NY Rangers – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.) | Detroit – St. Louis 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 3:5 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Vancouver – Arizona 2:4 (kon.)
San Jose – Calgary 4:1 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Pátek 27.09.2019, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • Příprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:49:41)

Česká stopa v utkání:
    Jan Rutta (TBL)
    0+1, 1 střela, čas na ledě 17:04.

1. Yanni Gourde (TBL) 1+0
    2. Curtis McElhinney (TBL) 30 zák., 2 góly, 93,75 %
    3. Owen Tippett (FLA) 1+0.

Tampa Bay dokázala na ledě Floridy zvítězit 4:2 a ve svém šestém utkání v přípravě vyhrála teprve podruhé. Vítězství se nerodilo snadno, od první třetiny vedla domácí Florida, ale v posledních pěti minutách druhé třetiny se podařilo hostům otočit skóre. Vyrovnaný zápas definitivně rozhodla 54. minuta a dvě branky Kučerova se Stamkosem, které dělilo pouhých 10 vteřin.

59:10
    Panthers vyhazují puk ze svého pásma.

58:57
    Na ledě to vře emocemi. Po nedovoleném bránění Mika Hoffmana, který dostává dvě minuty, se zapojily oba týmy do hromadné strkanice.
    58:20 Jevgenij DADONOV - 2:4

58:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru se podařilo využít i Floridě! Střelu Hoffmana zpoza kruhů sice ještě McElhinney vyrazil, ale jen tím dal šanci na dorážku JEVGENIJE DADONOVA, který už brankáře Tampy překonal. Asistence: Mike Hoffman, Keith Yandle.

58:15
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Paquette – 2 min., vysoká hůl).

57:46
    Vatrano se ve sprinterském souboji dokázal prodrat o krok před bránícího protihráče, ale v těžké pozici mu zakončení z bekhendu dokázal McElhinney vyrazit.

57:20
    Trocheck nejen, že zablokoval střelu Sergačeva, ale ještě vyhodil puk mimo pásmo Floridy.

56:40
    Blesky se při přechodu středního pásma dostaly do postavení mimo hru.

56:05
    Velký tlak do branky Floridy domácí ustáli a osvobozují se vyhozením.

55:32
    Weegar navíc dostává dvě minuty za hrubost, které odpyká Tippett.

55:32
    V obranném pásmu Floridy se do sebe pustili Weegar s Witkowskim, kteří zahodili rukavice a po krátkém pěstním souboji odchází na trestnou lavici.

54:52
    Bobrovskij svým zákrokem proti ráně Jana Rutty přerušuje hru. Komerční pauza.
    53:26 Steven STAMKOS - 1:4

53:26
    Tampa právě vstřelila branku!
    Po vyhraném vhazování se povedlo Tampě dostat přihrávku na STEVENA STAMKOSE, který ránou z první zpoza levého kruhu bleskově využívá přesilovku. Asistence: Victor Hedman, Tyler Johnson

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. Tippett (Vatrano), 59. Dadonov (Hoffman, Yandle) – 35. Paquette, 40. Gourde (Shattenkirk, Verhaeghe), 54. Kučerov (Maroon, Rutta), 54. Stamkos (Hedman, Johnson)

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Yandle (A), Ekblad, Strålman, Matheson, Weegar, Stillman – Malgin, Barkov (C), Dadonov – Hoffman, Trocheck (A), Connolly – Tippett, Borgström, Vatrano – Hawryluk, Acciari, Sceviour.
    Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Sergačev, Schenn, Shattenkirk, Witkowski, Rutta, Coburn, Hedman – Killorn, Cirelli, Joseph, T. Johnson, Paquette, Maroon, Gourde, Verhaeghe, Volkov, Kučerov, Stamkos (C).

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Brisebois, MacPherson

Diváci: 8 611