K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.)
HC Litvínov
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 28.09.2019, 16:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • turnaj O Pohár DHL • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC Litvínov

Chemici jsou po sedmi zápasech na osmém místě tabulky. Celkem čtyřikrát jejich utkání dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž mají zápornou bilanci 1:3. Naposledy ve čtvrtek po penaltách nestačili na Liberec.

Boleslavští jsou tři pozice před černožlutými: na pátém místě. V pátek zajížděli na led chomutovských Pirátů, které porazili 1:3. V letošním ročníku prozatím prohráli pouze s Kladnem (1:7) a Olomoucí (1:4).

HC Litvínov: Zajíček (Pejsar) – Háva, Kroupa, Šubrt, Baláž, Jonák, Miškovič – Myšák, Bartoš, Dufek (C), Kysela (A), Jindra, Stehlík, Jouza, Svoboda, Fišer, Nikl, Limanovský, Kovačič

BK Mladá Boleslav: Kmec (Zetihaml) – Sýkora, Dotter (C), Dudycha, Klikorka, Rudolph, Houška (A) – Moravčík, Závora, Vasilev (A), Šíma, Mežnar, Petržílka, Moucha, Dlask, Petriska, Schulz, Hašlar

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek.

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:15
    Domácí Litvínov se hned vydal do útoku, před jeho útočníky puk odpálil gólman Kmec.

00:33
    Hru zastavuje ofsajd černožlutých.

00:43
    Boleslavský Petržílka protečoval do domácí třetiny, píská se však icing.

00:50
    Šubrtovo nahození se snažil dorážet Jindra, zabránil mu v tom jeden z obránců Bruslařů.

01:30
    Daniel Jouza viděl Přemysla Svobodu, ten byl ale zastaven hostující obranou.

02:09
    Na levé straně se ke střele dostal Daniel Moucha, lehká práce pro maskovaného muže Severočechů.

02:25
    Chemici rozehráli nepřesně a hra se přesouvá před jejich klec.

02:31
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hašlar – 2 min., nedovolené bránění).

02:49
    Adam Šubrt nebezpečně prověřil Kmece, ten si ale poradil i s následnou dorážkou Davida Jindry.

03:21
    Boleslav je v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.

03:36
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Šíma – 2 min., hákování).

03:36
    Litvínov bude hrát téměř minutovou přesilovku pět na tři!

03:40
    Hosté ihned vyhazují a osvobozují se.

04:19
    Dufek nabil Janu Myšákovi, který vypálil z mezikruží, vyrážečka boleslavského brankáře byla připravena.

04:48
    Ve velké skrumáži před Kmecem nedokázal nikdo z domácího celku propasírovat kotouč do branky.

05:11
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Chemici otevírají skóre! Přemysl Svoboda nahrál dobře postavenému JANU FIŠEROVI. Tomu sice střela nesedla, z následné kličky do bekhendu už se ale prosadil. Asistence: Přemysl Svoboda, Ondřej Baláž.

06:01
    Nepříjemným pokusem, který Zajíček neudržel v lapačce, se prezentoval Andrej Moravčík.

06:14
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

07:06
    Oba týmy nyní vepředu neuspěly, boj o touš probíhá ve středním pásmu.

08:04
    Litvínovský brankář musel zkrotit nebezpečné nahození Šímy, hosté jsou však stále na zteči a tvoří si další šance.

08:59
    Kapitán Dufek přišel o puk v nebezpečné zóně, Zajíček proto raději zakročil a zklidnil situaci.

09:20
    Obrovská šance domácích! Přemysl Svoboda ujel po levém křídle a vybídl ke skórování Daniela Jouzu, jenž zblízka přestřelil.

09:30
    Kmec schoval puk ve výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.

10:04
    Hra je přerušena kvůli menší potyčce v pásmu černožlutých.

10:16
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Baláž – 2 min., podrážení).

10:16
    Hru v početní výhodě si vyzkouší i hosté, Baláž už sedí na trestné lavici.

10:33
    Ondřej Dufek mohl jít sám na Kmece, obětavým návratem jej však zastavili obránci Boleslavi.

11:40
    Dlouhý tlak Bruslařů v šanci nevyústil, Dufkovi se podařilo vyhodit.

12:16

12:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Krásná individuální akce a je srovnáno! JAKUB PETRŽÍLKA zakvedlal pukem, najel si mezi kruhy a ránou do šibenice vyrovnal. Asistence: Štěpán Dudycha.

12:56
    Ofsajd Litvínova.

13:29
    Černožlutí jsou po obdržené brance aktivní, zatím jim však dělá problém přechod útočné modré čáry.

13:46
    Boleslav vyhazuje kotouč z pásma a spěchá střídat.

14:27
    Postavení mimo hru hostí.

14:50
    Radovan Miškovič poslal kotouč raději zpátky do vlastního pásma. Na větší šanci se teď čeká.

15:07
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Miškovič – 2 min., podrážení).

15:22
    Střela Štěpána Dudycha domácímu brankáři vypadla, naštěstí pro něj nikdo z boleslavských hráčů nemohl dorážet.

16:38
    Drtivý tlak Bruslařů. Pánem situace je prozatím Šimon Zajíček, který s ledovým klidem likviduje všechny střelecké pokusy Středočechů.

17:07

17:46
    A znovu maskovaný muž Litvínova. Buly bude vhozeno po jeho levici.

17:58
    Vojtěch Kysela u levého mantinelu obehrál beka hostí a vystřelil zápěstím. Kmec jeho střelu jednoduše chytil.

18:50
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, prim však drží obě obrany.

19:41
    Tvrdá rána Jiřího Hávy prosvištěla těsně kolem Kmecovy levé tyče.

20:00

Vyrovnaná první třetina je minulostí. Domácí se v šesté minutě dostali do vedení, když pěknou kličkou do bekhendu překonal Kmece Jaroslav Fišer. Odpověď Středočechů přišla ve 13. minutě. Jakub Petržílka si vybruslil mezi kruhy a vymetl pavučinu v Zajíčkově brance.

Další třetina začne přibližně v 16:48.

20:01

20:20
    Boleslav se hned na úvod vydala do útočného pásma, rychle z něj však byla vypuzena.

20:46
    Nepřesná přihrávka Davida Jindry končí na zakázaném uvolnění.

21:19
    Sledujeme rozháranou pasáž utkání, ani jeden z týmů se nemůže dostat do třetiny. Až teď pálil Lukáš Stehlík, jeho projektil byl sražen do ochranné sítě.

22:02
    Petriska na kotouč nedosáhl, vhazovat se bude před Kmecem.

22:14
    Severočeši si berou vedení zpět. Přemysl Svoboda podobně jako při prvním gólu nahrál JAROSLAVU Fišerovi, který tentokrát trefil přesně místo nad Kmecovou lapačkou. Asistence: Přemysl Svoboda.

22:39
    Touš opustil hrací plochu, vhazuje se pře Zajíčkem.

22:49
    Boleslavský kapitán Dotter napřáhl na modré čáře, maskovaný muž domácích však viděl a chytil puk do lapačky.

23:10
    Stehlík vybídl ke skórování Vojtěcha Kyselu, jenž sám před Kmecem selhal!

23:42
    Lukáš Stehlík a David Jindra nedokázali zužitkovat přečíslení dvou na jednoho, puk jim v důležitou chvíli ujel.

24:42
    Obrovský tlak Litvínova a skvělý Kmec! Hostující gólman teď mimořádně podržel Boleslav, když během chvíle pochytal nebezpečné pokusy Svobody, Myšáka i Jouzy.

25:23
    Dopředu se dostali i Bruslaři, před Zajíčkem si ale zajímavou příležitost nevytvořili.

26:30
    Obrana hostí hoří jako papír, sám před Kmece se teď prokličkoval Jindra. Na maskovaného muže Středočechů však nevyzrál on ani nadvakrát Kysela.

27:45
    Bruslaři po delší odmlce kombinují v útočné třetině, z ní je vyhání domácí obránci.

28:28
    Jiří Háva zajímavě nahazoval na boleslavskou klec, Dan Bartoš se ale k teči nedostal.

29:30
    Po Kroupově chybě tváři v tvář Zajíčkovi neuspěl Tomáš Dlask! Ten zvolil střelu zápěstím, kterou litvínovský brankář s obtížemi lapil.

30:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Schulz – 2 min., hákování).

30:58
    Andrej Moravčík vyvezl kotouč z vlastního pásma a pošetřil zbývající čas z oslabení.

31:32
    Ostrou ránu příklepem předvedl Jakub Kroupa, úspěšnější ve vzájemném souboji byl Matěj Kmec.

32:24

32:33
    Znovu skvělý Kmec! Dorážku Dufka chytil neuvěřitelným tygřím skokem.

33:35
    Boleslav nějakou dobu svírala svého soka, nic nebezpečného z toho však nebylo. Dopředu mohou jít domácí.

34:05
    Obránce Baláž nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, píská se zakázané uvolnění.

34:28
    Šubrtovo slabé nahození Kmec s klidem pokryl.

34:31
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Fišer – 2 min., sekání).

35:11
    Dobře clonící hráči Litvínova nepouští Boleslav ke střele, přesilovková kombinace však trvá.

35:38
    Až teď dokázali chemici vyhodit a vystřídat.

36:01
    David Jindra se krásnou kličkou zbavil obránce, svoji střelu ale namířil jen do výstroje boleslavského gólmana.

37:00
    Nebezpečný pokus kapitána Dottera byl sražen, na zteč vyráží černožlutí.

37:09
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Moravčík – 2 min., sekání).

37:54
    Svobodova zadovka se nepovedla podle představ, hosté vyhazují až k Zajíčkovi.

38:22
    A opět musí Litvínov pro puk až k vlastní brance.

39:09

39:36
    Lukáš Stehlík doslova zboural jednoho z hráčů Bruslařů. To muselo bolet.

40:00

Čtyřicet minut je za námi. Domácí si svůj jednobrankový náskok vzali zpátky ve 23. minutě, když se po kombinace se Svobodou znovu prosadil Jaroslav Fišer.

Další třetina začne přibližně v 17:33.

40:01

40:14
    Domácí mohli jít do trháku! Ránu Kroupy od modré se pokoušel tečovat Bartoš, puk těsně minul horní tyč.

40:49
    Brankář Zajíček raději přikryl kotouč před dotírajícím útočníkem Mladé Boleslavi.

41:16
    Hostím se nedaří rozehrát, litvínovští výborně forčekují.

41:50
    Přechod černožlutých do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

42:02
    Lukáš Moucha nepříjemně vypálil na domácí branku, Zajíček sice zasáhl ale touš neudržel.

43:03
    Bruslaři se zmohli pouze na vyhození puku ze třetiny a spěchají střídat. Hra se teď trochu zklidnila.

43:38
    Jakub Petržílka mohl srovnat! Autor první hostující branky dostal puk a byl sám před Zajíčkem, skulinku mezi jeho betony ale nenašel.

44:17
    Středočeši jsou v mírném tlaku, nemohou ale najít recept na brankáře chemiků. Zajíček zkrotil nahození Dudychy a následně skryl puk ve výstroji.

44:37

45:09
    Talent Myšák sice pěkně obehrál hostujícího beka, kotouč mu ale utekl a zakončit nedokázal.

46:09
    David Jindra po Stehlíkově přihrávce ve vyložené šanci promáchl.

47:17
    V útoku hrozí i Boleslav, litvínovská obrana ale tlak zvládá výborně.

48:21
    Pěkná akce hostí. Matěj Houška na nic nečekal, nabruslil si mezi kruhy a vypálil zápěstím. Jeho pokus vyrazil Zajíček do ochranné sítě.

49:30
    Jan Myšák po obrovské chybě hostí z bezprostřední blízkosti trefil jen Kmecův beton!

50:12
    Andrej Moravčík si vylámal zuby na Zajíčkově vyrážečce.

50:35
    Další zákrok maskovaného muže domácích. Zbývá devět a půl minuty do konce řádné hrací doby.

51:08
    Dan Bartoš předvedl pěknou stahovačku a nabil Ondřeji Balážovi, který trefil rameno boleslavského gólmana.

52:21
    Chemici vyhazují jen na zakázané uvolnění.

52:33
    Mohlo být rozhodnuto! David Jindra v přečíslení nahrál Lukáši Stehlíkovi, ten ale v pokleku trefil jen beton hostujícího brankáře.

53:39
    Bruslaři se nadechují k závěrečnému tlaku, nyní zavřeli Litvínov v jeho pásmu.

54:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Klikorka – 2 min., držení).

54:40
    Bruslaři na nic nečekají a dostávají kotouč ze své třetiny.

55:16
    A znovu puk mají hosté a šetří čas.

55:56
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Kroupa – 2 min., podrážení).

56:24

56:36
    Zajíček má puk ve své moci. Boleslav se teď hodně zlobí na rozhodčí, kteří pustili několik evidentních faulů na její hráče.

57:18
    Rána Jakuba Petržílky končí mimo. Zbývá půl minuta hostující přesilovky.

57:23
    Kapitán Dotter nahazoval z mezikruží, střela byla opět sražena vysoko nad.

57:40
    Lukáš Stehlík se snažil natlačit před brankáře Kmece. Hra je přerušena kvůli posunuté brance.

57:56

58:35
    Kmec je na střídačce, hosté to zkouší v šesti.

Oddechový čas pro hosty.

59:26
    Myšák srazil přihrávku Bruslařů a dostal puk ze třetiny.

59:56
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., podrážení).

59:56
    Středočechy čeká ještě krátká přesilovka. Zdá se být rozhodnuto.

Obrovský tlak hostí nevyvrcholil gólem. Litvínov tak dnes na domácím ledě díky dvěma brankám Jaroslava Fišera poráží Mladou Boleslav 2:1 a připisuje si tři body do tabulky.

Z mé strany je to pro dnešek vše, u nějakého jiného textového přenosu na shledanou. (18:06:41)

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 6. Fišer (Svoboda, Baláž), 23. Fišer (Svoboda) – 13. Petržílka (Dudycha, Petriska)

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek