Neapol – Brescia 2:1 (kon.) | Lazio – Janov 4:0 (kon.) | Lecce – AS Řím 0:1 (kon.)
Udinese – Bologna 1:0 (kon.) | Cagliari – Hellas Verona 1:1 (kon.) | AC Milán – Fiorentina 1:3 (kon.)
AC Milán
1:3 (0:1)
ACF Fiorentina
Neděle 29.09.2019, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A • 6. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc! (22:42:14)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:14.

Je konec! AC Milán nezvládlo duel s Fiorentinou a prohrálo 1:3. Fiorentina totiž vlétla do utkání mnohem aktivněji. První šanci sice Chiesa nevyužil, ale ve 14. minutě kopali hosté pokutový kop, který s přehledem proměnil Erick Pulgar! Za domácí celek mohl srovnat Binnásir, jehož ránu ale vyrazil hostující brankář. Fiorentina poté přidala druhý zásah, ale branka kvůli ofsajdu neplatila. Ve druhé půli si AC zkomplikovalo situaci vyloučením Mussacchia! Hosté přesilovku využili brankou Castrovilliho. Chiesa o čtyři minuty později navíc zahodil penaltu. To však hosty nemuselo mrzet, protože se v 79. minutě prosadil Ribéry! Za domácí celek už jen symbolicky snížil Leao.

90+5

90+5
    Domácí fotbalisté už kombinují v zadních řadách. Fanoušci AC Milán na hráče svého celku pískají. Rossoneri jsou v hluboké krizi.

90+4
    Hra je přerušena! Rade Krunić upadl po souboji na polovině hrací plochy a podle všeho si zranil rameno. Pro AC by to do následujích týdnů byl další problém.

90+3
    Dalbert dostal přihrávku na levou stranu a spolu s Boatengem předvedli parádní kombinaci. Fotbalisté AC už rezignovali na jakýkoliv odpor.

90+2
    Milan Badelj roztáhl hru na pravou stranu hrací plochy, jenže Fiorentina se už nikam nežene. Fotbalisté hostujícího celku si už hlídají své vedení.

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Rachid Ghezzal.

89
    Kevin-Prince Boateng napadal rozehrávku AC Milán na polovině hřiště. Čerstvá síla na hrací ploše dostala stopery AC pod velký tlak.

88
    A další žlutá karta! Za ostrý skluz u pomezní čáry ji dostává Benassi.

87
    Na druhé straně vidí žlutou kartu Lirola.

87
    Na listinu hříšníku se za svůj faul zapisuje také Davide Calabria.

86
    Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky z vlastní poloviny. Jeho nákop na pravé křídlo však získal dobře postavený zadák v dresu AC.

85
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Kevin-Prince Boateng.

84
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Samuel Castillejo.

83
    Fiorentina už opět kombinuje s míčem na kopačkách a nechce pustit fotbalisty AC k balónu. Fotbalisté v zeleném jsou dnes jasně lepší a kráčí za triumfem.
    81. Rafael LEAO - 1:3

Tomáš Kubečka

Branky: 81. Leao (Hernández) – 14. Pulgar (pen.), 67. Castrovilli, 79. Ribéry (Chiesa)

Karty:   13. Binnásir (ACM), 53. Musacchio (ACM), 87. Calabria (ACM) – 37. Milenković (FIO), 50. Pezzella (FIO), 87. Lirola (FIO), 88. Benassi (FIO)   55. Musacchio (ACM)

Neproměněná penalta: 71. Chiesa (FIO), brankář G. Donnarumma zneškodnil

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Kessié (46. Krunić), Binnásir, Suso (84. Castillejo), Çalhanoğlu – K. Piątek (58. Duarte), Leao.
    Náhradníci: An. Donnarumma – Castillejo, Bonaventura, Conti, Ricardo Rodríguez, Duarte, Borini, Paquetá, Krunić, Biglia, Gabbia, Rebić.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, M. Cáceres – Lirola, Pulgar, Badelj, Castrovilli (80. Benassi), Dalbert – Chiesa (85. K-P. Boateng), Ribéry (90. R. Ghezzal).
    Náhradníci: Terracciano – Ceccherini, Sottil, K-P. Boateng, Ranieri, Cristóforo, Benassi, Terzić, Żurkowski, R. Ghezzal, Venuti.

Rozhodčí: Giacomelli – Preti, Longo