Třinec – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kladno – Olomouc 4:3 (po pr.)
Liberec – Zlín 6:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 29.09.2019, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Nedělní podvečer v pardubické enteria areně patří, jako se tomu na začátku nové sezony stalo zvykem, extraligovému hokeji! Dnes budeme svědky souboje celků HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice Ridera!

Pardubické Dynamo zatím strádá, z úvodních pěti kol získalo jen tři body za výhru v Litvínově. Východočeši doplácí především na špatnou produktivitu, ani jednou za úvodní kola totiž nedali v zápase více než dvě branky. A to je hlavní důvod, proč jim v tabulce Tipsport extraligy patří průběžná třináctá pozice.

Olomouc – Dynamo Pardubice 3:1

Vítkovice doposud těží především z velké formy elitní lotyšského útočníka Robertse Bukartse, jeho stroj na kanadské body se ale, stejně jako všem spoluhráčům, zasekl v souboji s Kometou, kdy mužstvo z Ostravy ani jednou neskórovalo. Spraví si chuť v Pardubicích?

Roberts Bukarts – 3 + 6
    Šimon Stránský - 3 + 2
    Dominik Lakatoš, Rastislav Dej – 2 + 2

Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 4:5 po nájezdech
    Rytíři Kladno – Vítkovice Ridera 2:3 po prodloužení
    Vítkovice Ridera – Kometa Brno 0:3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Harju, R. Kousal, Tybor – Látal, J. Kloz, Hovorka – Mandát (A), Poulíček (A), Machala – Machač, Pochobradský, Matýs.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Černý, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Bodák – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Ganger, Klouček.

00:01

00:09
    Úvodní vhazování ovládl Robert Kousal, domácí se ihned nahrnuli do útočného pásma. Po střele Tybora má Svoboda krátce po startu úvodní zákrok.

00:35
    S prvním útokem přišly také Vítkovice, zakončení Dominika Lakatoše až ke Kacetlovi nedoputovalo.

01:12
    První přerušení přichází po dalším úspěšném zákroku Miroslava Svobody, nahození Sebastiena Pichého od modré čáry ale viděl a bez problémů ho ukryl do náruče.

01:36
    Domácí jsou zatím výrazně živější, u každého kotouče dříve. Uvidíme, jak dlouho jim tato aktivita vydrží.

02:00
    Nahození Matýse tečoval těsně před brankou Machač, vítkovický brankář měl co dělat, aby na změnu směru zareagoval. Nakonec měl velké štěstí, že ho kotouč zasáhl do betonu.

02:06
    Další rozehrávka čtvrté pardubické formace končí zakázaným uvolněním.

02:13
    Ondřej Matýs byl při přechodu přes modrou čáru až příliš nedočkavý. Další technický přestupek Dynama, píská se ofsajd.

02:33
    Šidlík ztratil puk za brankou Vítkovic, přihrávku Johana Harju ale nikoho v červenobílé kombinaci nenašla.

03:08
    Vítkovický Daniel Krenželok ukázal své ofenzivní vlohy, samostatnou akcí se málem dostal až před Kacetla. Na poslední chvíli mu puk v pádu vypíchl pozorný Piché.

03:39
    Lukáš Vopelka najel s pukem do pásma, jeho střela však byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazování po pravici Kacetla.

04:07
    Trochu se štěstím se v útočném pásmu dostal ke kotouči Rastislav Dej, jeho střela z otočky se zastavila o beton domácího gólmana. Úvodní tlak Pardubic Vítkovice zvládly a nyní jsou to ony, kdo se více stará o útočné snažení.

05:12
    Na opačnou stranu se rozjel Pochobradský, zakončení příklepem mu ale sjelo z čepele.

05:59
    Na konci šesté minuty mohlo jít Dynamo do vedení! Johan Harju dostal puk na pravou stranu, odkud zamířil sám na Svobodu. Svoji cestu k brance z úhlu dotáhl až ke kličce, kterou vykoupal hostující brankáře, následně ale puk do sítě doklepnout nestihl. Ten tak proklouzal brankovištěm a skončil mimo!

06:56
    Domácí Dynamo si vypracovalo silný tlak, ani další šance ale vedoucí brankou v síti Miroslava Svobody neskončily. Po ofsajdu je zde první reklamní přestávka, která hostům z Vítkovic přijde velmi vhod.

07:03
    Nepřesná rozehrávka sice byla tečovaná, ale ještě před červenou čarou. Zakázané uvolnění Dynama Pardubice vrací hru před Ondřeje Kacetla.

07:44
    Hosté si nepočínali ve vyhození puku z obranného pásma příliš důrazně a budou za to pykat. Vše musel podrážením hasit Peter Trška (VIT).

08:21
    Eklund na modré čáře trestuhodně ztratil kotouč a nabídl tím brejk pro Dominika Lakatoše. Jenže vítkovický hráč nebyl příliš rychlý, nakonec musel obkroužit branku a nestihl ani zakončit.

09:14
    Dynamo zpět v útočném pásmu v souvislé kombinaci.

09:14
    Nabito dostal na volej Martin Látal, Svoboda měl ale odkrytý výhled, a tak si s jeho střelou neměl problém poradit. Jeho lapačka zapracovala neomylně.

09:44
    Ač byla přesilová hra velmi zajímavá, vedoucí branku nepřinesla. Trška je zpět na ledě.

09:54
    Krátce po skončení početní výhody měl na modré čáře nabito Oscar Daniel Eklund, jeho rána tahem byla dobře mířená a nadělala Svobodovi velké množství práce! Skvělý zákrok vítkovického brankáře však udržel skóre nerozhodné.

10:47
    Na opačné straně v krátkém sledu pálili Šidlík s Malletem, oba pokusy ale Ondřej Kacetl odrazil do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

11:19
    Chybná rozehrávka Pardubic nabídla střeleckou pozici pro Krenželoka, k němu se ale bránící hráči stáhli včas a odrazili jeho pokus do ochranné sítě.

12:53
    V útočné třetině hrají s kotoučem Vítkovice, co vymyslí?

13:12
    Vynikající pas z vlastní obranné třetiny dávala nejčerstvější posila Jan Kloz do úniku Marku Hovorkovi, který postupoval sám na Svobodu! Udělal mu perfektní bekhendovou kličku, před prázdnou brankou ale následně trefil jen břevno. Velká smůla pro pardubické Dynamo!

13:38
    Hosté poměrně dlouho drželi puk okolo Kacetlovy branky, ke kloudnému zakončení se ale propracovat nedokázali.

14:25
    Po dobré práci Ondřeje Gumana vznikl před Kacetlem nepříjemný závar, ve skrumáži těl ale vyšťourali puk na svého hole hokejisté z Pardubic.

15:22
    Z ničeho nic se do vedení mohly dostat Vítkovice! V přečíslení tři na jednoho dostal puk na pravou stranu nejproduktivnější hráč hostujícího týmu Roberts Bukarts, který ale prudkou střelou na vzdálenější tyč nechal vyniknout Ondřeje Kacetla!

15:49
    Další problém pro vítkovickou Rideru. Za podrážení v útočném pásmu si půjde menší trest za katr odsedět právě Roberts Bukarts (VIT).

16:02
    Vítkovice na úvod druhého oslabení vyhazují puk až ke Kacetlovi.

16:28
    Od Pichého dostal parádně nabito Hovorka, Svoboda se stihl včas přesunout a puk vyrazit.

16:43
    Další práce s holí pro pardubického brankáře. Minuta z oslabení je pryč.

17:31
    Dlouhá kombinace a nic. Hosté znovu vyhazují.

17:49

18:21
    Nyní si brankář Miroslav Svoboda vyzkoušel i práci s hokejku, když musel ve velké rychlosti odpálit z předbrankového prostoru volný kotouč. Dynamo zůstane v útočném pásmu.

19:10
    Úvod poslední minuty prvního dějství přinesl dvě nepřesnosti na každé straně. Zdá se, že žádnou šanci již neuvidíme.

19:35
    Roberts Bukarts zkusil štěstí ranou od vlastní modré čáry. Střela nadělala Kacetlovi problémy, nakonec jí ale vyškrábl mimo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Závěrečné okamžiky první třetiny se odehrály před brankou Dynama. Na úvodní branku zde v enteria areny čekáme, více brankových příležitostí měli domácí, které by nevyužité šance mohly časem mrzet. Prázdná branka zívala před Johanem Harju a Markem Hovorkou, po jeho bekhendu zvonilo břevno.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:47
    Úvodní minuta druhé části nic zajímavého nepřinesla, za zmínku stojí jen zakázané uvolnění Vítkovic.

21:20
    Daniel Krenželok se u mantinelu zmocnil kotouče a ihned ho prudkým nahozením metl na Kacetla. Pardubický brankář předvedl dobrý reflex, puk neomylně sebral do lapačky.

21:51
    Juraj Mikuš neudržel puk na modré čáře a vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

22:36
    Druhá část je zatím na střelecké pokusy velmi slabá, sledujeme jen nepřesné rozehrávky na obou stranách. Jako poslední se Dynamo provinilo icingem.

22:57
    Bukartsovu ránu od modré dorážel Černý, z ostrého úhlu však prostor mezi třemi tyčemi minul.

23:46
    Dominik Lakatoš schytal tvrdou střelu Pichého do zad a následně se s vypětím všech sil dokulhal na střídačku. I přesto, ale dokázal sáhnout do dalšího zakončení pardubického zadáka.

24:27
    Jan Výtisk na modré čáře připravil zajímavé nahození, které se od Kacetla odrazilo přímo na čepel Daniela Krenželoka! Zadák Vítkovic v největší šanci druhé třetiny ale z dorážky znovu nastřelil jen skvěle chytajícího brankáře Pardubic.

24:41
    Dynamo se dostává pod tlak a vše řeší vyhození přes všechny čáry na icing.

25:32
    Chyba ve vítkovické rozehrávce nabízí domácímu týmu další přesilovou hru. Alexander Mallet (VIT) hasil postup Mandáta sekáním a již se skloněnou hlavou sedí na trestné lavici.

25:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují při vlastním oslabení! Po střele Radoslava Tybora dokázal Miroslav Svoboda velmi rychle rozehrát a po úniku se Vítkovice dostávají do vedení! Nástřel od modré čáry trefil JANA SCHLEISSE, který měl na dorážku spoustu času a otevřel jí skóre dnešního zápasu – 0:1! Asistence: Dominik Lakatoš.
    25:55 Jan SCHLEISS - 0:1

26:26
    Dynamo nezoufá a ihned se vrací do útočné třetiny s plány na vyrovnání.

26:39
    Nepovedené nahození těsně před brankou tečoval Poulíček, puk skákal po brankoviště, za záda Svobody ale neprošel.

27:17
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Na branku v oslabení dokázali domácí reagovat! Po střele Radoslava Tybora zvonila za brankářem Svobodou tyčku, důraz na brankovišti prokázal švédský útočník JOHAN HARJU, který dokázal volný kotouč zamést do sítě – 1:1! Asistence: Radoslav Tybor.
    27:17 Johan HARJU - 1:1

28:00
    Po nepřesné rozehrávce Dynama se bude vhazovat po pravé ruce Ondřeje Kacetla – icing.

28:09
    Nahození Tomáše Černého od modré čáry nemohl brankář Kacetl vůbec vidět, puk ho se štěstím zasáhl do pravého betonu.

28:39
    Zato se pardubický brankář pořádně vytáhl proti střele Malleta! Zámořský forvard pálil z voleje, lapačkou dokázal Kacetl vyškrábnout puk nad branku!

29:23
    Podobně důležitý zákrok předvedl Svoboda proti střele Machaly.

29:33
    Velké štěstí pro ostravský tým, který si těsně před polovinou zápasu bere vedení na svoji stranu! Hostům znovu pomohl závar před Kacetlem a nastřelený puk, který se odrazil přímo na hokejku DAVIDA KVASNIČKY, jenž neměl s dorážkou výraznější problémy – 1:2! Asistence: Šimon Stránský.
    29:33 David KVASNIČKA - 1:2

30:16
    Vítkovičtí jsou vstřelenou brankou znovu povzbuzeni a jsou to oni, kdo diktuje současné tempo hry.

30:30
    Navíc přišel problém se střídáním na straně pardubického Dynama, které bude za hru v šesti potrestáno. První přesilová hra pro Vítkovice v dnešním zápase. Trest odpyká Jan Kloz (PCE).

31:00
    Až po půl minutě dokázali hosté zkrotit puk v útočném pásmu a začínají kombinovat...

31:20
    Bukartsova nabídka na teč skončila v rohu kluziště.

31:44
    Hráči Dynama mohli postupovat do rychlého protiútoku, byli ale již příliš unavení, a tak se rozhodli pro přímé vyhození.

31:53
    Další přechod do útočného pásma v podání Vítkovic skončil neúspěchem, na vině je postavení mimo hru.

32:20
    Marek Hovorka se při vlastním oslabení dostal do dobré šance, rána příklepem ale skončila na betonu Svobody.

32:51
    Kloz při návratu z trestné lavice podpořil útočnou akci Pardubic a ihned si mohl připsat nahrávku u vyrovnávací trefy! Do jízdy totiž dostal puk Rhett Holland, prudkou střelou tahem prostřelil Svobodu a měl kopec smůly poté, co kotouč proskákal jen centimetry vedle branky hostujícího celku.

34:00
    Domácí celek se dokázal držet v útočném pásmu, zakončení ohrožující branku Vítkovic ale nevyprodukoval.

34:40
    To na druhé straně vypadalo vítkovické počínání mnohem nebezpečněji, hosté se mohou radovat z druhé přesilovky v utkání. Na trestnou lavici míří Juraj Mikuš (PCE) za hru vysokou holí.

35:03
    Po třiadvaceti vteřinách využívají hosté přesilovou hru! Když nevíš co, tak vystřel – právě tímto heslem se do puntíku řídil PETR ŠIDLÍK, který tvrdou ranou z pravého kruhu vymetl šibenici Kacetlovy branky – 1:3! Asistence: Peter Liška.
    35:03 Petr ŠIDLÍK - 1:3

35:49
    Napodobit Šidlíka chtěl obránce Pardubic Juraj Mikuš, lehké nahození se od bočního oblouku odrazilo do rohu kluziště.

36:40
    Další ránu vyslal Eklund, rameno Svobody znovu úspěšně zapracovalo.

37:11
    Dynamo v současné době jen odpaluje kotouče z vlastní třetiny a sklízí za to pískot od jejich fanoušků. Domácí jsou nyní hodně opaření.

38:00
    A znovu jen vyhození, Vítkovice rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní branky.

38:13
    Necelé dvě minuty před koncem druhého dějství půjde Dynamo znovu do čtyř. Johan Harju (PCE) hrál vysokou holí a pokud to pro domácí dobře dopadne, bude zbytek třetiny trnout na trestné lavici.

38:58
    Z pravého křídla v přečíslení našel Kousal rozjetého Jana Koláře, jeho ránu Svoboda vykopl betonem a zachránil tím dvoubrankové vedení Dynama!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhém dějství již mohli fanoušci vidět branky, bohužel pro domácí Dynamo ale hned třikrát v síti Ondřeje Kacetla. Rozdíl činí v současné době dva góly, nic není ještě ztraceno, ale vzhledem k obrazu v závěru druhého dějství to bude mít Dynamo nesmírně těžké.

Třetí třetina odstartuje asi v 18:43.

40:01

40:27
    Dynamo je v pěti a ihned vyráží do boje za smazáním dvoubrankového manka.

41:18
    Bude se vylučovat, tentokrát na straně Vítkovic. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Daniel Krenželok (VIT). Domácí mají šanci se vrátit do zápasu.

42:18
    Po minutě přesilové hry měl nabito Jan Kolář, střela mu ale vůbec nesedla. A Vítkovice následně pohodlně vyhazují.

42:44
    Po rychlé akci až do útočného pásma mohl snížit Robert Kousal, který ale z levé strany nastřelil hřbet lapačky Miroslava Svobody!

43:18
    Početní výhoda Dynamu nesedla, vyloučený Krenželok již znovu krouží po ledové ploše.

44:19
    Dynamo je i ve hře pět na pět aktivnější a snaží se se špatně rozehraným zápasem něco udělat. Vítkovická obrana v čele s brankářem ale pracuje velmi dobře.

45:04
    Jan Výtisk se u střídaček nenechal odstavit od kotouče a alespoň na chvilku tak posunul hosty do útočné třetiny.

45:27
    Johan Harju mohl z rychlé protiakce rozšířit počet vstřelených branek, prostor mezi třemi tyčemi ale prudkou ranou nezasáhl.

46:04
    Hosté hrají to, co jim v současné době stačí. Navíc Dynamo se provinilo zakázaným uvolněním, po kterém se bude vhazovat před Ondřejem Kacetlem.

47:05
    A znovu se puk motá v obranné třetině Dynama, nic dobrého pro domácí, kteří by v současné době potřebovali především útočit.

47:33
    Dnes v enteria areně padají opravdu šťastné branky! Na modré čáře se totiž do volného kotouče opřel RHETT HOLLAND, zlomil hokejku a měl velké štěstí, že jeho střela byla několikrát tečovaná a nakonec mezi betony Svobody proklouzala až do sítě – 2:3! Bez asistence.
    47:33 Rhett HOLLAND - 2:3

47:59
    Rázem je dvanáct minut před koncem řádné hrací doby o zápletku postaráno, domácí ožili a tlačí se znovu do brankoviště Miroslava Svobody.

49:08
    Dynamo mohlo vyrovnat! V přečíslení dva na jednoho po zpracování kotouče zakončoval příklepem Martin Látal, napálil ale jen rameno Svobody!

49:33
    Tlak Pardubice bude nejspíše zastaven, na vině je nedovolené bránění Jana Zdráhala (PCE).

50:00
    Trškovo nahození zaplulo do lapačky Kacetla, domácí brankář stihl rozehrát a pomoci svým spoluhráčům s vyhozením.

50:52
    Vítkovicím se v současné době nedaří dostat do útočného pásma, pardubičtí hokejisté se skvěle brání. Za současného stavu jim to ale příliš nestačí.

51:33
    Další vteřinky v útočném pásmu Pardubic posbíral Látal, domácí se ubránili bez úhony.

52:06
    Domácí se dvakrát v řadě lacině zbavili kotouče a musí se tak bránit vítkovické kombinaci.

52:30
    Nakonec se přece jen domácí puku zmocnili a přesunuli se před Svobodu, střela Jana Koláře zaplula přímo do výstroje vítkovického gólmana.

53:04
    Hosté posílají kotouč ven z obranné třetiny, do bezhlavého útočení se již nepouští. To naopak čeká na domácí Dynamo.

53:58
    Kacetl musel znovu pomoci s rozehrávkou, domácí se nemohou natrvalo nastěhovat do útočné třetiny.

54:42
    K tomu jim pomůže až zakázané uvolnění Vítkovic. Pět minut a osmnáct vteřin před koncem třetí části se vhazuje po levé ruce Miroslava Svobody.

55:09
    Další nepřesnost v neutrální zóně vrací puk na hokejky vítkovických hráčů.

55:45
    Naopak naděje Pardubic na vyrovnání nyní udržel Ondřej Kacetl. Po rychlém pasu zpoza branky se dostal do střelecké pozice Rastislav Dej, domácí gólman se včas přesunul a zabránil pohromě!

56:03
    Harju nahodil kotouč ještě před červenou čarou, Tybor byl ale na kruzích pozdě – icing.

56:03
    Dnešní utkání sleduje 6388 diváků.

56:54
    A další rychlá protiakce Vítkovic přinesla šanci pro Alexandera Malleta, který ale prostor mezi Kacetlovými betony netrefil.

57:16
    Mandát dostal parádní přihrávku do jízdy, do zakončení se ale přes vracejícího se zadáka nedostal. A znovu se hra vrací do obranné třetiny Pardubic.

57:44
    Puk zašlápnut v rohu kluziště, buly ve středním pásmu. Čas se začíná krátit.

58:05
    Rozehrávka Mikuše Machalu nenašla, další zakázané uvolnění v domácím pojetí.

58:34
    Machala měl už v nohách dlouhé střídání, přesto se ale dostal do šance. Jeho bekhend však pozorný Svoboda vyrazil.

59:04
    Definitivně rozhodnout mohl Dominik Lakatoš, z levého kruhu ale pardubickou branku přestřelil.

59:04
    Po zakázaném uvolnění Vítkovic přichází oddechový čas Dynama Pardubice, Kacetl již s největší pravděpodobností zůstane na střídačce.

59:04
    Je to tak, Dynamo v šesti a s prázdnou brankou!

59:20
    Domácí honí puk v rohu kluziště, čas jim ubíhá velmi rychle.

59:30
    A nyní dokonce jsou za vlastní brankou.

V posledních vteřinách si domácí vytvořili souvislý tlak, puk poskakoval po brankové čáře, ale Svoboda a jeho parta již náskok uhájili. Hosté si tak domů vezou po výsledku 3:2 plný počet bodů.

Nejlepší hráči utkání:
    Pardubice – Petr Šidlík
    Vítkovice – Johan Harju

To je pro dnešek vše, Dynamo prohrává pátý zápas z úvodních šesti kol a spodní patra tabulky prozatím neopustí. Naopak Vítkovice se po tříbodovém zisku vrátily na páté místo extraligové tabulky. Příjemný večer z Pardubic přeje Petr Dejnožka. (19:18:44)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 28. Harju (Tybor), 48. Holland – 26. Schleiss (Lakatoš), 30. Kvasnička (Š. Stránský), 36. Šidlík (Trška)

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Ganger, Klouček