Přerov – Vsetín 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Hvězda Praha 2:3 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Slavia 2:4 (kon.)
Vítkovice – Zlín 6:4 (kon.) | Sparta – Kladno 4:6 (kon.) | Třinec – Poruba 7:0 (kon.)
Jihlava – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Technika Brno 9:3 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 11:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 1:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:8 (kon.)
K. Vary – Plzeň 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 26.09.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a loučím se z plecharény. (20:27:51)

První třetina zápasu mezi Olomoucí a Havířovem skončila bez branky, v první polovině pak měli navrch domácí, kteří se dostali do dvou velmi nebezpečných šancí. V polovině první třetiny se ale Havířov zvedl a druhé dějství už bylo pod jeho taktovkou. Ve 32. minutě se prosadil Kevin Horváth, po necelé půl minutě pak skóre navýšil Michal Kusak a dílo zkázy pro domácí celek dokonal Ondřej Becher. V čase 37:55 pak čtvrtou branku svého týmu přidal Patryk Kusak. Ve třetí třetině se za domácí celek prosadil Andrej Prísažný. To už však bylo z gólového účtu utkání vše, a tak si hosté po zásluze odváží výhru 1:4.

59:52
    Moškořovu střelu Špunar vyráží vyrážečkou na pexisklo.

59:41
    Havířov zkusí ještě jeden útok.

59:05
    Kubíček zachytil vyhozený kotouč na modré, Becher ovšem jeho přihrávku zaznamenal až ve chvíli, kdy proletěla kolem něj.

58:50
    Zakázané uvolnění domácího celku.

58:50
    Kubík teď kličkoval mezi olomouckými beky, ale ke střele se nedostal.

58:24
    Přidal se nedostal přes střední pásmo.

57:42
    Hraje se v rohu olomouckého obranného pásma.

57:10
    Střela Patryka Kusaka zaduněla o mantinel.

55:57
    Ani dlouhá početní výhoda dvou hráčů v poli navíc domácím gól nepřinesla. Výrazněji ohrozili soupeřovu bránu jen jednou, jinak jim chyběla střelba.

53:43
    Po zákroku zůstal na ledě ležet jeden z olomouckých hráčů, ale komunikuje se zdravotníkem a už se zvedá. Zmarzlák (HAV) dostává trest na 2+10 minut. Vyloučen je také Ondřej Becher a domácí tak čeká dvouminutová přesilovka 5 na 3.

53:36
    Michal Kusak před bránou jen promáchl.

52:49
    Špunar přerušuje hru. Předtím musel likvidovat Horváthův nájezd.

52:01
    Bílkova střela končí na mantinelu.

51:27
    Na druhé straně Zlatnický přerušuje hru.

51:18
    Špunar likviduje havířovskou tutovku.

51:10
    Havířovský bek zpracoval až za modrou, jeho tým musí do středního pásma.

50:37
    Kubík byl v dobré střelecké pozici, ale mířil příliš vysoko.

49:50
    Hosté hrají v plném počtu.

49:20
    Havířov operuje v olomouckém obranném pásmu.

48:51
    První minuta přesilovky se domácím moc nepovedla, teprve nyní dostali kotouč před Zlatnického.

47:43
    Zároveň s olomouckým gólem byl vyloučen Petr Kubíček (HAV) za pozdní dohrání.

47:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Přecechtěl nejprve nastřelil jen boční síťku soupeřovy brány, k odraženému kotouči se ale poté dostal ANDREJ PRÍSAŽNÝ a Olomouc tak jeho zásluhou využívá přesilovku. Bez asistence.

47:12
    Domácí hrají v plném počtu a mají k dispozici skoro minutu a půl dlouhou přesilovku.

47:05
    Přidal zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ho ale ujímá soupeř.

46:35
    Na trestnou lavici odjíždí Kubíček (HAV) za podrážení.

46:10
    Makovec nedokázal zabrzdit a posunul olomouckou bránu. Jeho tým už je v plném počtu.

46:05
    Už to vypadalo, že Špunar nech Kubíkovu střelu v lapačce, nakonec se ale olomoucký brankář rozhodl rozehrát.

45:08
    Poměr sil na ledě se na chvíli vyrovná a poté čeká Havířov krátká přesilová hra.

45:08
    A Michal Kusak odváží puk až na druhou stranu kluziště, kde je faulován.

44:44
    Přidal si sjížděl pro odražený kotouč po střele Prísažného, jenže havířovský gólman byl rychlejší.

44:10
    Nicméně teď mají domácí opět výhodu 4 hráčů v poli.

44:10
    Tahle přesilovka se domácím moc nepovedla. Moškoř je na ledě a Olomouc nedokázala Zlatnckého ani jednou ohrozit.

43:40
    Prísažný se pokusil založit útok, ale jeho snahy skončily ve středním pásmu.

43:19
    Havířov vyváží kotouč na druhou stranu kluziště.

42:56
    Zavlnila se síť olomoucké brány, ovšem jen ta boční.

42:25
    Přidal je na ledě a může se zapojit do útoku.

41:58
    Za 17 vteřin vyprší Přidalův trest a poté budou mít početní výhodu domácí.

41:58
    Hráči se pošťuchují u mantinelu, rozhodčí přerušuje hru a vylučuje na straně hostí.

40:15
    Vyskytly se nějaké problémy s časomírou. Havířovští po úvodním buly 3. třetiny sebrali kotouč domácím, poté však zazněla siréna ukončující zápas.

40:01

Pokračuje se bez přestávky ve hře.

40:00

39:40
    O lapačku ležícího Špunara zavadil jeden z útočníků Havířova, odkud pak vyklouzl kotouč, ale olomoucký gólman ho stihl přikrýt i podruhé.

38:48
    Havířovská přesilovka navíc nadále pokračuje...

37:55
    Havířov právě vstřelil branku!
    Čtvrtý gól do sbírky hokejistů Havířova přidal PATRYK KUSAK, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti Špunarovy brány. Asistence: Petr Makovec.

37:35
    Tentokrát Becher zkoušel najít svého spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zblokována obráncem Olomouce.

37:00
    Do úniku se dostal olomouckými beky zapomenutý Becher, jenže mu odskočil kotouč z čepele.

36:24
    Pěkná teč Kubíka, Špunar ji vytěsnil betony.

35:58
    Kotouč je ve středním pásmu.

35:38
    Hráči jsou opět na ledě. Josef Holcman (OLO) dostal trest ve hře. Havířov si tak zahraje 5minutovou přesilovku.

Úprava ledu je u konce, rozhodčí stojí v tunelu vedoucím z šaten.

Po úpravě ledové plochy se pravděpodobně bude pokračovat v zápase.

Zraněný hráč na nosítkách opouští hrací plochu.

Hráči odchází do šaten.

35:38
    Na ledě jsou nosítka a ke zraněnému hráči spěchá zdravotník.

35:38
    Olomoučtí hráči situaci navíc příliš nezvládají, po zákroku jednoho z olomouckých hráčů na a ledě zůstává ležet jeden z havířovských hráčů. Sjeli se k němu hráči i členové organizačního týmu.

35:30
    Tohle je pro domácí hodně špatné. ONDŘEJ BECHER přidává třetí gól Havířova. Asistence: Šimon Puzoň, Denis Bárta.

35:30
    Olomoucký útok byl zastaven kousek za hranicí modré čáry havířovského obranného pásma.

34:53
    Kotouč je na střídačce domácích.

34:00
    Havířov se opět usadil před olomouckým brankářem.

32:50
    Na druhé straně mohl jít dopředu Stanislav Ruda, ale život mu znepříjemňoval havířovský bek, jenž ho stihl dobruslit.

31:48
    Slezané bleskově využívají hru v početní výhodě. Stejně jako v předchozím případě se na této akci podepsal Kevin Hovráth, tentokrát však v roli nahrávače. Kotouč za Špunarova záda dopravil MICHAL KUSAK. Asistence: Kevin Horváth, Petr Kubíček.

31:45
    Olomouci se nedaří vyhodit kotouč.

31:32
    A Havířov má šanci svůj náskok navýšit, bude mít k dispozici přesilovou hru.

31:21
    Tohle bylo pro domácí hodně smolné, Stanislav Ruda podklouzl ve středním pásmu a kotouče se zmocnil KEVIN HORVÁTH, který se tváří v tvář Špunarovi nemýlil. Bez Asistence.

30:03
    Úmyslný ofsajd Havířova, vhazuje se v jeho obranném pásmu.

29:02
    Fasnerova střela tvrdá střela se odrazila od ochranné sítě.

28:37
    Drábek nezachytil přihrávku a kotouč tak letí až na druhou stranu kluziště.

26:10
    Z Kusakova trestu už zbývá jen necelých 20 vteřin, kotouč je přitom v obranném pásmu Olomouce.

25:11
    Kotouč mimo hrací plochu.

24:42
    Domácí hrají v plném počtu.

24:28
    Přesilovka hostů končí, na trestnou lavici usedá Michal Kusak (HAV).

23:31
    Havířovští se drží v útočném pásmu, zatím ale nevyslali žádnou nebezpečnější střelu.

22:29
    A máme tu přesilovou hru pro Havířov, rozhodčí poslali na trestnou lavici Davida Stratila (OLO), který si navíc odpyká i osobní trest. Vzhledem k tomu, jak jsou hosté rozjetí, to Olomouc nebude mít vůbec snadné...

21:57
    Až teď dokázali domácí dostat kotouč do středního pásma. Jenže tam si ho opět převzal Havířov.

21:13
    Ofsajd Havířova.

20:33
    Havířov do druhé třetiny doslova vlétl. Špunar už si stihl připsat dva důležité zákroky, domácí navíc vyhodili jen na zakázané uvolnění.

20:01

V první třetině jsme gól neviděli, ačkoli domácí k němu měli dvakrát velmi blízko. V 7. minutě havířovskému brankáři vypadl kotouč z lapačky kousek od olomouckého útočníka, nicméně toto nebezpečí se Havířským podařilo včas zažehnat. Krátce nato byl před Zlatnického bránou velký závar, ale ani Přidal, který zkoušel procpat kotouč po ledě za brankovou čáru, ani jeden z jeho spoluhráč, jenž se pokusil pukem přehodit ležícího gólmana, nebyli úspěšní. Havířov působil v první polovině třetiny ospalým dojmem. Po oddechovém času však hosté ožili a sami si vypracovali několik zajímavých šancí. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:00
    Kotouč je ve středním pásmu, hosté vyklízí útočnou třetinu.

18:48
    Špunar v brankovišti je však pozorný.

18:30
    Kusak a Moškoř dostali kotouč do útočného pásma.

17:01

16:18
    Havlovi odskočil kotouč z hole přímo na čepel Michala Kusaka, ten se pak trefil přímo do lapačky olomouckého fantoma.

15:32
    Vojkuvkovu střelu nejprve zastavil olomoucký obránce, jeho druhý pokus pak zlikvidoval gólman domácího celku.

15:08
    Olomoucký gólman si připisuje další zákrok.

14:47
    Kubík obešel Stratila, ale z úhlu už toho moc vymyslet nemohl. Vhazuje se po Špunarově pravici.

14:23
    Zmarzlákova střela se zastavila na Přecechtělovi.

13:40
    Až teď puk vyvezli Kolat a Vojkuvka.

13:20
    Olomouc nahazuje kotouče na Zlatnického, Havířovu se nedaří dostat kotouč pod svou kontrolu.

12:55
    Havířov si bere oddechový čas. Ze střídačky je slyšet, že trenér Slezanů je s výkonem svých svěřenců velmi nespokojený.

12:55
    Ani Holcman se proti Zlatnickému nedokázal prosadit.

12:20
    Vhazování před Špunarem.

11:33

11:19
    Sttratilovi proklouzl kotouč na modré čáře, Olomouc musí vyklidit pozice.

10:53
    Fasnerova střela končí v lapačce Zlatnického.

10:38
    Puzoň vyhazuje na druhou stranu kluziště.

09:26
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Wlodara.

09:20
    Velký závar před bránou Zlatnického. Nejprve zkoušel kotouč propasírovat po ledě za brankovou čáru Přidal, ale nepodařilo se mu to. Poté kotouč vyklouzl ze změti hokejek na čepel dalšího olomouckého hráče, jenž se pokusil ležícího gólmana překonat žabičkou, ovšem ani tohle domácím nevyšlo.

08:10
    Po Rudově chybě ve středím pásmu se ke kotouči dostali hosté, o černou pryž však přišli hned záhy v rohu kluziště.

07:25
    Špunar na druhé straně kluziště skryl kotouč ve svém náručí.

07:00
    Havířovskému gólmanovi teď vypadl puk z lapačky a nebezpečně blízko se zrovna pohyboval jeden z olomouckých útočníků. Naštěstí pro hráče v modrých dresech, ale dokázali havířovští beci ve spolupráci se svým gólmanem kotouč zpacifikovat dříve.

06:10

06:05
    Moškořovu střelu zabrzdily brusle jednoho z olomouckých beků.

04:46
    Střela Michala Kusaka se otřela o boční síťku brány Olomouce.

04:22
    Další vhazování v havířovském obranném pásmu.

04:14
    Zelinka dostal po buly kotouč na čepel, jeho střela ale mířila vysoko nad.

04:00
    Havířov se usadil v útočném pásmu, ale přihrávku na obránce stojícího na modré čáře zachytil Havel. Ten se dostal až do mezikruží, ale tam byl odzbrojen.

03:27
    Olomoucký gólman si připisuje zákrok.

03:00
    Kubíkova střela proletěla dvacet čísel vedle tyče Špurného brány.

02:43

02:36
    Tahle přesilová hra se domácím vůbec nepodařila, nepřipsali si ani jednu střelu na havířovskou bránu.

02:11

01:55
    Zelinka ve středním pásmu nedokázal zpracovat přihrávku.

01:14
    Velmi aktivní je v tomto směru Moškoř.

01:00
    Naopak Havířov se dere do útoku.

00:55
    Olomouci se zatím nepodařilo dostat kotouč do útočného pásma.

00:09
    Na trestnou lavici usedá Michal Kusak (HAV).

00:09
    Po úvodním buly je kotouč v obranném pásmu hostů, kteří se navíc dopustili faulu.

00:01

Hráči se seřazují na modré čáře.

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda, Jeřábek

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Woldara, Bílek, Kremnický, Puzoň, Zmarzlák – Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Vojkuvka, Kusak M., Bárta, Horváth, Kusak P.

Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Čelechovský.

Havířov je po čtyřech odehraných zápasech čtvrtý. Na svém kontě má tři výhry a jednu porážku. AZ si připsal skalp Vsetína (2:1), Poruby (3:1) a Třince (4:3), ze zatím jediného venkovního utkání ve Zlíně si odnesl porážku 3:2. Slezané jsou střelecky nejaktivnějším týmem ve východní skupině ligy. Průměrně na svého soupeře vyšlou rovných 44 střel za zápas. Z úspěšností střelby už to ale tak slavné není. Gólem totiž skončí jen 6,3 % těchto střel, což Havířov řadí na předposlední místo tabulky. Kanadské bodování týmu vede Petr Kubíček, jenž zaznamenal 2 branky a 3 asistence. Brankář Štěpán Zlatnický pak s úspěšností zákroků 95,92 % drží první místo statistik mezi gólmany východní tabulky.

Dorostenci Olomouce zaznamenali v dosavadním průběhu soutěže dvě výhry a dvě prohry. Nevydařil se jim vstup do soutěže – v prvním utkání na domácím ledě proti Kometě sice po první třetině vyhrávali 2:0, nakonec však prohráli 4:5. Poté následovala výhra v Šumperku (0:4) a vítězství nad Vsetínem (3:2). Ve čtvrtém kolem pak Olomouc podlehla Zlínu 4:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se 3 góly a jednou asistencí Lukáš Přidal. Velmi dobrý dojem zatím dělá také brankář Jan Špunar, jenž si po 3 zápasech drží úspěšnost zákroků 93,40 %.

Přeji příjemný večer z olomoucké plecharény, kde se v rámci 5. kola ELIOD extraligy dorostu utkají domácí HC Olomouc a AZ Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 48. Prísažný – 32. Horváth, 32. Kusak, M. (Horváth, Kubíček), 36. Becher (Bárta, Puzoň), 38. Kusak, P. (Makovec)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Woldara, Bílek, Kremnický, Puzoň, Zmarzlák – Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Vojkuvka, Kusak M., Bárta, Horváth, Kusak P.

Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Čelechovský