K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Mountfield HK
Sobota 28.09.2019, 15:15 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • turnaj O Pohár DHL • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Příjemné odpoledne z Prahy! Bubenečská Tipsport arena dnes bude dějištěm bitvy v rámci turnaje O pohár DHL mezi juniorkami Sparty a Hradce.

Domácí v novém ročníku dosud neokusili hořkou pachuť neúspěchu a drží se na třetím místě za Pardubicemi a Karlovými Vary. Na svém kontě mají šestnáct bodů za šest vítězství, z toho dvě vybojovali až po základní hrací době. Oproti tomu Mountfield najdeme v půlce tabulky s bilancí tří výher a čtyř porážek.

Tahouny Hradce v úvodu sezóny jsou útočníci Petr Poppel a Matěj Morong, kteří nasbírali shodně jedenáct bodů. To z nich dělá nejproduktivnější hráče celého turnaje, zatímco nejlepší borec Sparty, Jakub Prchal, je s devíti body celkem čtrnáctý.

Hráči se odebrali do šaten na závěrečné porady, rolbař vyjel na led a za chvíli začínáme!

00:01

00:03
    Sparta vyhrála buly a hned se vrhla do útoku. Propagační střelu vyslal Slavíček.

00:35
    Cichoň měl zakrytý výhled, ale střela od modré na něj nakonec nedoletěla.

01:10
    Oba týmy rychle vystřídaly, sledujeme velmi aktivní hokej.

01:45
    Vaňous se dostal k odraženému puku na brankovišti, ten mu ale v klíčový moment přeskočil čepel hole.

02:43
    Vágner ze stahovačky vypálil, Sajdl jeho střelu kryje.

02:55
    Poppel vystřelil od modré čáry, Cichoň pouze vyrazil a za jeho záda mu kotouč dostrčil nekrytý LANG. Asistence: Poppel.

03:03
    Sparta vyhrála vhazování, ovšem Havlín vyrobil obrovskou chybu, když nahrál Telcovi. Ten ještě předal VÁCHALOVI, který rychlou stahovačkou dává druhý gól Hradce. Asistence: Telc.

04:07
    Hradec je teď evidentně na koni, po dvou gólech tahá za delší konec provazu.

05:20
    Sajdl vyjel z brány a snažil se rozehrát až na útočnou modrou. Sparta rychle vystřídala a situaci zvládla.

06:18
    Hezký přechod Sparty končí střelou Gluzmana na připraveného Sajdla.

06:43
    Havlín zkoušel objet bránu a zasunout puk do brány, ale Sajdl byl u druhé tyčky včas.

07:15
    Morong projel do útočného pásma, ale žádný ze spoluhráčů ho v útoku nepodpořil.

07:40
    Arnošt teď trefil Tecla, který zůstává ležet. Hra je přerušena, nakonec hradecký hráč odjíždí po svých.

08:30
    Sparta se snaží usadit v útočném pásmu, ale zatím se jí to nedaří.

08:47
    Nakonec domácí nešťastně vyhazují na zakázané uvolnění.

08:56
    Rubeš jel sám na Sajdla, ovšem ten si jeho střelu mezi betony v klidu pohlídal.

09:05
    Vágner byl sám mezi kruhy, ovšem dostal skákavou nahrávku, která končí v obranném pásmu domácích.

09:51
    Hradec je mnohem aktivnější a důraznější kolem soupeřovy brány. Během třiceti vteřin mohl dvakrát skórovat, Cichoň ale odolal.

10:05
    Bláha podpořil útok, ale jeho backhandový pokus Sajdla nepřekvapil.

11:00
    Ďuriš tvrdou střelou vyprášil Cichoňovi betony.

11:52
    Hraje se takřka bez přerušení, a to ve velkém tempu nahoru dolů.

12:30
    S touto střelou Tecla od modré neměl Cichoň žádné problémy.

13:22
    Ťukec hostů připravil Ďurišovi obrovskou šanci. Zjevil se najednou sám před Cichoněm, ale byl až moc blízko brankáři.

14:30
    Klimo nahrál na zpátky na modrou Guryevskiymu velmi nepřesně, puk končí u Cichoně.

15:36
    Kuracina to s aktivitou v útočném pásmu přehnal a odpyká si 2 minuty za podrážení.

16:00
    Váchal musí začít od své brány.

16:22
    A právě Váchalovo nahození končí ve výstroji Cichoně.

16:39
    Dělovka Langa končí jen o pár centimetrů nad břevnem!

17:20
    Hradec byl v obrovské tlaku, ten končí až obětavým blokem Arnošta.

17:36
    Sparta hraje v plném počtu.

18:25
    Přechod Hradce přerušuje ofsajd.

18:40
    Krutil svou střelou způsobil závar před bránou, ale puk nakonec skončil v rohu.

19:15
    Obadal v přečíslení dvou na jednoho trefil pouze vyrážečku hostujícího gólmana.

20:00

Hradec vstřelil v úvodu zápasu dvě branky v rozmezí osmi vteřin a díky nim byl v celé třetině lepším týmem. Sparta se dlouho z dvojnásobné kapitulace oklepávala, ale nakonec si nějaké šance také stihla vypracovat. Na rozdíl od svého soupeře ale nebyla úspěšná, a tak je po první dvacetiminutovce stav přívětivější pro Hradec. Vede 2:0.

20:01

20:45
    Prchal je tím prvním, který se pokusil vypálit. Střela končí na zadním mantinelu.

21:28
    Hradec sevřel Spartu v jejím obranném pásmu a Cichoň měl hodně práce. Nakonec musel krát i nebezpečnou střelu z mezikruží.

22:00
    Hosté jsou i v úvodu druhé třetiny lepší, dostávají se do šancí mnohem lehčeji.

23:05
    Prchal si počkal ve středním pásmu na Ďuriše, který schytal druhou ránu od mantinelu.

23:19
    Cichoň si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

23:23
    A kryje i střelu Voňky od modré čáry.

23:53
    Pinkas se dostal mezi tři sparťanské obránce, ale i v této situaci se dostal ke střele.

24:20
    Krchňák pálil od mantinelu, Sajdl byl připravený.

25:20
    Naar zkoušel rychle objet bránu, ale Cichoň byl dostatečně rychlý.

26:20
    Cichoň zazmatkoval v rozehrávce a střelu Pěnčíka jen se štěstím kryje!

26:28
    Krutil zastavil hradeckého útočníka na brankovišti nepovoleně, odsedí si dvě minuty.

26:41
    MAREK BLÁHA vystihl kombinaci hostů a v přečíslení dvou na jednoho zvolil střelu na zadní tyč. Ta mířila přesně nad beton Sajdla a Sparta snižuje na rozdíl jediného gólu. Bez asistence.

27:40
    Hradec se drží v útočném pásmu a zasypává Cichoně několika ránami.

27:52
    Někteří hráči Hradce již zvedali ruce nad hlavy, ale sparťanský val v brankovišti nakonec nedovolil kotouči přejít přes brankovou čáru.

28:27
    Ďuriš byl sám mezi kruhy, ale jeho pěknou střelou kryje Cichoň ještě lepším zákrokem v rozštěpu!

28:44
    Sparta oslabení krkolomně zvládla a nyní přerušuje její ofenzivní tažení offside.

30:10
    Poppel vybídl zadovkou do obrovské šance Moronga, ale ten netrefil bránu.

30:38
    Akce Mountfieldu konči odraženým pukem v ochranné síti.

31:30
    Krutil se individuální akcí dostal od své brány až do útočného pásma, ale vystřelit už nestihl.

32:10
    Výborně se vrátil Krchňák a obranným zákrokem maří útok Hradce.

32:41
    Morong zůstal ležet za vlastní bránou. Hra se přerušuje.

33:08
    Rozehrávka Mountifieldu končí s přispěním teče na tribuně.

33:29
    Rychlý útok řeší Sajdl přerušením hry po úspěšném zákroku.

34:03
    Voňka v rohu nešťastně podrazil soupeře a Sparta si zahraje první přesilovku.

34:33
    Domácí se nemohou usadit v útočné třetině.

35:08
    Hradec se opět osvobozuje.

36:03
    Sparta neměla jedinou šanci a Hradec je v plném počtu.

37:22
    Sparta drží soupeře pod zámkem, ale výraznější šanci si nevypracovala.

38:14
    Mountfield srdnatě brání, zatím odolává.

39:43
    Hosté se drželi v útočném pásmu skoro minutu, a dokonce se dostal do velké šance. Poppel ale z mezikruží vystřelil pouze doprostřed branky.

40:00

Sparta ve druhé třetině snížila a paradoxně ve vlastním oslabení. V něm po mantinelu ujel Bláha a střelou nad pravý beton překonal jako zatím jediný ze svého týmu brankáře Sajdla. Do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdeme za otevřeného stavu 1:2.

40:01

40:15
    Snahu Hradce zastavuje přihrávka rukou.

40:53
    Puk se octl v klinči obou týmu, po půl minutě nakonec vyplavala na holi hradeckého obránce.

41:25
    Kulhánek pěknou střelou přes obránce ohrozil Sajdla.

42:06
    Kotouč skončil na tribuně.

42:47
    Havlín si nabruslil na střed, ale byl pod tlakem, a proto nedokázal vložit do střely ideální razanci.

43:25
    Střelu Moronga vyráží Cichoň do rohu.

43:51
    Na druhé straně zahrozil Kulhánek, ale i jeho pokus gólman likviduje.

44:45
    Krásná akce Rubeše! Proplul mezi třemi obránci, ovšem v klíčový moment ztratil stabilitu a vystřelil pouze v pádu.

45:31
    Šedivý od mantinelu Cichoně nepřekvapil.

45:41
    Nepřesná rozehrávka Sparty končí zakázaným uvolněním.

46:38
    Průnik Váchala končí sraženou střelou do rohu kluziště.

47:13
    Ofsajd Hradce.

47:47
    Po dlouhé době se ke střele dostala i Sparta, ale pokus Slavíčka po ledě Sajdla neohrozil.

47:56
    Poppel se řítil sám na Cichoně, ten jeho backahndový pokus kryje skvělým zákrokem lapačkou!

48:49
    Bláha míchal s kotoučem, ale po dlouhé sólu se do šance nedostal.

49:10
    Klimo skvělým návratem do obrany zmařil hradecké přečíslení dvou na jednoho.

50:07
    Cichoň po menší závaru přerušuje hru.

51:56
    Sparta kupí obrovské chyby ve vlastní rozehrávce a nemůže se dostat do útočného pásma.

52:50
    Puk se opět dostal do sevření hráčů, rozhodčí nakonec celou situaci odpískává.

53:28
    Sajdl trochu zariskoval svým rozehráním, ale nakonec puk propadl přes dva sparťanské hráče až do středního pásma.

54:28
    Spartě se dneska nedaří a bodový zisk by byl velkou výhrou.

54:55
    Havlín přizvedl střelu soupeře do ochranné sítě.

56:01
    Sajdl dává vyhození do ochranné sítě šanci na srovnání zápasu.

56:01
    Oddechový čas pro domácí.

56:22
    Přechod Sparty do útočného pásma maří ofsajd.

56:54
    Hradec vyhazuje.

57:37
    Prchalova střela byla zblokována a Hradec opět vyhazuje.

57:52
    Sajdl sraženou střelu ukrývá do své lapačky.

57:53
    Sparta to zkouší v šesti.

58:21
    Po krásné nahrávce Klima napříč pásmem Krutil střílí mimo.

58:40
    Konečný se prosmýkl obranou, ale Sajdla neohrozil.

59:30
    Domácí se nemůžou dostat do útočného pásma.

59:40
    Zakázané uvolnění Sparty.

59:53
    Ještě jedna šance pro Spartu, vhazování v útočném pásmu.

59:53

Hradec nakonec náskok ubránil a odváží si z Prahy všechny tři body. Sparta si v závěru nedokázala vytvořit tížený tlak a zároveň i šanci ke srovnání. Branka Váchala ze čtvrté minuty se tak stává vítěznou.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (17:24:03)