Třinec – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kladno – Olomouc 4:3 (po pr.)
Liberec – Zlín 6:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Neděle 29.09.2019, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 6. kolo

Utkání je u konce a Rytíři berou dva body, zatím co Olomouc jeden.

Po skvělém vstupu a tlaku Kladno nepřišla žádná branka, načež Olomouc trestala každou drobnou chybu a dostala se do vedení o tři branky. Na otočku zavelel Jágr, jenž byl prvním střelcem domácích. Po srovnání utkání na 3:3 se ve třetí třetině nerozhodlo.

V prodloužení se k první střele dostal nejdříve Irgl, ale po rychle založené protiakci dal ochozům radost Ladislav Zikmund. (18:43:11)

61:15 Ladislav ZIKMUND - 4:3

61:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po Godlově zásahu vyrazil do protiútoku LADISLAV ZIKMUND, který nic nevymýšlel a razantní střelou zápěstím překonal Konráda, jenž si lapačkou sáhl na kotouč. Asistence: Brady Austin.

61:04
    Irglovu střelu po ledě Godla dobře viděl a zasáhl.

60:37
    Obra brankáři jsou zatím bez práce, hráčům se nedaří usadit v pásmu.

60:01

Dva body jsou po jednom rozděleny na obě strany. O ten třetí se rozhodne v prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29
    Střelu z hole Austine od levého mantinelu Konrád bez větších problémů zachytil.

58:22
    Stach žabičkou skrz osu hřiště našel vytaženého O'Donnella na modré čáře. Těžké zpracování příchozí střelu zpomalilo.

57:32
    Machač si přirazil puk s Austinem a poté přišla střela, která na Konráda neprošla. Navíc se čtyřka hráčů Olomouce osvobodila.

56:55
    Jágrova střela se zpoza branky odrazila před levou tyč, kde se z otočky snažil zakončovat dohraný Valský.

56:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., držení).

56:02
    Zikmund přebruslil soupeřovu obranu a nacpal se před levou tyč, kde se mu nepodařilo přehodit kotouč přes Konrádovy betony!

54:57
    Po střele od modré vypadl Konrádovi puk z výstroje, ale i přesto jej brankář Olomouce pohotově přikryl.

54:10
    Před pravou tyč se prohnal Jágr, který místo střely hledal na levé tyči Zikmunda.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Austin) – 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Zelingr, Barinka, Smetana – Jágr, Zikmund, Valský – Redlich, Stach, J. Strnad – Hajný, Machač, O'Donnell – Réway, T. Kaut, Š. Bláha – Melka.
    HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta – Klimek, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Skladaný, V. Tomeček.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Jindra, Zíka