Litvínov – Liberec 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:3 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Kladno 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.09.2019, 12:45 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 7. kolo

Skončilo nám utkání 7. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Hosté vezou do Ostravy všechny body za výhru 4:3. Utkání načal brankou v 11. minutě Adam Beránek. Olomouc však v rozmezí 19. až 28. minuty utkání otočila na stav 3:1. Vítkovické do hry dostala využitá přesilovka obránce Kunce ze 37. minuty. V závěrečné periodě hosté otočili stav díky slepeným brankám Ryšavého a Bernovského. Utkání tak končí výsledkem 3:4.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (14:50:51)

59:58
    Po střele od modré čáry se kotouč dostal do ochranné sítě. Uvidíme ještě jedno vhazování.

59:43
    Střela Rutara od modré čáry byla zablokovaná Mrvou. Vítkovický kapitán svůj tým následně osvobodil výhozem do střední třetiny.

59:07
    Krška dostal kotouč z pohledu hostujícího celku do bezpečí.

58:41

58:26
    Hasala je na střídačce! Hraje se poweplay.

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Olomouc se až nyní dostala do útočného pásma.

57:23
    Přesilovka 5 na 3 se domácím vůbec nepovedla. Za necelou minutu se vůbec nedostali ke střele.

56:49
    Začala olomoucká početní výhoda 5 na 3. Vítkovice však vyhrály buly a vyhodily puk.

56:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Dominik Věntus – 2 min., krosček).

56:20
    Vítkovice vyhazují puk přes všechny čáry.

55:37
    Kořenek se dostal na pravém kruhu k zakončení. Před bránou však nikdo nestáhl, a tak měl Dolíška poměrně dobrý výhled k úspěšnému zásahu.

55:23
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Kylnar – 2 min., krosček).

54:46
    Vítkovičtí ve třetí třetině lépe bruslí. Dolíška si moc zásahů ve třetí periodě připsat nemusel.

54:22
    Smička se dostal za bránu Olomouce, zpoza které se snažil kotouč zamést do branky. Hasala měl prostor pokrytý.

54:00
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hra má teď vysoké tempo.

52:56
    Beránek si zbytečně nekomplikoval situaci a posunul puk do olomoucké třetiny. Oba týmy mezitím vystřídaly.

52:05
    Kylnar odvedl za bránou Olomouce poctivou práci a ušetřil pár vteřin. Hanáci se nyní trápí v rozehrávce.

51:25
    Mácha se bekhendem snažil posunout puk před bránu. Obránci Vítkovic vše poctivě vykryli.

50:38
    Kotásek se šikovně protáhl až do střelecké pozice, ovšem na poslední chvíli mu touš z hole vypíchl jeden z domácích obránců.

49:39
    Po krátké době je hra znovu zastavena. Po zásahu Hasaly se bude vhazovat v obranném pásmu Hanáků.

49:17
    Střela v podání Krupy pouze orazítkovala zadní mantinel. Olomouc ale v útočné třetině příliš dlouho nezůstala.

48:48
    Zakázané uvolnění, kterým se provinila Olomouc.

48:18
    Vítkovice jsou na koni a opět pobývají v útočném pásmu. Hasala zasahovat nemusel, přestože rána Vojtoviče špatná nebyla.

47:35
    Dolíška musel reagovat na nepříjemnou ránu Krupy. Dokázal ji vytěsnit vyrážečkou.

45:54
    Oddechový čas pro domácí.

45:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vzápětí se Ridera znovu prosazuje. Skóre otočil ve prospěch Ostravanů útočník JAN BERNOVSKÝ utěšenou střelou zápěstím. 3:4. Asistence: Vojtěch Lednický.

45:14
    Hosté využívají přesilovku. Potočný uvolnil pěknou přihrávkou na vrcholku kruhu volného MARTINA RYŠAVÉHO. Hasalovi kotouč propadl mezi betony. 3:3. Asistence: Matěj Potočný a Jakub Kylnar.

44:49
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Pírek – 2 min., krosček).

44:45
    Beránek nedokázal bekhendem dostat puk před bránu. Akce Vítkovic ale pokračuje.

44:23
    Nepřesná přihrávka Věntuse skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravici Dolíšky.

43:44
    Kylnar dostal na hůl přesnou přihrávku. Zápěstím vypálil těsně vedle bližší tyče.

43:18

42:52
    Beránek získak puk a stačil jej posunout do pásma Olomouce. Přesilovka za pár sekund skončí.

42:25
    Vosátko zkusil štěstí od modré čáry, ale jeho pokus nebyl nikterak důrazný. Dolíška bez větších potíží zasáhl.

41:45
    Olomoucká přesilovka začíná v obranném pásmu. Vítkovice se totiž rychle osvobodily.

41:18
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Mrva – 2 min., podrážení).

41:09
    Lednický se nedokázal v útočném pásmu vytočit ideálně. Na pravém křídle se mu rozjel volný spoluhráč, ovšem přihrávka k němu nedoputovala.

40:22
    Olomouc se moc dlouho neudržela v útočném pásmu. Akci zhatila nepřesnou přihrávkou.

40:01

Druhá třetina je u konce. Hanáci byli v první polovině periody jasně lepším mužstvem a zaslouženě vsítili dvě branky. Hosty dostala do hry až série přesilovek. Vítkovice využily tu třetí a v 37. minutě snížily stav. Po druhé třetině tak platí skóre 3:2 pro domácí.

40:00

39:55
    Bernovský se dokázal protlačit do útočného pásma, kde ještě na levém křídle hledal Kršku. Útočníkovi Vítkovic ale kotouč přeskočil přes hůl, a proto zakončit nedokázal.

39:18
    Mrva vypíchl Hlaváčovi kotouč, ale následně jej dobruslit nestihl. Bek domácích byl u puku rychleji.

38:49
    Po zásahu Hasaly se bude vhazovat v obranné třetině domácího celku.

38:09
    Mrva prosvištěl středním pásmem a zkusil vypálit k zadní tyči. Obránci Olomouce jeho pokus zablokovali.

37:28
    Hra se trochu uklidnila a nyní stojí domácí obránce s pukem za svou bránou.

36:29
    Vítkovice využívají přesilovku a dostávají se zpět do hry. MARCEL KUNC byl důrazný na brankovišti a dokázal dotlačit odraženou střelu Mrvy až do sítě. 3:2. Asistence: Jakub Mrva a Martin Ryšavý.

36:00
    Mrva objel bránu a připravil střeleckou pozici pro Kunce. Rána obránce Vítkovic až k brankáři nedoputovala.

35:22
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Kalač – 2 min., vysoká hůl).

35:07

34:34
    Beránek si najel mezi kruhy, odkud se snažil vymést horní růžek domácí brány. Zhruba o deset centimetrů prostor mezi tyčemi minul.

34:07
    Až nyní se Olomouc osvobodila výhozem přes všechny čáry.

33:43
    Vítkovice si znovu vytvořily veliký tlak při své přesilovce. Hasala zatím odolává.

33:07
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Vosátko – 2 min., krosček).

33:06

32:50
    Vítkovice v přesilovce tlačí svého soupeře. Branku ale nevsítily.

32:14
    Vojtovič měl na hokejce skvělou možnost. Hasala ale vystrčil svou lapačku a parádním zákrokem hostujícího útočníka vychytal.

31:38
    Potočný se dostal ke střele z mezikruží. Bránu těsně minul.

31:06
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matúš Hlaváč – 2 min., krosček).

30:42
    Dolíška vůbec nevěděl, kde má kotouč. Touš mu vypadl z výstroje pár centimetrů vedle brány. Nyní měli hosté obrovské štěstí.

30:10
    Obránci Vítkovic stihli až nyní vystřídat. Olomouc je v těchto chvílích jasně lepším mužstvem.

29:34
    Rána Rutara od modré čáry byla zablokována. Olomouc stále drží Ostravany v pásmu.

29:02
    Tomajko bojuje za bránou o kotouč. Vítkovičtí hokejisté ho dokázali dostoupit včas a nyní s ním svádí souboj.

28:26
    Útočnou akci Vítkovic zastavil ofsajd. Svěřencům Mojmíra Trličíka se ve druhé třetině vůbec nic nedaří.

27:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci vzápětí přidávají třetí branku. Mácha uvolnil na modré čáře volného Madera, který razantní střelou vyprášil Dolíškovi betony. K dorážce se protlačil TOMÁŠ KRUPA, jenž se z bezprostřední blízkosti prosadil. 3:1. Asistence: Petr Mader a Joshua Mácha.

26:40
    Domácí celek tento gól rozhodně nabudil. Nyní jich je plný led.

25:42
    Olomouc se poprvé v zápase dostává do vedení! MATĚJ TOMAJKO pokračoval ve svém povedeném střídání a sám vstřelil branku. Dokázal kličkou přehrát hostujícího obránce a přesnou střelou nad vyrážečku překonat Dolíšku. 2:1. Asistence: Matěj Kořenek.

24:53
    Tomajko si najel po pravém křídle a jakmile se zjevil v dobré pozici, tak zkusil vypálit. Trefil pouze brusle hostujícího hráče, takže Hasala zasahovat nemusel.

24:17
    Ve druhé třetině sledujeme zatím mnoho nepřesností na obou straách. Ani jeden tým se nedostal do tempa.

23:55
    Útočnou akci olomouckého týmu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:38
    Vítkovice se na krátký časový úsek dostaly do útočného pásma. Přesnou přihrávku ale nevyprodukovaly.

22:48
    Rosecký dostal na hůl přihrávku do tandemu. Následně vypálil, ale jeho pokus byl sražen mimo bránu.

22:18
    Dolíška měl opět práci. Neposedný puk nakonec dokázal zkrotit a po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici vítkovického gólmana.

21:53
    Horký nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu a Vítkovice se na malý okamžik dostaly z obranného pásma. Úvod druhé třetiny je celkem opatrný na obou stranách.

21:22
    Ryšavý nahodil touš směrem na Hasalu a pětice na obou stranách jely střídat.

20:50
    Hlaváč vypálil od modré čáry pouze do připraveného brankáře Dolíšky. Ve hře se pokračuje.

20:23
    Kylnar přebral kotouč ve středním pásmu, ale útočnou modrou čáru nepřekročil.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli hromadu vyloučení a také dvě branky. Do vedení šly Vítkovice v jedenácté minutě zásluhou jejich nejlepšího střelce Adama Beránka. Domácí Hanáci stav vyrovnali v úplném závěru periody. Joshua Mácha si udělal prostor před bránou a tečoval touš mimo dosah Dolíšky. Po první třetině tak platí nerozhodné skóre. Pokračovat budeme přibližně za 15 minut.

20:00

19:29
    Probíhá nám poslední minuta první periody a převážně se hraje ve středním pásmu.

18:42
    Domácí dokázali využít přesilovku a stav utkání je srovnán. JOSHUA MÁCHA před bránou tečoval pokus Hlaváče a pěkně usměrnil puk za záda Dolíšky. 1:1. Asistence: Matúš Hlaváč.

18:04
    Vítkovice se dokázaly ubránit. I přes poměrně dlouhé střídání kotouč získaly a dostaly jej do bezpečí

17:22
    Olomoučtí rozjeli v útočném pásmu kolotoč. Zatím bránu hostů neohrozili.

17:01
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Adam Beránek – 2 min., hrubost).

16:45
    Rosecký si obhodil obránce hostů a málem vystřelil bekhendem. Touš mu na poslední chvíli utekl.

15:58
    Rutar měl na modré čáře prostor ke střele, který však nakonec nevyužil. Zvolil přihrávku do rohu kluziště. Hanáci své střídání pokusem na bránu nezakončili.

14:57
    Hra se trochu uklidnila. Oba týmy střídají.

14:21
    Vítkovice mají dobrý pohyb, ze kterého pramenila další velká šance. Úplně sám se na domácího brankáře řítil Lednický. Zvolil kličku do bekhendu, ovšem Hasalu přehodit nedokázal.

13:38
    Bernovský se proháčkoval až před bránu. Dokázal si najet do ideální pozice a následně zamířil do protipohybu Hasaly. Olomoucký brankář na poslední chvíli vystrčil vyrážečku a zasáhl.

12:45
    Tomajko předvedl pěknou akci celou šíří kluziště. Spoluhráči se mu nenabídli, a proto vzal celou situaci na sebe. Nakonec vypálil pouze do bruslí hostujícího hráče.

12:00
    Oba týmy hrají v plném počtu. Po delší době uvidíme hru pět na pět.

10:52
    Zrovna ve chvíli, kdy se stav hráčů na ledě srovnal, se vítkovičtí ujímají vedení. ADAM BERÁNEK si v útočném pásmu celou akci vytvořil sám, posunul si puk do příhodné pozice a pěknou střelou vymetl horní růžek domácí svatyně. 0:1. Bez asistence.

10:20
    Grochova křížná přihrávka nenašla přesného adresáta. Olomouc pokračuje v početní výhodě.

10:00
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Matěj Potočný – 2 min., podrážení).

09:53
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Daniel Ministr – 2 min., podrážení).

09:15
    Domácí předvedli nádhernou přesilovkovou kombinaci, které chyběla už jen třešnička na dortu v podobě gólu. Hlaváč si najel před bránu, odkud razantně vypálil do horního růžku. Dolíška na poslední chvíli vystrčil rameno.

08:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Martin Ryšavý – 2 min., vysoká hůl).

08:00
    Ostravané se dostali do protiútoku 2 na 1. Gebauer se rozhodl nepřihrávat a zvolil střelu zápěstím. Hasala jeho pokus pokryl a zachránil Hanáky.

07:30
    Olomouc se vydala do rychlého přečíslení, které zakončil střelou zápěstím Jan Kučera. Dolíškova lapačka byla připravena, a proto vítkovický brankář neinkasoval.

07:17

06:36
    Vojtovičovi se rána z otočky vůbec nepovedla. Netrefil puk dle svých představ a Hasala neměl problém s tím, aby přikryl touš do své lapačky.

06:15
    Po tvrdém střetu zůstal na ledě ležet jeden z olomouckých hráčů. Zápas to je od prvních minut velmi vypjatý.

05:38
    Ryšavý při snaze přihrát, trefil pouze brusle bránícího hráče. Olomouc se díky této nepřesnosti osvobodila.

05:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Mader – 2 min., hrubost).

04:42
    O kotouč se nyní bojuje v rohu kluziště v obranném pásmu Kohoutů.

04:23
    Ryšavý ihned po vyhraném buly napálil kotouč na bránu. Hasala byl včas betony na ledě a dokázal zasáhnout.

04:20
    Icing jsme viděli také na druhé straně. Hra se přesune před Hasalu.

03:58
    Tichý obkroužil bránu, ale následně nedokázal přihrát přesně na modrou čáru. Vítkovicím se o pár sekund později nepovedla rozehrávka, a proto se pískalo zakázané uvolnění.

03:33

02:59
    Vítkovice se výhozem přes všechny čáry osvobozují.

02:19
    Groch pálil od modré čáry. Jeho pokus byl zablokován vítkovickým útočníkem. Olomouc se stále nemůže dostat do přesilovkového tlaku.

01:33
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vojtěch Lednický – 2 min., držení).

01:20
    Kučera stál chvíli úplně sám před odkrytou bránou, ale kotouč netrefil.

00:40
    Ryšavý se snažil zpoza brány dotlačit puk do prostoru tří tyčí, jenže Hasala předvedl první úspěšný zákrok.

00:13
    Vosátko na obranné modré čáře tvrdě sestřelil Kylnara čistým hitem. Útočník Vítkovic bude v pořádku.

00:01

HC Olomouc: Hasala (Špunar) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Vosátko (A), Rutar, Pírek – Kalač (A), Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Kořenek, Tichý, Kučera, Ministr

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Bystroň, Bílý, Smička, Kunc, Věntus (A) – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Kotásek, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek

Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička.

HC OLOMOUC

Hanáci v úvodním kole zvítězili na ledě Hradce Králové 4:3 po samostatných nájezdech. Ve druhém kole zajížděli do Pardubic, kde prohráli 0:3. Následovaly dva domácí zápasy proti Karlovým Varům a Plzni. Se západočeskými mužstvy svěřenci Karla Berana jednou vyhráli a jednou prohráli. V posledních dvou utkáních juniorské ligy však Olomouc ukázala svou sílu a vysoko vyhrála v Mladé Boleslavi a Liberci. Nejproduktivnějším hráčem Hanáků je Matěj Kořenek, který má na svém kontě 8 bodů v šesti duelech.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Vítkovičtí junioři vstoupili do sezony porážkou 5:7 v Boleslavi a následnou výhrou po prodloužení v Liberci. V rámci čtvrtého kola zajížděli Ostravané na led rakouského Salzburgu, kde zvítězili 4:2. Následovaly domácí zápasy proti Českým Budějovicím a Kladnu, ve kterých si Vítkovice připsaly 4 body. Po pěti kolech mají svěřenci Mojmíra Trličíka na svém kontě 9 bodů a okupují jedenácté místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Adam Beránek, jenž vsítil 5 gólů a připsal si také jednu asistenci.

Přeji vám příjemné páteční poledne při sledování textového přenosu z utkání turnaje O Pohár DHL mezi celky HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera. Zápas startuje ve 12:45. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Mácha (Hlaváč), 26. Tomajko (Kořenek), 28. Krupa (Mader, Mácha) – 11. Beránek, 37. Kunc (Mrva, Ryšavý), 46. Ryšavý (Potočný, Kylnar), 46. Bernovský (Lednický)

Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička