Kunlun – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 0:1 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Neftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.

Domácí měli vstup do nové sezóny povedený a po pěti odehraných zápasech jsou na třetím místě Východní konference se ziskem sedmi bodů. Dva z nich klub urval v posledním utkání, kdy na svém ledě porazil Magnitogorsk 3:0 po gólech Mitchella, Chafizova a Porjadina. Jak vidno, Neftěchimik zachytil úvod, daří se mu a dnes si bude chtít dojít pro další body. Jednoduché to však nebude!

Odehrané zápasy

Minsk – Nižněkamsk 2:4
    Soči – Nižněkamsk 3:2
    CSKA Moskva – Nižněkamsk 3:2 pp
    Nižněkamsk – Riga 4:0
    Nižněkamsk – Magnitogorsk 3:0

Hosté jsou totiž na tom ještě lépe. Odehráli pět zápasů a všechny dokázali vyhrát. Jsou tak na maximu deseti bodů a vládnou Východní konferenci. Naposledy hrál Jekatěrinburg v pátek na ledě Ufy a odvezl si s body i udrženou nulu. Na výsledku 2:0 se gólově podíleli Dawes a Sexton a i tito šutéři se dnes pokusí o prodloužení vítězné série Avtomobilistu.

Jakub Kovář (JEK) úspěšnost 95,2%, průměr 1,56

Zápas v Neftěchim Areně začne v 16 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Rjasenskij, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Pajgin, Bryncev – Z. Mitchell, White, Porjadin – P. Kulikov, Černikov, Chairullin – Chafizov, Grošev, Bikmullin – Šiksatdarov, Fazlejev, Šarifjanov – Avcin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Gross) – Batyršin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Litovčenko – Sexton, Platt (A), Holland – Kučerjavenko, Obidin, Mozer – Rassejkin, Chripunov, Ovčinnikov – Protapovič.

Rozhodčí: Morozov, Naumov – Sivov, Šalagin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

00:01

00:55
    Úvodní okamžiky jsou na ledové ploše hodně opatrné, Neftěchimik se snaží o první odvážnější výpady.

02:05
    Domácí Porjadin se hnal za prudkou přihrávkou, puk ale nezachytil a skončilo to zakázaným uvolněním.

02:44
    Do další akce se hrnul Mitchell, ve finální fázi ale nedokázal zpracovat puk a nevystřelil.

03:54
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Teď už to ale domácím vyšlo a dočkali se prvního gólu. Na levé straně si našel prostor RAFAEL BIKMULLIN a povedlo se mu prostřelit Fomina. Asistence: Damir Šaripzjanov, Maxim Grošev.
    03:54 Rafael BIKMULLIN - 1:0

04:46
    Jekatěrinburg se ale samozřejmě nevzdává a snaží se o co nejrychlejší srovnání.

06:36
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    No a je skutečně srovnáno. Obrana Neftěchimiku nechala mezi kruhy zcela volného ANDREJE OBIDINA a ten pohotovou střelou propálil Barulina – 1:1. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Jevgenij Mozer.
    06:36 Andrej OBIDIN - 1:1

07:49
    Stále sledujeme svižný hokej z obou stran, zároveň ale dobře pracující obrany, které sráží akce mimo brankoviště.

08:44
    Šaripzjanov zastavil nahozený puk a z hloubi vlastní třetiny rozehrál akci Nižněkamsku.

09:33
    Poprvé se vylučuje, přesilovku s zahrají domácí. Dvě minuty za hákování dostal Jevgenij Mozer.

09:56
    Hned po buly se do zakončení cpal Porjadin, v rozhodujícím okamžiku mu však puk uskočil do rohu.

10:38
    Hosté se osvobodili a vyvezli puk až k Barulinovi. Nižněkamsk musí začít zcela od nuly.

11:20
    Kulikov sice zavezl puk do útočného pásma, scházela mu ovšem podpora spoluhráčů a hosté tak opět hravě vyhodili.

11:33
    Jekatěrinburg je v plném počtu, tohle oslabení ubránil na výbornou.

12:27
    Obrovský závar před Fominem, ten se musel na brankovišti hodně mrskat a v závěru mu hodně pomohl Sexton.

12:27
    Nakonec si v celé situaci našel rozhodčí nedovolený zákrok a dvě minuty za podrážení dostal hostující Denis Bodrov.

13:40
    Střela Whitea z úhlu Fomina nepřekvapila, puk se následně dostal do středního pásma.

14:10
    Vypadá to, že i toto oslabení Avtomobilist v klidu přečká, domácí se totiž nemohou udržet v útočném pásmu.

14:27
    Je to tak, Bodrov je zase na ledové ploše a hosté jsou v plném počtu.

15:45
    Jekatěrinburg je poslední minuty více pod tlakem, jenže Fomin má před sebou skvěle pracující obranu, která k němu nepouští puky.

16:25
    Po nahození od modré to svou tečí chtěl změnit Grošev a vrátit Neftěchimiku vedení, Fomin byl ale na tuto alternativu na brankové čáře připraven.

17:05
    Puk si teď po delší době osahal i Barulin, raději jej přikryl před dotírajícím Rassejkinem.

18:01
    Kolotoč domácích u brankoviště nevede k úspěchu, vířivý hokej zvládá Avtomobilist eliminovat.

18:45
    Murphy chtěl bleskově objet branku, jenže byl zastaven u mantinelu a obrán o puk.

19:01
    No a najednou tu byl brejk Jekatěrinburgu dva na jednoho, který zakončil střelou na vzdálenější tyčku Mozer. Minul!

19:39
    Další rychlý přechod do útoku už ale hostům vyšel a po brejku tři na dva skórovali. Přihrávka zprava skrz pásmo našla NIGELA DAWESE a ten svým švihem prostřelil přemisťujícího se Barulina. Byl tu tak regulérní gól do šatny – 1:2. Asistence: Brooks Macek
    19:39 Nigel DAWES - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, kterou sice lépe rozehráli domácí, kteří se také už ve čtvrté minutě dostali po trefě Rafaela Bikmullina do vedení, o to ale přišli v sedmé minutě po chybě ve vlastním pásmu a gólu Andreje Obidina. Avtomobilist dobře bránil prostor před Fominem a sám začal vyrážet k rychlým brejkům. Jeden takový proměnil 21 vteřin před koncem třetiny, když přesně zakončil Nigel Dawes a Jekatěrinburg si tak po dvaceti minutách do kabin odnesl vedení 2:1.

20:48
    Jekatěrinburg zahájil druhou třetinu delší držením puku a poklidnou rozehrávkou. Hosté nemají kam pospíchat.

21:10
    Po nahození Michaila Mamkina od modré čáry musel Barulin do práce a pro jistotu přerušil hru.

21:35
    Akce domácích sice vypadala na postavení mimo hru, rozhodčí však nechali pokračovat ve hře a přes obránce pálil Černikov. Fomin byl na místě a zvládl zakročit.

22:27
    Chripunov zavezl puk do útočného pásma, kde sice nezakončil, ale vybídl k tomu Rassejkina. Ten byl ovšem pod důkladnou obranou a skončil pouze za Barulinovou brankou.

23:19
    Teď už ale musel Barulin zasahovat a to proti prudké střele přes obránce. Zvládl to a puk srazil do rohu.

24:44
    Sledujeme delší pasáž bez přerušení hry, hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem bez nebezpečných střel.

25:37
    Neuspěl ani Andrej Sergejev se svou ranou od modré čáry, branku Avtomobilistu minul.

26:01
    Fomin nyní předvedl dobré čtení hry, když si u své levé tyčky počkal na výjezd soupeře a pokryl jeho snahu o zasunutí puku za brankovou čáru.

26:03
    Na trestnou lavici zamířil hostující Alexandr Kučerjavenko a to s desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.

26:38
    Výpad domácích po pravém křídle opět zastavil výborný Fomin, podařilo se mu srazit puk k mantinelu.

27:32
    Opět je přerušená hra a opět se vylučuje na straně Jekatěrinburgu. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Dan Sexton.

28:12
    No a přesilovka je využitá! Domácí rozjeli kombinaci v útočném pásmu, Zacharčukovu střelu z vrcholu kruhu ještě Fomin zvládl vyrazit, ale k dorážce RAFAELA BIKMULLINA se již nestačil přemístit – 2:2. Asistence: Stěpan Zacharčuk.
    28:12 Rafael BIKMULLIN - 2:2

29:05
    Hra za domácí brankou byla přerušena v momentě, kdy se konstrukce po souboji o puk a Mozerově pádu vychýlila ze svého postavení a téměř zavalila gólmana Barulina. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Neftěchimiku.

29:45
    V dobré pozici mezi kruhy byl domácí Chairullin, jenže prudkým švihem pálil nad.

30:44
    Domácí už vedou! Neftěchimik podnikl rychlý přechod do útoku, po přihrávce na pravou stranu vyslal prudkou ránu RAFAEL BIKMULLIN, propálil Fomina a zkompletoval tak hattrick! Asistence: Andrei Sergejev, Timur Chafizov.
    30:44 Rafael BIKMULLIN - 3:2

31:18
    Jekatěrinburg to tak samozřejmě nechce nechat být a tak se hned tlačí do útočného pásma. Chce to ale více zakončovat.

32:12
    Možnost srovnat budou mít hosté v přesilovce, dvě minuty za hákovaní dostal Radel Fazlejev.

32:37
    Střela od modré čáry se neujala, puk skončil v rohu a Avtomobilist musí rozjet novou kombinaci.

33:18
    Další nahození od modré a tentokrát toho Barulin mnoho neviděl. Přesto v rozkleku zvládl své brankoviště uhájit.

34:12
    Fazlejevovi vypršel trest a opět se tak vrátil na ledovou plochu.

34:14
    Zase máme vyrovnaný stav. Z rohu kluziště přihrál Holland před branku, kde byl chvíli nekrytý GEOFF PLATT a ten střelou pod břevno upravil na 3:3. Asistence: Peter Holland, Dan Sexton.
    34:14 Geoff PLATT - 3:3

35:21
    Hra v pěti na obou stranách nám moc dlouho nevydržela, dvě minuty za držení dostal domácí Radel Fazlejev a podruhé v krátké době tak odjíždí na trestnou lavici.

35:45
    Domácí se v oslabení dostali do útočného pásma a zvládli i ohrozit Fomina střelou z pravé strany. Gólman Jekatěrinburgu pro jistotu puk skryl ve své výstroji a přerušil hru.

36:32
    Kulikov si dojel vyhozený puk a ze záporného úhlu zkusil překvapit Fomina. Ten se nedal a mezírky u své pravé tyčky ucpal.

37:15
    Až teprve v závěru přesilovky se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu, nebylo z toho ale nic, co by muselo Barulina vyděsit.

37:21
    Fazlejev je na ledové ploše, Neftěchimik hraje v plném počtu.

37:55
    Maxim Grošev prohrál souboj o puk, dopředu se tak po levé straně vydává Jekatěrinburg.

38:58
    Zákrok na hranici pravidel se odehrál v pásmu hostujícího celku, rozhodčí však faul neviděli a nechali pokračovat ve hře.

39:23
    Rychlý přechod hostů do útoku byl zakončen přihrávkou do pravého kruhu pro vhazování, střela se ale nakonec nekonala.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut hry a o vítězi není vůbec rozhodnuto, neboť nám panuje vyrovnaný stav 3:3. Domácí tým zvládl ve druhé třetině otočit nepříznivý výsledek, když nejprve v přesilovce a poté po rychlém brejku skóroval Rafael Bikmullin, čímž zkompletoval hattrick, jenže ve 35. minutě srovnal po přihrávce z rohu Geoff Platt a zajistil tak do třetí části utkání napínavou zápletku.

40:48
    V dobré pozici na zakončení byl hostující Sexton, z mezikruží ale vypálil nad Barulinovu branku.

41:39
    Zakázané uvolnění domácích, Jekatěrinburg je v úvodu třetí třetiny hodně aktivní a cpe se do zakončení.

42:59
    Dlouhá pasáž bez přerušení, opět sledujeme snahu obou celků o rychlé přechody do útoku a pokusy o střely.

43:54
    Přes obránce pálil hostující Bodrov, chybělo tomu ale více razance, takhle to bylo pro Barulina opravdu snadné.

44:32
    Hosté otáčí skóre a vedou! Jekatěrinburg se hned ve čtyřech dostal do přečíslení a po rychlém přechodu do útočného pásma pálil z mezikruží JEVGENIJ MOZER. Barulina se mu povedlo prostřelit a upravil tak na 3:4. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Andrej Obidin.
    44:32 Jevgenij MOZER - 3:4

45:16
    Avtomobilist je po vedoucí brance na koni, zatímco na Nižněkamsk padl jakýsi útlum. Barulin tak má o práci postaráno.

45:41
    Na pravém křídle dostal až mnoho prostoru pro průnik Sexton a prudkým švihem donutil Barulina vytáhnout další úspěšný zákrok.

46:02
    Střela od modré čáry byla tečována a skončila v ochranné síti nad brankou domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:15
    Avtomobilist má v posledních okamžicích na ledě převahu a snaží se o další úder do trochu rozhozené obrany domácích.

48:06
    Nepřesná kombinace Neftěchimiku skončila přihrávkou ze středního pásma v rohu kluziště.

48:31
    Rafael Bikmullin se stahovačkou snažil o uvolnění se a následnou střelu, v pravém kruhu byl však odzbrojen.

49:24
    Rassejkin vybojoval u modré čáry puk, posunul jej na Chripunova, jeho švih ale pokryl připravený Barulin.

50:16
    Menší závar před Fominem, po puku se v pádu natahoval Zacharčuk, měl to ovšem na dlouhou hůl. Publikum tak jen zklamaně vydechlo.

52:11
    Trochu tvrdší souboj o puk v pásmu domácích, obešlo se to bez přerušení a dopředu už pospíchá Damir Šaripzjanov.

52:42
    Dvě nahození z úhlu před Fomina, ale ani jedno zakončení, to byla bilance snahy domácích při mírném tlaku v útočném pásmu.

53:42
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení totiž obdržel Alexandr Bryncev.

54:21
    Do brejku se v oslabení hnal Mitchell, jenže byl zastaven hvizdem sudího a bude se opět vylučovat na straně domácích.

54:21
    Nižněkamsk hrál v pěti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Rafael Bikmullin.

55:01
    Hosté ostřelují Barulinovu branku ze všech pozic, zatím ale jejich rány jsou nepřesné.

55:47
    Domácí již byli ve čtyřech, nicméně nápor Avtomobilistu pokračovat a skončil gólem. Z ostrého úhlu to zkusil NIGEL DAWES a gólman Barulin si jeho švih po ledě srazil za brankovou čáru – 3:5. Bez asistence.
    55:47 Nigel DAWES - 3:5

56:36
    Jekatěrinburg kontroluje dění na ledové ploše a nepouští soupeře k tomu, aby mohl pomýšlet na zdramatizování závěru duelu.

57:45
    Fomin si teď připsal pohotový zákrok u své pravé tyčky, puk je už zase ve středním pásmu.

58:01
    Domácí trenér si bere oddechový čas.

58:10
    Nižněkamsk to zkouší v šesti lidech na ledové ploše, je tu power-play!

58:45
    V pravém kruhu se dlouho na střelu šteloval White, Fomin měl ale dobrý výhled a nedělalo mu problém zasáhnout.

59:12
    Další Fominův úspěšný zákrok, nyní proti Chafizovovi a jeho ráně z levého kruhu.

Utkání je u konce a hostující Jekatěrinburg si odváží oba body za výhru 5:3. Ve třetí třetině byli hosté hned od úvodu aktivnější a ve 45. minutě se dostali do vedení po rychlém přechodu do útoku a střele Jevgenije Mozera z mezikruží. Marná pak byla snaha Neftěchimiku o srovnání skóre a když pak v přesilovce skóroval Nigel Dawes, hosté se definitivně uklidnili a utkání dotáhli do zdárného konce.

Utkání sledovalo 3 642 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:31:49)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Bikmullin (Šaripzjanov, Grošev), 29. Bikmullin (S. Zacharčuk), 31. Bikmullin (An. Sergejev, Chafizov) – 7. Obidin (Kučerjavenko, Mozer), 20. Dawes (Macek), 35. Platt (Holland, Sexton), 45. Mozer (Kučerjavenko, Obidin), 56. Dawes

Rozhodčí: Morozov, Naumov – Sivov, Šalagin

Diváci: 3 642