Kometa Brno – Třinec 2:1 (2:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 8:7 (po pr.) | Kladno – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 2:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 15.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný nedělní podvečer z olomoucké plecharény, kde je na programu 2. kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Domácí HC Olomouc dnes přivítá tým BK Mladá Boleslav. V loňské sezóně vyhráli všechny vzájemné zápasy hokejisté Olomouce (1:2, 3:2, 1:4 a 3:1).

HC Olomouc
    V loňské sezóně byla Olomouc mnohými experty pasována do role outsidera a adepta na baráž. Jenže tým pod vedením trenérské dvojice Jan Tomajko a Zdeněk Moták poslal všechny prognózy k šípku a vybojoval si přímý postup do playoff. Ba co víc, dokonce sahal po semifinále – čtvrtfinálovou bitvu mezi Olomoucí a Plzní musel rozhodnout až sedmý zápas, v němž se nakonec radovali Indiáni.

Kohouti na předsezónní tiskové konferenci prohlásili, že úspěch z loňska chtějí minimálně zopakovat. První krok udělali už v pátek ve Vítkovicích. Hanáky poslal ve 23. minutě do vedení ex-vítkovický Rostislav Olesz. Za domácí pak ale ještě do konce druhé třetiny srovnal Šimon Stránský. Po 60 minutách se o vítězi nerozhodlo, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v nichž výhru hostům vstřelil David Škůrek.

Středočeši po základní části extraligy skončili na sedmém místě, které jim zaručovalo předkolo playoff. Série se zlínskými Berany se natáhla až na nejvyšší možný počet zápasů, z postupu do vyřazovacích bojů se nakonec radovala právě Boleslav, když v pátém zápase porazila Zlín 4:1. Poté však Bruslaře čekal silný soupeř, a to Liberec – vítěz základní části. Série skončila 4:1 pro Bílé Tygry.

Úvodní zápas nového ročníku sehráli Lvi na domácím ledě proti Pardubicím. Domácím se povedla obzvláště druhá třetina, kterou vyhráli 3:1. V poslední dvacetiminutovce pak přidali ještě jeden gól a Dynamo tak porazili poměrem 4:1. Za povšimnutí pak stojí výkon nováčka v mladoboleslavském dresu, obránce Martina Ševce. Ten k vítězství přispěl dvěma asistencemi a je tam zatím nejproduktivnějším hráčem týmu.
    Uspějí bruslaři také v Olomouci?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý.

Rozhodčí už krouží po ledě.

A z útrob stadionu právě vychází domácí hokejisté v čele s Branislavem Konrádem.

Také Krošelj vede svůj tým na hrací plochu.

00:01

00:13
    Po úvodním buly je na puku Olomouc.

00:40
    A první zákrok boleslavského gólmana,

01:06
    Až teď se hosté dostali do útočného pásma.

01:40
    Přihrávka na Dlapu říhajícího na modré byla moc prudká.

02:10
    Burianova střela míří vedle brány.

02:29
    Olomouc teď na Středočechy vyvinula tlak a zatlačila je do jejich obranného pásma. Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.

02:34
    Buly vyhráli domácí.

02:50
    Škůrkova střela od modré neprošla k bráně.

03:20
    Kohout nadále operují v útočném pásmu.

03:47
    Irglovu střelu Krošelj vyrazil ani nevěděl kam, naštěstí se kotouč odrazil směrem od olomouckého útočníka.

03:58
    Na druhé straně musel Konrád přikrýt kotouč před dorážejícím útočníkem soupeře.

04:18
    Mladá Boleslav se poprvé v zápase na delší dobu usadila v útočném pásmu, střelbu z toho však nevytěžila a poté ztratila kotouč. Vhazuje se na druhé straně kluziště.

04:48
    Opět se vhazuje před slovinským gólmanem.

04:57
    Škůrek mířil vysoko nad.

05:15
    Boleslavští si teď nerozuměli ve středním pásmu a kotouč si opět berou domácí.

06:16
    Najman se teď ocitl v dobré střelecké pozici, ale přihrávka na něj byla moc rychlá.

06:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařům se teď podařilo zatlačit na Olomouc a vytěžili z toho úvodní branku utkání. Autorem branky je PAVEL KOUSAL.. Asistence: Oscar Flynn.
    06:46 Pavel KOUSAL - 0:1

07:12
    Vhazuje se před Konrádem.

07:44
    Burian odrazil dorážejícího protihráče ve středním pásmu a Olomouc může jít dopředu.

08:22
    Stránský prověřil Konráda z bezprostřední blízkosti, slovenský gólman ale byl pozorný.

08:37
    Buly v obranném pásmu sice vyhrála Olomouc, ale na puku už je Mladá Boleslav.

08:50
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Ondřej Dlapa se provinil sekáním a odpyká si tak 2minutový trest.

09:40
    Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.

10:01
    A Krošelj raději přerušuje hru.

10:17
    Škůrkovi na modré čáře přeskočil kotouč čepel a Boleslav vyhazuje.

10:52
    Hosté jsou v plném počtu. Olomouc nicméně vybojovala alespoň vhazování v útočném pásmu.

11:27
    Do brejku ujížděl Marek Hecl, ale byl zastaven obránci soupeře.

11:57
    Irgl si obhodil dva protihráče, ale zakončit už nestihl.

12:16
    A už se zase hraje na druhé straně kluziště. Bernardova střela zazvonila o plexisklo.

12:23
    Po odpískání zůstal na ledě ležet Lukáš Pabiška, ale už se zvedá a odjíždí na střídačku.

13:04
    Olesz se ujal puku na vlastní modré čáře.

13:24
    Konrád teď podržel svůj tým. Zohorna s Musilem ujeli olomoucké obraně, ale na slovenského brankáře nevyzráli.

14:24
    Na ledě zůstává ležet jeden z mladoboleslavských po střetu s domácím hráčem.

14:31
    Pabiškova střela končí v náručí Konráda.

15:05
    Vyrůbalík nahazuje na Krošelje a odjíždí střídat.

15:40
    Domácím se nedařilo vyvézt kotouč z vlastní třetiny, až teď.

16:27
    Další přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici odjíždí Martin Ševc (MBL).

16:32
    A máme tu dvojnásobnou přesilovku. Hanáci si minutu a 55 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.

17:05
    Boleslav vyhazuje až ke Konrádovi.

17:35
    Škůrkova střela skončila na Krošeljových betonech a poté hosté opět vyhodili.

17:57
    Vyrůbalíkovu střelu slovinský gólman skryl ve své lapačce. Olomouci zbývá už jen 30 vteřin z dvojnásobné přesilovky.

18:28
    Ševc je na ledě.

18:41
    A hosté už jsou kompletní.

18:53
    Poté, co Krošelj přerušil hru, došlo před jeho bránou ke strkanici, při které Petr Strapáč přišel o svou helmu.

18:53
    Oba aktéři potyčky si půjdou sednout na trestnou lavici.

19:37
    Olomouc se v posledních vteřinách první třetiny pokusí ještě jednou zaútočit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí hokejisté, nicméně to byla Mladá Boleslav, kdo vstřelil první branku. V 7. minutě se po tlaku Severočechů dostal k puku Pavel Kousal, který černou pryž nekompromisně poslal za Konrádova záda. Ve 14. minutě pak mohl být stav utkání už 0:2, ale proti nájezdu Zohorny s Musilem včas zakročil olomoucký gólman. V závěru prvního dějství si domácí zahráli skoro 2 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázali při ní výrazněji ohrozit boleslavskou bránu. Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:28
    Pokud nepadne gól, tak ještě 30 vteřin uvidíme hru 4 na 4.

20:53
    Oba celky jsou kompletní.

21:15
    Mladá Boleslav hraje v tomto utkání zatím velmi nedisciplinovaně, Olomouc si po faulu Jakuba Klepiše (MBL) zahraje další přesilovku.

21:38
    Takhle střela olomouckého beka mířila vysoko nad.

22:57
    Rozhodčí píská ofsajd Olomouce, ale diváci jsou po jeho výroku velmi nespokojení.

23:16
    Klepiš naskakuje na led.

23:35
    Začíná kratičká přesilovka Boleslavi, ale kotouč je u Krošelje,

24:20
    Po křídle to zase zkoušel Irgl, ale byl zastaven boleslavským bekem.

24:25
    Jan Stránský (MBL) si odpyká trest za podrážení.

24:50
    Klimek vybojoval kotouč v rohu útočného pásma.

25:11
    Hanákům zatím chybí střelba.

25:53
    Škůrek od kruhu trefuje jen boční síťku brány.

26:21
    Irglova střela byla zblokována.

26:41
    Hosté jsou v plném počtu a vyhazují kotouč do středního pásma.

26:57
    Ondruškova střela zaplula do lapačky boleslavského brankáře, který raději přerušil hru.

27:20
    Tomečkova dělovka od modré trefila jen před ním stojícího hráče.

27:26
    Po delší době si přesilovou hru zahrají také hosté.

27:40
    Ale Hanáci vyhráli buly a odvezli puk do bezpečí na druhou stranu kluziště.

28:00
    Kotouč je opět u Krošelje.

28:25
    Stránského střela byla zblokována čepelí hole Lukáše Klimka.

28:35
    Další vyhození domácích.

28:57
    Nepříjemná situace pro Olomouc. Po špatném střídání měla na ledě 6 hráčů, a tak je čeká další oslabení.

29:30
    Domácím se přesilovku 5 na 3 podařilo ustát, hlavně díky Branislavu Konrádovi. Švrček už naskočil do hry, takže nyní má Boleslav ještě 1 minutu a 27 vteřin klasické přesilovky.

30:58
    Strapáč je na ledě, začíná olomoucká přesilovka.

31:42
    Irglovu střelu taktak vyrazil Krošelj před sebe. Naštěstí pro hosty nebyl poblíž žádný hráč v bíločerveném dresu.

32:34
    Knotkova střela mířila vedle boleslavské brány.

35:03
    Vyrůbalíkova tvrdá střela sice Krošeljovi vypadla z náručí, ale o kotouč se postarali jeho spoluhráči.

35:23
    Olomouc se usadila v úročném pásmu.

35:40
    Ale to už jsou na puku zase hosté.

36:11
    Konrád teď podržel střelu Pavla Musila ve svém náručí. Vhazovat se bude po levici olomouckého brankáře.

36:42
    Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:10
    Slovinský brankář se teď při zákroku srazil se svým spoluhráčem a na chvíli přišel o svou hůl.

37:41
    Zakázané uvolnění Olomouce.

38:43
    V této pasáži se ani jeden tým nedostal k ohrožení soupeřovi brány, jsme svědky ofsajdů a zakázaných uvolnění.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Burian nakonec přebruslil Musila a stihl přebrat kotouč než by boleslavský hráč ohrozil Konráda.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme nebyli svědky žádného gólu. Mladá Boleslav sice měla krátkou výhodu dvojnásobné přesilové hry, nicméně stejně jako její soupeř v první třetině ji nedokázala využít. Ani na jedné straně jsme pak neviděli žádnou vyloženou šanci.Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

Střely na branku po 2. třetině: 22/18

40:01

40:37
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

40:57
    Kolouch teď dostal do jízdy kotouč, ale přihrávka byla moc rychlá a brankář Krošelj moc blízko.

42:20
    Tomeček při přechodu středního pásma pozapomněl kotouč za sebou.

42:28

43:05
    Vyrůbalík nahodil do útočného pásma, kde měli boleslavští hráči trochu problém s orientací, ale nakonec se ke kotouči dostali dřív než přijíždějící olomoucký hráč.

44:15
    Kolouchova nenápadná střela Krošeljovi vypadla z náručí.

44:30
    Teď musel boleslavský gólman zasahovat proti střele Švrčka.

45:04
    Olesz nedokázal v souboji jeden na jednoho obejít Klepiše.

45:27
    V podobné situaci se nedařilo ani Tomečkovi.

45:50
    Flynn se teď ocitl úplně volný před Konrádem, kolem prolétající kotouč však minul.

46:57
    Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.

47:10
    Klimek srazil přihrávku Bruslařů a Olomouc může jít dopředu.

47:30
    Za Krošeljem duní mantinel pod střelbou domácích.

48:35
    Nahodila střela z prostoru mezikruží byla sražena bránícím hráčem.

48:38
    Domácí kotel mohutně žene své favority k vyrovnání.

48:50
    Rozhodčí píská ofsajd, ačkoli David Ostřížek se hodně diví.

48:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak se domácí přece jen dočkali! K ZBYŇKU IRGLOVI se odrazil kotouč a velezkušený forvard se ze své pozice na pravém kruhu nemýlil. Asistence: David Ostřížek, David Škůrek.
    48:54 Zbyněk IRGL - 1:1

49:50
    Hráči bojují o kotouč za brankou hostů.

50:07
    Boleslavský útok zbrzdila nepřesná přihrávka, při níž skončil puk mimo hrací plochu.

51:15
    V akci opět Knotkův útok, který stále drží útočné pásmo.

52:12
    Tahle zpětná přihrávka se Strapáčovi nepovedla, nebyl za ním totiž nikdo z jeho spoluhráčů.

53:10
    Dujsík měl za vlastní bránou trochu problémy s dorážejícímu Bruslaři, le povedlo se mu situaci ustát.

53:23
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

53:58
    Olezs se ocitl sám před gólmanem Bruslařů, ale rozhodčí píská ofsajd.

54:26
    Knotek našel volného Ostřížka, s jehož střelou si ale slovinský brankář ve službách Středočechů poradil. Pro Kohouty to však znamená alespoň vhazování ve středním pásmu.

54:47
    Po střele Jaroměřského zaduněly betony strážce mladoboleslavské svatyně.

55:15
    Dnešní utkání sleduje 4 123 diváků.

56:00
    Dlapa teď na modré čáře špatně zpracoval kotouč, kterého se ujímají domácí.

56:53
    Do Škůrkovy tvrdé střely od modré čáry si lehl Pavol Skalický a zůstal ležet na ledě. Rozhodčí k velké nespokojenosti domácích přerušil hru.

57:13
    Švrček na modré čáře jen promáchl.

58:11
    Přihrávku Bruslařů zachytil Olesz, nedokázal však přejít střední pásmo.

58:31
    Ostřížek si popotáhl kotouč, ale nesrovnal si mířidla, a tak jeho střela skončila v ochranné síti.

58:59
    Krošelj chvíli váhat s tím, jestli má schovat kotouč pod svou lapačkou, když však viděl přijíždějícího Knotka usoudil, že bude lepší přerušit hru.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:40
    Zápas nám pomalu spěje do prodloužení.

59:53
    Hráči bojovali o kotouč v rohu olomouckého obranného pásma, rozhodčí však přerušuje hru, protože na ledě zůstává ležet Zbořil.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině se domácím hokejistům přece jen podařilo vyrovnat, když z pravého kruhu prostřelil mladoboleslavského fantoma domácí kanonýr Zbyněk Irgl. Stav utkání po třech dvacetiminutovkách je tedy 1:1 a v plecharéně se oba týmy připravují na prodloužení.

60:01

60:38
    Ondrušek si najížděl na Krošelje, ale jeho střela skončila v ochranné síti.

61:07
    Hrbasovu střelu srazil Vyrůbalík.

61:18
    Po Škůrkově nahození se přerušuje hra a vhazovat se bude před boleslavským gólmanem.

61:36
    Tentokrát střelu olomouckého beka slovinský gólman vyrazil vyrážečkou.

61:57
    Strapáč byl při svém zakončení seknut jedním z boleslavských.

61:57
    Tohle bude možná rozhodující okamžik zápasu.

62:15
    Ale Bruslaři hned po buly vyhazují až ke Konrádovi.

62:37
    Kotouč je opět v obranném pásmu Olomouce.

62:49
    Tak to je velká škoda – Ostřížek svou tutovku před boleslavskou bránou neproměnil, do protiútoku však hned vzápětí vystartovali Bruslaři. Pláněk poslal dopředu LUKÁŠE ŽEJDLA, který poslal kotouč do horní části Konrádovy brány. Asistence: Martin Pláněk.
    62:49 Lukáš ŽEJDL - 1:2

V prodloužení se zase pro jednou uplatnilo rčení "nedáš-dostaneš". Ve velké šanci se ocitl David Ostřížek, jenže ji nedokázal proměnit. Hned vzápětí se z protiútoku prosadil Lukáš Žejdl, který tak rozhodl o tom, že si Mladá Boleslav z Olomouce odveze 2 body.

Nejlepší hráči utkání:

HC Olomouc – Zbyněk Irgl
    BK Mladá Boleslav – Gasper Krošelj

To je ode mně z plecharény vše, loučím se s vámi a přeji vám pěkný zbytek nedělního večera. (19:38:58)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 49. Irgl (Ostřížek, Škůrek) – 7. P. Kousal (Flynn), 63. Žejdl (Pláněk)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička (A)) – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý