Carolina – Tampa 2:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 3:2 (kon.)
Montreal – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:3 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Detroit 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 6:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 19.09.2019, 02:30 • United Center, Chicago • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Přeji vám příjemné čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z přípravného utkání na NHL. Chicago Blackhawks dnes přivítá Detroit Red Wings. Zápas startuje krátce po 2:30.

DETROIT RED WINGS

Detroit potřebuje napravit minulou sezonu, neboť patřil mezi nejslabší týmy soutěže. Na klub s takovou historií je to pochopitelně málo. Detroit zatím odehrál jeden přípravný duel minulou noc právě s Chicagem, a na domácím kluzišti zvítězil 5:3. Přestože v přípravě vlastně o nic nejde, tak tento výsledek může být dobrou psychickou vzpruhou pro nadcházející týdny. Kouč Jeff Blashill může pro tuto sezonu počítat s vyrovnanou brankářskou trojicí Pickard, Bernier, Howard. Obranné řady budou také letos řídit švédští beci Jonathan Ericsson a Niklas Kronwall. Větší čas na ledě čeká na českého reprezentačního zadáka Filipa Hronka, jenž zazářil na květnovém MS. O góly v sítích soupeřů by se měli starat hráči jako Anthony Mantha, Dylan Larkin, Thomas Vanek nebo zkušený Fin Valtteri Filppula.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago si v minulé sezoně play off také nezahrálo. V Západní konferenci skončilo mezi posledními a čas na nápravu přišel v sezoně nadcházející. Jestřábi zatím odehráli v rámci přípravných duelů dva zápasy a oba prohráli. Na ledě Washingtonu Chicago prohrálo v prodloužení a včerejší duel s Detroitem už byl zmíněn. Solidním příslibem celku, který se na začátku října představí českým fanouškům v Praze je fakt, že Dominik Kubalík vsítil hned při svém zámořském debutu dvě branky. Také Chicago se může spolehnout na vyrovnaný a zároveň zkušený brankářský trojlístek Lehner, Ward, Crawford. Tradičními muži v obranných řadách jsou Duncan Keith, Brent Seabrook nebo Erik Gustafsson. Největší hvězdou týmu je již několikátou sezonu Američan Patrick Kane, v těsném závěsu mu sekunduje centr Jonathan Toews, a také Alex DeBrincat prožil velmi povedený minulý ročník. Kádr Chicaga je ozdoben dvěma českými vlaječkami. Davida Kämpfa doplnil již zmiňovaný Dominik Kubalík.

Chicago Blackhawks: Crawford (Gravel) – Boqvist, Keith, Seabrook, Määttä, Holm, Gilbert – P. Kane, Toews, A. Nylander – Saad, Kämpf, Kubalík – Saarela, Highmore, D. Sikura – Hagel, T. Sikura, Hakkarainen

Detroit Red Wings: Bernier (Larsson) – Green, Ericsson, Seider, Daley, Lashoff, Lindström – Zadina, Veleno, Erne – Ehn, de la Rose, Smith – Kuffner, Rasmussen, Hirose – Puempel, MacLeod, Terry

Rozhodčí: South, Dwyer – Toomey, Alphonso.

00:01

01:03
    Utkání začalo opatrně z obou stran. Crawford si připsal první zákrok lapačkou proti ráně z pravého křídla.

01:20
    Po vyhraném vhazování Detroitu musel být domácí gólman znovu v pozoru.

01:55
    Do útočné třetiny se dostalo Chicago a jeden z domácích beků vypálil těsně vedle pravé tyče z pohledu Berniera.

02:49
    Hostům se nepovedla rozehrávka. Následná útočná akce Blackhawks ale dlouhého trvání neměla.

03:27
    Zadina předvedl za útočnou modrou čárou skvělý manévr, kterým se zbavil tří protihráčů. Následně poslal puk po mentinelu a de facto vybojoval pro Red Wings útočné pásmo.

04:16
    Před bránou Detroitu se zjevil nikým nehlídán Jonathan Toews. Pokoušel se o Forsbergovu kličku, jenže kotouč bekhendem nepřitlačil k zadní tyči.

04:59
    Domácí tým obléhá útočnou třetinu. Zatím je jejich snažení bez střelby.

05:49
    Kubalík fantasticky zrychlil celou akci a přesnou přihrávkou vybídl Saada v gólové šanci. Útočník domácích s číslem 20 ale šibenici netrefil.

06:03
    Hra je přerušena. Máme zde první komerční přestávku.

06:32
    Druhá formace Chicaga znovu aktivně napadá v útočném pásmu. Obrana Detroitu má s rozehrávkou značné potíže.

07:11
    Highmore pronikl do útočného pásma a zkusil své štěstí střelou zápěstím. Bernier vše dobře viděl a zasáhnout mu nedělalo problém.

07:48
    Hosté se po zisku kotouče pustili do rychlé protiakce, která však zakončena nebyla. Kotouč skončil po nepřesné přihrávce v rohu kluziště.

08:41
    Střelecký pokus Greena od modré čáry sice Crawford neviděl dobře, přesto betonem touš vyrazil.

09:24
    Zatím sledujeme aktivní hokej. Na to, že příprava je teprve na začátku, tak oba celky dobře bruslí a hrají s pukem ve velké rychlosti.

10:02
    Seabrook pouze nahodil puk na mantinel a posléze jel střídat.

10:50
    Kämpf přistrčil puk Kubalíkovi, který si odstrčil protihráče a vyslal tvrdou ránu. Bránu ale minul.

11:27
    Po dalším zásahu Berniera je hra znovu zastavena. Po druhé komerční přestávce se bude vhazovat po pravici gólmana Red Wings.

11:35
    Zakázané uvolnění Detroitu.

11:48
    Hosté se řítili do přečíslení, jenže Rasmussen celou akci pokazil. Rozhodl se nepřihrávat, a tak dlouho míchal s pukem, až o něj před bránou definitivně přišel.

12:49
    Keithova dělovka pořádně vyprášila vyrážečku Jonathana Berniera.

13:32
    Hagel si najížděl do dobré palební pozice, ale v mezikruží zvolil ještě stahovačku. Obránce Detroitu vystrčil hokejku a puk dostal do bezpečí.

13:40
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Gilbert – 2 min., sekání).

14:03
    David Kämpf dokázal zabojovat o puk a následně jej vyvezl za vlastní modrou čáru.

14:44
    Tentokrát zabojoval Highmore a u zadního mantinelu Detroitu držel zhruba osm sekund puk.

15:30
    Kuffner si udělal prostor na pravém kruhu a rychlým manévrem se snažil zmást obránce. Nakonec vypálil zápěstím, ale trefil před sebou stojícího hráče.

15:40

16:04
    Toews se dokázal s pukem prokličkovat až do pásma soupeře, Nylander však na něj nenavázal a naopak se po chybě musel vrátit pomoct obraně.

16:16
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl).

16:43
    Kämpf hraje oslabení výborně. Opět dokázal osvobodit svůj celek.

17:22
    Detroit se při přechodu do třetiny soupeře velmi trápí. V této přesilovce se zatím neudržel v pásmu ani pět sekund.

18:01
    Až nyní hosté kombinují v útočném pásmu.

18:09
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit přece svou početní výhodu využívá. Lví podíl na brance má Filip Zadina, jehož střela se odrazila k hokejce TARA HIROSE. Hirose už měl snadnou práci a doklepl puk do prázdné brány. 0:1. Asistence: Filip Zadina a Joseph Veleno.
    18:09 Taro HIROSE - 0:1

19:25
    Toews se dostal až před bránu, ale v těsné blízkosti Berniera bekhendem nepřekonal.

19:59
    Keith vteřinu před koncem první periody ostře vypálil do lapačky Berniera. Brankář hostů nevytřepal puk ze své výstroje včas, a proto se hra ještě přerušila.

20:00

Skončila nám první třetina, která nabídla jeden gól. Ten v závěru třetiny vsítil Taro Hirose. Chicago bylo mírně aktivnější, ale na dobře chytajícího Berniera zatím nevyzrálo. Počet střel na bránu po první třetině je 6-10 pro hosty.

20:01

20:42
    Hirose si krásně vyměnil puk se Zadinou a český hokejista ještě vracel touš před bránu Velenovi. Kdyby tato akce vyšla, tak by se jednalo o ozdobu tohoto utkání.

21:38
    Boqvist dokázal v těžké situaci udržet puk v útočném pásmu.

22:18
    Saarela se už radoval z vyrovnávací branky, jenže hlavní arbitr po konzlutaci s videem gól neuznal. Saarela sklepl nahození Gilberta těsně nad úrovní horní tyče.

23:26
    Chicago tento moment nabudil a momentálně jsou domácí lepší.

23:33
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak přece je vyrovnáno! Bernier špatně rozehrál za svou bránou, kotouč mu odskočil z hole a důsledný BRANDON HAGEL se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Našel skulinku a dostal touš do branky. Tento gól si Bernier za rámeček nedá. 1:1. Bez asistence.
    23:33 Brandon HAGEL - 1:1

24:58
    Chicago v úvodu druhé třetiny lépe bruslí. Hosté ve druhé periodě ještě nevystřelili.

25:50
    Gilbert se před svou bránou dostal do úzkých, ale nakonec puk do bezpečí dostal.

26:19
    Těsně nad kruhy si najel Smith. Bez váhání vypálil, ale jeho pokus po teči zamířil do ochranné sítě.

26:39
    Highmore se snažil probít do útočné třetiny. Ke střele se neprotlačil.

26:45
    Hra je nyní přerušovaná v krátkých intervalech. Vhazovat se bude před Bernierem.

27:07
    Lashoff nepřesně vypálil a zapříčinil rychlý postup vpřed v podání Chicaga. Dylan Sikura z dobré pozice zacílil pouze do středu brány.

28:10
    Hosté předvedli velmi aktivní střídání, které vyvrcholilo střelou Seidera od modré čáry. Obránce hostů těsně minul cíl.

28:38
    Toews si od mantinelu parádně vybruslil do středu a zkoušel zamířit k přední tyči. Tváří v tvář Bernierovi ale prostor mezi tyčemi netrefil.

29:51
    Saadovi se na brankovišti nepovedlo puk kvalitně zvednout. Chicago teď tlačí.

30:05
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

30:05
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jonathan Bernier, přichází Filip Larsson.

30:41
    Domácí útočník si najel po levém křídle a následně vystřelil. Larsson zasahovat nemusel.

30:55
    Chicago se dostává poprvé v utkání do vedení! DUNCAN KEITH si najel na pobídku Kanea a u levého kruhu přesně poslal puk k zadní tyči. Střela byla umístěna skvěle, takže Larsson to měl složité. 2:1. Asistence: Patrick Kane a Alexander Nylander.
    30:55 Duncan KEITH - 2:1

32:05
    Po vstřeleném gólu domácí trochu ubrali na aktivitě. Detroit začal lépe bruslit.

32:53
    Před bránou stál zaparkovaný Rasmussen. Přestože touš vypadl Crawfordovi z výstroje, tak centr třetí lajny hostů nedokázal kvalitně zakončit.

33:48
    Blackhawks obléhají území okolo brány Detroitu. Toews zkusil štěstí ranou z voleje. Larsson puk vyrazil.

34:58
    Nyní se na ledě nic moc neděje. Detroit brání svou třetinu, zatímco domácí dobývají střední pásmo.

35:45
    Larsson svému celku pomohl s rozehrávkou. Přesto se však hosté k žádné vážnější akci nedostali.

36:16
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., sekání).

36:44
    Domácí rychle zakombinovali a Jonathan Toews jen těsně minul. Akce byla sehrána ve velké rychlosti.

37:33
    Přechod do útočného pásma přerušilo postavení mimo hru.

38:15
    Kubalík předložil Seabrookovi ideální pozici ke střele, jenže zkušený obránce Chicaga puk netrefil dle svých představ.

38:16

39:02
    Začala nám poslední minuta druhé periody. O puk se bojuje za bránou Blackhawks.

39:49
    Domácí dlouho otevírali dvířka v hostující obraně. Nylander přihrál přes celou šíři kluziště puk Määttovi, jehož následný pokus přesný nebyl.

40:00

Skončila nám druhá třetina, ve které se skóre otočilo na stranu Chicaga. Domácí nejprve skórovali ve 24. minutě, když zaváhání Berniera využil Hagel a vyrovnal stav. Chicago se o sedm minut později dostalo do vedení zásluhou přesné střely Duncana Keitha a poté už kontrolovalo hru. Do kabin jdou domácí v lepším rozpoložení. Střely na bránu po 2. třetině: 17-15.

40:01

40:28
    První lajna Chicaga začala aktivně. Toews je dnes hodně vidět a nyní předložil přesnou přihrávku na hůl Seabrooka. Zadák domácích napálil puk těsně vedle brány.

41:26
    Hosté se rozjeli do možného přečíslení, ale těsně před vstupem do pásma byla akce zabržděna.

42:09
    K vidění byl také pěstní souboj. Do sebe se pustili Dennis Gilbert s Givani Smithem. Pochopitelně se bude vylučovat.

42:09
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Gilbert – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Givani Smith – 2 min., bitka).

42:54
    Kane si najel z pravého kruhu směrem na osu a zkusil vymést horní růžek. Nepovedlo se mu to.

44:04
    Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se znovu přesune před bránu Larssona.

44:33
    Holm vypálil od modré čáry směrem na bránu. Larsson toho moc neviděl, ale nakonec zasahovat nemusel, protože střela šla zhruba metr vedle brány.

45:17
    Puempel hledal před bránou hůl volného spoluhráče. Skvělý obranný zákrok předvedl Määttä a zablokoval možné nebezpečí.

46:02
    Red Wings se drží v útočném pásmu, ale posouvají si kotouč pouze podél mantinelu.

46:54
    Tak tohle byla paráda ofenzivního obránce Boqvista! Nejprve si puk do pásma zavezl, vyměnil si jej s Toewsem a následně parádní prostrkávačkou se dostal před obránce. Z levé strany trefil pouze Larssonovu lapačku, od které se touš odrazil vedle brány.

48:12
    Nyní se hraje převážně ve střední třetině. Ani jednomu z celků se nepovedla rozehrávka.

49:10
    Veleno předvedl před bránou Chicaga velmi dobrou individuální akci. Zakončení však moc dokonalé nebylo.

50:17
    Mike Green projel středním pásmem a těsně za modrou čárou zápěstím vypálil. Jeho pokus byl přesný až moc, neboť orazítkoval tyč.

51:14
    Celkem dlouhou dobu se nepřerušovalo, ale to už neplatí. Larsson lapil střelu z levého kruhu do své lapačky a jelikož se mu spoluhráči nenabídli hned, tak hru přerušil. Po komerční pauze se bude pokračovat.

51:32
    Kane vyslal hned tři pokusy za sebou směrem na bránu, ovšem ani jeden k ní nedoputoval. Všechny byly zablokovány.

52:16
    Gilbert drží puk ve vlastním pásmu a čeká na vystřídání svých spoluhráčů.

52:53
    Kubalík si nahodil puk do pásma a následně si jej také dojel. Poté přihrával Saadovi, ale mezitím se hostující obránci stihli vrátit do defenzívy.

53:49
    Nepřesná rozehrávka domácích zapříčinila zakázané uvolnění. Po delší době se bude vhazovat před Crawfordem.

54:05
    Icing byl k vidění tentokrát na straně druhé.

54:27
    Toews z otočky nabídl touš Nylanderovi do jízdy. Střela hráče s číslem 92 trefila boční síť.

55:16
    Ehn se snažil udělat prostor v útočné třetině. Obránci Chicaga však byli v přesile a nepovolili mladému útočníkovi vystřelit.

56:12
    Zadina netrefil skákavou přihrávku z první. Puku se opět zmocnili hokejisté Blackhawks.

56:55
    Třetina nám pomalu plyne do svého konce. Hostující kouč zřejmě každou chvíli odvolá Larssona.

57:22
    Crawford přikryl Terryho pokus ve své lapačce a přerušil hru. Následuje poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

57:40
    Hosté hrají powerplay.

58:12
    Zadinova dělovka z voleje skončila na betonu domácího brankáře. Český útočník je dnes velmi aktivní.

58:44
    Kotouč se drží v pásmu Chicaga, ovšem hosté si zatím nevytvořili velkou příležitost na srovnání.

59:19
    Závar před brankovištěm likviduje Crawford. Nyní výrazným rozměrem podržel svůj mančaft.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:42
    Křížná přihrávka na Zadinu nebyla přesná. Pokračovat se bude v rohu kluziště.

59:55
    Ještě jedno přerušení! Crawford měl puk na brankovišti, a tak po něm musel skočit. Hosté mají 5 vteřin na vyrovnání.

Dominik Kubalík (CHI), 0+0, 1 střela, 1 hit, +/-: 0, čas ve hře: 14:29
    Filip Zadina (DET), 0+1, 1 střela, 1 hit, +/-: 0, čas ve hře: 22:19.

Skončilo nám utkání mezi Chicagem a Detroitem a tentokrát se radují hokejisté Blackhawks. Oplatili tak stejnému celku den starou porážku 3:5. Utkání však opět začalo lépe pro Detroit, jelikož se po asistenci Zadiny trefil v 19. minutě Hirose. Ze strany Red Wings to však dnes bylo vše a od druhé třetiny se trefovali už jen domácí. Nejprve vyrovnal Hagel a v 31. minutě vsítil rozhodující gól Keith.

Z mé stramy je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (05:10:01)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. Hagel, 31. Keith (Kane, Nylander) – 19. Hirose (Zadina, Veleno)

Detroit Red Wings: Bernier (31. Larsson) – Green, Ericsson, Seider, Daley, Lashoff, Lindström – Zadina, Veleno, Erne – Ehn, de la Rose, Smith – Kuffner, Rasmussen, Hirose – Puempel, MacLeod, Terry

Rozhodčí: South, Dwyer – Toomey, Alphonso

Diváci: 20 523