Slovensko – Česko 1:2 (po pr.)
po prodl.
Slovensko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Česko
Pondělí 16.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Skalica • Reprezentace do 17 let
Partner:
   
  Odveta se hraje zítra od 17 hodin na české půdě v Hodoníně, znovu tedy můžete fandit u on-line přenosu. Pro dnešek už se s vámi loučím a přeju příjemný zbytek večera. (19:12:02)
   
  Střely na branku v prodloužení (celkem):

  Slovensko – 0 (23)
  Česko – 2 (29)
   
  Čeští hokejisté do 17 let tak nakonec první ze dvou bitev proti stejně starým Slovákům zvládli. Byl to ale velký a vyrovnaný boj se spoustou chyb na obou stranách, za náš tým vyrovnával až v 56. minutě David Jiříček a obrat dokonal v prodloužení Jakub Brabenec.
   
  U vítězné trefy zatím svítí asistence brankáře Olivera Šatného, ten ale puk vůbec nehrál, Brabencovi ho přenechal u vlastní brány Stanislav Svozil. To je každopádně jen takový detail.
   
  Konec zápasu.
  62:32 BRABENEC - 1:2
   
  62:32
  Česko právě vstřelilo branku!
  Nevyužitá přesilovka nás nakonec nemrzí, Češi totiž skórují o půl minuty později a vítězí! Dvojice slovenských zadáků v kontrolované situaci nezachytila rychlost JAKUBA BRABENCE, který se kolem pravého beka prohnal parádně, a když chtěl Marinov zbytečně natáhnout hokejku, brněnský šikula toho využil a puk mu poslal pod nohama do sítě – 1:2! Asistence: Stanislav Svozil.
   
  62:07
  Slovensko je kompletní. Velká škoda.
   
  61:50
  ...obránce David Jiříček kroužil útočnou třetinou jako korouhvička, zakončení z toho nebylo. Až potom vystřelil Svozil, znovu to však nebyla vyložená pozice.
   
  61:28
  Stejný recept pak naší čtveřici dvakrát nevyšel, ale ještě se drží v pásmu...
   
  61:02
  Jakub Altrichter mohl zápas ukončit, ale po Jiříčkově křižném pasu trefil jen tyčku!
   
  60:36
  Po buly Slováci hned vyhazují.
   
  60:31
  Ve spolupráci zkušených obránců si Jiříček vyměnil puk se Svozilem, jenž střílel přes ruku z levé strany. Marinov na jeho pokus dobře viděl a schoval ho do lapačky.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Nastavenou pětiminutovku tedy odstartujeme v kompletní početní výhodě čtyři na tři.
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Slovensko – 9 (23)
  Česko – 7 (27)
   
  Proč nechali časoměřiči doběhnout po přerušení třetí třetinu, to nechápu. Ale stejně bychom to asi nestihli.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:58
  Pozor, to je obrovská šance! Jakub Altrichter si vynutil faul, takže Češi půjdou do prodloužení v přesilové hře. Boris Babeliak (SVK) je vyloučen za hákování.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 28. Kupčo (Demek) – 56. Jiříček (Brada, Půček), 63. Brabenec (Svozil)


  Slovensko: Marinov (Eliaš) – Rajzík, Groch, M. Mešár, Kapičák, Kliment, Kocúr, Cagáň, Socha – Kupčo, Demek, Malík – Ožvald, Babeliak, Rajčan – Šotek, Šramaty, Horváth – F. Mešár, Štetka, Cagáň. Trenér: Ján Lipansky.
  Česko: Šatný (Hamrla) – Jiříček, Svozil, Špaček, Ticháček, Machů, Šindelek, Jasečko, D. Moravec – Sedláček, Altrichter, Brabenec – Marcel, Soukup, Frömel – Pajer, Slavík, Budina – Brada, Kučera, Půček. Trenér: Václav Eismann.

  Rozhodčí: Müllner – J. Konc ml., Jedlička.