Poruba – Šumperk 3:4 (kon.) | Havířov – Vsetín 3:2 (kon.) | Přerov – Warriors Brno 6:1 (kon.)
Kobra – Kralupy n. Vltavou 0:1 (kon.) | Žďár n/S – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Chrudim – Písek 5:6 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 27.09.2019, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 5. kola Redstone extraligy juniorů mezi AZ RESIDOMO Havířov a VHK ROBE Vsetín.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští mají zatím odehrány tři zápasy a ze všech vyšli jako vítězové. Postupně totiž vyhráli v Šumperku 4:2, pak na Porubou 3:2p a v neděli i nad Přerovem 3:0. 8 získaných bodů je staví do čela sedmičlenné skupiny východ.

Mladí Valaši v prvním kole porazili Litomyšl 3:1, pak prohráli v Přerově 1:2 a v posledním utkání zdolali doma Šumperk 3:2p. V tabulce jim s pěti body patří čtvrté místo.

Oba týmy se spolu dvakrát střetly v přípravě na letošní sezonu a vždy vyhrál domácí tým 2:1sn. Kdo se bude radovat tentokrát uvidíme v pátek večer. Utkání, slibující vyrovnaný a urputný boj, začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 18:00.

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavelek, Kočí, Koubek, Uhlíř, Thiel, Ševěček, Hrček – Tomeček, Revaj, Hudeček, Pindel, Čempel, Mrkvica, Juhász, Ivašenko, Byčkov, Vlček

VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkadlec) – Holáň, Zeman, Riedl, Siner – Novosad, Holba, Zemánek, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel

Rozhodčí: Čahoj – Janoško, Zicháček.

00:01

00:59
    Ofsajd AZetu.

01:28
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ bleskově otevírá skóre utkání. Obránce Uhlíř pálil od modré, Málek ve vsetínské brance sice zasáhl betonem, ale JIŘÍ MRKVICA svou dorážkou z hrany brankoviště poslal AZ do vedení. Asistence: Josef Uhlíř a Filip Byčkov.

02:55
    Vlčkova bomba z levého křídla minula vsetínskou branku.

03:58
    AZ je po vstřelené brance při chuti a nepouští svého soupeře téměř z pásma.

04:29
    AZ ze svého náporu těží druhou branku. Hosté se sice na chvíli osvobodili, ale VOJTĚCH PINDEL vnikl rychle zpět do pásma a přesnou střelou k pravé tyči prostřelil Málka – 2:0. Asistence Marek Revaj.

05:48
    Hosté na chvíli ve svém útočném pásmu, ale už je tu další útok Havířova.

06:22
    Ševěčkovo nahození od modré vyráží Málek do rohu.

06:58
    Revaj se dostal ke střele na levém kruhu, ale Málek tentokrát našel puk v lapačce.

07:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Siner – 2 min., hákování). Na poslední chvíli tak hasil vsetínský bek nebezpečné zakončení přečíslení AZetu 2 na 1.

08:22
    Koubek střelou od modré zakončil kombinaci AZeťáků, Málek puk nadvakrát zkrotil ve své výstroji.

08:51
    Juhászovo zakončení míří mimo tři tyče, hosté na chvíli osvobozují.

09:34

10:10
    Na druhé straně byla k vidění Holáňova střela. Po teči jednoho z Valachů končí mimo.

11:03
    Málek schoval včas pod lapačku před dotírajícím Vlčkem nahozený puk.

11:33
    Juhászova střela po teči jednoho z obránců hostů končí v ochranné síti.

12:05
    Vránova střela donutila Štipčáka k zákroku betonem.

12:50
    Na druhé straně Vlčkovu střelu Málek zachytil a hned i puk rozehrál, ale jeho spoluhráči o něj vzápětí přišli.

13:09
    Buly před Málkem.

13:22
    Vsetínský Vavřík hned po buly před Štipčákem prověřil pozornost havířovského brankáře.

13:58
    Nyní se hra už opticky vyrovnala a i hosté se dokáží udržet v útočném pásmu.

14:43
    Havířovští zakombinovali v útočném pásmu, střelu vzal na sebe Vlček, Málek našel puk ve své lapačce.

14:59
    Icing hostů.

15:32
    Hilšer se dravě procpal středem do útočného pásma, ale k zakončení už nedostal prostor.

16:29
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Čempel – 2 min., napadení).

17:00
    Klímek zavezl puk do havířovské třetiny, ale pak o něj přišel a AZ se osvobozuje.

17:40
    Valaši se stále nedokázali usadit v útočném pásmu.

18:10
    Ivašenko a Tomeček ujížděli 2 na 1, ale do zakončení se nedostali.

18:23
    Revaj ujel v pokračujícím oslabení hostující obraně, ale na Málka se svým bekhendovým blafákem nevyzrál.

18:29

19:15
    Buly před Štipčákem.

19:42
    Hosté jsou v poslední minutě aktivní v útočném pásmu, ale Štipčák předvedl další spolehlivý zákrok.

20:00

V první třetině byli z počátku jasně lepší domácí a odměnou jim bylo vedení 2:0. Pak se hra opticky vyrovnala, ale i přes několik dalších šancí AZetu se skóre neměnilo.

20:01

21:11
    Střela Vrány míjí porostor vymezený havířovskými třemi tyčemi.

22:10
    Rychlé přečíslení AZetu, Juhász našel přihrávkou Vlčka u druhé tyče, ale puk od jeho hokejky mířil mimo.

22:40
    Icing AZetu.

23:06
    Na druhé straně měl dvojšanci na své hokejce Hilšer, ale ani prvním ani druhým pokusem z blízka svého ještě loni spoluhráče Štipčáka nepřekonal.

24:41
    Nepřesnosti na obou stranách, nakonec puk doskákal na hokejku hostujícího Frimela, s jehož pokusem od modré si ale Štipčák bez problémů poradil.

25:12
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Zemánek.

25:50
    Koubek nahazoval od modré, ale puk neohrozil vsetínskou branku a nyní se hosté osvobozují.

26:30
    AZ se nemůže vymotat ze svého pásma.

26:59
    Ivašenko pálil hned po přejetí útočné modré, ale byl zblokován.

27:12

28:10
    Mrkvica jel sám na Málka, ale ten jeho prudkou střelu vyrážečkou vytěsnil.

29:05
    Nádherná Revajova křížná přihrávka přistála přesně na holi VOJTĚCHA PINDELA a ten už jen sklepl puk do odkryté vsetínské branky. Asustence Marek Revaj a Davyd Ivašenko.

30:10
    Frimel hledal před brankou volného Hilšera, ale havířovský obránce na poslední chvíli puk ztečoval do rohu.

30:37

31:45
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Chyba havířovských ve středním pásmu vedla k rychlému přečíslení Valachů. Střelu Zemánka Štipčák ještě stihl vyrazit, ale dorážka VIKTORA NOVOSADA už šla do odkryté branky – 3:1. Asistence Tomáš Zemánek.

33:05
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Holáň – 2 min., podrážení).

33:45
    Vavřík vystihl havířovskou přihrávku a ujížděl sám na Štipčáka, ale ten jeho pokus vyrazil.

33:56
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min.). Hosté ale poračovali v aktivitě v útočném pásmu a nakonec si vynutili faul. Bude se hrát 4 na 4.

34:45

35:05

35:56
    Hosté svou krátkou přesilovku zahráli špatně a už i domácí jsou v plném počtu.

36:30
    Nepřesná rozehra AZetu vede k icingu.

37:14
    Hilšer nahodil puk na Štipčáka ze středního pásma, havířovský gólman si jej raději nechal před dojíždějícími protihráči v lapačce.

37:30
    Hosté zabojovali o puk v útočné třetině a s trochou štěstí jsou odměněni snižující brankou. Pospíšilovu střelu z úhlu Štipčák tělem vyrazil, ale puk se pak dostal před brankoviště a tam jej ze vzduchu sklepl do branky DANIEL KLÍMEK – 3:2. Asistence Tadeáš Pospíšil a Vojtěch Vrána.

39:10
    Štipčák musel bleskově schovat puk před dotírajícím Pospíšilem v lapačce.

40:00

Ve druhé třetině nejprve Havířov navýšil své vedení na 3:0 a vypadalo to, že kráčí k vítězství. Ale hosté se nevzdali a dvěma brankami se vrátili zpět do utkání i souboje o body. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne v cca 19:39.

40:01

41:11
    Třetí třetinu začal náporem Havířov, po zákroku Málka se bude vhazovat před brankou Valachů.

42:05
    Tlak AZetu úpokračuje a vyplývají z něj i šance, Málek však hranou lapačky vytěsnil nad branku zakončení Juhásze.

43:47
    Na druhé straně se dostal ke střele z blízka Vavřík, ale Štipčáka napropálil.

45:48
    Hra se nyní v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

47:21
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Thiel – 2 min., držení).