:39
    Domácí nyní přečkávají dlouhé pětiminutové oslabení.

49:50
    Hostům se nedaří přechod do útočného pásma. Domácí vyhazují všechny puky ze třetiny až k brance soupeře.

51:16
    Domácí i ve vlastním oslabení ohrozili branku soupeře. Brankář musel zasahovat a přikrýt kotouč. Vhazovat se bude v obranném pásmu Slavie.

52:17
    Domácí přečkali celých pět minut oslabení a začínají si opět vyvíjet tlak v plném počtu hráčů.

53:35
    Chaloupek svým zákrokem drží svůj tým ve vedení.

53:47
    Zakázané uvolnění přesouvá hru opět před branku Chaloupka.

54:03
    Dvořák vyslal tvrdou ránu na branku Pánka, ten se však stačil rychle přesunout a jeho střelu vyrazit mimo tyče.

55:27
    Nyní svojí práci plní na 100% Filip Chaloupek, který drží svůj tým ve vedení svými skvělými zákroky.

56:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Trávník – 2 min., držení).

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

57:39
    Domácí teď čelí velikému tlaku. Hosté cítí, že se blíží konec utkání a vyrovnání zápasu je blízko díky vyloučení Trávníka.

58:00
    Velice smolný gól pro Chaloupka. MARTIN PETRÁK viděl, že je Chaloupek mimo pozici a zkusil vystřelit zpoza branky. Kotouč se odrazil smolně od Chaloupka přímo do branky a stav utkání je srovnaný. Asistence: Mikuláš Hovorka

58:54
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nikolič – 2 min., podrážení).

59:22

60:00

Třetí třetina byla z obou stran velice opatrná. Šťastnější jsou určitě hráči pražské Slavie, kteří dokázali srovnat stav zápasu na 3:3 přesně dvě minuty do konce třetí třetiny. Uvidíme, co nám přinese prodloužení.

60:01

60:20
    Prodloužení začíná lépe pro hosty, kteří mají početní výhodu jednoho hráče.

60:48
    Miroslav Juda se dostal až k brance soupeře a bekhendovou střelou zkusil překvapit gólmana. Ten však Slavii drží a vhazovat se bude po jeho levici.

62:25
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Turek – 2 min., podrážení).

63:00
    Dukla si velice rychle po vyloučení Turka vyvinula tlak před brankou soupeře.

63:27
    JINDŘICH KARDOŠ dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a tvrdou střelou propálil Pánka a Dukla se může radovat z vítězství.

Po vyrovnaném zápase, který nám nabídl i prodloužení se může radovat Dukla z vítězství. V prodloužení napřáhl Jindřich Kardoš z mezikruží a rozhodl tak o výhře Dukly. (14:24:46)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 10. Juda (Čermák, Krajíček), 19. Brož (Rašín, Čermák), 21. Kardoš (Čermák), 64. Kardoš (Rašín, Čermák) – 23. Labuzík, 25. Hovorka (Kižlin), 58. Petrák (Hovorka)

Rozhodčí: Úlehla – Polák, Kotlík