Chomutov – Motor ČB 1:4 (kon.) | Přerov – Litoměřice 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:3 (kon.) | Sokolov – Kadaň 8:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 1:2 (0:2 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Středa 02.10.2019, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Týden se s týdnem sešel a máme tu opět "domácí" ligové kolo. HC RT TORAX Poruba 2011 jistě uvítal volné pondělí a spolu s hozením první prohry na ledě Slavie Praha za hlavu, se pilně připravoval na dnešního soupeře HC Dukla Jihlava, aby navázal na vítěznou vlnu.

Vedoucí tým Chance ligy HC RT TORAX Poruba 2011 byl vyhlášen týmem měsíce září a hned dva hráči vybráni do All stars sestavy.
    A právem!

Vladimír Svačina za osm utkání nasbíral patnáct bodů (4+11) a je lídrem kanadského bodování celé ligy. Hned za ním je Patrik Husák. Se čtrnácti body (4+10) přispěl ze svého postu obránce k 33% úspěšnosti porubských přesilovek.

Jak bylo již řečeno, Poruba v předešlém kole poprvé nebodovala. Slavia Praha nedovolila na svém ledě loupež a stala se prvním přemožitelem lídra tabulky, který vede jen dva body před Motorem České Budějovice.

To HC Dukla Jihlava balancuje v polovině tabulky, kde jsou jednobodové rozdíly. Momentálně je po osmi kolech na sedmé příčce s 15 body mezi Vsetínem (16 bodů) a Přerovem (14 bodů).

V sobotním kole porazila Dukla na svém ledě Piráty Chomutov jednoznačně 4:0, v Přerově o kolo dříve bodovala díky výhře 3:1. Zápasová bilance Jihlavy je 4-1-1-2.

Nejlepším hráčem co do bodování je Matěj Pekr se třemi góly a 4 asistencemi.

Vzájemná utkání minulé sezóny:

6. 10. 2018 Poruba – Jihlava 3:2sn
    21. 11. 2018 Jihlava – Poruba 4:1
    3. 1. 2019 Poruba – Jihlava 1:2
    13. 2. 2019 Jihlava – Poruba 2:1

Poruba vyhrála jen v prvním utkání sezóny po nájezdech. Prolomí dnes proti Jihlavě loňské neúspěchy a ve snově rozjeté sezóně udrží všechny body na domácím kontě?

Odpověď budeme sledovat a přinášet od 18 hodin zde na onlajnovém přenosu.

Samozřejmě budou hráči i vedení obou týmů rádi, když je přijdete podpořit svými hlasivkami a fanděním přímo do RT TORAX ARENY.

Přeji krásný hokejový zážitek, ať sledujete toto utkání kdekoliv.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Bodák, Šendera – Sikora (A), Zdeněk (C), Svačina – Nejezchleb, T. Jáchym, Kanko – J. Káňa (A), Hudeček, Gřeš – Obdržálek, M. Hlinka, Špaček.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Jiránek (A), A. Zeman, Pekr – Harkabus, Čachotský (A), D. Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Lichanec, Skořepa (C), Chlubna.

Rozhodčí: Barek, Cabák – Bartek, Dohnal.

Krásný smutný středeční podvečer !
    Smutný v tom, že celá země truchlí, když po těžké nemoci skonal několikanásobný Zlatý Slavík Karel Gott. Než utkání začne, uctí všichni přítomni v RT TORAX ARENĚ jeho památku minutou ticha.

Než hráči vstoupili na ledovou plochu, zněly arénou Gottovy songy.

00:01

00:14
    Dost krkolomně ale přece se domácí dostali do pásma. Kotouč ovšem poskakoval dál až jej obrana Dukly dokázala ze vzduchu dopravit do středního pásma.

01:13
    Jihlava před Foltánem nepochodila s žádnou střelou a na zteč se mohl vydat po lehkém vybídnutí Jáchyma Nejezchleb. Lundström klouzající kotouč ukrývá pod lapačkou.

01:58
    Foltán si vede podobně. Puk chytá po střele Půži.

02:03
    Po buly si vedl podobně Kolář.

02:56
    Poruba se dostává do útočné třetiny, jenže se tam dlouho nezdržela. Foltán kryje nahození Chlubny.

03:40
    Pokus o přesun dlouhými nahrávkami Porubským nevyšel. Létající puk krotí Zeman a otevírá cestu do útočné třetiny. Ke střele nedochází, protože domácí obrana hráče s kotoučem vykrývá a vytlačuje mimo střelecké pozice.

04:42
    Zdeněk nejprve nezpracoval nahrávku a pak dosta lkotouč před brankou na paty. Tudíž k velkému ohrožení brány Lundströma nemohlo dojít.

05:35
    Slavík míří střílenou nahrávku na bránu, kde projíždí Nejezchleb a nenápadně tečuje. Lundström si ale levou tyč kryje a puk schovává pod lapačku.

06:08
    Káňa střílí z pravé strany. Trefuje připraveného gólmana.

06:30
    Špaček nastřeluje boční tyč a z pokračující akce Lundström špičkou brusle vykrývá střelu Obdržálka.

07:04
    Harkabus zajíždí po vyhraném buly po levici Lundströma do útočné třetiny, kde kombinaci narušují Svačina se Sikorou a puk dostávají do středního pásma.

08:13
    Jihlavu zastavuje ofsajd. Dluhoš s Urbancem nemusí do hry zasahovat.

08:43
    Hudeček s Káňou a Gřešem zatápějí jihlavské obraně. Vše zastavuje Lundström, když skákavý kotouč uklízí do lapačky.

09:09
    Šendera sice zastavil puk před opuštěním útočné třetiny, ale z dalšího průběhu hry se vyklubala skvělá akce Jihlavy zakončená střelou zápěstím v podání Čachotského.

10:00
    Držení středního pásma je klíčové. Kdo projde, má blízko k zakončení. To se stalo jak na straně Jihlavy – Fronk, tak na druhé polovině kluziště – Gřeš. Gólem nic nekončilo.

10:58
    Hudeček bekhendem v plné jízdě trefuje boční síť.

11:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min., podrážení).

11:40
    Husák těsně míjí branku. Hra pokračuje, když Poruba střídá a zakládá útok od vlastní brány.

12:47
    Slavíkova dělovka končí v lapačce Lundströma.

13:20

13:21
    Husák nezachytil nahrávku na střed hřiště a za kotoučem musí spěchat Kanko. Foltán vypomáhá, ale za brankou se zasekl s protihráčem a rychle volí jak ze situace vybruslit a bezpečně rozehrát.

14:29
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., pozdní dohrání).

15:20
    Slavík předvedl divákům luxusní bodyček. Odnesl to Zeman.

16:02
    Poruba je v útoku! Střelu Hlinky Lundström jen vyráží na zadní mantinel.

16:29

16:51
    Jihlava se zastavuje ofsajdem.

17:16
    Nesmělé střely Anděla a Poletína končí před Foltánem, resp. na hráčích před ním a tak se Porubané dostávají do útoku.

17:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vladimír Svačina – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., vysoká hůl).

18:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., krosček).

Přesilovka čtyři na tři.

18:40
    Domácí se po střele Harkabuse osvobozují. Jihlava je stále na kotouči a obnovuje přesilové postavení.

19:15
    Střely Foltán vykrývá a poradil si i s clonícím Zemanem.

19:23
    Hosté v plném počtu. Domácí ve čtyřech.

19:49
    Kotouč hostujícímu týmu uniká do středního pásma. Poruba se ubrání.

20:00

Máme za sebou první třetinu plnou bruslení a střel, které ale ke gólům nevedly. Na konci dvacetiminutovky sudí rozdali tresty. A to se zprvu zdálo, že zápas bude probíhat v gentlemanském stylu.
    Vypadá to, že utkání bude stát a padat na zkušenostech gólmanů, kteří pochytali co viděli.
    Střely první třetiny: 11:13.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:14

20:34
    Nahrávka Pastora na Jáchyma končí na jihlavské střídačce. Do nahrávky vložil ve středním pásmu hokejku Čermák.

21:30
    Střelu Koláře dostává do holeně Kanko. Puk se odráží na hokejku Poletína a Dukla dál útočí.

22:11
    Hra se plynule přesunula před Lundströma. Střela Bodáka jen těsně míjí levou tyč jihlavské brány.

23:03
    Občas to vypadá jak na basketu. Puk je často ve vzduchu než na ledě. Teď jej krotil a dal tam kam patří Skořepa, ale v útočné třetině nic nebezpečného se spoluhráči nevytvořil.

24:11
    Foltán leží na brankové čáře a hledí k bruslím, zda mu Čachotský či Čermák nedotlačí kotouč přes beton či mezeru u tyče. Nakonec vše řeší obránce Pastor a otáčí směr hry.

24:23
    Poruba právě vstřelila branku!
    Těsně před brankovištěm projel JIŘÍ ZDENĚK v době, kdy Sikora nastřeloval kotouč do brány. Po ledě jej kapitán Poruby dostává za klečícího Lundströma a otevírá skóre utkání. Asistence: Marek Sikora a Vladimír Svačina.
    24:23 Jiří ZDENĚK - 1:0

25:36
    Skořepa pálí od pravého mantinelu. Foltán v pokleku puk drží ve výstroji.

25:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Bodák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:32
    Kanko vyhazuje kotouč až k jihlavské bráně. Hosté ale rychle vstupují zpět do útočné třetiny, kde střílí jen do Foltána.

26:40
    Mareš střílí od modré, Foltán betonem vykrývá a i dorážku z otočky v podání Koláře vytěsňuje mimo brankoviště.

27:47

28:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Šendera – 2 min., držení hole).

29:09
    Domácí se z oslabení asi nedostanou! Obrannou fázi ale plní svědomitě a dokonce se dostává Svačina i do samostatného úniku.

29:26
    Svačina míří nad rameno, puk nakonec letí moc vysoko a odrazem o plexi se vrací do hry.

30:36

30:50
    Dukla je ve střelecké formě, jenže Foltán je ve skvělém rozpoložení a odvrací i střelu Půži, která nakonec sice propadá, jenže se puk zastavuje o tyč. Foltán si toho všímá a bleskurychle kotouč odstraňuje z brankoviště.

32:44
    K zoufalství teď porubský gólman přivedl i Pekra. Lapačka byla rychlejší než puk, který v ní nakonec končí.

33:07
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., vysoká hůl).

33:30
    Urbanec střílí od modré. Trefuje plexi za brankou. Stejně si počíná Jáchym na druhé levé straně.

33:55
    Lundström má kotouč v lapačce po druhém pokusu Jáchyma. Bude se vhazovat po jeho pravici.

34:26
    Kombinaci ukončuje Káňa střelou nad ledem.

35:06

35:30
    Dukla je v útočné třetině. Přesnější střelu měl Harkabus a Foltán raději hru přeruší. Bude se vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.

36:08
    Krátká Porubská návštěva u Lundströma končí u Piegla, který vysílá Čachotského do útoku.

36:34
    Icing Jihlavy.

36:46
    Vhazování vyhrává Dukla a ujíždí k porubské bráně. Kolem střídaček si najel Fronk ale střelou přes Pastora Foltána stejně nepřekvapil. Připravuje se vhazování po levé ruce Foltána.

37:33
    Dukle opět patří závěr třetiny. Foltán kryje střelu Pohla.

Vhazování se opakuje. Napomenutý je hostující tým.

37:53
    Jáchym bojuje v rohu za Lundströmovou brankou, kam sám s kotoučem dojel. Porubští o kotouč přicházejí, ale nebezpečí se nekoná. Jihlava je zastavena ofsajdem.

38:46
    Puk doslova zametl skoro do branky Poruby Zeman. Foltán se už přesouval k levé tyči, když mu kotouč projel kolem pravé.

39:05
    Zdeněk se protáhl kolem střídaček a zadovkou na střed hřiště vybídl Svačinu ke střele. Ta ale konči vedle Lundströmovy levé tyče.

40:00

Po pěti minutách hry ve druhé třetině se diváci dočkali první branky. Dosáhl ji kapitán HC RT TORAX Poruba 2011 Jiří Zdeněk, když se šikovně pohyboval před brankovištěm a Lundströmovi puk jemnou tečí dopravil za brankovou čáru. Jihlava měla několik přesilovek, ale famózní Frederik Foltán se nenechal překonat a jen díky jeho výkonu drží Poruba jednobrankové vedení.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:09
    Rozehrávka Slavíka nenašla za červenou čarou žádnou porubskou hokejku, takže se píská zakázané uvolnění.

40:20
    Buly vyhrává domácí tým, jenže ve středním pásmu nepřesnou nahrávkou dostává puk do držení Jihlava.

40:51
    Akci ukončuje basebalovým švihem Čachotský. Ze vzduchu si puk sbírá Foltán a přerušuje hru.

41:40
    Špaček střílí jen do připraveného Lundströma.

42:10
    Druhý icing Poruby během krátké doby.

42:40
    Jihlavští pokrývají hráče s pukem. Holý se po souboji se Špačkem ujímá kotouče a rozhoduje se, komu nahrát do jízdy k porubské bráně.

43:30
    Husák se dostal k odraženému kotouči a z pozice obránce vyjíždí do útoku, který zakončuje střelou k první tyči. Lundström puk jen vyráží před sebe na Koláře. Jihlavští zkouší přejít střední pásmo.

43:45
    Jihlavský ofsajd.

44:00
    Kapitáni se radí s hlavními rozhodčími. Chlubna odjíždí od bodu buly s bolestivým zraněním na střídačku s pomocí spoluhráčů a lékaře utkání. Věříme, že to nic vážného nebude.

Vyloučení se nekoná. Vhazuje se ve středním pásmu blíže Lundströmovy brány.

44:18
    Teď mohla být Jihlava tvrdě potrestána. Jáchym využil zaváhání v rozehrávce a z hranice kruhů bránu netrefil.

44:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., sekání).

44:56
    Obrovskou šanci měli Čachotský s Kolářem. Před porubskou brankou krotili poskakující puk, nakonec si jej nahrály rukou a sudí hru vykazuje do středního pásma.

45:40
    Pohl se hodlal prosmýknout přes trojici porubských hráčů. Kotouč mu sjel z hole a tak se domácí osvobozují. Hraje se ve střední třetině.

46:21

46:35
    Pohl podruhé v krátké době v akci. Foltán puk posouvá hokejkou mimo brankoviště.

47:12
    RT TORAX zahrál ofsajd, sudí vykazují hru před Foltána pro úmysl.

47:40
    Gřeš vyhrává bruslařský sprint, ale ke střele se domácí nakonec nedostávají. Souboje na mantinelu sehrává Dukla na výbornou a dostává tak hru opět před Foltána.

48:13
    Vhazování po levé ruce Foltána vyhrává Dukla. Střela Pekra končí v gólmanově lapačce.

48:39
    Káňa se řítí za kotoučem nahozeným do střední třetiny Bodákem. Jihlavští jej sbírají dřív. Zákrok si připisuje porubský brankář po střele Poletína.

49:20
    Husák vyváží kotouč a lehce nahazuje na Lundströma. Útočná akce ale nekončí další porubskou střelou. Domácí se musí rychle vracet a zaujmout defenzivní postavení.

50:22
    Další rychlý přesun se Dukle vysmekl. Píská puk mimo hrací plochu.

50:40
    Pastor vytěsnil Zemana ze střelecké pozice a objeli spolu jen porubskou bránu.

50:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., hákování).

51:17
    Využitá přesilovka na jeden dotek. Nahrávky na modré a pak křižná na protější kruh, kde z první pálí MAREK SIKORA. Puk se po ledě zastavil až v brankové síti a Poruba jde do dvoubrankového klidnějšího vedení. Asistence: Vladimír Svačina a Patrik Husák.
    51:17 Marek SIKORA - 2:0

52:12
    Poruba zahrává zakázané uvolnění.

52:21
    Marešova dělovka končí na holeni Hudečka. Další střelba končí na obráncích a závěrečný tlak dovršuje Pohl. Puk jen těsně míjí pravou Foltánovu tyč.

53:05
    K nevoli celé arény je odpískán icing Poruby.

53:13
    Skořepa neustál souboj s Dluhošem. Poruba dostává kotouč z pásma a hra je přerušena po střele Káni.

54:09
    Defenziva Poruby je ukončena dalším icingem. Foltán vykryl pokusy Čachotského i Čermáka.

54:47
    Jáchym drží kotouč v útočném pásmu a unavená čtveřice porubských hráčů hromadně střídá.

55:20
    Pohl mířil k druhé tyči. Puk se o ni jen otřel.

55:54
    Icing Jihlavy. Skořepovy scházel krok z tečování nahrávky Staňka.

56:11
    Ofsajd Poruby. Tempo se zrychlilo a stejně tak střelecká aktivita. Hlavně Dukly, která se snaží co nejvíc útočit a docílit soupeřovy chyby, kterou by pak potrestala.

57:33
    Zdeněk se Svačinou dva na jednoho. Druhý jmenovaný střílí do připraveného Lundströma.

57:55
    Jáchym nedal prostor Andělovi rozehrát. Poruba drží hru v útočném pásmu.

58:35
    Pohl udržel kotouč v útočném pásmu, ale puk se dostává mimo hrací plochu.

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 728 diváků.

Jihlava hraje bez gólmana.

58:42
    Teč Poletína Foltán betonem vytěsňuje. V dalším průběhu střílí Pekr, ale jen do klečícího gólmana. Bude se vhazovat po jeho pravici.

59:01
    Pekr střílí nad bránu.

59:43
    Dukla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Asistence: Josef Skořepa a Jan Pohl.
    59:43 Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:1

59:55
    Závěr ještě dramatizoval útočný tlak Jihlavy. Foltán kryl střelu Skořepy.

Poruba nad Jihlavou vyhrává za tři body. V minulé sezóně se to nepodařilo ani jednou. Skoro před rokem to bylo jen za dva body po samostatných nájezdech. Výhru zařídil v přesilovce Marek Sikora. V závěru přišel Foltán o čisté konto, když Dukla hrála bez gólmana sedmnáct vteřin před koncem základní hrací doby. Trefil se Tomáš Čachotský a v závěru byla Dukla i vyrovnání, ale domácí dobře zapracovali v obraně.

Z dnešního středečního večera jeto ode mne z RT TORAX ARENY vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera. (20:27:43)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 25. Zdeněk (Sikora, Svačina), 52. Sikora (Svačina, Husák) – 60. Čachotský (Skořepa, J. Pohl)

Rozhodčí: Barek, Cabák – Bartek, Dohnal