Motor ČB – Slavia 4:2 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 1:0 (kon.)
Poruba 2011 – Kadaň 4:2 (kon.) | Havířov – Sokolov 4:2 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 2:1 (2:1 po s.n.)
Vsetín – Třebíč 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:1 (3:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 21.09.2019, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 5. kolo

Dnešní utkání sledovalo 1064 diváků. (20:12:50)

Byl to sice boj, ale Jihlava ho vítezně zvládla, což jí určitě pomůže psychicky. Vyrovnaný zápas z obou stran zahájily lépe Litoměřice a svojí aktivitou se dostaly do vedení ve třetí minutě po gólu Radima Šaldy. Dukla se ale dlouho hledala, nakonec jí vysvobodil gól z kategorie šťastnějších, který zapsal Robin Staněk. Hokej nevalné kvality musel dospět nakonec až do nájezdů, které zvládla lépe Dukla a rozhodujícím nájezdem se ukázal býti ten Adama Zemana ve druhé sérii a Jihlava vybojovala cenné dva body.

Adam ZEMAN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.

Autorem vítězné branky je ADAM ZEMAN.
    Martin KADLEC

5. série
    2:1
    Jenže Kadlec nevyzrál na Lundströma a neprostřelil jej mezi betony, jak měl v plánu!
    Michal POLETÍN

5. série
    2:1
    Poletín mohl rozhodnout, ale netrefil z kličky ani branku!
    Peter JÁNSKÝ

4. série
    2:1
    Jánský střílel nad lapačku Lundströma, trefil ale jenom pravou tyčku!
    Tomáš HARKABUS

4. série
    2:1
    Harkabus zkusil kličku na forhend, Škorpík nechal beton na zemi a zabránil gólu.
    Radim ŠALDA

3. série
    2:1
    Šalda si poradil mezi betony domácího gólmana.
    Matěj PEKR

3. série
    2:0
    Pekr naopak jenom trefil nabídnutou lapačku Škorpíka.
    Markus KORKIAKOSKI

2. série
    2:0
    Korkiakoski zkusil zakončení bekhendem, ale přestřelil.
    Adam ZEMAN

2. série
    2:0
    Zeman prostřelil Škorpíka přes lapačku a dává Dukle vedení 2:0!
    Vojtěch STŘONDALA

1. série
    1:0
    Za Litoměřice jede Střondala, Lundström jej však výborně vybruslil a nepustil kotouč za svá záda.
    Tomáš ČACHOTSKÝ

1. série
    1:0
    Nájezdy zahájí za domácí stranu tradičně Tomáš Čachotský. Tradičně zvolil svoji kličku a zavěsil kotouč přesně pod víko!

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nenabídlo ani jeden zásah, dvě ohromné šance měla Dukla, neproměnila je a Litoměřice nepřetavily v gól přesilovku 4 na 3. Během chvilky dojde na nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:36
    Holý si chtěl odčinit vyloučení a šanci, proto vybojoval kotouč v útočném pásmu a servíroval jej před absolutně prázdnou branku, Zeman ale ve finální fázi škobrtl o vlastní brusli!

62:53
    Anděl vyhodil kotouč z pásma a Dukla je navíc v plném počtu. Domácí tedy těžký moment zvládli.

62:34
    Šaldovi se otevřel prostor mezi kruhy a hostující střelec prvního gólu jej využil ke střele, kterou Lundström vyrazil opět maskou.

61:54
    Korkiakoski to ve vzorci zkusil vzít na sebe, ale nepřesně. Stadion má nyní ohromný tlak v početní výhodě.

61:07
    Staněk o brusle Kangase poslal kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

60:57
    Jan Holý pak navíc podrazil jednoho z hostujících obránců a dostává dvě minuty za podrážení. Litoměřice berou oddechový čas.

60:45
    Čachotský našel skvěle najetého Holého mezi kruhy a domácí obránce měl zhruba tři hodiny času na zakončení. Ale nepochopitelně volil střelu, která skončila jenom na Škorpíkově hrudi!

60:05
    Buly vyhrály Litoměřice, které ve formátu 3 na 3 spouštějí první útočné akce.

60:01

Ani třetí třetina nezáživného zápasu nám změnu skóre nenabídla. Blíže k tomu měly střídavě oba týmy, ale ani jeden nedokázal protlačit kotouč za Lundströma. Po krátké přestávce tak bude následovat prodloužení.

60:00

59:55
    Korkiakoski po přechodu přes modrou čáru vystřelil, to už ale bylo zbytečné, neboť byl pískán ofsajd. Body se tak budou v Jihlavě opět dělit...

59:12
    Střondala mohl zpečetit Dukle osud! Po střílené přihrávce Kukly si najel před branku a kotouč jemně lízl. Ale také těsně nad břevno Lundströmovy branky!

58:40
    Poletín vystřelil od modré, jeho puk však byl sražen přes ochrannou síť a zastavil se až o zeď Horáckého zimního stadionu.

57:59
    Na pravém kruhu vyplaval absolutně volný Pekr, ale z nadějné pozice jenom trefil Škorpíka. Svým způsobem to i dnešní zápas signalizuje.

57:42
    Vitouch se prosmýkl přes tři obránce a i přes drobný háček od jednoho z nich zakončil, švédský gólman ve službách Dukly kotouč přikryl.

57:20
    Střondala si najel z úhlu na branku a vystřelil, Lundström jeho pokus vytěsnil překvapivě maskou.

56:40
    Staněk si vzal puk do parády na středovém kruhu a krásným kopečkem jej poslal přímo do ochranné sítě.

55:19
    Dlouhá kombinace Dukly vedla prakticky k ničemu. Sice už to vypadalo na zajímavou akci, přihrávka Harkabuse ale mířila přímo mezi dva obránce ven z pásma.

54:19
    Harkabus našel krásně zpoza branky Zemana, který byl úplně volný v předbrankovém prostoru, zblízka ale poslal kotouč vysoko nad, až do ochranné sítě!

54:15
    Vojtěch Kropáček bude po komerční přestávce vyloučen za hrubost, která unikla mému chabému komentátorskému oku.

53:52
    Dukla je v signalizované výhodě a dostane přesilovku do posledních minut třetí třetiny.

53:04
    Kropáček výborně z otočky našel najíždějícího Sklenáře, který mu puk před branku vrátil, ale Kropáček v rozhodující chvíli jednoduše promáchl.

52:08
    Další zakázané uvolnění nyní spáchala domácí strana. Třetí třetina by možná mohla být lékařským konsíliem označena jako lék na spavost. Skutečně se v posledních minutách spíše nudíme.

51:30
    I Litoměřice se prezentovaly zakázaním uvolněním.

50:50
    Icing Dukly opět přerušuje hokej, který v posledních minutách skutečně za nic nestojí.

49:55
    Litoměřice zavřely v pásmu svého soupeře a hrají s chutí, Korkiakoski nahrával křížem na volného Voženílka u branky, přihrávka ale postřádala větší přesnost.

49:08
    Nelze úplně nyní říci, co se na ledě stalo. Čachotský upadl na zem a sudí signalizoval vyloučení pro hostujícího hráče. Ale nakonec po poradě je trest odvolán a nevypadá to, že by ho odvolal sám Čachotský.

48:37
    Střondala zachytil puk u mantinelu a poslal jej podél na volného Strejčka, Mareš nicméně výborně kotouč zachytil.

47:12
    Anděl přebruslil do útoku a po přechodu modré okamžitě střílel, kotouč však minul kasu o pár decimetrů. Litoměřice odraženého kotouče využily k protiútoku a střela Kukly překvapila Lundströma, domácí gólman si ale s tímto poradil.

46:49
    Davídek přepadl přes obránce, přesto dokázal píchnout kotouč za sebe na Poletína. V předbrankovém prostoru měl ale navrch velice dobrý Škorpík.

46:41
    Mareš zkusil prověřit Škorpíka z dálky, mladý gólman si ale s touto situací poradil a zákrokem započal komerční přestávku.

46:18
    Další vyhození Litoměřic z pásma a toto oslabení Severočeši zvládnou v pohodě.

45:18
    Poletín nedokázal dotlačit kotouč do útočného pásma a z tribun to nyní trošičku schytává. Nicméně to ničemu tolik nevadilo, domácí se nedokázali do pásma dostat ani napodruhé a něco té přesilovce schází...

44:57
    V předbrankovém prostoru se pohyboval Poletín, který tečoval střelu Pohla zprava, Škorpík ale nicméně zasáhl betonem v poslední možnou chvíli.

44:37
    Strejček skočil do střely Holého z první po nohách, Škorpík ale i přes blok viděl a střelu mířící na pravou tyč vyrazil.

44:31
    Kůzlátka, otevřete vrátka! Opět se tak děje na hostující straně a Vojtěch Střondala obdržel dvě minuty za podrážení.

43:55
    Zeman přeskočil Jánského na modré a vydal se vstříc nahozenému kotouči, na zachycení puku mu ale chyběl půlkrok. Takhle nedošlo ani ke střele na branku a navíc je pískána přihrávka rukou.

43:18
    Pavlas střílel hned přes trojblok, dalo se ale očekávat, že tato střela neprojde, a také neprošla.

42:55
    Po zakázaném uvolnění hostí se Šalda postrkoval s Kolářem a sudí si bere oba na slovičko. Technicky vzato, Šalda tohle udělal zkušeně a ušetřil čas Litoměřicím.

42:19
    Fronk v souboji za brankou zřejmě zasáhl Strejčka kamsi do obličeje a litoměřický bek jede střídat. Jihlava však drží nadále pásmo a nehodlá Stadion pustit dále.

41:27
    Jánský povalil na zem Čachotského a přidal mu něco na cestu, sudí ale nechávají hru plynout dále.

40:49
    Pekr zvládl ve středním pásmu nahodit puk k Škorpíkovi a celá jeho první lajna odjela střídat. Stadion toho využil na brejk, který ale nevyšel a Lundström drží puk v lapačce.

40:05
    Litoměřice dohrávají konec oslabení ve svém pásmu, Dukla se ale nemůže ani dostat k pořádnému ohrožení branky.

40:01

Ve druhé třetině, která byla o něco málo lepší, jsme gól neviděli. Dukla byla o něco střelecky aktivnější (10 – 7), měla i poměrně hodně šancí ke konci periody, gólu se ale prořídlý stadion nedočkal. Zejména šance Pekra a Davídka však po gólu volaly. Třetí třetina začne za 17 minut.

40:00

39:28
    Kropáček našel puk ve své výstroji a okamžitě jej poslal na druhou stranu. Jenže Stadion pak opět špatně střídal a Davídek jel sám na gólmana po levém křídle, střelu ale jenom umístil do jeho výstroje!

39:19
    Davídek další přesnou kombinaci trefil jenom do gólmana Stadionu.

39:03
    Domácí pětka nyní absolutně rozebrala obranu Litoměřic a přišly dvě šance! Ta první byla střela Anděla z pravého kruhu po rychlém přenesení hry, Škorpík ale betonem výtečně zasáhl. Podruhé pálil od modré Pohl, i přes clonu však litoměřický brankář lapil puk podruhé!

38:33
    87 sekund přred koncem přichází další vyloučení. Daniel Voženílek sekl pronikajícího Pekra na zápěstí a dostává dvě minuty.

37:34
    Poletín nedokázal zpracovat kotouč na první dobrou, přesto se však domácí do útoku dostali. Jejich snahu ale kazí Kropáček, který přes tři hráče dotlačil touš do útočného pásma před Lundströma.

37:11
    Fronk šel do střetu s Kuklou a nekompromisně jej poslal na hrazení. Fronk pak navíc posunul i kotouč do středního pásma, čímž ulevil v poslední době přetížené obraně Dukly.

35:48
    Hra se přesunula do mnoha nepřesností a puk létá napříč ledem bez většího rozmyslu. Opravdu nesledujeme hokej, o kterém by se ještě dlouho mluvilo.

35:19
    Nahození Staňka na litoměřickou branku trochu překvapilo Škorpíka a hostující obranu. Ta zřejmě nevěděla, jak se situací naložit, proto vyhodila na zakázané uvolnění.

35:09
    Po zákroku Lundströma následuje komerční přestávka.

34:09
    Litoměřická obrana zapomněla při střídání na volného Matěje Pekra, který se tak vydal sám vstříc Škorpíkovi. Jihlavský šutér zkusil střelu mezi betony, litoměřický gólman ale výborně tento prostor vykryl!

33:40
    Ihned po návratu z trestné dostal Kolář přihrávku do úniku, Škorpík byl ale rychlejší a holí puk vypíchl někde mezi kruhy.

32:49
    Fronkovi se napodruhé již povedlo vyhodit kotouč a Dukla zřejmě tuto početní nevýhodu přečká.

32:19
    Půža zblokoval střelu Střondaly a jako bonus i vyhodil kotouč na druhou stranu.

31:53
    Litoměřice zcela uzavřely útočné pásmo po 44 sekund a Šalda ukončil tento tlak tvrdou střelou od modré. Lundström lapačkou vyrazil jenom kotouč před sebe a spustil závar, který ale sám domácí gólman vyřešil a přerušil hru!

31:19
    Kadlec pronikal blíže brance a šel do souboje s Marešem, jako třetí do souboje ale šel Daniel Kolář a je vyloučen za podrážení.

30:35
    Mnohem zajímavější byl ale následný hit Korkiakoskiho na Jana Holého, který zůstal v obranném pásmu ležet a chvíli trvalo, než se přerušila hra. Za ohromného pískotu domácího publika nakonec Holý odjíždí na střídačku a vylučovat nebude.

30:01
    Harkabus zkoušel nahrát na Čermáka, kterému se otevíral prostor na středu pole, přihrávka ale pro domácí nedopadla dobře.

29:20
    Severský souboj nyní dopadl lépe pro Lundströma, proti kterému se rázem zjevil osamocený Korkiakoski na levém kruhu. Lundström ale výborným zákrokem lapačkou vyškrábl puk mířící na zadní tyč mimo brankoviště!

28:48
    Poletín na bližší tyči cpal kotouč do branky, co to šlo, Škorpík ale lapačkou na zem absolutně odmítal nějaké drama okolo své branky. Opět přerušena hra.

27:32
    Zeman sražený kotouč získal pro sebe a sprintoval s ním do útočného pásma, nedokázal jej ale vůbec přihrát na své spoluhráče. Litoměřice na to konto spěchaly do brejku, ale zastavil je ofsajd.

26:51
    Čermák bruslil tak rychle, že zařídil, aby se icing nemusel pískat. Jihlava se usadila v útočném pásmu, drobný závar před brankou však vyřídil Škorpík a odstartoval přestávku.

25:50
    Jiránek si zkusil jako buldozer protlačit cestu nejpřímějším směrem na branku, jenže to úspěch nevedlo a na druhé straně se dostal ke střele Jánský, tvrdý pokus skončil opět na zadním plexi.

25:02
    Litoměřice přešly do bleskové akce 2 na 1 a Korkiakoski nahrával na Kangase, Holý ale okamžitě vložil do přihrávky hůl a zastavil puk.

24:26
    Čachotský zatáhl puk do pásma a dokonce se dostal i k zakončení, těsně před Škorpíkem ale nedokázal šťouchnout do puku tak, aby jej umístil mezi tři tyče.

24:10
    I díky tomu se pak naskytla brejková situace, kterou zakončoval z bekhendu Štohanzl, Lundström si ale s touto střelou poradil.

23:42
    Hostující obrana se začala po přesné kombinaci poněkud rozsýpat a Pekr na levém kruhu měl mnoho prostoru, jenže si s pukem zahrál až moc a nezvládl jej nahrát dále.

22:55
    První necelou půlminutu ale dělá Stadion v obraně velice dobře, ještě prakticky nepustil svého soupeře do pásma.

22:32
    Jan Grim přesekl hůl Poletínovi a dostává dvě minuty, nic jiného ani nešlo v tento moment udělit. Dukla má třetí přesilovku k dispozici.

22:14
    Kolář si po přihrávce najel na osu a ostře pálil, ale vedle. Jihlava má nicméně signalizovanou výhodu.

21:53
    Šalda chtěl překvapit jihlavskou obranu, ale překvapil i sám sebe, kotouč poslal zcela mimo jakéhokoliv hráče a způsobil tím zakázané uvolnění.

21:22
    Střondala si objel obránce a z mezikruží vystřelil, jenže jenom do bránícího Půži, který pokus přibrzdil a Lundström pouze kontroloval. Následoval rychlý brejk Dukly, ten ale končí těsným ofsajdem.

20:32
    Litoměřice se ale dostaly před branku Lundströma a i ony dokázaly pozlobit domácí obranu. Jenže asi největší šanci zblokoval Holý.

20:01
    Buly šlo pro Duklu, která se okamžitě natlačila do útočného pásma a kombinuje v něm.

20:01

První třetina dnešního zápasu je už zapsána v dějinách. Oboustranně se rozhodně nejednalo o nijak skvělý hokej, větší aktivita ze strany Litoměřic v úvodu utkání ale vedla k vedoucímu gólu z hole Radima Šaldy. Jihlava se vyrovnání dočkala až 14 sekund před koncem po šťastné trefě Robina Staňka. Druhá třetina začne cca za 16 minut.

20:00
    19:46 Robin STANĚK - 1:1

19:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pro Duklu je tohle gól z ničeho, ale velmi důležitý! Po několika střelách, které mířily do prvních obránců, si vzal puk ROBIN STANĚK a vystřelil. Škorpík by tento kotouč určitě měl, ale teč jednoho z litoměřických obránců do protipohybu stav zápasu mění – 1:1! Asistence: Jan Pohl.

18:57
    Kadlec zvládl v souboji obrat o kotouč Mareše a založit akci 3 na 2. Jenže Kadlecova nahrávka zprava na Kropáčka mířila jenom do Čachotského, který puk jednoduše vyhodil.

18:50
    Marešova polostřela na branku byla Škorpíkem zachycena do lapačky, čímž se tedy přerušila hra.

18:01
    Pavlas v klidu rozehrál, ale stejně získal kotouč Holý, který po přechodu do ofenzivní třetiny okamžitě střílel na branku, přesnost však tomu hodně chyběla.

17:01
    Jiránek si najížděl do brejkové situace na útočné modré, při přechodu s kotoučem ale o čáru zakopl a upadl. Jihlavě se však v posledních minutách vůbec nedaří.

16:33
    Hosté jsou již v plném počtu, tlak Jihlavy ale pokračuje i nadále. Žádná větší akce však není k vidění.

16:03
    Pekr z nápřahu na levém kruhu napálil pouze bližší tyč!

15:16
    Čermák napálil hned prvního blokujícího obránce a odražený puk vracel na Čachotského, který byl již tou dobou v pohybu od kotouče. Stadion tak zase vyhazuje.

14:51
    Stadion opět vyhazuje puk na druhou stranu a ani začátek jihlavské přesilovky tak není zrovna povedený.

14:32
    Martin Kadlec je v pořadí druhý vyloučený, klasifikace trestu je vysoká hůl.

13:35
    Čermák našel před brankou zcela volného Chlubnu, Škorpík ve zmatku ale udržel puk na pravém betonu. Přesto se kotouč dostal na Tomáše Harkabuse, zblízka ale ani on kotouč do branky nedostal.

12:47
    Holý trefil po buly prvního před sebou a nabídl se nám brejk 2 na 1, Jánského přihrávku ale srazil mimo protihráče Fronk, který se vrátil jako první do obranné fáze.

12:43
    Puk se navíc ocitl v ochranné síti současně s nástupem Štohanzla na led a je tu další komerční přestávka.

11:58
    Anděl zkusil přihrát mezi nohama Voženílka, který mu na to ale neskočil a vytlačil Duklu z pásma. Tato přesilová hra tedy není rozhodně to, co by si všichni přáli.

11:21
    Domácí si vybojovali vhazování před Škorpíkem a obléhají pásmo, kališníci se ale se svou vozovou hradbou ukazují jako lepší obránci a nápor odrážejí.

10:59
    Čermák ještě udržel kotouč v pásmu, ale Litoměřice stejně hrací předmět získaly a přesunuly se na druhou stranu v situaci 2 na 2. Přihrávka napříč pásmem však našla jenom Čachotského.

10:43
    Dukla má možnost na srovnání stavu. Martin Štohanzl je vyloučen na dvě minuty za sekání.

10:05
    Pekr se otočil okolo Mlčáka a hledal před brankou volného Zemana, přes dobře bránícího Pavlase se však domácí #19 ke střele nedostala.

09:22
    Jan Holý na druhé straně poslal na branku další one-timer, který byl mezi kruhy sražen do země, Škorpík šel sice do protipohybu, kotouč ale šel vedle levé tyče.

08:59
    Kangas to zkusil individuálně středem, jeho slabé nahození na branku Lundström radši přikryl do lapačky.

08:01
    Kropáček po vyhraném buly nahodil do útoku. Zde mu ale nikdo nedojížděl a Dukla vyhazovala. Jenže Stadion se zpět dostal do útoku a odražený puk nabral na hůl Mlčák, tvrdou bombou skoro ustřelil sudímu hlavu.

07:32
    Korkiakoski vyměnil kotouč s Kadlecem a finský šikula z levého kruhu střílel, Lundströma zachránila bližší tyčka! Tlak ale pokračoval, během nástupu Chlubny na led se ale pískala litoměřická přihrávka rukou a je nařízen komerční brejk.

06:51
    Anděl našel ve skrumáži těl u mantinelu kotouč a obloukem jej poslal až ke Škorpíkově brance. Zatím to spíše připomíná hru 5 na 5, než přesilovku Litoměřic.

06:15
    Harkabus zabral, vypíchl nahrávku mezi litoměřickými beky a dostal kotouč do středního pásma. To zatím Dukle ke spokojenosti s obranou stačí.

05:53
    Stadion na nic nečekal a přešel do útoku, Pohl ale za svoji brankou podklouzl a situaci musel zachránit Niklas Lundström podražením Jánského u branky. Trest odpyká Chlubna.

04:41
    Čachotský nahodil do útočného pásma na Fronka, který nedobruslil puk a Litoměřice přesunuly hru do středního pásma. Ale napodruhé se již Dukle přejít do útoku podařilo, po tvrdé střele Jiránka cinkla levá tyč!

04:02
    Holý nedokázal podél mantinelu vyhodit a kotouč zachytil Strejček, který okamžitě od mantinelu pálil na branku. Tečovaný puk však letěl až na zadní plexisklo.

03:50
    Další tvrdá střela od modré přilétla z hole Šaldy, který je při chuti. Jeho střelu na hrudi ale zastavil Lundström a přerušuje hru, což platí prakticky i o dalším buly. Stadion evidentně aktivní hrou svého soupeře zaskočil.

03:14
    Zeman využil po inkasovaném gólu nedůrazu litoměřické obrany a najel si z úhlu před branku, Škorpík měl však hodně prostoru a času na první zákrok v zápase.
    02:15 Radim ŠALDA - 0:1

02:15
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Kališníci servírují zatím kalich, který Dukle nechutná! Kadlec zpoza branky vybojoval kotouč a posunul jej podél lajny na Vitoucha. Mladý útočník, dříve bojující za Spartu našel na modré čáře absolutně volného RADIMA ŠALDU, který nápřahem prostřelil Lundströma – 0:1! Asistence: David Vitouch, Martin Kadlec.

00:58
    Od Střondaly se nešťastně odrazil kotouč k Andělovi, který jej vyvezl do útočného pásma a krosem hledal najetého Pekra, ten byl ale mezitím přitisknut k mantinelu bez možnosti hrát kotouč.

00:32
    Korkiakoski udržel puk v rohu a poslal jej na modrou pro Marcela, jehož střelu zablokoval jeden z Jihlavských.

00:02
    Úvodní buly utkání šlo pro Litoměřice, které zakládají okamžitě útok. Jihlava však získala kotouč a prohodila jej do středního pásma.

00:01

-55:00

HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Anděl, A. Zeman, Pekr (C) – Poletín, Čachotský (A), Lichanec – Fronk, Davídek, Jiránek (A) – Harkabus, D. Čermák, Chlubna.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (Sklíba) – Marcel (A), Kukla, Pavlas (C), Mlčák, Šalda, Strejček, Dajčar, R. Procházka – Voženílek (A), Korkiakoski, Kangas – Štohanzl, Střondala, Svoboda – Jánský, Grim, Vitouch – M. Kadlec, Kropáček, D. Sklenář.

Rozhodčí: Čech, Maršálek – Novák, Král´.

-60:00
    Skoro hodinu před začátkem utkání vám přeji přímo z Horáckého zimního stadionu příjemné slunečné odpoledne! Stadion se velice slaboučce plní, samozřejmě davy se nahrnou až v pozdější fázi. Návětěvou se ale necháme překvapit, přesto si ale myslím, že to nepůjde přes dva tisíce lidí.

REPRÍZA LOŇSKÉHO ČTVRTFINÁLE?

Tento lehký podtext se dá v sobotním odpoledne na zápase očekávat. Loňské čtvrtfinále play-off právě postavilo do cesty jihlavskou Duklu a litoměřický Stadion. Ten mohl hrát se zcela čistou hlavou a neměl co ztratit, což se ukázalo zejména ve druhém zápase. Po páteční prohře se Litoměřice v sobotu postavily Jihlavě v úplně jiném módu. Přesto se Jihlava dostala do vedení v 10. minutě a jak by se zápas vyvíjel, kdyby Tomáš Čachotský proměnil v téže třetině trestné střílení, o tom se můžeme jenom dohadovat. Litoměřice toho ve druhé třetině využily na velkolepý obrat z 1:0 na 1:4.

Zlom z poměrně klidné série na tu vyhrocenou obstaral zákrok Matěje Pekra na Aleše Pavlase těsně před koncem druhé třetiny. Tvrdá sekera, která znamenala zranění hostujícího kapitána, spustila jednak hromadnou šarvátku, ale také osobní trest pro jihlavského střelce. Po zápase, který Dukla už nestihla obrátit, dostal od disciplinární komise Pekr dva zápasy stop a Jihlava se musela bez tohoto střelce obejít na nepříjemné litoměřické půdě.

Dukla ale zvládla těžké momenty v Litoměřicích a nejeden fanoušek či divák označil jako klíčový moment celé série nájezdy ve třetím utkání. Zatímco Jihlava dala úplně všechny, kališníci ani jeden a Dukla se ujala vedení 2:1 na zápasy. Čtvrté utkání zahájil lépe Stadion, nakonec přes raketový start a vedení o dvě branky prohrál 3:6 a Jihlava měla možnost doma sérii ukončit.

To se i stalo, výsledek 4:2 ale zastínilo chování diváků v závěru, kteří naházeli na hostující střídačku několik piv a předmětu, po konci utkání se u kabiny dokonce pokusili napadnout některé členy litoměřického týmu. Kdo by čekal klidnou tiskovou konferenci, tak by byl zklamán, na ní se do sebe pustili trenéři Vlk a Tvrzník. Z celé série tak zbyla akorát podivná pachuť na obou stranách a Dukla musela za své chování diváků platit...

Navíc měli jihlavští fandové pifku na hostujícího kapitána Aleše Pavlase, který sice po sezoně měl na sobě více obvazů než kůže, fanoušci ho nicméně obviňovali ze simulování. V sobotu se dá předpokládat, že vítán na Dukle rozhodně nebude.

HC DUKLA JIHLAVA
    6. místo, 7 bodů, skóre 11:10, bilance 2-0-1-1

Dukla má prakticky stejné rozvržení výher a proher jako její sobotní soupeř. Akorát nasbírala o jeden bod více. Úvod ligy byl pro Jihlavu losem poměrně milosrdný, ale také zároveň zavazující. Z prvních čtyřech zápasů totiž na ochozech málokdo čekal menší zisk než 12 bodů. První dva zápasy se dařilo výsledkově na jedničku, proti Kadani Jihlava od první minuty hrála svoji hru a dostala se do dvoubrankového vedení, avšak se o něj musela ještě strachovat, neboť Trhači ve druhé třetině ponížili náskok o jednu branku. Peter Lichanec však ve třetí periodě rázně utnul jakékoliv debaty o výsledku a zařídil pro Jihlavu výhru 3:2.

Ke druhému utkání se musela Dukla přesunout do Ústí nad Labem. V moderní, ale zašlé aréně se ukázala v dobrém světle zejména ve druhé třetině, kdy zasadila Slovanu dva smrtící údery za sebou a i přes snížení domácích ještě před koncem vedla 3:1. Díky vlastnímu gólu Staňka ale musela bojovat o výhru až do konce, nakonec si připsala tři body po výsledku 3:2.

Domácí špíl proti Benátkám nad Jizerou se odehrával podle diktátu Jihlavy prakticky skoro celý zápas. Dukla vedla ještě pár minut před koncem 4:2 a šlapala za dalším plným ziskem. Benátky se ale vůbec nevzdaly, v poslední minutě srovnaly a obrat heroicky dovršily v nájezdech – 4:5 po nájezdech. Nezadařilo se ani v pražském Edenu, Slavia si v první třetině vytvořila dvoubrankový náskok, který už do závěru i přes ohromný tlak Dukly nepustila a vyhrála 2:1.

HC STADION LITOMĚŘICE
    8. místo, 6 bodů, skóre 10:10, bilance 1-1-1-1

Litoměřice jsou spolu s pražskou Slavii tým, který už zažil v úvodních čtyřech zápasech každou možnost konce zápasu. Vstup do sezony měl Stadion přitom maximálně povedený a navázal tím na solidní konec přípravy, ač generálku se Sokolovem prohrál těsně 3:4. Premiéra v benátecké „chladničce“, jak se slangově mezi některými fanoušky stadion v Benátkách nazývá, byla výsledkově povedená, jak ale naznačil trenér David Bruk, především díky gólmanovi mohly Litoměřice slavit výhru 4:0.

Další zápas zavál Litoměřické zpět do svého lůna. Čekal na ně však velice nepříjemný a dotěrný soupeř z Frýdku-Místku. Vyrovnaný zápas na obě strany nakonec musely rozseknout až nájezdy, kde si poradil finský objev Markus Korkiakoski v šesté sérii přesnou střelou pod víko – 3:2 po nájezdech. Jenže to byla minimálně do soboty poslední výhra probíhající sezony.

Pražská Slavia se totiž ukázala jako pravý kališnický kat a servírovaný litoměřický kalich si pořádně vychutnala a díky tomu, že Litoměřice narozdíl od Slavie ani jeden nájezd nedaly, musely se spokojit s těsnou prohrou 2:3, opět v nájezdech. Poslední zápas na domácí půdě proti Havířovu měl slavnostní nádech. Královské město u Labe totiž slaví 800 let od založení města a hokejový klub se ho aktivně účastnil, neboť se prošel i v slavnostním průvodu během oslav. Jako vzpomínku odehrál Stadion středeční utkání ve speciálních dresech, ale bezmála 800 diváků nepotěšil, neboť s Havířovem prohrál 1:5.

Dobrý podvečer z chladného středu České republiky! Na programu Chance Ligy je již páté kolo a my budeme v sobotu sledovat přimo z Horáckého zimního stadionu opakování loňského čtvrtfinále. Jihlavě se nedařilo v posledních dvou zápasech zvítězit, což platí i o Litoměřicích. Kdo bude v tomto důležitém zápase na psychiku úspěšnější? To se dozvíme od tradičních 17:30, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 20. Staněk (J. Pohl), rozh. náj. A. Zeman – 3. Šalda (Vitouch, M. Kadlec)