Technika Brno – Č. Budějovice 0:5 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Hvězda Praha – Sparta 1:2 (kon.)
Vsetín – Třinec 3:4 (kon.) | Tábor – Pardubice 0:12 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:7 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Poruba – Přerov 1:7 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 0:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kobra – Třemošná 1:7 (kon.) | Zlín – Havířov 3:2 (kon.)
Kladno – PZ Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 14.09.2019, 12:00 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (14:13:49)

V Edenu jsme dnes viděli napínavé utkání s mnoha šancemi a sedmi góly. Duel muselo nakonec rozhodovat prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí a díky trefě Šimona Slavíčka zvítězili 4:3:

62:47
    Slavia právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, slávističtí dorostenci vítězí i ve druhém zápase sezóny. O vítěznou branku se v prodloužení postaral Šimon Slavíček, který se ocitl sám před brankou a neomylně překonal Šatného. Asistence: Jakub Štancl a Jakub Hrdlička.

62:28
    Pokračují slávisté, konkrétně Slavíček.

62:08
    Puk měla na chvíli Boleslav, leč Polák s ním nic nevymyslel.

61:04
    Hra je přerušena, protože boleslavská branka není na svém místě.

60:43
    Slavíček ale nic nevymyslel a obrací hru zpět do obranného pásma. Oba týmy střídají.

60:30
    Slávisté začínají s pukem v útočném pásmu.

60:01

Ve třetí třetině padly dvě branky, stav tedy zůstává nerozhodný. Následovat bude pětiminutové prodloužení 3 proti 3.

60:00

59:58
    Už to vypadalo, že rozhodčí ještě odpískají zakázané uvolnění, ale nakonec se rozhodli, že se bude dvě sekundy před koncem vhazovat ve středovém kruhu.

59:32
    Mladoboleslavští jsou natlačení v útočném pásmu. Vymyslí něco?

58:21
    Boleslav se ještě snaží vytvořit si nějaké šance, avšak naráží na zkoncentrovanou obranu domácích.

56:34
    Oddechový čas očividně pomohl, protože Boleslav málem vstřelila gól. Szturc výborným pasem našel najíždějícího si Poláka, jehož nastavená hůl usměrnila kotouč jen těsně vedle Pittrovy branky.

55:55
    Oddechový čas pro hosty.

55:38
    Dvě rychlá přečíslení na obou stranách, hraje se opravdu nahoru dolů. Nejdříve na jedné straně vyrazil na útočný výlet obránce sešívaných Hrdlička, na druhé straně pak kontroval Křepelka. Při obou útocích se vyznamenali brankáři Pittr a Šatný.

54:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A z ničeho nic přichází srovnání Mladé Boleslavi. Peca našel z pravého křídla přesnou nahrávku MARTINA STRNÁDKA, který střelou do protipohybu Pittra skóroval. Asistence: Jakub Peca.

54:17
    O chvíli později vyzkoušel pozornost boleslavského gólmana Slavíček.

54:08
    Weitz na nic nečekal a z otočky ihned pálil na Šatného.

53:37
    Oddechový čas pro domácí.

53:30
    Haas měl na holi další velkou šanci. Skvělým pohybem mu ji připravil Szturc.

52:05
    A sešívaní mohli přidat další branku, tentokrát se do přečíslení hnal Štancl. Jeho pokus už Pittr vyrazil.

51:27
    Sešívaní zavřeli Boleslavské v jejich obranném pásmu a nakonec dávají gól. Fantastickou prohazovačku přes jednoho z obránců předvedl VOJTĚCH MALÍNEK, který prostřelil brankáře Šatného. Asistence: Matěj Svoboda.

50:17
    Slávisté si musí dávat pozor na zadní vrátka. Do brejku jim totiž teď ujel Szturc a Pittr musel vytáhnout další skvělý zákrok.

49:16
    Málem vytěžili, Plíšek připravil šanci pro Haase, jehož tutovku fantasticky lapil Pittr!

49:02
    Dvě zakázaná uvolnění domácích v rychlém sledu. Dokáží z toho hosté něco vytěžit?

47:58
    Štancl se propracovával do střelecké pozice mezi kruhy, Šatný bez potíží chytá.

46:42
    Zajímavá boleslavská kombinace, kterou zakončoval z mezikruží kapitán Plíšek. Naštěstí pro sešívané mu střela vůbec nesedla a Pittr zasahovat nemusel.

45:52
    Křepelka nahazoval puk od modré přes chumel hráčů na Pittra, který odrazil kotouč do rohu.

44:28
    Slavíček se hnal po pravém křídle nehlídaný na Šatného, ale nepodařilo se mu okolo tyčky zasunout puk do branky.

43:59
    Ve třetí třetině je zatím vidět hodně nepřesností z obou stran, dokazuje to i právě odpískané zakázané uvolnění slávistů.

42:07
    Vymětal se hnal se svými spoluhráči do protiútoku, který nakonec zakončil nepříliš nebezpečnou střelou z pravého křídla.

40:18
    Slavíček se snažil najít na modré svého spoluhráče, ale byl bráněn velmi tvrdě boleslavským obráncem a nepodařilo se mu to.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které jsme viděli pouze jednu branku v podání boleslavského útočníka Gabriela Szturce. Jinak byly k vidění šance na obou stranách, avšak Boleslavští postupně přebírali iniciativu. Uvidíme, co přinese třetí dvacetiminutovka.

40:00

39:30
    Přihrávka rukou v podání jednoho z Boleslavských znamená vhazování na hranici útočného pásma hostů. Do konce druhé třetiny zbývá ještě půl minuty.

38:55
    V rukavičkách se v posledních minutách rozhodně nehraje, k čemuž přispěly jak vyhrocená atmosféra po šancích na obou stranách a vyrovnávacím gólu hostů, tak některá kontroverzní rozhodnutí rozhodčích.

37:32
    A nakonec je z toho gól Boleslavi, který dává z trestné lavice se navrátivší GABRIEL SZTURC. Střela Poláka, na kterou mu nahrál, se totiž odrazila zpět k němu a boleslavský útočník už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky. Asistence: Vojtěch Polák.

37:03
    Hruška výborně odzbrojil slávistického obránce a ještě v oslabení se hnal sám na branku. Forhendovým zakončením ale neuspěl.

35:44
    Po nahození Kvasničky z pravého kruhu se kotouč po sérii odrazů dostal k Slavíčkovi, před nímž už číhala prázdná branka! Naneštěstí pro domácí se před něho rychle dostal rovněž jeden z boleslavských obránců a kotouč mířící do ní zablokoval.

35:03
    Vyloučeným hráčem je Gabriel Szturc (MBL), provinil se krosčekem.

35:03
    Teď to jsou zase slávisté, kteří zaměstnávají gólmana Šatného. A nakonec si vybojovali i přesilovou hru.

34:38
    Boleslav přejímá v posledních minutách iniciativu. Gordoň se pohybem ramen zbavil obránce a nebezpečně mířil do protipohybu Pittra.

33:40
    O chvíli později střílel z otočky Haas, jeho střela však ani neprošla na branku. Zastavil ji totiž chumel hráčů před ní.

33:30
    Sluka chtěl vyslat do zajímavé situace před brankou Haase, nahrávku mu ale zablokovali domácí zadáci.

31:17
    Nebýt natažené hokejky Hrdličky by střela boleslavského útočníka Haase byla bývala ohrozila brankáře Pittra. Takhle jen skončila v ochranné síti.

30:04
    … a znovu byl v akci boleslavský gólman. Následuje další vhazování po jeho pravici.

30:01
    Do šance se po delší době dostali také slávisté, konkrétně Weitz, jehož tvrdou ránu od modré v pohodě kryje Šatný...

28:25
    Pittr musel být v posledních minutách velmi ostražitý, naposledy na něj nepříjemnou střelu přes clonu vysílal Žabka. Sešívaní už mezitím znovu hrají s pěti hráči na ledě.

28:06
    Plíšek nabíjel na střed Haasovi, který těsně míjí Pittrovu branku!

26:47
    Szturc vymýšlel křižnou nahrávku na sjíždějícího si Jasečka, hůl do ní ale vložili slávističtí zadáci.

26:23
    Přesilovou hru si zahrají nyní hosté, dvěma minutami je totiž oceněn zákrok Sebastiana Weitze (SLA).

24:37
    Slávisté zavřeli Boleslavské v jejich obranném pásmu a málem navýšili skóre! Vymětal se mezi kruhy obtočil s pukem a nebýt fantastického přesunu Šatného skóroval.

23:04
    Štancl dorážel Brummelovu střelu od modré a jen těsně minul volnou část Šatného branky.

22:12
    Sešívaní dokázali ze střely z dálky vytvořit skrumáž před Šatným. Boleslav už mezitím hraje ve čtyřech.

21:54
    Slávisté si na šest sekund zahrají krátkou přesilovou hru 5 na 3, dvě minuty totiž dostává Sebastian Jasečko (MBL).

21:16
    Štancl se snažil prokličkovat na levém křídle a najít na vzdálenější tyči spoluhráče. Zablokovala ho boleslavská obrana.

20:31
    Na konci první třetiny byl ještě na dvě minuty vyloučen hostující Půček, takže slávisté začínají druhou periodu s přesilovou hrou.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, a přestože Boleslavští se ještě snažili so v samém závěru vytvořit nějakou šanci ke skórování, brankáře Pittra už nepřekonali. Po první třetině tak platí skóre 2:1 pro domácí, které zajistili v rozmezí 18 sekund Tomáš Vlasák a Tomáš Kluch. Na jejich branku odpověděl o dvě minuty později hostující Vojtěch Polák.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Půček – 2 min., držení).

19:32
    … a zakončují protiútok zajímavou střelou z hole Vymětala. Důležitý zákrok předvádí Šatný.

19:20
    Boleslavští se svojí kombinací v útočném pásmu neuspěli a tak směr hry obrací slávisté...

17:37
    Slavíček ukořistil kotouč boleslavskému obránci, ale kličkou na střed ztratil příležitost vystřelit.

16:34
    Slávisté se ubránili bez problémů, tentokrát se Boleslav v přesilovce do žádných šancí nedostala.

15:07
    Szturc se snažil propasírovat puk na lépe postaveného Gardoně, defenziva sešívaných mu to ale nepovolila.

14:22
    Slávisté půjdou znovu do čtyř, dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Jokl (SLA).

13:25
    Na druhé straně se do dobré šance propracoval Brummel, jehož střelu zastavuje Šatný.

12:58
    Polák si dělal střelou z mezikruží zálusk na svoji druhou branku v zápase, Pittr ji vykryl a slávisté jsou mezitím znovu v plném počtu.

11:42
    Pittr musí být velmi na pozoru, zajímavé příležitosti měli Jasečko s Rajglem.

10:57
    David Kvasnička (SLA) navíc při dojezdu k Šatnému boleslavského brankáře sekl a vidí za to dvouminutový trest.

10:57
    Už to vypadalo, že Hofmann by mohl vyslat Kvasničku do rychlého brejku, po nepřesné nahrávce je z toho ale nakonec jen střela z ostrého úhlu a zákrok Šatného.

10:19
    A kotouč se nakonec zastavuje u Pittra. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:00
    Hra se trochu uklidňuje, momentálně kombinují ve středním pásmu hráči Boleslavi.

08:38
    A ano, Boleslav odpovídá svým prvním gólem v zápase. Výbornou nahrávku na pravé křídlo dostal VOJTĚCH POLÁK a prostřeluje Pittra. Asistence: Sebastian Jasečo a Oskar Haas.

08:02
    A následuje zajímavá šance hostů. Po kombinaci se kotouč dostal k Polákovi, jehož střelu zastavuje Pittr někde u brankové čáry!

07:42
    Bruslařský klub se však rozhodně nevzdává, i když ke snížení bude potřebovat přesnější střely než tu, kterou právě vyslal jeden z obránců. Následně vidíme hit jednoho z hostujících hráčů na Skoupého.

06:53
    Následuje zakázané uvolnění Boleslavi. Po úvodním dobrém začátku ze strany hostů jsou pro ně dva slepené góly sešívaných velkou sprchou.

06:38
    Neuběhlo ani 18 sekund a sešívaní znovu skórují! Slavia se dostala do protiútoku tři na jednoho, který bez potíží k pravé tyči zakončil kapitán domácích TOMÁŠ KLUCH. Asistence: Tomáš Jokl a Matěj Kvasnička.

06:20
    Obrovská chyba Boleslavských v rozehrávce, když jeden z obránců namazal puk napadajícímu MARKU VLASÁKOVI. Ten si povodil brankáře Šatného a otevírá skóre utkání. Bez asistence.

05:50
    Svobodovo nahození od modré boleslavský brankář bez problémů zpacifikoval, ale slávisté se agresivně hnali k rozehrávce. Na druhé straně musel o chvíli později zasahovat Pittr, rovněž bez problémů.

05:05
    Zakázané uvolnění sešívaných vrací hru před Pittra. Úvod utkání je zatím z obou stran opatrný.

04:47
    Nikoli zřejmě úplně zamýšlená, ale ve své podstatě velmi účinná přenechávka Štancla Slavíčkovi rezultovala v zajímavou střelu do horních pater branky v podání druhého jmenovaného. Šatný však bez problémů chytá.

04:16
    Střela boleslavského Rajgla od modré nenadělal Pittrovi příliš vrásek, hosté se ovšem předtím zajímavě prokombinovávali v útočné třetině.

03:14
    Haas kroužil kolem slávistické branky, až vymyslel pas na před ní stojícího Poláka. Ten opět neprošel.

02:25
    Slavíček si chtěl pohlednou obhazovačkou zbavit hostujícího obránce, leč neúspěšně. Následuje tvrdý střet ve středním pásmu, po němž skončil na ledě právě slávistický útočník.

01:38
    První zajímavější šance dnešního zápasu a v ní Malínek, ke kterému se odrazil puk po nepovedené rozehrávce hostů. Šatný vyráží.

00:52
    Boleslavský Plíšek nahazoval puk do předbrankového prostoru pro Poláka, sešívaní obránci se ale včas vrátili.

00:08
    Úvodní vhazování vyhráli sešívaní a Štencl s Kluchem se snažili prorazit obranné řady Boleslavi. Zastavil je ofsajd.

00:01

Oba týmy už jsou připravené na ledě, za chvíli to vypukne!

HC Slavia Praha: Pittr (Náhončík) – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann, Štancl, Vymětal.

BK Mladá Boleslav: Šatný (Král) – Moravec, Křepelka, Jasečo, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek.

Rozhodčí: Müller – Svobodová, Svoboda.

Boleslavští hráli první utkání nové sezóny doma proti Hradci Králové, a přestože dokázali po úvodních dvou brankách Mountfieldu srovnat, v divoké třetí třetině nakonec inkasovali o branku víc. K vyrovnání a odvrácení konečné prohry 3:4 nakonec nestačil ani třetí gól, který 48 sekund před třetí sirénou vstřelil Sebastian Jasečko.

Domácí sešívaní v prvním zápase skupiny Střed vyjeli na Vysočinu, konkrétně Havlíčkova Brodu, a zejména díky třem bodům Dominika Paláta zvítězili 4:2.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Ještě jednou Vás vítám u zápasu 2. kola ELIOD Extraligy dorostů mezi hokejisty HC Slavia Praha a BK Mladá Boleslav. Úvodní vhazování je naplánováno na 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 7. Vlasák, 7. Kluch (Jokl, Kvasnička), 52. Malínek (Svoboda), 63. Slavíček (Štancl, Hrdlička) – 9. Polák (Jasečo, Haas), 38. Szturc (Polák), 55. Strnádek (Peca)

BK Mladá Boleslav: Šatný (Král) – Moravec, Křepelka, Jasečo, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C).

Rozhodčí: Müller – Svobodová, Svoboda