Jihlava – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Chomutov – Třebíč 3:0 (kon.)
Vsetín – Sokolov 3:2 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Kadaň 7:0 (kon.)
Poruba 2011 – Prostějov 9:3 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:1 (1:0 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 16.09.2019, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 3. kolo

Pro dnešní večer je to ode mne vše, děkuji za pozornost a příště u hokeje opět na počtenou. (20:54:20)

Utkání nabídlo na konci třetí třetiny gólové žně v podání domácích borců. Prostějovu se závěr utkání hrubě nepovedl. Začalo to častým vyloučení, dvakrát šli do tří, a přestože ve finále Jestřábi soupeře střelecky předčili, neubránili se od debaklu 9:3.
    Tomáš Gřeš zkompletoval hattrick, gólově se prosadil Jan Káňa a v poslední minutě skórovali Jáchym, Husák od modré a čtvrtý gól si vstřelil porubský odchovanec Gřeš. Poruba je díky t=to vysoké výhře nadále stoprocentní.

59:38 Tomáš GŘEŠ - 9:3

59:38
    Poruba právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ GŘEŠ v samostatném úniku posílá puk Dvořákovi mezi nohy. Asistence: Jan Dluhoš a Jan Hudeček.
    59:28 Patrik HUSÁK - 8:3

59:28
    Autorem branky je PATRIK HUSÁK. Asistence: Jan Káňa.
    58:43 Tomáš JÁCHYM - 7:3

59:13
    Autorem branky je TOMÁŠ JÁCHYM.
    57:54 Jan BERGER - 6:3

57:54
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PETR CHLÁN. Asistence: Lukáš Krejčík.

57:50
    Prostějov pálí, Foltán odráží. Závar před brankou a kolem ni ukončuje až sudí, když signalizací uznává Jestřábům gól.

57:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).

56:25
    RT TORAX nepochodil v útočné třetině. Obdržálek v souboji padá a kotouč může vyvést Krejčí. Žalčíkovi zblokoval střelu Husák.

55:38
    Novotný zachytává puk po vyhraném vhazování a pálí na porubskou bránu. Foltán hokejkou posílá kotouč do rohu.

55:10
    Chlán zkouší projet k bráně, což se mu i daří, ale ze střelecké pozice je vytlačen Urbancem. Po objetí brány nahrává Ouřadovi, kterému puk chytá Foltán.

54:43
    Nouzova střela končí mimo bránu.

53:35
    Račuk napadá a udržuje kotouč v pásmu. Střelecky se ovšem hosté nemůžou prosadit, protože jim nedají prostor obránci Poruby. Foltán nemusí zasahovat.
    52:04 Jan KÁŇA - 6:2

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 8. Gřeš (Sikora, Svačina), 16. Gřeš (Pastor, Hudeček), 24. Ďurač (Husák, Špaček), 28. Svačina (Sikora, Zdeněk), 49. Gřeš (Husák, Zdeněk), 53. J. Káňa (Hudeček, Toman), 60. T. Jáchym (Pastor, Dundáček), 60. Husák (J. Káňa, Ďurač), 60. Gřeš (Dluhoš, Hudeček) – 12. Žálčík (Račuk), 29. Nouza (Hrníčko), 58. Chlán (L. Krejčík)

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Zdeněk (C), Svačina (A) – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, Ďurač, Špaček (A).
    LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák (Neužil) – Husa, Mrázek (A), M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Nouza (A), Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Rozhodčí: Doležal, Wagner – Hejl, Maštalíř