Sparta – Ostrava 6:4 (kon.) | Bohemians – Chodov 8:9 (kon.) | Hattrick Brno – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Střešovice – Black Angels 6:3 (kon.) | Liberec – Vítkovice 6:9 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
6:4 (0:0, 4:2, 2:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 22.09.2019, 17:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům florbalu. Na programu je dnes druhé kolo nejvyšší tuzemské soutěže a my v jeho rámci budeme sledovat prostřednictvím tohoto textového online přenosu duel mezi týmy ACEMA Sparta Praha a FBC ČPP Ostrava.

Dnes domácí Spartě vyšel úvod do nového ročníku české Superligy velmi dobře, když dokázala zvítězit. V Otrokovicích se ale výhra nerodila lehce. Už ve druhé minutě šly Otrokovice do vedení zásluhou přesné trefy Haši. V šestnácté minutě ale z nájezdu vyrovnal Křenek a začínalo se znovu od začátku. Poté už góly střílela Sparta, v každé třetiny se prosadila jednou a o oba rozhodující góly se postaral Velc, jenž tak výraznou měrou přispěl k prvním třem bodům. Sparťanští jsou tak zatím na průběžném pátém místě.

FBC ČPP Ostrava

To hostům z Ostravy se první zápas nové sezóny nevydařil. Na půdě Liberce šli sice Ostravští do vedení díky Kaločovi, ale domácím se v závěru první třetiny podařilo vyrovnat. Následně ve druhé třetině šel Liberec do vedení, ale Ostrava dvěma góly strhla vedení na svou stranu. A ještě v téže části hry pak zase otočili Liberečtí a vedli 4:3. A tento těsný náskok nakonec uhájili až do konce, neboť v poslední třetině už branka nepadla. Hosté tak dnes budou chtít na půdě Sparty bodovat. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Vzájemná utkání

Oba celky se v loňské sezóně utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radovali florbalisté Sparty. Nejprve 5:2 v Ostravě, doma pak 9:2. Ostravští hráči tak mají svému soupeři dnes rozhodně co vracet.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Čermák) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Velc, Pažák – Burian, Lang, Čermák – Pruner, Čáp, Veselý.

FBC ČPP Ostrava: Laja (Binder) – Posselt, Flašar, Kubíček, Lipový, J. Bauer – Klimscha, Dohnal, Stejskal – Šindler, Kaloč, Sovják – Zapletal, Eichner, Daniš – Sládek, Pícha.

Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička.

Hráči obou týmů jsou už na hrací ploše a utkání tak za malý okamžik bude moci začít.

00:01

00:15
    Sparta se hned po úvodním vhazování dostala na polovinu soupeře, ale před brankou Laji nic nevymyslela.

00:47
    Hosté se natlačili před Beneše, ale ten si své místo u branky pokryl a dostal míček na florbalky svých spoluhráčů.

01:40
    Jakub Burian zachytil uprostřed hřiště balonek a hned ho zatáhl před branku Ostravy. Tem však nikdo z domácích nezakončil.

02:15
    Hosté rozehrávali z rohu útočného pásma a poté se ke střele jal Michal Sládek, ale jeho pokus zastavila hůl jednoho z domácích hráčů.

02:53
    Sparťané se nyní natlačili před brankou soupeře, ale nadvakrát nedokázali Laju prostřelit.

03:34
    Jakub Kolstrunk dostal na oblouk přihrávku zpoza hostující branky, avšak na míček nedosáhl. Rázem tak končí další pokus domácího celku.

04:55
    Míček mimo hřiště, hra je přerušena. Následně pak rychle střídají oba celky.

05:34
    Od vlastní branky šli do akce hosté, chvíli podrželi míček před Lajou, ale poté už se dostali před Beneše, kde však nezakončili.

06:11
    Sparta znovu nedotáhla akci do zdárného konce a o míček přišla. Ostravští pak hned šli do další akce, ale ta byla plná nepřesností a velmi rychle skončila.

07:39
    Zatím nesledujeme příliš pohledný florbal. Oba celky kupí řadu nepřesností a oba gólmani jsou tak zatím ve svých brankovištích bezchybní.

08:44
    Až nyní se to hemžilo florbalkami před brankovištěm Beneše, hosté však nedokázali procpat míček za jeho záda.

09:12
    Další menší závar před brankou Sparty, pokus Michala Sládka však skončil jen nad brankou Beneše.

10:16
    Jsme za polovinou první třetiny a stále jsme se nedočkali úvodního gólu. Stále nebyla k vidění nějaká hodně nebezpečná akce, po které by se jeden z týmů mohl dostat do vedení.

11:09
    Beneš jistil brankoviště, nakonec ale nemusel. Hosté na něho znovu nevyslali žádnou střelu. Bude tomu naopak na opačné straně?

11:39
    Ani domácí před Štěpánem Lajou nevymysleli nic a hosté pak hned otáčejí hru na opačnou stranu.

13:23
    Hosté se chvíli zase zdrželi u domácího brankoviště, ale jejich pokus se mezi tři tyče nevešel.

14:09
    Matyáš Velc se prosmýkl obraně hostů, proskočil na pravou stranu, ale se zakončením to už bylo horší.

15:04
    Obrana Sparty se musela činit, hosté před brankou Beneše totiž znovu zahrozili, ale míček za jeho záda neposlali.

15:55
    Ivo Dohnal vyslal z větší vzdálenosti dobrou střelu, která však končí vedle Benešovy branky. Ten pak rozehrál míček svým spoluhráčům a poslal je do akce.

16:50
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Matěj Pruner – 2 min., Bránění ve hře).

17:00
    Hosté si jako první zahrají přesilovou hru při vyloučení Prunera.

17:51
    Hostům se zatím nedaří svou početní výhodu využít, nicméně stále se drží na polovině Sparty. Domácí tak musí být před Benešem hodně pozorní.

18:29
    Svižnou ránu vyslal z téměř poloviny hřiště Daniel Frašar, ale jeho pokus nekončí za Benešovými zády.

18:50
    Sparta je už v plném počtu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:40
    Hosté od vlastního brankáře zakládali další akci, ale marně se snažili dobývat branku soupeře.

20:00

První třetina je za námi. V ní jsme se nedočkali ani jedné branky a nesledovali jsme ani atraktivní florbal. Zatím je hra z obou stran opatrná a uvidíme, co nám oba týmy nabídnou v prostřední části hry, která začne přibližně v 17:42.

Střely na branku: 3 – 6

20:01

21:05
    V úvodu druhé třetiny je aktivnější Sparta, která se usadila před brankou hostů, ale na Laju nešla nakonec žádná střela.

21:43
    Sražený míček u Beneše sebral jeden z domácích a okamžitě ho zatáhl do útočné části. Před hostující brankou však nedošlo znovu k žádnému zakončení.

23:06
    Josef Juha vypálil míček skrze obranu hostů, ale ten končí jen vedle branky soupeře.

24:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení a otevírají účet zápasu. Zeman našel na levé straně volného MATYÁŠE VELCE, který poté svižnou střelou nedal Lajovi šanci a vymetl mu v síti všechny pavučiny – 1:0. Asistence: Michal Zeman.
    24:16 Matyáš VELC - 1:0

24:47
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Hned je ale vyrovnáno. Hosté šli dva na jednoho, Šindle pak našel přihrávkou úplně volného JANA DANIŠE, jenž pohotovou ránou prostřelil Beneše – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Matyáš Šindler.
    24:47 Jan DANIŠ - 1:1

06:21
    Tak s brankami se doslova roztrhl pytel. Domácí jdou znovu do vedení, když se podruhé v utkání trefil MATYÁŠ VELC, jenž prudkou střelou nedal šanci Lajovi – 2:1. Asistence: Matěj Čermák.
    06:21 Matyáš VELC - 2:1

26:50
    Hra tak získala úplně jiný náboj a už jsou k vidění daleko pohlednější akce.

27:33
    Marek Zouzal vyslal na hostující branku další střelu, kterou ale chytá hostující brankář Laja.

28:35
    Sparťané drží míček na svých holích a od vlastního brankáře Beneše zakládají další svou akci.

28:59
    Ta však byla nepřesná a končí na obraně hostů. U míčku ale zůstávají domácí a rozehrávají ho z pravé strany.

30:00
    Polovina zápasu a domácí stále drží jednobrankový náskok. Jsou na míčku a snaží se o další ohrožení hostující branky.

30:10
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. RADIM KŘENEK se napřáhl z velké dálky a jeho svižná rána končí v horní části hostující branky – 3:1. Asistence: Josef Juha.
    30:10 Radim KŘENEK - 3:1

31:06
    Pruner nahodil míček z rohu hřiště, míček skončil v rukou brankáře Ostravy. Hosté tak mohou založit další akci a už se snaží projít před Beneše.

31:56
    Lukáš Ujhelyi střelou ze strany orazítkoval tyč hostující branky! Domácí tak nebyli daleko od čtvrtého přesného zásahu.

32:53
    Pokus hostů zneškodnil Beneš a za svůj zákrok pak sklidil potlesk publika ve sparťanské aréně.

33:42
    Hosté zatlačili domácí hráče na jejich území a snažili se o korekci skóre, ke kontaktnímu gólu se však zatím nedostali.

35:56
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci, domácí stále drží dvoubrankový náskok.

37:05
    Od vlastního brankáře jdou do akce zase ostravští florbalisté, kteří by se rádi dostali svému soupeři na dostřel jediné branky.

37:55
    Sudí po ataku domácího hráče v šanci nařizuje pro Spartu trestné střílení.

37:55
    Nájezd byl úspěšný. RADIM KŘENEK vyčkal, položil si brankáře Ostravy a poté kolem jeho pravé nohy poslal míček za jeho záda – 4:1.
    37:55 Radim KŘENEK - 4:1

38:21
    Hosté však okamžitě snižují, když se z akce před brankou Beneše z pravé strany prosadil TOMÁŠ SOVJÁK a vrací hosty zpět do zápasu – 4:2. Asistence: Ivo Dohnal.
    38:21 Tomáš SOVJÁK - 4:2

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Prostřední dějství se už jen dohrává, míček mají hosté, ale nedostali se do zakončení před brankou domácích.

40:00

Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme se už dočkali branek, a to rovnou šesti. Domácí se postupně dostali do tříbrankového náskoku, ale hosté stihli snížit na rozdíl dvou branek a ještě nás tak čeká zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 18:25.

Střely na branku: 10 – 13

Dnešní utkání sleduje 464 diváků.

40:01

40:37
    U míčku jsou hosté a jdou od svého brankáře před branku domácího Beneše.

41:45
    Domácí rozehrávali svou akci, ale poté se před ostravskou brankou nedokázali prosadit.

42:23
    Zeman z otočky obešel protihráče, ale následně pak se k lepšímu zakončení nedostal. Míček tak končí pouze vedle Lajovy branky.

43:47
    Hosté jsou domácím na dostřel jediné branky. Sládek poslal míček nabíhajícímu MATYÁŠI ŠINDLEROVI, který udělal pár kroků navíc a svižnou střelou prostřelil Beneše – 4:3. Asistence: Michal Sládek.
    43:47 Matyáš ŠINDLER - 4:3

44:28
    Jakub Kolstrunk poslal střelu na Laju, ten proti němu předvedl pěkný zákrok a podržel svůj tým.

46:30
    Domácí Marvánek zaváhal v rozehrávce před Benešem a soupeř málem trestal. Avšak domácí brankář vše uhasil.

47:45
    Hosté se snaží o vyrovnání a zatlačili domácí celek před jeho brankou. Vše ale hráči Sparty zvládli a nyní jsou v držení míčku.

49:16
    Sparťané stále drží jednobrankový náskok, nedaří se jim ale znovu své vedení navýšit. Hosté tak hrozí z dalších akcí, ale Beneš je pozorný.

50:31
    Michal Pažák se dostal ke střele před Lajou, ale míčkem ho přímo trefil. Takže brankář Ostravy zapisuje důležitý zákrok.

51:10
    Pěknou přihrávku od Prunera na pravou stranu dostal MATĚJ ČERMÁK, který střelou z první propálil ostravského brankáře a vrací domácím dvoubrankový náskok – 5:3. Asistence: Matěj Pruner.
    51:10 Matěj ČERMÁK - 5:3

52:25
    Domácí příznivci svými hlasivkami neustále ženou Spartu dopředu, avšak ta nyní svou akci do zdárného konce nedotáhla.

53:06
    Další velmi pěkně sehraná akce a Sparta odskakuje už na rozdíl tří branek. Ujhelyi našel přesným pasem před brankou volného JOSEFA JUHU, jenž se svižnou střelou nemýlil – 6:3. Asistence: Lukáš Ujhelyi.
    53:06 Josef JUHA - 6:3

53:54
    Hosté tak mají něco málo přes šest minut na to, aby ještě s utkáním něco udělali.

54:11
    Lipový proběhl hřištěm jako nůž máslem, namazal MICHALU SLÁDKOVI, který poté nedal Benešovi šanci – 6:4. Asistence: Marek Lipový.
    54:11 Michal SLÁDEK - 6:4

56:20
    Domácí se už příliš nikam neženou, drží svůj náskok. Hosté naopak nemohou projít do akce, aby se dostali na rozdíl jediné branky.

57:00
    Hrají se poslední tři minuty třetí třetiny.

57:28
    Sparťané vyhodili míček až před branku Ostravy a odešli střídat.

57:58
    Kolstrunk napřáhl ke střele, ale ta nekončí za zády hostujícího brankáře.

58:18
    Hosté si berou oddechový čas.

58:20
    Branka hostů je prázdná a Ostrava to zkouší se šesti hráči.

59:05
    Beneš lapil ze vzduchu pokus hostů a míček okamžitě vyhodil až za půlku.

59:18
    Lukáš Ujhelyi z vlastní poloviny netrefil odkrytou hostující klec.

59:40
    Domácí mají míček a nikam se neženou. Dohrávají tak tento zápas.

Je dobojováno. Sparta v prvním domácím duelu nové sezóny nakonec porazila Ostravu 6:4 a vítězí za tři body. Hosté naopak odjedou s prázdnou. Od druhé třetiny už byl k vidění pohledný florbal po tom, co domácí otevřeli střelecký účet.

Střely na branku: 17 – 18

Nejlepší domácí hráč: Radim Křenek

Nejlepší hostující hráč: Štěpán Laja

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z florbalu se budu těšit zase na shledanou. (18:56:16)

Vendula Zdražilová

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 25. Velc (Zeman), 7. Velc (Čermák), 31. Křenek (Juha), 38. Křenek (TS), 52. Čermák (Pruner), 54. Juha (Ujhelyi) – 25. Daniš (Šindler), 39. Sovják (Dohnal), 44. Šindler (Sládek), 55. Sládek (Lipový)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Laja) – Posselt, Flašar, Kubíček, Lipový, J. Bauer – Klimscha, Dohnal, Stejskal – Šindler, Kaloč, Sovják – Zapletal, Eichner, Daniš – Sládek, Pícha.

Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička