Carolina – Tampa 2:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 3:2 (kon.)
Montreal – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:3 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Detroit 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 6:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 19.09.2019, 02:30 • United Center, Chicago • Příprava NHL

Skončilo nám utkání mezi Chicagem a Detroitem a tentokrát se radují hokejisté Blackhawks. Oplatili tak stejnému celku den starou porážku 3:5. Utkání však opět začalo lépe pro Detroit, jelikož se po asistenci Zadiny trefil v 19. minutě Hirose. Ze strany Red Wings to však dnes bylo vše a od druhé třetiny se trefovali už jen domácí. Nejprve vyrovnal Hagel a v 31. minutě vsítil rozhodující gól Keith.

Z mé stramy je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (05:10:01)

Česká stopa:

David Kämpf (CHI)
    , 0+0, 0 střel, 2 hity, +/-: 0, čas ve hře: 16:54
    Dominik Kubalík (CHI), 0+0, 1 střela, 1 hit, +/-: 0, čas ve hře: 14:29
    Filip Zadina (DET), 0+1, 1 střela, 1 hit, +/-: 0, čas ve hře: 22:19.

59:55
    Ještě jedno přerušení! Crawford měl puk na brankovišti, a tak po něm musel skočit. Hosté mají 5 vteřin na vyrovnání.

59:42
    Křížná přihrávka na Zadinu nebyla přesná. Pokračovat se bude v rohu kluziště.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Závar před brankovištěm likviduje Crawford. Nyní výrazným rozměrem podržel svůj mančaft.

58:44
    Kotouč se drží v pásmu Chicaga, ovšem hosté si zatím nevytvořili velkou příležitost na srovnání.

58:12
    Zadinova dělovka z voleje skončila na betonu domácího brankáře. Český útočník je dnes velmi aktivní.

57:40
    Hosté hrají powerplay.

57:22
    Crawford přikryl Terryho pokus ve své lapačce a přerušil hru. Následuje poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

56:55
    Třetina nám pomalu plyne do svého konce. Hostující kouč zřejmě každou chvíli odvolá Larssona.

56:12
    Zadina netrefil skákavou přihrávku z první. Puku se opět zmocnili hokejisté Blackhawks.

55:16
    Ehn se snažil udělat prostor v útočné třetině. Obránci Chicaga však byli v přesile a nepovolili mladému útočníkovi vystřelit.

54:27
    Toews z otočky nabídl touš Nylanderovi do jízdy. Střela hráče s číslem 92 trefila boční síť.

54:05
    Icing byl k vidění tentokrát na straně druhé.

53:49
    Nepřesná rozehrávka domácích zapříčinila zakázané uvolnění. Po delší době se bude vhazovat před Crawfordem.

52:53
    Kubalík si nahodil puk do pásma a následně si jej také dojel. Poté přihrával Saadovi, ale mezitím se hostující obránci stihli vrátit do defenzívy.

52:16
    Gilbert drží puk ve vlastním pásmu a čeká na vystřídání svých spoluhráčů.

51:32
    Kane vyslal hned tři pokusy za sebou směrem na bránu, ovšem ani jeden k ní nedoputoval. Všechny byly zablokovány.

51:14
    Celkem dlouhou dobu se nepřerušovalo, ale to už neplatí. Larsson lapil střelu z levého kruhu do své lapačky a jelikož se mu spoluhráči nenabídli hned, tak hru přerušil. Po komerční pauze se bude pokračovat.

50:17
    Mike Green projel středním pásmem a těsně za modrou čárou zápěstím vypálil. Jeho pokus byl přesný až moc, neboť orazítkoval tyč.

49:10
    Veleno předvedl před bránou Chicaga velmi dobrou individuální akci. Zakončení však moc dokonalé nebylo.

48:12
    Nyní se hraje převážně ve střední třetině. Ani jednomu z celků se nepovedla rozehrávka.

46:54
    Tak tohle byla paráda ofenzivního obránce Boqvista! Nejprve si puk do pásma zavezl, vyměnil si jej s Toewsem a následně parádní prostrkávačkou se dostal před obránce. Z levé strany trefil pouze Larssonovu lapačku, od které se touš odrazil vedle brány.

46:02
    Red Wings se drží v útočném pásmu, ale posouvají si kotouč pouze podél mantinelu.

45:17
    Puempel hledal před bránou hůl volného spoluhráče. Skvělý obranný zákrok předvedl Määttä a zablokoval možné nebezpečí.

44:33
    Holm vypálil od modré čáry směrem na bránu. Larsson toho moc neviděl, ale nakonec zasahovat nemusel, protože střela šla zhruba metr vedle brány.

44:04
    Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se znovu přesune před bránu Larssona.

42:54
    Kane si najel z pravého kruhu směrem na osu a zkusil vymést horní růžek. Nepovedlo se mu to.

42:09
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Gilbert – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Givani Smith – 2 min., bitka).

42:09
    K vidění byl také pěstní souboj. Do sebe se pustili Dennis Gilbert s Givani Smithem. Pochopitelně se bude vylučovat.

41:26
    Hosté se rozjeli do možného přečíslení, ale těsně před vstupem do pásma byla akce zabržděna.

40:28
    První lajna Chicaga začala aktivně. Toews je dnes hodně vidět a nyní předložil přesnou přihrávku na hůl Seabrooka. Zadák domácích napálil puk těsně vedle brány.

40:01

Skončila nám druhá třetina, ve které se skóre otočilo na stranu Chicaga. Domácí nejprve skórovali ve 24. minutě, když zaváhání Berniera využil Hagel a vyrovnal stav. Chicago se o sedm minut později dostalo do vedení zásluhou přesné střely Duncana Keitha a poté už kontrolovalo hru. Do kabin jdou domácí v lepším rozpoložení. Střely na bránu po 2. třetině: 17-15.

40:00

39:49
    Domácí dlouho otevírali dvířka v hostující obraně. Nylander přihrál přes celou šíři kluziště puk Määttovi, jehož následný pokus přesný nebyl.

39:02
    Začala nám poslední minuta druhé periody. O puk se bojuje za bránou Blackhawks.

38:16

38:15
    Kubalík předložil Seabrookovi ideální pozici ke střele, jenže zkušený obránce Chicaga puk netrefil dle svých představ.

37:33
    Přechod do útočného pásma přerušilo postavení mimo hru.

36:44
    Domácí rychle zakombinovali a Jonathan Toews jen těsně minul. Akce byla sehrána ve velké rychlosti.

36:16
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., sekání).

35:45
    Larsson svému celku pomohl s rozehrávkou. Přesto se však hosté k žádné vážnější akci nedostali.

34:58
    Nyní se na ledě nic moc neděje. Detroit brání svou třetinu, zatímco domácí dobývají střední pásmo.

33:48
    Blackhawks obléhají území okolo brány Detroitu. Toews zkusil štěstí ranou z voleje. Larsson puk vyrazil.

32:53
    Před bránou stál zaparkovaný Rasmussen. Přestože touš vypadl Crawfordovi z výstroje, tak centr třetí lajny hostů nedokázal kvalitně zakončit.

32:05
    Po vstřeleném gólu domácí trochu ubrali na aktivitě. Detroit začal lépe bruslit.
    30:55 Duncan KEITH - 2:1

30:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago se dostává poprvé v utkání do vedení! DUNCAN KEITH si najel na pobídku Kanea a u levého kruhu přesně poslal puk k zadní tyči. Střela byla umístěna skvěle, takže Larsson to měl složité. 2:1. Asistence: Patrick Kane a Alexander Nylander.

30:41
    Domácí útočník si najel po levém křídle a následně vystřelil. Larsson zasahovat nemusel.

30:05
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jonathan Bernier, přichází Filip Larsson.

30:05
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

29:51
    Saadovi se na brankovišti nepovedlo puk kvalitně zvednout. Chicago teď tlačí.

28:38
    Toews si od mantinelu parádně vybruslil do středu a zkoušel zamířit k přední tyči. Tváří v tvář Bernierovi ale prostor mezi tyčemi netrefil.

28:10
    Hosté předvedli velmi aktivní střídání, které vyvrcholilo střelou Seidera od modré čáry. Obránce hostů těsně minul cíl.

27:07
    Lashoff nepřesně vypálil a zapříčinil rychlý postup vpřed v podání Chicaga. Dylan Sikura z dobré pozice zacílil pouze do středu brány.

26:45
    Hra je nyní přerušovaná v krátkých intervalech. Vhazovat se bude před Bernierem.

26:39
    Highmore se snažil probít do útočné třetiny. Ke střele se neprotlačil.

26:19
    Těsně nad kruhy si najel Smith. Bez váhání vypálil, ale jeho pokus po teči zamířil do ochranné sítě.

25:50
    Gilbert se před svou bránou dostal do úzkých, ale nakonec puk do bezpečí dostal.

24:58
    Chicago v úvodu druhé třetiny lépe bruslí. Hosté ve druhé periodě ještě nevystřelili.
    23:33 Brandon HAGEL - 1:1

23:33
    Tak přece je vyrovnáno! Bernier špatně rozehrál za svou bránou, kotouč mu odskočil z hole a důsledný BRANDON HAGEL se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Našel skulinku a dostal touš do branky. Tento gól si Bernier za rámeček nedá. 1:1. Bez asistence.

23:26
    Chicago tento moment nabudil a momentálně jsou domácí lepší.

22:18
    Saarela se už radoval z vyrovnávací branky, jenže hlavní arbitr po konzlutaci s videem gól neuznal. Saarela sklepl nahození Gilberta těsně nad úrovní horní tyče.

21:38
    Boqvist dokázal v těžké situaci udržet puk v útočném pásmu.

20:42
    Hirose si krásně vyměnil puk se Zadinou a český hokejista ještě vracel touš před bránu Velenovi. Kdyby tato akce vyšla, tak by se jednalo o ozdobu tohoto utkání.

20:01

Skončila nám první třetina, která nabídla jeden gól. Ten v závěru třetiny vsítil Taro Hirose. Chicago bylo mírně aktivnější, ale na dobře chytajícího Berniera zatím nevyzrálo. Počet střel na bránu po první třetině je 6-10 pro hosty.

20:00

19:59
    Keith vteřinu před koncem první periody ostře vypálil do lapačky Berniera. Brankář hostů nevytřepal puk ze své výstroje včas, a proto se hra ještě přerušila.

19:25
    Toews se dostal až před bránu, ale v těsné blízkosti Berniera bekhendem nepřekonal.
    18:09 Taro HIROSE - 0:1

18:09
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit přece svou početní výhodu využívá. Lví podíl na brance má Filip Zadina, jehož střela se odrazila k hokejce TARA HIROSE. Hirose už měl snadnou práci a doklepl puk do prázdné brány. 0:1. Asistence: Filip Zadina a Joseph Veleno.

18:01
    Až nyní hosté kombinují v útočném pásmu.

17:22
    Detroit se při přechodu do třetiny soupeře velmi trápí. V této přesilovce se zatím neudržel v pásmu ani pět sekund.

16:43
    Kämpf hraje oslabení výborně. Opět dokázal osvobodit svůj celek.

16:16
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl).

16:04
    Toews se dokázal s pukem prokličkovat až do pásma soupeře, Nylander však na něj nenavázal a naopak se po chybě musel vrátit pomoct obraně.

15:40

15:30
    Kuffner si udělal prostor na pravém kruhu a rychlým manévrem se snažil zmást obránce. Nakonec vypálil zápěstím, ale trefil před sebou stojícího hráče.

14:44
    Tentokrát zabojoval Highmore a u zadního mantinelu Detroitu držel zhruba osm sekund puk.

14:03
    David Kämpf dokázal zabojovat o puk a následně jej vyvezl za vlastní modrou čáru.

13:40
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Gilbert – 2 min., sekání).

13:32
    Hagel si najížděl do dobré palební pozice, ale v mezikruží zvolil ještě stahovačku. Obránce Detroitu vystrčil hokejku a puk dostal do bezpečí.

12:49
    Keithova dělovka pořádně vyprášila vyrážečku Jonathana Berniera.

11:48
    Hosté se řítili do přečíslení, jenže Rasmussen celou akci pokazil. Rozhodl se nepřihrávat, a tak dlouho míchal s pukem, až o něj před bránou definitivně přišel.

11:35
    Zakázané uvolnění Detroitu.

11:27
    Po dalším zásahu Berniera je hra znovu zastavena. Po druhé komerční přestávce se bude vhazovat po pravici gólmana Red Wings.

10:50
    Kämpf přistrčil puk Kubalíkovi, který si odstrčil protihráče a vyslal tvrdou ránu. Bránu ale minul.

10:02
    Seabrook pouze nahodil puk na mantinel a posléze jel střídat.

09:24
    Zatím sledujeme aktivní hokej. Na to, že příprava je teprve na začátku, tak oba celky dobře bruslí a hrají s pukem ve velké rychlosti.

08:41
    Střelecký pokus Greena od modré čáry sice Crawford neviděl dobře, přesto betonem touš vyrazil.

07:48
    Hosté se po zisku kotouče pustili do rychlé protiakce, která však zakončena nebyla. Kotouč skončil po nepřesné přihrávce v rohu kluziště.

07:11
    Highmore pronikl do útočného pásma a zkusil své štěstí střelou zápěstím. Bernier vše dobře viděl a zasáhnout mu nedělalo problém.

06:32
    Druhá formace Chicaga znovu aktivně napadá v útočném pásmu. Obrana Detroitu má s rozehrávkou značné potíže.

06:03
    Hra je přerušena. Máme zde první komerční přestávku.

05:49
    Kubalík fantasticky zrychlil celou akci a přesnou přihrávkou vybídl Saada v gólové šanci. Útočník domácích s číslem 20 ale šibenici netrefil.

04:59
    Domácí tým obléhá útočnou třetinu. Zatím je jejich snažení bez střelby.

04:16
    Před bránou Detroitu se zjevil nikým nehlídán Jonathan Toews. Pokoušel se o Forsbergovu kličku, jenže kotouč bekhendem nepřitlačil k zadní tyči.

03:27
    Zadina předvedl za útočnou modrou čárou skvělý manévr, kterým se zbavil tří protihráčů. Následně poslal puk po mentinelu a de facto vybojoval pro Red Wings útočné pásmo.

02:49
    Hostům se nepovedla rozehrávka. Následná útočná akce Blackhawks ale dlouhého trvání neměla.

01:55
    Do útočné třetiny se dostalo Chicago a jeden z domácích beků vypálil těsně vedle pravé tyče z pohledu Berniera.

01:20
    Po vyhraném vhazování Detroitu musel být domácí gólman znovu v pozoru.

01:03
    Utkání začalo opatrně z obou stran. Crawford si připsal první zákrok lapačkou proti ráně z pravého křídla.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Gravel) – Boqvist, Keith, Seabrook, Määttä, Holm, Gilbert – P. Kane, Toews, A. Nylander – Saad, Kämpf, Kubalík – Saarela, Highmore, D. Sikura – Hagel, T. Sikura, Hakkarainen

Detroit Red Wings: Bernier (Larsson) – Green, Ericsson, Seider, Daley, Lashoff, Lindström – Zadina, Veleno, Erne – Ehn, de la Rose, Smith – Kuffner, Rasmussen, Hirose – Puempel, MacLeod, Terry

Rozhodčí: South, Dwyer – Toomey, Alphonso.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago si v minulé sezoně play off také nezahrálo. V Západní konferenci skončilo mezi posledními a čas na nápravu přišel v sezoně nadcházející. Jestřábi zatím odehráli v rámci přípravných duelů dva zápasy a oba prohráli. Na ledě Washingtonu Chicago prohrálo v prodloužení a včerejší duel s Detroitem už byl zmíněn. Solidním příslibem celku, který se na začátku října představí českým fanouškům v Praze je fakt, že Dominik Kubalík vsítil hned při svém zámořském debutu dvě branky. Také Chicago se může spolehnout na vyrovnaný a zároveň zkušený brankářský trojlístek Lehner, Ward, Crawford. Tradičními muži v obranných řadách jsou Duncan Keith, Brent Seabrook nebo Erik Gustafsson. Největší hvězdou týmu je již několikátou sezonu Američan Patrick Kane, v těsném závěsu mu sekunduje centr Jonathan Toews, a také Alex DeBrincat prožil velmi povedený minulý ročník. Kádr Chicaga je ozdoben dvěma českými vlaječkami. Davida Kämpfa doplnil již zmiňovaný Dominik Kubalík.

DETROIT RED WINGS

Detroit potřebuje napravit minulou sezonu, neboť patřil mezi nejslabší týmy soutěže. Na klub s takovou historií je to pochopitelně málo. Detroit zatím odehrál jeden přípravný duel minulou noc právě s Chicagem, a na domácím kluzišti zvítězil 5:3. Přestože v přípravě vlastně o nic nejde, tak tento výsledek může být dobrou psychickou vzpruhou pro nadcházející týdny. Kouč Jeff Blashill může pro tuto sezonu počítat s vyrovnanou brankářskou trojicí Pickard, Bernier, Howard. Obranné řady budou také letos řídit švédští beci Jonathan Ericsson a Niklas Kronwall. Větší čas na ledě čeká na českého reprezentačního zadáka Filipa Hronka, jenž zazářil na květnovém MS. O góly v sítích soupeřů by se měli starat hráči jako Anthony Mantha, Dylan Larkin, Thomas Vanek nebo zkušený Fin Valtteri Filppula.

Přeji vám příjemné čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z přípravného utkání na NHL. Chicago Blackhawks dnes přivítá Detroit Red Wings. Zápas startuje krátce po 2:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. Hagel, 31. Keith (Kane, Nylander) – 19. Hirose (Zadina, Veleno)

Detroit Red Wings: Bernier (31. Larsson) – Green, Ericsson, Seider, Daley, Lashoff, Lindström – Zadina, Veleno, Erne – Ehn, de la Rose, Smith – Kuffner, Rasmussen, Hirose – Puempel, MacLeod, Terry

Rozhodčí: South, Dwyer – Toomey, Alphonso

Diváci: 20 523