Nové Zámky – Trenčín 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 5:0 (kon.) | Detva – Michalovce 0:4 (kon.)
Košice – Zvolen 4:2 (kon.) | Miskolc – Lipt. Mikuláš 3:0 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 22.09.2019, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

V tretej tretine diváci videli rovnako len jeden gól, puk skončil v sieti domácich a tak si chlapci spod Urpína odvezú domov z bratislavského ľadu všetky tri body. Slovan sa snažil o vyrovnanie, hostia však hrali v defenzíve na výbornú a svoje vedenie si postrážili. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:5. Pekný večer a dobrú noc z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (20:32:46)

59:50
    Traja hráči hostí mohli do pásma na jedného v domácom drese a na prázdnu bránku, previnili sa však proti pravidlám hry ofsajdom.

59:13
    Abdul to vyskúšal strelou z ľavého kruhu, Beskorowany aj tento puk schoval vo svojej lapačke a drámu nepripustil.

58:15
    Brust opäť na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

58:05
    Ofsajd domácich, Brust sa logicky vrátil do svojej klietky, blíži sa záver tretej tretiny.

57:46
    Z vnútornej strany ľavého kruhu to vyskúšal Bondra, Beskorowany puk poslal za svoju bránku a domácim tribúnam sa radovať nedovolil.

57:12
    Hostia v plnom počte, Brust na striedačke, Slovan stále so šiestimi hráčmi v poli.

56:43
    Druhý strelecký pokus hostí skončil mimo opustenej bránky domácich, čas z presilovky sa kráti.

56:07
    Beskorowany na konci akcie belasých, Brust na striedačke, Slovan so šiestimi hráčmi v poli držal súpera v pásme, zatiaľ bez gólového efektu.

55:12
    Za podrazenie Bartánus dve minúty a Zigo s Brejčákom za nešportové správanie sa odkorčuľovali do šatne. Presilovka pre Slovan.

54:23
    Gabor v páde na ľad to vyskúšal na ľavej strane pri bránkovisku, minul odkrytú časť domácej bránky.

53:31
    Zakázané uvoľnenie hostí, Slovan by Bystricu rád pod tlak, hostia v defenzíve na výbornú.

52:55
    Šoltés v brejku na pravej strane, jeho strela bola zblokovaná a Brust bez práce.

51:47
    Oba tímy s plným počtom hráčov, Podlipnik strieľal z pravej strany spoza kruhu, Beskorowany puk vyrazil späť do hry.

50:59
    Gabor to skúsil z ľavého kruhu, Brust puk zrazil dole na ľad a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

49:47
    Matoušek dve minúty za seknutie, na druhej strane Brejčák dve minúty za nešportové správanie sa. Hráme štyria proti štyrom.

49:00
    Belasí poslali puk na bránku hostí z pravej strany takmer z bránkovej čiary, Beskorowany pozorný a puk schoval pod svojimi rukavicami.

48:26
    Puk skončil na tribúne, vhadzovať budeme v strednom pásme pri útočnej modrej domácich.

47:18
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia zamotali domácich v pásme, MITCHELL BLAKE WAHL si puk potiahol nikým nekrytý na pravej strane až na kruh, vystrelil a prestrelil Brusta v domácej bránke. Asistencie: Jordan Hickmott a Joona Anttoni Jääskeläinen.

46:40
    Sersen vyhodil puk von cez všetky čiary, oba tímy posielajú na ľad čerstvých hráčov.

46:18
    Hostia v plnom počte a začína sa ich presilová hra.

46:01
    Podrazenie a dve minúty pre Miklíka, je po presilovke belasých.

45:18
    Minúta z presilovky je preč, Slovan svojho súpera v pásme ešte nezamkol, Bystrica výborne bráni.

44:18
    Dlho sme hrali bez prerušenia, až sa ozval hlavný a za nedovolené bránenie poslal von Ďatelinku, Slovan dostal výhodu v podobe presilovej hry.

42:05
    Kukumberg vystrelil z pravej strany od kruhu, Beskorowany puk zneškodnil. Hráme v rýchlom tempe, Slovan od úvodu tejto tretiny aktívnejším tímom v snahe o vyrovnanie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:51.

V druhej tretine sme videli jeden gól a na radosť tu prítomných divákov do siete hostí. Vylúčenia zmenu skóre nepriniesli a diváci videli aj pekné zákroky brankárov, ktorí si vyslúžili neraz potlesk publika. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:6.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:54
    Z pravej strany sa rútil na bránku hostí Abdul, defenzíva v červených dresoch ho však k zakončeniu nepustila.

39:11
    Matoušek našiel ideálnou prihrávkou na modrej Ziga, ktorý sa sám rútil na bránku súpera, prestrelil svoj puk a o vyrovnanie sa tak nepostaral.

36:28
    Bačík a jeho krásny strelecký pokus z pravého kruhu, Beskorowany cez vyrážačku puk poslal späť do hry a hostia následne von z pásma.

35:35
    Šoltés a jeho strelecký pokus z ľavej strany, Brust poslal puk pred seba, defenzíva domácich ho zakrátko vybojovala na svoje palice.

34:37
    Sloboda sa prezentoval peknou strelou z ľavého kruhu, Beskorowany v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

33:04
    Akcia hostí po ľavej strane a puk smerujúci na bránku domácich. Brust si ho len tak vychutnal a zatočil do svojej rukavice.

32:05
    Sersen sa s pukom na hokejke preštrikoval až za kruhy, vystrelil švihom, Beskorowany jeho puk schoval vo svojej lapačke.

31:18
    Hostia v plnom počte, Slovan svoju krátku presilovú hru vo vyrovnávajúci gól nevyužil.

31:08
    Meszároš z ľavej strany naservíroval puk na pravý kruh, Abdul pri streľbe zlomil hokejku.

30:44
    Domáci v plnom počte a budú pokračovať v hre svojou krátkou presilovkou.

30:43
    Videli sme po jednej akcii na každej strane, brankári však zasahovať nemuseli, oba puky zblokované, ten z hokejky hostí skončil na ochrannej sieti.

30:09
    Podlipnik preveril pozornosť brankára hostí strelou z pravého kruhu, Beskorowany v pokľaku puk pri ľavej žrdi kryje vo svojom náručí.

29:29
    Zigo už naskočil na ľadovú plochu, budeme v hre pokračovať štyria proti štyrom.

29:18
    Hrnka a jeho sekerka a Bystrica bude na ľade so štyrmi korčuliarmi.

29:12
    Brust na konci útočného snaženia hostí a tribúnami už znie mohutné Barry, Barry.

28:54
    Slovan poslal puk von z pásma a získal cenné sekundy zo svojej oslabovky.

28:44
    Krosček v podaní Sersena a Slovan pôjde do trojky. Trištvrte minúty presilovka hostí o dvoch hráčov.

28:15
    Southorn to vyskúšal od modrej, Brust puk poslal pred seba a defenzíva domácich von cez všetky čiary.

27:44
    Slovan vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary, Beskorowany začína akciu hostí.

27:29
    Zigo poslal puk na tribúnu a už putuje na lavicu hanby.

25:36
    Hostia to skúšali kombinačnou hrou v zóne domácich, bez strelu na bránku to však nepôjde. Hra prerušená, vhadzujeme po pravici Brusta.

23:35
    Bondra si počkal na modrej, dostal puk a nasmeroval si to na bránku súpera, z medzikružia vystrelil, Beskorowany puk poslal za svoju bránku.

22:24
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan zakombinoval s pukom v pásme a strelou z ľavého kruhu cez hokejku jedného z hráčov súpera rozjasal tribúny PATRIK BAČÍK. Asistencia: Marek Sloboda.

21:54
    Hostia v plnom počte, Slovan ani túto presilovku v gól nepretavil.

21:13
    Petráš zakončil v tesnej blízkosti pred bránkoviskom z pravej strany, Beskorowany ho vychytal a podržal tak svoj tím.

20:57
    Chybná prihrávka domácich, Slovan sa sám pripravil o útočné pásmo a tak musí vymyslieť inú akciu pri svojej presilovke.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:59.

V prvej tretine sme videli dva góly a oba do siete domáceho klubu. Hostia ukázali svoju silu a po peknej akcii otvorili skóre duelu, aby vzápätí využili presilovú hru a odskočili domácim na dva góly. Aj Slovan dostal možnosť hrať početnú výhodu, nevyužil ju, no v závere tretiny dostal rovnakú výhodu a tak druhú tretinu začne svojou presilovkou. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 16:10.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Seknutie a dve minúty pre Hrnku, v závere tretiny ešte presilovka pre domácich.

19:36
    Sersen vystrelil príklepom spoza modrej čiary ešte zo stredného pásma, Beskorowany mal odkrytý výhľad a puk bezpečne schoval vo svojej rukavici.

18:30
    Krásna akcia hostí, prečíslenie dva na jeden a zakončenie na ľavej strane v podaní Šťastného k úspechu neviedli, po malej skrumáži napokon posunutá domáca bránka.

18:16
    Šoltés držal hokejku Podlipnika, arbitri to posúdili ako dovolené, Slovan vyhodil puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia.

17:22
    Meszároš krásne vystrelil spoza ľavého kruhu, Beskorowany puk zneškodnil a to tak, že sa za ním hodil do bránkoviska, keď mu predtým prepadol cez výstroj.

16:27
    Miklík naservíroval na modrú Sersenovi, ktorý vystrelil, kapitán domácich však minul cieľ, puk skončil na zadnom mantineli.

15:30
    Hrali sme dlho bez prerušenia a vo vysokom tempe, vážnejšiu šancu na tej ktorej strane sme však nezaznamenali.

12:58
    Petrinec pekne strieľal od modrej, tiež z ľavej strany, Brust aj tento puk vyrazil pred seba a belasí s pukom na hokejkách vyrazili do akcie.

12:34
    Beskorowany v akcii na druhej strane, keď zneškodnil puk belasých po streľbe z ľavej strany.

12:05
    Wahl to skúsil z ľavej strany zo spodnej úrovne kruhu, Brust pozorný a aj tento puk Barry poslal späť do hry.

11:42
    Šoltés dostal pekný puk na modrú, vystrelil príklepom z jej stredu, Brust puk poslal späť do hry a Slovan pôjde do akcie.

11:15
    Zakázané uvoľnenie hostí, dnes vôbec prvé v tomto zápase.

10:45
    Hostia v plnom počte, Slovan sa o kontaktný gól nepostaral.

10:36
    Meszároš vystrelil z vrcholu pravého kruhu zápästím, Beskorowany v pokľaku kryje puk vo svojom výstroji.

10:03
    Vandas sa neodhodlal k strele, no potom belasí vystrelili z ľavej strany, Beskorowany puk vyrazil na druhú stranu a Slovan naďalej s pukom v zóne hostí.

09:35
    Beskorowany v akcii, puk schoval pod svoju rukavicu a žiadne prekvapenie nepripustil. Vhadzujeme po pravej ruke Tylera.

09:12
    Hostia poslali pozdrav Brustovi, od brankára domácich začína presilovková akcia Slovana.

08:45
    Hákovanie v podaní Bira a presilovka pre belasých.

07:58
    Spoza bránky dostal puk k bránkovisku na palicu Tamáši, ktorý pohotovo vystrelil, puk však Brust poslal späť do hry.

06:53
    Na druhej strane v akcii Beskorowany, ktorý puk schoval vo svojej rukavici.

06:19
    Biro vystrelil od modrej z ľavej strany, Brust puk poslal za svoju bránku a domáci ho majú na svojich hokejkách.

04:40
    Hostia využívajú svoju presilovú hru, autorom gólu JORDAN HICKMOTT. Asistencie: Jordon Southorn a Joona Anttoni Jääskeläinen.

04:07
    Za hákovanie dostal menší trest Šedivý, Slovan bude hrať v oslabení.

04:05
    Bartánus pri signalizovanom vylúčení vystrelil z ostrého uhla, Brust puk poslal za svoju bránku.

03:44
    Brust v akcii, keď pod rukavicou schoval puk z hokejky hráča hostí.

02:07
    Spoza bránky spätnou prihrávkou k bránkovisku našiel Šťastný GILBERTA GABORA, ktorý otvoril účet dnešného večera. Asistencie: Andrej Šťastný a Michal Kabáč.

01:40
    Ďatelinka to skúsil po ľade z pravého kruhu, minul bránku domácich.

01:05
    Najskôr Meszároš pálil z ľavého kruhu švihom, Beskorowany puk vyrazil pred seba, aby vzápätí vyrazil dorážku Matouška a potom zlikvidoval puk z hokejky Kukumberga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu v Bratislave, na ľadovej ploche nám bude pomaly končiť rozkorčuľovanie oboch tímov. Domáci nastúpia na duel v bielych dresoch, hostia spod Urpína v červených dresoch.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HC 05 iClinic Banská Bystrica:

Rozhodca:

Stano, Novák – Krajčík, D. Konc ml..

HC Slovan vonku na 100%, doma je to 0 (nula)... a vítame majstra? Čo viac si priať? Snáď len v bránke Barry Brust! Je začiatok súťaže a netreba porovnávať, avšak, hokejista v belasom drese sa už nesmie zahrávať s priazňou diváka, to skúsil v utorok a stačilo. Aréna Ondreja Nepelu si zaslúži po zápase rozlúčku, na ktorú čakajú všetci fans belasých, rozlúčku po záverečnom klaksóne.... nuž, o všetkom sa vždy rozhodne na ľadovej ploche. Slovan v druhom domácom dueli privíta klub spod Urpína, majstrov republiky z Banskej Bystrice.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu druhého domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HC 05 iClinic Banská Bystrica a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 23. Bačík (Sloboda) – 3. Gabor (Šťastný, Kabáč), 5. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen), 48. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen)

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačík, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Demo, Hudec – Vandas, Zigo, Bondra – Žitný, Kukumberg (A), Matoušek – Miklík, Petráš, Abdul – Jendek, Urbánek, Sloboda
    HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Brejčák, Southorn, Biro, Mihálik (A), Ďatelinka (C), Nemčík, Petrinec – Hickmott, Wahl, Šoltés – Lamper, Hrnka, Jääskeläinen – Bartánus (A), Tamáši, Fafrák – Gabor, Šťastný, Kabáč

Rozhodčí: Stano, Novák – Krajčík, D. Konc ml.

Diváci: 5.925