Novosibirsk – Kazaň 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Čerepovec – Riga 6:1 (kon.)
Jaroslavl – Jokerit 1:4 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Severstal Čerepovec
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Dinamo Riga
Pondělí 23.09.2019, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:36:42)

Československá stopa v utkání

Libor Šulák (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 1:32
    Adam Liška (CER) 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:50

Je konec. Severstal Čerepovec dnes na domácím ledě naprosto dominoval a porazil Dinamo Riga v poměru 6:1. V 8. minutě byli hosté blízko prvního gólu, ale Džerinš nedokázal prostřelil brankáře domácích. O jedinou branku se postaral v 10. minutě Ilja Chochlov, který vypálil od modré čáry tvrdou střelu k pravé tyči.Do druhé periody vstoupilo domácí mužstvo fantasticky, protože už po čtyřiceti čtyř vteřinách se prosadil Adam Liška. Severstal je lepším týmem a ve 32. minutě zvýšil vedení Jegor Morozov. Poslední dvacetiminutovka nám nabídla čtyři góly. V 52. minutě to bylo 4:0 pro domácí po brance Igora Geraskina. V 55. minutě poslal Severstal do pětibrankového vedení Ansel Galimov. 57. minutě se sice dočkali hosté, když se trefil Darzinš, ale v té samé minutě se trefil také Galimov a Čerepovec vyhrál jasně 6:1.

58:37
    Čerepovec si bez problémů hlídá konec tohoto zápasu a momentálně se toho na hrací ploše moc neděje.

57:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Liška – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., nesportovní chování).
    56:32 Ansel GALIMOV - 6:1

56:32
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A je to už 6:1 a ke konci zápasu tak vidíme gólové hody! Krátce po buly ve středním pásmu se dostal do úniku ANSEL GALIMOV, který si s ním parádně poradil a pohotově zakončil k levé tyči. Asistence: Andrej Alexejev.

56:27
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hrubost).
    56:20 Lauris DARZINŠ - 5:1

56:20
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté se přece jenom dočkali vstřelené branky v tomto zápase a snižují na 1:5. Hostující hráč se dostal k odraženému puku před bránou, ale místo střely jej posunul do lepší pozice LAURISI DARZINŠOVI, který překonal domácího brankáře. Asistence: Kristofer Berglund a Mikelis Redlihs.
    54:26 Ansel GALIMOV - 5:0

54:26
    A ještě jedna branka domácího mužstva, které dnes využívá už čtvrtou přesilovou hru a vede 5:0! Ivan Nikolišin z pravé strany poslal kotouč před bránu, kde z první úspěšně zakončil ANSEL GALIMOV. Asistence: Ivan Nikolišin a Andrej Alexejev.

54:02
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., vražení na hrazení).

53:37
    Tentokrát si Kristers Gudlevskis poradil se střelou domácího hráče Chochlova z pravého kruhu.

52:48
    Nyní následuje opět další krátká komerční přestávka.
    51:25 Igor GERASKIN - 4:0

51:25
    Nyní už je definitivně rozhodnuto, jelikož Severstal využívá přesilovou hru a vede už 4:0! IGOR GERASKIN se dostal do zakončení z pravé strany a prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Jurij Trubačjov a Daniil Vovčenko.

50:59
    Dění na ledové ploše aktuálně není moc zajímavé a Čerepovec se ani v přesilovce nesnaží nějak střílet na bránu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 10. Chochlov (Markovin, Jakimov), 21. Liška (Kodola, Chochlov), 32. Morozov (Rogov, Markovin), 52. Geraskin (Trubačjov, Vovčenko), 55. A. Galimov (Nikolišin, A. Alexejev), 57. A. Galimov (A. Alexejev) – 57. Darzinš (Berglund, M. Redlihs)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Šulák, N. Chlystov, Chabarov, Chochlov, Kudako, Makejev, Rogov – Liška, Jakimov (A), Monachov (A) – Morozov, Kodola, Markovin – Geraskin, Trubačjov (C), Vovčenko – A. Galimov, J. Jakovlev, Nikolišin – A. Alexejev.
    Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, Zile, Balinskis, Gimajev (A), Marshall – Ullström, Darzinš (C), Berglund – M. Redlihs (A), Ashton, McMillan – Gillies, Džerinš, Marenis – Grinbergs, Trastasenkovs, Pavlovs – Berzinš.

Rozhodčí: Denis Bondar, Sergej Kulakov – Jevgenij Antonov, Gleb Lazarev