Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 3:1 (kon.)
Toronto – Buffalo 3:0 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (po pr.) | Edmonton – Calgary 6:2 (kon.)
Columbus – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Sobota 21.09.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Buffalo Sabers
    Buffalo rozjelo předchozí sezónu velice slibně, když se dlouho dobu přetahovalo o pozici divoké karty. Šavlím ale postupně začal docházet dech, což také souviselo s tím, že nejlepšímu střelci Buffala, Jeffu Skinnerovi, postupem času vlhnul střelecký prach a nebyl už tak dominantní jako z kraje sezóny. Buffalo z posledních dvaceti pěti zápasů uplynulé sezóny dotáhlo do vítězného konce pouze pět z nich, což je velice tristní bilance. Buffalo zatím sehrálo v přípravě 2 duely, jeden vyhrálo proti Pittsburghu a jeden prohrálo proti Columbusu.

Toronto v minulém ročníku dopadlo značně lépe než Buffalo, i tak ale doufalo ve více. S počtem 100 bodů skončilo na pátém místě Východní konference a bez problémů postoupilo do play-off. Jenže hned v prvním kole narazilo na pozdějšího finalistu z Bostonu, čímž se zopakoval souboj z předchozího roku. A to i výsledkem, Bruins totiž znovu zvítězili 4:3 na zápasy a postoupili do dalšího kola. Toronto rozhodně doufalo ve svou delší životnost v play off, ale nepovedlo se. Javorové listy zatím odehrály v přípravě 2 zápasy s Ottawou, ale ani jeden z nich svěřenci Mika Babcocka nezvládli dotáhnout do vítězného konce.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Hollowell, Kivihalme, Liljegren, Marinčin, Rielly, Rubins, Sandin – Aberg, Agostino, Clune, Conrad, Gaudet, Johnsson, Kerfoot, Matthews, Mikheyev Nylander, Read, Shore, Timashov,

Buffalo Sabres: Ullmark (Hammond) – McCabe, Jokiharju, Gilmour, Borgen, Bryson, Redmond – C.J. Smith, Mittelstadt, Okposo, Sheary, Cozens, Ruotsalainen, Elie, Sobotka, Thompson, Lazar, Asplund, Dea

Rozhodčí: O'Halloran, Markovic – Marquis, MacPherson.

Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách. Za malou chvíli zápas vypukne.

Domácí Toronto nastupuje v modrých dresech, Buffalo zvolila dresy bílé barvy.

00:01

00:10
    V obrovské šanci se ocitl Tage Thompson, ale domácí gólman ho vychytal.

00:35
    Zakázané uvolnění. Provinili se hokejisté Toronta.

01:21
    William Nylander v situace 2 na 1 nahrával, ale nenačasoval pas úplně nejlépe, protože jej vystihl hostující gólman Linus Ullmark.

02:50
    Útočná snaha domácích šanci nepřinesla, ale hosté ihned puk ztrácí a mohou hrát opět hokejisté Toronta.

03:35
    Auston Matthews právě ukázal, proč se pár let zpět stal jedničkou draftu. Parádně obešel jednoho z obránců Buffala a založil útok.

04:19
    Cody Ceci udělal v rozehrávce obrovskou minelu, kterou na poslední chvíli uhasil Frederik Andersen svým skvělým zákrokem.

05:25
    Další zákrok Frederika Andersena, po kterém vyrážejí domácí kupředu.

05:47
    Střelu Timashova ukryl Ullmark do své lapačky.

06:26
    Nick Shore založil po levém křídle rychlou akci Toronta, ale hokejisté v modrém si nakonec neporozuměli.

06:51
    Bude následovat první komerční přestávka.

07:07
    Jokiharju vypálil ostře, ale bohužel pro hosty také nepřesně.

07:59
    Domácí si nyní v přechodu do útočené třetiny hřiště nerozuměli, a tak jsou u puku hosté.

08:37
    Tage Thompson opět prověřil Andersena, který se musel činit.

08:51
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabers (William Borgen – 2 min., hákování).

09:12
    Hosté se osvobozují vyhozením ze své třetiny.

09:48
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a jdou jako první do vedení! Auston Matthews se svou střelou neuspěl, ale Kenny Agostino následně našel přesně před brankou zaparkovaného ANDREASE JOHNSSONA, který jen nastavil hůl a poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Kenny Agostino, Auston Matthews.
    09:48 JOHNSSON - 1:0

11:22
    Buffalo se založení útočné akce nepovedlo, a tak mají další možnost domácí.

12:19
    Nejprve vytasil skvělý zákrok Andersen, o malou chvíli vyznal Rielly Nylandera, ale ten také neuspěl.

12:59
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

13:50
    Kenny Agostino prokázal, že má šikovné ruce, ale nakonec se neprokličkoval až před Ullmarka.

14:54
    Buffalo nyní zavřelo svého soupeře do pásma, ale šavle si žádnou větší gólovou šanci nevypracovaly.

15:51
    Nyní ukázala první lajna domácích ve složení Johnsson – Matthews – Nylander, že má světu rozhodně co ukázat.

16:45
    Velká šance pro domácího Gaudeta, ale Ullmark byl proti tomu, aby podruhé kapituloval.

17:33
    Zach Redmond prověřil Frederika Andersena, ale ten zatím dnes chytá ve skvělé formě.

18:14
    Linus Ullmark zachytil nahození od modré čáry a přerušil hru.

19:10
    Vinou nepřesné rozehrávky se hra opět přesune před Ullmarka. Zakázané uvolnění.

19:45
    Matthews poslal Sandinovi skvělý pas. Následná střela domácího obránce ale k Ullmarkovi nedoletěla.

20:00

Skončila první třetina, která nabídla mírnou převahu domácích hokejistů a také jeden gólový moment. V čase 9:48 se prosadil domácí útočník Andreas Johnsson a domácí tak po první třetině vedou poměrem 1:0.

Střely na bránu 10:11

20:01

20:25
    O první akci druhé třetiny se postarali domácí. Puk nakonec skončil mimo hrací plochu.

21:17
    Nylander vystřel zpoza obránce, ten puk ztečoval do ochranné sítě.

22:07
    Teď se připomněl Connor Sheary, ale hráči by si měli seřídit lépe mířidla. Zatím žádná střela ve druhé třetině nemířila mezi tři tyče.

22:51
    První střelu na branku obstaral Matt Read, ale Ullmark byl připraven zasáhnout.

23:51
    Linus Ullmark právě vytáhl jeden z nejlepších zákroků své kariéry! William Nylander dostal křižnou nahrávku a ihned vystřelil, ale švédský gólman ve službách Buffala předvedl krásný provaz a pravým betonem zastavil kotouč, který letěl mezi tři tyče.

24:52
    Nyní byl v permanenci Andersen. Jeho pozornost vyzkoušel Dylan Cozens.

26:07
    Skvělý Frederik Andersen! Gólman ve službách Toronta nejprve vyrazil nepříjemnou střelu Curtise Lazara a následně si poradil i s dorážkou ze druhé strany, kterou obstaral Jean-Sebastian Dea!

26:23
    Andersen se musel opět ohánět. Tentokrát nadvakrát pacifikoval nahození od modré čáry z hole Borgena.

27:15
    Šavle zavřely svého soupeře do útočného pásma, ale Toronto se nyní osvobodilo.

27:42
    Ofsajd v podání Toronta.

28:01
    V nadějné pozici před bránou se zjevil Gaudet, ale Linus Ullmark jeho střelu pohltil pomocí lapačky.

28:57
    Toronto si nahodilo puk do útočné třetiny, ale dříve u něj byli hosté.

30:05
    Největším nebezpečím pro Ullmarka byl Nylander, ale souboj švédských hokejistů vyhrál gólman ve službách Buffala.

30:58
    William Nylander se řítil sám na Ullmarka, ale vlastně v podstatě ani nezakončil. Vypadalo to, jakoby nevěděl, co chce udělat, a tak neudělal vůbec nic.

31:18
    Frederik Andersen teď musel řešit rozruch před svou bránou a nakonec ji také ustrážil.

32:00
    Ullmark si s tlakem domácích poradil a nakonec přerušil hru zakrytím puku pod lapačku.

32:15
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Skvělou práci odvedl na modré čáře Martin Marinčin, který nepustil hosty do útoku. Z jeho práce profitoval AUSTON MATTHEWS, který skóroval po nahrávce od Williama Nylandera. Asistence: William Nylander, Andreas Johnsson.
    32:15 MATTHEWS - 2:0

32:37
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Martin Marinčin – 2 min., nedovolené bránění).

34:00
    Buffalo hraje tuto přesilovku poměrně dobře, je usazeno v pásmu, ale nebezpečné střely zatím nepřicházejí.

34:37

35:27
    Domácí se vymanili z tlaku a mohou zaútočit také hráči v modrém.

35:58
    Zvoní tyč! Z protiútoku pálil Curtis Lazar, ale orazítkoval pouze pravou tyč za Andersenem.

36:06
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabers (Curtis Lazar – 2 min., faul kolenem).

36:43
    Buffalo se osvobozuje.

37:19
    Obrovská šance Austona Matthewse, ale Linus Ullmark dnes chytá zkrátka skvěle. Tentokrát se rychle přesunul a na střelu amerického útočníka byl připraven.

38:06

38:55
    William Borgen si vylámal zuby na Frederiku Andersenovi.

39:29
    Casey Mittelstadt vypálil nebezpečně, ale dánský brankář ve službách Toronta byl připraven.

40:00

Skončila druhá třetina, která byla plná úžasných zákroků obou gólmanů, a tak byl k vidění pouze jeden gól. Inkasoval jej opět Linus Ullmark, tentokrát z hole Austona Matthewse. Domácí tak vedou po dvou třetinách poměrem 2:0.

40:01

40:01
    Střídání brankářů v týmu Toronto Maple Leafs. Hřiště opouští Frederik Andersen, nahrazuje jej Michael Hutchinson.

40:01
    Střídání brankářů v týmu Buffalo Sabers. Hřiště opustil Linus Ullmark, nahradil jej Andrew Hammond.

41:05
    Nebezpečnou střelu Okposa dokázal Hutchinson zpacifikovat lapačkou.

42:19
    Zakázané uvolnění, provinili se hostující hokejisté.

43:50
    Domácí hokejisté nahazují puk do útočného pásma, tam jsou ale první hosté.

44:50
    Zakázané uvolnění hostů přesune hru před Hammonda.

45:39
    Javorové listy teď pěkně zatápí hostující obraně v její obranné třetině.

46:16
    Frederik Andersen si nyní připsal pomyslný zákrok i na střídačce, jelikož chytil puk, který letěl na střídačku domácích, do lapačky.

46:58
    Buffalo se nyní řítilo do skvělé útočné akce, ale skvělý obranný zákrok předvedl Cody Ceci, který se dnes ukazuje jako spolehlivý bek.

48:12
    Nylander našel krásně svého parťáka Johnssona, ten však svůj druhý dnešní gól prozatím nepřidal.

48:40
    Zach Redmond nyní ukázal, že má v ruce dynamit, ale bohužel pro hosty orazítkoval jen mantinel za bránou Hutchinsona.

49:40
    Toronto už vede o 3 branky! MATT READ využil rozpačité rozehry hostí a střelou zápěstím dokázal překonat Hammonda. Asistence: Rasmus Sandin.
    49:40 READ - 3:0

50:30
    Domácí opět mačkají svého soupeře, vypadá to, že Toronto dnešní duel nejspíše zvládne.

51:03
    Tak to byla paráda v podání Hammonda! Mikheyev předal v situaci 2 na 1 svému parťákovi, ale hostující gólman předvedl excelentní zákrok!

52:05
    Hammond teď vychytal střelu Marinčina pomocí masky, a tak musela být hra přerušena.

53:04
    Hammond raději po ošemetné situace přerušil hru. Buffalo by však potřebovalo vstřelit 3 branky, ale poslední minuty se pouze brání.

54:23
    Hammond musel vytasit další zákrok, po kterém domácí zůstávají ve svém útočném pásmu.

55:00
    Do samostatného úniku se nyní dostal Casey Mittelstadt, ale ani on nebyl úspěšný.

55:23
    Andrew Hammond si vede ve třetí třetině famózně. Musel již řešit mnoho ošemetných situací a nyní tomu nebylo jinak. Gólman Buffala si poradil jak se střelou Nylandera, tak také s následnou dorážkou Matthewse.

56:03
    Toronto opět svírá svého soupeře, třetí třetina je naprosto jasně v režii kanadského celku.

56:51
    Ilya Mikheyev si dnes velmi hlasitě říká o místo v A týmu pro nadcházející sezónu NHL. Sice dnes branku zatím nevstřelil, ale už několikrát prokázal, že manipulace s pukem v rychlosti je jeho velká přednost .

58:40
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rich Clune – 2 min., krosček).

59:20
    Utkání už se jenom dohrává, o vítězi je dnes rozhodnuto.

Skončilo přípravné utkání mezi Torontem a Buffalem. Toronto dokázalo vstřelit v každé třetině po jednom gólu a díky výkonům Andresona, později Hutchinsona ani žádný neobdrželo. Toronto si tak došlo pro zasloužené první vítězství v letošních předsezónních zápasech, hokejisté Toronta zvítězili 3:0.

Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 3 střely, 1 hit, čas na ledě 18:35

To je pro tuto chvíli ode mne všechno, přeji příjemný zbytek týdne! (03:42:24)

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 10. Johnsson (Agostino, Matthews), 33. Matthews (Nylander, Johnsson), 50. Read (Sandin)

Rozhodčí: O'Halloran, Markovic – Marquis, MacPherson