Litvínov – Liberec 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:3 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Kladno 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:1 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
4:5 (0:0, 2:4, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.09.2019, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 5. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  50:02 Lukáš VÁLEK - 4:5
   
  50:02
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Po střele od modré čáry z hole Karla Kubáta puk vyrazil před brankoviště Justin Peters, kde ho do odkryté jeho branky poslal LUKÁŠ VÁLEK – 4:5. Verva se tak už počtvrté dostává na dostřel jediné branky. Asistence: Karel Kubát a Jakub Petružálek.
  47:13 Lukáš KRENŽELOK - 3:5
   
  47:13
  Liberec právě vstřelil branku!
  Po chybě Lukáše Doudery v obranném pásmu získal puk LUKÁŠ KRENŽELOK a z pravé strany ho pověsil pod víko litvínovské svatyně – 3:5. Tygři tak přeci jenom odskakují Litvínovu na rozdíl dvou branek. Bez asistence.
  42:51 Viktor HÜBL - 3:4
   
  42:51
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Třetí kontaktní branka Litvínova je na světě. Jakub Petružálek si sjel do mezikruží, ale místo střely zvolil přihrávku na VIKTORA HÜBLA, který poté u pravé tyče z pohledu Peterse zakončil přesně – 3:4. Verva je zpátky ve hře. Asistence: Jakub Petružálek.
  38:38 Michal BULÍŘ - 2:4
   
  38:38
  Liberec právě vstřelil branku!
  Nedáš-dostaneš. Po velké šanci domácích se na druhé straně dostali do akce hosté. Po střele Filippiho se dostal puk jen před brankáře Januse a MICHAL BULÍŘ ho pak doklepl za jeho záda – 2:4. Asistence: Tomáš Filippi a Ladislav Šmíd.
  36:15 Ondřej JURČÍK - 2:3
   
  36:15
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Krásná akce Vervy a ta je zpět Liberci na dostřel jediné branky. Velkou zásluhu na této brance má Adam Jánošík, jenž si počkal na pravém kruhu a poté poslal přihrávku přímo k levé Petersově tyči, kde byl dobře postavený ONDŘEJ JURČÍK. Ten pak už měl snadnou úlohu, a sice trefit odkrytou klec – 2:3. Asistence: Adam Jánošík a Karel Kubát.
  32:27 Tomáš FILIPPI - 1:3
   
  32:27
  Liberec právě vstřelil branku!
  Další povedená souhra hostů a ti slaví třetí branku. Radan Lenc z levé strany našel ideálním pasem na pravém kruhu volného TOMÁŠE FILIPPIHO, jenž dělovkou nedal Jaroslavu Janusovi žádnou šanci a v jeho síti vymetl všechny pavučiny – 1:3. Bílí Tygři si tak vrací zpět svůj dvoubrankový náskok. Asistence: Radan Lenc a Rostislav Marosz.
  26:43 David ŠTICH - 1:2
   
  26:43
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Domácí se Tygrům dostávají na dostřel jediné branky. Pěkně to udělal Richard Jarůšek, který v rohu kluziště vybojoval puk, sjel si do mezikruží a odtud ho poslal na DAVIDA ŠTICHA, který pak prostrčil kotouč mezi betony Justina Peterse – 1:2. Asistence: Richard Jarůšek.
  25:35 Radan LENC - 0:2
   
  25:35
  Liberec právě vstřelil branku!
  Hosty úvodní branka nakopla a nyní jdou do dvoubrankového náskoku. RADAN LENC se dostal k puku a poté ho nadvakrát dostal za záda domácího brankáře – 0:2. Verva tak musí dohánět manko, které čítá dva góly. Asistence: Tomáš Filippi.
  23:58 Michal BULÍŘ - 0:1
   
  23:58
  Liberec právě vstřelil branku!
  Hosté se ujímají vedení a prolomili tak obranný litvínovský val. Z rohu kluziště našel parádní přihrávkou Libor Hudáček volného MICHALA BULÍŘE, který z vrcholu levého kruhu střelou z první prostřelil Jaroslava Januse skrze obranu Vervy – 0:1. Asistence: Jaroslav Vlach a Libor Hudáček.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 27. Štich (Jarůšek), 37. Jurčík (Jánošík, Kubát), 43. V. Hübl (Petružálek), 51. Válek (Kubát, Petružálek) – 24. Bulíř (J. Vlach, L. Hudáček), 26. Lenc (Filippi), 33. Filippi (Lenc, Marosz), 39. Bulíř (Filippi, Šmíd), 48. L. Krenželok


  HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Trončinský, L. Doudera, J. Říha, Ščotka, Štich, Jánošík, Kubát – Gerhát, V. Hübl (A), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl, Kašpar (A) – Válek, J. Mikúš, Zygmunt – Jurčík, Helt, Trávníček (C).
  Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Kotvan, Knot, Derner, Graborenko, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, A. Musil, J. Vlach.

  Rozhodčí: Pešina, Micka – Lhotský, Svoboda

  Diváci: 4 538