Třinec – Žižkov 4:2 (kon.) | Dukla Praha – Ústí n. L. 3:2 (kon.) | Chrudim – Vlašim 1:1 (kon.)
Líšeň – Prostějov 3:0 (kon.) | Varnsdorf – Pardubice 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Vyšehrad 1:0 (kon.)
FK Dukla Praha
3:2 (1:0)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Sobota 21.09.2019, 10:15 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 9. kolo

To je pro dnešek z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:10:12)

Dnešní utkání je u konce. Dukla nakonec po divokém druhém poločasu vítězí nad Ústím nad Labem 3:2. Hattrickem se blýskl Vojtěch Hadaščok.

Domácí celek šel do vedení po gólu Vojtěcha Hadaščoka do vedení už v 11. minutě, gól byl nakonec ale kvůli signalizovanému ofsajdu zrušen. Velkou gólovou šanci si připsali hráči ve vínových dresech i ve 27. minutě, když z voleje na zadní tyči pálil Dominik Preisler. Nakonec ale nemířil přesně a ústeckou branku netrefil. O sedm minut později nepálil přesně při samostatném úniku ani Štěpán Krunert, který branku severočeského celku přestřelil. Ve 44. minutě už ale dukelská gólová radost mohla propuknout naplno. Na centr od levé tyče si vyskočil ze všech nejvýše Vojtěch Hadaščok a hlavičkou k tyči poslal Duklu do vedení

Ve druhém poločase byly k vidění čtyři branky. Nejdříve poslal Vojtěch Hadaščok po parádní přihrávce za obranu ve 46. minutě Duklu do dvoubrankového vedení, pak už ale měli navrch hosté. Nejdříve v 67. minutě skóroval po samostatném úniku střídající Fortuna Bassey, o deset minut po nenápadné akci střelou k pravé tyči vyrovnal Lukáše Matějka. Rozhodující gól přišel až v 84. minutě, když se na přední tyči protlačil do zakončení centru Vojtěch Hadaščok.

90+3

Dnešní utkání sleduje 761 diváků.

90+2
    Jiří Miskovič (Ústí nad Labem) stáhl za polovinou hřiště Martina Chlumeckého k zemi, za což od rozhodčí dostal žlutou kartu.

90+1
    Na polovině hřiště byl zfaulovaný Dominik Preisler, Dukla získává další cenné sekundy do konce utkání.

90
    Rozhodčí nastavil tři minuty. Stihne Ústí ještě vyrovnat?

88
    Nakrátko rozehraným rohem ušetřila Dukla několik cenných vteřin do konce utkání. Nakonec ale přeci jen přišla o balón.

87
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Tomáš Kott.

87
    Další obrovská šance Dukly! Karsten Ayong parádní přihrávkou za hostující obranu našel Vojtěcha Hadaščoka, který se rázem ocitl v další gólové pozici. Tentokrát jeho razantní střelecký pokus k pravé tyči vytěsnil Marián Tvrdoň na roh.

86
    Ústí se pokouší o finální nápor, zatažená dejvická obrana ale centr z levé strany bez větších problémů ustála.

85
    Nevybíravě teď zajel Karsten Ayong do rozehrávajícího ústeckého obránce. Tohle mohlo být klidně oceněnou žlutou kartou.

84
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to je úžasný závěr dnešního zápasu! Střídající Karsten Ayong si vyměnil na levé straně hřiště míč s Dominikem Preislerem a poslal centr na přední tyč na VOJTĚCHA HADAŠČOKA, který hlavičkou k tyči posílá Duklu zpět do vedení. Dejvický ostrostřelec navíc touto brankou kompletuje svůj dnešní hattrick!

82
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Krunert, přichází Karsten Ayong.
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází Jiří Miskovič.

81
    Ani třetí centr z rohu neohrozil domácí branku. Tentokrát se do zakončení zpoza vápna dostal jeden ze severočeských obránců, který ale vypálil pouze doprostřed branky, kde si s razantní trefou poradil Matúš Hruška.

81
    I druhý roh Michala Bílka skončil sražený za domácí branku. Roh se tak bude opět opakovat.

80
    Centr Michala Bílka na přední tyč propadl hloučkem hráčů až k Jiřímu Pimperovi, který se málem dostal do takřka stoprocentního střeleckého postavení. Na poslední chvíli ale jeden z domácích obránců odhlavičkoval míč za vlastní branku.